Přejít na obsah


Fotka

GR 20, HRP, Nízké Tatry - nové dálkové multiny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 8:08

Milí přírodomilové, dálkoplazové a ultimátní trekaři, zbystřete!

 

Po dlouhém odkládání světlo map konečně spatřila moje nová dálková multina věnovaná jednomu z nejkrásnějších a nejnáročnějších treků v Evropě, přechodu hřebene Korsiky po GR 20. Trasa je dlouhá okolo 200 km, zabere zhruba 2 týdny, putuje po velmi ostrém skalnatém hřbetu ostrova a vyžaduje výbornou kondici a zkušenosti z horských přechodů.

Odvážný betatest provedli Merynka a Honny. Díky!

 

GC6M7M0: GR 20 - Traversee de la Corse

 

__________

 

Krom této novinky také stále čeká na FTF přechodovka Pyrenejí po trase HRP. Trasa má 880 km, vede od Atlantiku ke Středozemnímu moři a dá se zvládnout za 35 - 45 dní.

Keš jsme zakládali společně s KaMo_cz. Betatest provedl Joe Tramp.

 

GC7BPZE: Haute Route des Pyrenees

 

__________

 

A pro ty, kteří rádi chodí, ale extrémnímu trekingu neholdují, je tu ještě přechod Nízkých Tater, dlouhý cca 100 km, zdolatelný za 4 dny.

 

GC7DY00: Hrebenom Nizkych Tatier

 

__________

 

V případě vašeho vážného zájmu projít jakoukoli z mých dlouhých keší se mi ozvěte, ráda vám pomůžu s plánováním cesty a předám užitečné rady.

Přeji vám hezké léto spojené s touláním po horách! ;-)
 

Zdraví

Čtyřhranka


  • 9

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 9:19

Chceš říct, že jsi kromě výbavy na trek táhla sebou ještě kladívko/akuvrtačku, spojovací materiál a pytlík štítků na stages? 


  • 0

#3 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 9:54

:-( z východu na západ mám asi smůlu. Chápu, že většina lidí to jde ze západu, ale zrovna mě se to líbí obráceně. Škoda, tohle bych si s chutí dal. Takže budu mít finální souřadky a čekat na další návštěvu. Tak hodně hezkých kilometrů a dalších super multin.


  • 0

#4 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 13:50

Tak jsem se podíval do záznamníčku a Korsika je už 5 let, to to letí. Ale podle mapy jsem to koukám stejně nešel celý. Ale je tam móóc krásně.

 

Tatry mám taky přešlé, ale to už je 11 let... a samože opačně, výhoda je, že na Královu Holu se dá k hotelu dojet. Respektive nechat se vyvést místním prďolou. A jak píší další v logu, z Donoval toho jezdí hafo, i před těmi lety tam bylo spousta hospod kde se dá popít na oslavu přechodu, v Telgártu co si pamatuju nebylo nic, ale to nám pravda nevadilo, měli jsme dopravu z Popradu až nahoru... :)

 

Transalpy jsou pro mně nereálný, tohle nedám nikdy... ale je to fajn nápad.

 

Kdybych věděl, že se to dá publikovat (není ono nějaké pravidlo, které určuje, že owner musí bý to xKm od keše?), mohl jsem udělat přechod Rila/Pirin a další Bulharsko, Fagraš, Rodnu, Maramureš v Rumunsku, Omalo-Shatili a trek okolo Swannetii v Gruzii, případně i ten Kyrgstán... hm, no, nic. Já jen, že se tu probírám svým cestovním deníčkem... čas letí...


  • 0

#5 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 19:33

Tarmara: Hele... jo. :D Akorát teda raznice jsem táhla jen na té Korsice. Chtěla jsem mít vzoreček v terénu, aby se nedal brutnout od kompu. Tehdy jsem ještě nebyla v té ownerské nirvaně, kdy už fixláky neřešíš, a záleželo mi na tom, aby se to nedalo nijak obejít. Na dalších keších jsem se ale zařekla, že tu železnou cihlu už v životě nepotáhnu. Takže mívám lehké kladívko, hřebíčky a předvyražené štítky.
Zdaleka nejheroičtější výkon ale předvedl Joe Tramp, když do Nízkých Tater dotáhl large ammo-box. Táhl ho v narvané krosně se stanem tři dny... :blink: 

 

MiraH: Kdo by nutně chtěl jít jakýkoli z mých treků v opačném směru, nechť mi napíše. Určitě se nějak domluvíme. ;)

 

Seedcorp: Všechny ty treky, co zmiňuješ, mě děsně lákají. Mám je v merku už léta... Škoda, žes tam něco nezaložil, na některých z nich bys ode mě možná obdržel log. Taky bych chtěla mít ty treky občas za bod. Já už mám ty české stovkové multiny skoro všechny posbírané a v cizině tím moc neplýtvají. :D


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 22 květen 2018 - 19:38

  • 2

#6 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 21:51

Čtyřhranka: tak teď už tuším proč se od posledního "přechodu" hor Paha nehlásí. Už se připravuje na Tvé další kešky :)


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 22:13

Raznici?? To jako myslíš vážně?? Těch devět relativně těžkých kousek tvrdé ocele? Když už si myslím, že tvoje schopnosti dělat si z nás, obyčejných smrtelníků, "dobrý den" dosáhne maxima, tak ty vždycky vytáhneš nějakou další vypečenost, která mě takřka nutí jít zalézt do koutku a truchlit nad svým nudným životem....

No nic...pokud vše dobře půjde, tak se uvidíme v Nymburce....ale už plánuju Kvérunk, kvůli kolenům nikoli pěšmo, tam bych asi nevydržel ani Pahovo tempo....ale trochu jinak a neméně stylově....


  • 2

#8 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 22:15

Čtyřhranka: tak teď už tuším proč se od posledního "přechodu" hor Paha nehlásí. Už se připravuje na Tvé další kešky :)

To je možné, ale Paha teď hlavně dává průchod svému vrozenému a dobře tajenému exhibicionismu ve formě https://coord.info/GC7PZG7


  • 2

#9 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2018 - 12:30

Čryřhranko a kdy uděláš multinu na https://cs.wikipedia...fic_Crest_Trail  ? Je to pouhých 4286 km.


  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#10 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2018 - 18:25

Já bych spíš brala, kdyby ji někdo založil mně. Kdo ty treky bez bodu má furt chodit? :D Vážně - nechcete někdo založit nějakou delší multinu? Něco jako 'atni-powertrail'? :)
Nicméně na PCT se asi ani tak nevypravím. To už je na výpověď v práci, což neudělám. Já mám svoji práci ráda. ;-)
  • 2

#11 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2018 - 22:40

Hm... Multinky jsou moje doména, ale... Slíbím ti, že se pokusím něco vymyslet ;-)

BTW o tomhle víš? https://www.geocachi...RX_koruna-turca

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 26 květen 2018 - 22:41

  • 1

#12 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2018 - 14:39

Čtyřhranka: tak teď už tuším proč se od posledního "přechodu" hor Paha nehlásí. Už se připravuje na Tvé další kešky :)

 

No jako ta Korsika...to by mohlo bejt hratelný... Že bych si to dal k padesátinám? ;-D


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#13 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2018 - 14:41

Raznici?? To jako myslíš vážně?? Těch devět relativně těžkých kousek tvrdé ocele? Když už si myslím, že tvoje schopnosti dělat si z nás, obyčejných smrtelníků, "dobrý den" dosáhne maxima, tak ty vždycky vytáhneš nějakou další vypečenost, která mě takřka nutí jít zalézt do koutku a truchlit nad svým nudným životem....

No nic...pokud vše dobře půjde, tak se uvidíme v Nymburce....ale už plánuju Kvérunk, kvůli kolenům nikoli pěšmo, tam bych asi nevydržel ani Pahovo tempo....ale trochu jinak a neméně stylově....

tak bacha...můj revír byly Krušné hory, mé tempo bylo vražedné... ;-)


Já bych spíš brala, kdyby ji někdo založil mně. Kdo ty treky bez bodu má furt chodit? :D Vážně - nechcete někdo založit nějakou delší multinu? Něco jako 'atni-powertrail'? :)
Nicméně na PCT se asi ani tak nevypravím. To už je na výpověď v práci, což neudělám. Já mám svoji práci ráda. ;-)

Já myslím, že se nějak domluvíme ;-)


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama