Přejít na obsah


Fotka

Jižní Morava - tipy na cyklodovolenou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 7:39

Ahoj,

 

 plánuju tak 4-5 dní který bych rád strávil někde na jihu Moravy. Nejlíp na kole. Nemáte někdo tipy na nějaký místa vhodný pro cyklistiku (klidně i včetně ubytování kde budou na cyklisty připravení - tzn je kolo kam dát) a kde jsou kolem zajímavý místa k vidění nebo případně kešky k nalezení? 

 

Díky


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 8:36

S partou jsme na jižní Moravě byly na kolech několikrát a v podstatě není možnost šlápnout vedle. Vždy jsme měli ubytování i s možností úschovny kol, protože cyklistů sem každý rok jezdí požehnaně. Jen většinou trvají na turnusu sobota-sobota. Ale nás bylo vždy tak 10-15 lidí. 

 

Postupně jsme byli ubytováni v Perné, Dolních Dunajovicích, Bořeticích, Bohuslavicích u Kyjova, Šatově, Mutěnicích a možná ještě někde :) 

Všude je spousta krás k objevování, příroda i kultura, terén pohodový i náročnější. Kešek taky plno, ale lovil jsem spíš tak, abych nezdržoval peloton. V případě potřeby se lze posunout někam vlakem a návrat na kole. 

 

Moc jsem asi neporadil, ale ono vypíchnout jednu věc je dost těžké :)


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 9:29

Taky si myslím, že je tam pro cyklistiku vhodné skoro vše. Nás bavilo jezdit u Břeclavi, např. k soutoku Dyje a Moravy je to moc pěkná projížďka.

I u Hodonína to stálo zato projíždět mezi jezery nebo podél Moravy. Také u Mikulčic se nám moc líbilo.

Takže asi opravdu všude.

A Lednicko-Valtický areál se spoustou památek je taky super.

Jen pak blíž k Valticím to už bylo na mě moc kopcovité.

Ubytování jsme měli zajištěné předem, většinou v soukromí a všude byli milí.  


  • 1

#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 9:41

Tak jak píšou ostatní nade mnou. Jen upřesním, že do části Lednicko-valtického areálu , konkrétně okolo zámku Lednice se na kole nesmí. Cyklisté tam sice i přes vyslovený zákaz jezdí a tak jsem byl svědkem toho jak s nelibostí platili pokutu. 


  • 1

#5 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 10:21

Moc pěkný kemp je ve Strážnici vedle zámku.

Je to jeden z nejlépe hodnocených kempů ČR.

Mají i chatky (i když už asi budou obsazené).


  • 1

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 11:10

A kdo si myslí, že jižní Morava je rovina, poslal bych ho do vinařských oblastí. Rovina to je. Ale když je vedro, že teče asfalt, tak i kopeček do Zaječí je znát. Ale jinak, jako netrénovaný cyklista jsem 100km několikrát po sobě ujel bez problémů. Pochopitelně, jižní Morava je i Pálava, Chřiby, Podyjí, tam už kopečky jsou.


  • 1

#7 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 11:44

Doporučím vzít si kvalitní repelent. Byli jsme loni v květnu ve Vranově na Dyjí a po výletu přes Čížov do Hardeggu jsem přijel ohlodán na kost od jakýchsi zákeřných much... :).


  • 0

#8 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 12:28

A kdo si myslí, že jižní Morava je rovina, poslal bych ho do vinařských oblastí. Rovina to je. Ale když je vedro, že teče asfalt, tak i kopeček do Zaječí je znát. Ale jinak, jako netrénovaný cyklista jsem 100km několikrát po sobě ujel bez problémů. Pochopitelně, jižní Morava je i Pálava, Chřiby, Podyjí, tam už kopečky jsou.

Jo přesně.

Já jel Staré město- Osvětimany- Buchlovice- Břestek- Staré město a to je pořád nahoru a dolů.

A krpál z Modré na Brdo je sakra výživný.


  • 0

#9 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 13:15

Rovina to je. Ale když je vedro, že teče asfalt, tak i kopeček do Zaječí je znát. 

Asi takhle - před 14 dny v České Kanadě jsem nadávala na některé kopce. Ale tak utahaná, jako poslední cca týden jezdím z práce na kole proti větru jsem už dlouho nebyla. To i na Landštejn jsem dorazila v lepším stavu.

 

Jih Moravy je na cyklistiku v pohodě všude. I ty kopce se nakonec nějak dají zvládnout, pokud na ně člověk narazí. S cyklisty se tam tak nějak všude počítá, včetně řidičů na silnicích, což nebývá tak úplně zvykem. 

I ten zmiňovaný zámek Lednice je na cyklisty připraven zázemím - všude halda stojanů apod. Ten zákaz se vcelku logicky dost nekompromisně vyžaduje okolo zámku (je tam velký provoz lidí), ale už jen o trochu vzdálenější cesty v zámeckém parku jsou pokud ne přímo označené za cyklostezky, tak se tam cyklisté tolerují. Předloni jsme bydleli kousek od zámku a vyjížděli odsud na projížďky.


  • 0

#10 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 17:26

Já se záměrně Lednicko-Valtickėmu areálu vyhýbám z důvodu velkého množství lidí. To mi stačí v Praze.
Pak se mi úplně dobře nejelo kolem Novomlýnských nádrží. Málo stínu a tenkrát bylo hodně horko. Po cestě několik hospod...zavřených, ač byla sezóna. Ty, které byly otevřené nabízely maximálně čerstvou mraženou pizzu nebo čistý vývar, opravdu jen rozpuštěná kostka.
Tento rok zkusíme málo frekventovanou oblast západní strany Podyjí.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama