Přejít na obsah


Fotka

iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#261 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:16

Nu, na iphone se dá hledat velmi dobře. 

 

Poměrně dobrá je i aplikace Geocaching (oficiální, placená), jen neumí úplně snadno používat offline uložený keše (ale umí to, jen tak nějak divně). 

 

Výborná aplikace je Looking4Cache, jak free verze, tak (hlavně) verze placená. Pro mě je výhodou placené verze to, že umí PQ a také krásně pracuje s offline mapama. 

Zapomněl jsem, že bych rád free věci. Zkusím ten Looking4Cache.


  • 0

#262 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:46

Možná budu hnusnej, ale když máš na Founa tak nedáš dohromady 250 korun??


  • 4

#263 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:08

Možná budu hnusnej, ale když máš na Founa tak nedáš dohromady 250 korun??

Možná to bude znít divně, ale o peníze tu nejde. :)


  • 0

#264 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:10

Zapomněl jsem, že bych rád free věci. Zkusím ten Looking4Cache.

jo, zkus ho, není špatnej, ale nevím, co vše ta neplacená verze umí. Nicméně, L4C je fakt šikovnej, umí hodně věcí.

Pak je fajn si pořídit ještě GCTools - je to free a umí to projekci bodu, konverzi koordinátů a tak podobně.


  • 0
:)

#265 Bandolerko

Bandolerko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:59

Zatim nejlepsi zkusenost s L4C, ale pokud nejsi premium member, tak uvidis jen tradicky. Zkusil jsem i Geobucket, ale moc jsem nepochopil ovladani. Intro od GC je taky o nicem do te doby nez zaplatis premium member. 

Takze za me doporucuju L4C + PM.


  • 0

#266 Geo obludky

Geo obludky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 20:35

Ahoj, nechci te poucovat o tom, ze zde existuje vyhledavani a vlaken je tu s timto tematem bambilion.
Vcelku nedavno jsem o tom sepsal amatersky clanecek
Zde
http://nassvet.eu/ne...pikace-pro-ios/
  • 1

#267 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 6:57

Zapomněl jsem, že bych rád free věci.

 

Jsi se nějak minul v zařízení, ne? Kdo rád free věci, ten si přece pořídí Androida ;)

 

Omlouvám se za OT


  • 2

#268 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:08

Pouzivam ofiko aplikaci placenou, bez jakychkoliv problemu vcetne offline map a kesek v zahranici, a i ofiko-lite zdarma neni taky spatna, jen ma nektera omezeni.
ale zalezi na kazdem co mu vyhovuje
  • 0

#269 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 22:44

pouzivam geosphere. to co ta appka stoji mi prijde docela fer k tomu, kolik ten clovek tomu obetoval casu a kolik to casu usetri me.


  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#270 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2015 - 14:15

Používám L4C free. GPX soubory se do ní dají dohrát jen přes iTunes. Pak použiješ Import souboru. Jsem spokojen.


  • 0

#271 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2015 - 18:58

Geosphere mi pripada naprosto v pohode (mam ho jako sekundarni aplikaci an iphone ke garminovi). GPX pomoci dropboxu. Zvlada 8000 kesi v jednom okamziku v ramci filtru. Ma i online vyhledavani a aktualizace kesi z GC.com. Jedine co je minus je, ze nema offlime mapy.


  • 1

#272 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 18:17

Ahoj,

ja aktualne pouzivam ofiko Geocaching app plnou verzi a zkousim si hrat s L4C.

Mel bych par dotazu k L4C. Poradite nekdo?

Jaky je rozdil mezi free a placenou verzi?
Jde u mapy nastavit otaceni podle kompasu nebo budu mit porad nahore sever?
Jdou ke kesim pridavat poznamky, ktere se propisou i na web ke kesce?
Jaky vyznam maji satelity vlevo nahore (zluty/zeleny/se zameckem)

Diky M.
  • 0

#273 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 20:09

emichalek:
  • Používám též free. Koketuji že koupím placenou, ale nemohu se dokopat. Jistě má navíc Import GPX z mailu (u free musíš gpx nahrát pomocí itunes), ofline mapy, mám pocit, že zvládá i poznámky a ještě další věci, na které si nemohu honem vzpomenout.

ikony na mapě zkusím popsat zleva doprava

  • satelit žlutý - malá přesnost, daleko od keše; zelený - velká přesnost, blízko keše (vzdálenost se dá nastavit). Pokud na ikonu klepeš, objeví se se zámkem - přesnost nastavena na pořád bez ohledu na vzdálenost. Přeškrtnutá - GPS vypnuta
  • výběr mapy - používám open street map dle mě ostatní nic moc
  • otáčení mapy jde nastavit přidržením ikony kompasu
  • přidržením ikony keše se na mapě dynamicky upravuje měřítko tak, abys vždy viděl svojí polohu i keš. (Někdy fajn, někdy na zabití, zapne-li se omylem.)
  • přidržením ikony mé pozice se tato vycentruje a uprostřed mapy vydrží

 

  • V lite verzi nejdou poznámky. Osobně je píši k vlastním waypointům. Ty si pak zálohuji do GeoGetu (vlastním programem).

  • 0

#274 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 20:18

Ahoj,

ja aktualne pouzivam ofiko Geocaching app plnou verzi a zkousim si hrat s L4C.

Mel bych par dotazu k L4C. Poradite nekdo?

Jaky je rozdil mezi free a placenou verzi?
Jde u mapy nastavit otaceni podle kompasu nebo budu mit porad nahore sever?
Jdou ke kesim pridavat poznamky, ktere se propisou i na web ke kesce?
Jaky vyznam maji satelity vlevo nahore (zluty/zeleny/se zameckem)

Diky M.

Ahoj,

ad placená verze, ze stránek Looking4Cache, free verze proti placené neumí:

  1. Free verze obsahuje reklamní banner.
  2. Nemůžeš používat offline mapy (to je pro mě základ, je to rychlejší a v zahraničí levnější, např ve Švýcarsku výrazně)
  3. Nemůžeš používat Live Map (zobrazení kší bez jejich vyhledání) - to jsem ani nevěděl, že to vlastně zmanená tohle, to musím zkusit.
  4. Ve free verzi nejsou Google letecké mapy.
  5. Ve free verzi nemůže přímo nahrávat k logům obrázky.
  6. Automatické visit-logy trackovacích předmětů ve free verzi nejdou nastavit.
  7. Importování gpx souborů z mailu, Safari, Dropboxu, ... ve free verzi nejde (pro mě hodně důležitá věc)
  8. Exportování GPX souborů ve free verzi nejde.
  9. Jakýsi systém odkazů ve free verzi není (to nevím co je).
  10. V pro verzi lze psát logy v landscape režimu.

Otáčení podle kompasu jde nastavit pomocí delšího podržení symbolu kompasu nad mapou.

V nové verzi už ano, je to v menu kešky u "Cache solver".

Podle mě je to tak, že pokud máš zelenej a zámek, tak vždy je nastaveno, že je GPSka pořád zapnutá a podobně u jinejch symbolů.


  • 0
:)

#275 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 22:14

Pouzivam par tydnu Pro verzi...
Poznamky: ano, zobrazi se, a zibrazi se snad i Corrected coordinates-to ale nepouzivam, takze nemuzu potvrdit
Offline mapy: z toho jsem zatim trochu na rozpacich. Moc jsem to jeste nezkoumal, jen jsem to jednou zkusil. Stahlo se mi cosi, co bylo pro me nepouzitelny, a tak jsem to zas smazal. Navic to bralo pro 1GB mista. Jedu teda online, zatim v CR bez problemu.
Za me je dobra featura v Pro verzi slucovani seznamu kesi. Pokud zrovna z nejakyho duvodu nesahnu po seznamu z Geogetu a taham kese rovnou z webu, nataha se nekolik seznamu po 50 kesi, ty se pak slouci a tim padem jsou videt na mape zaroven.
  • 1

#276 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 9:25

Taky bych za sebe doporučil L4C.

 

Používám jí už asi 2,5 roku, na začátku free verzi a po čase jsem si zaplatil plnou verzi (taky mám radši free možnosti, ale pokud něco používám (skoro) denně, nevadí mí něco málo zaplatit). A k tomu co tu bylo napsáno ještě dodám pár postřehů.

(1) Offline mapy jsou skvělý, a ušetřej data v zahraničí (nebo když není signál). Navíc u některých zemí si lze stáhnout jen část (Německo, Rakousko). Je fakt, že to zabírá hodně místa, ale zase jsou podrobné.

(2) Za tu dobu co apku používám se pořád zlepšuje a rozšiřují se její možnosti (tipnul bych, že na základě feedbacku od uživatelů), takže poslední update třeba přinesl už zmiňovanou možnost přidávat poznámky a hodnoty A, B, C....apod. v "Cache Solver". Nemám srovnání s oficiální groundspeak aplikací, ale podle toho jak přistupujou k webu, tak bych tam takhle smysluplnej vývoj jako má L4C u jejich aplikace neočekával.

(3) práce se seznamy je propracovaná, lze mít více seznamů, a buď je sloučit, nebo jich zobrazit víc najednou (aniž by se sloučily), a lze importovat PQ, takže ačkoliv to maximálně natáhne 50 keší na jedno hledaní, když si člověk udělá PQ, natáhne to 1000 keší, což už většinou pokryje docela velkej prostor

(4) lze to propojit s GCVote, takže při logování se dají keše rovnou hodnotit

(5) lze vytvořit vzorový log, takže pokud někdo používá v logu pořád stejný začátek / konec / prostředek, tak si to lze nastavit a ušetří to trochu času


  • 1

#277 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 12:19

L4C: Máte někdo zkušenosti s převodem dat z Lite verze do Pro? Je korektní překopírovat pouze database.sqlite? (Právě jsem si jí pořídil.)

V nejhorším udělám export z GeoGetu a budu importovat GPX a následně přiřadím všechny skupiny.


  • 0

#278 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 14:57

V Pro verzi se dají nastavit vlastní externí mapy. Pro Web mapy.cz je třeba zadat http://mapy.cz/turis...UDE],[LATITUDE]

Pak se objeví i špendlík na souřadnicích. 

Umíte někdo adresu, aby se pouštěla přímo aplikace mapy.cz v mobilu a nepotřebovalo to tahat mapy z webu?


  • 0

#279 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 15:13

Trošku to změnilo adresu. Zkouší mí poslat jako kód. Ten snad nezmění.

http://mapy.cz/turisticka?x=[LONGITUDE]&y=[LATITUDE]&z=18&source=coor&id=[LONGITUDE]%2C[LATITUDE]

  • 0

#280 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 17:51

Diky vsem.

Napada me jeste jedna otazka: jde nejak v telefonu nastavit, aby kdyz prijde nova notifikace, na kterou kliknu, tak se otevrela kes v l4c a ne v geocaching app?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama