Přejít na obsah


Fotka

iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#281 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 19:22

Lite verze to jistě neumí. Ale snad by to mohla umět verze Pro. Bohužel nejsem PM, tak žádné notifikace nemám. Jak ta notifikace vypadá? Pokud to je GPX nebo ZIP soubor, tak ten se dá do Pro verze nahrát. Pokud to je nějaká URL, tak to nevím, pošli mi nějakou, vyzkouším.

 

Pro import GPX používám starý formát se dvěma soubory zabalenými do ZIP. Když byly waypointy v jednom souboru s keškami, tak je to neimportovalo. Asi to je spravené, ale nezkoušel jsem to.


  • 0

#282 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2016 - 20:35

Lite verze to jistě neumí. Ale snad by to mohla umět verze Pro. Bohužel nejsem PM, tak žádné notifikace nemám. Jak ta notifikace vypadá? ...

http://wiki.geocachi...wiki/Notifikace

a teď možná ještě horší, plno html smetí, GPX určitě nechodí z GS


  • 0

#283 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2016 - 0:07

V Pro verzi se dají nastavit vlastní externí mapy. Pro Web mapy.cz je třeba zadat http://mapy.cz/turis...UDE],[LATITUDE]

Pak se objeví i špendlík na souřadnicích. 

Umíte někdo adresu, aby se pouštěla přímo aplikace mapy.cz v mobilu a nepotřebovalo to tahat mapy z webu?

Obávám se, že to je téměř nemožné přání, iPhone tohle nedovolí z principu.


  • 0
:)

#284 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2016 - 9:33

frettie: Jde to. Když jsem si v Safari otevřel mapy, tak nahoře se objevila nabídka na otevření aplikace. Bohužel po určité době se mi to přestalo zobrazovat a v Srcfari (umí zobrazit zdroják stránky) ho nedonutím.
  • 0

#285 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 2:41

frettie: Jde to. Když jsem si v Safari otevřel mapy, tak nahoře se objevila nabídka na otevření aplikace. Bohužel po určité době se mi to přestalo zobrazovat a v Srcfari (umí zobrazit zdroják stránky) ho nedonutím.

Jde to zobrazit z linku, to nemůže být problém - ale rozhodně nejde dostat z aplikace Mapy.cz do aplikace jiné.


  • 0
:)

#286 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 17:05

Zdarec,
Ted jsem se dostal k novince Geocaching® od vývojáře Groundspeak Inc.
https://appsto.re/cz/_DgPt.i

Je to asi jeste porad beta, ale funguje velice dobre a ma chybejici veci z klasicke ofiko apky. Je to primo od GS, takze u me zatim dobry. A je zdarma.
  • 0
Vložený obrázek

#287 zabicka22

zabicka22

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 7:35

Zdravím, o App L4C jsem se dozvěděla od kamarádky, kterou mi jen tak v rychlosti ukázala v mobilu. Byla jsem nadšená hlavně z map, kdy moje současná nejvíc užíváná App Cechochacing (mám placenou) mě tahala za šipkou vzdušnou čarou bůhví kama...U L4C jde krásně vidět, kde je chodník, les, budovy, což je pro mě největší výhoda. Pak mě zaujal kompas a jeho zelená šipka k cíli. Nicméně si nemůžu na tuto App pořád zvyknout. Ty mapy v tom neumím nastavit, je to pro mě příliš komplikované, tak musím říct kámošce, ať k tomu ještě sedneme.

Ještě co jsem nenašla, jak přejdu k plné verzi? Musím stáhnout jinou ikonu znovu? Nikde nevidím v nastavení přechod na placenou...Díky


  • 0

#288 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 9:48

zabicka22 Plnou verzi musíš koupit v app storu jako novou aplikaci. 

Po jejím nainstalování si přes ITunes překopírueš 3 soubory database.sqlite* z lite verze do pro a budeš mít i všechna nastavení. Jen ověření na Groudspeaku musí jít znovu.

Podle mě jsou nejlepší Open street map. V Pro verzi se dají i stáhnout pro offline. Jen netuším, jak často budou aktualizované.


  • 0

#289 Errov

Errov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 17:27

Zdravim,

 

chci se zeptat uživatelů ofiko aplikace. Dá se nějak navigovat pomocí té externí mapy k waypointu? Mě naviguje jen k souřadnicím které má v sobě přímo keška a když jsou waypointy na různých místech je to autem celkem náročné.


  • 0

#290 jajinaa

jajinaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2016 - 13:32

Ahoj, prosím poraďte koupila jsem si aplikaci L4C Pro, ale bohužel pořád mi aplikace ukazuje jen tradiční kešky, umí najít i multy či mysterky když nejsem PM... Popřípadě jak to obcházíte...
Děkuji za cenné rady :)


  • 0

#291 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2016 - 11:03

Ahoj,

s tím zobrazováním jen tradičních keší to je zvláštní. Nemáš náhodou puštěný filtr typů keší při vyhledávání?

Bohužel bez PM to bude trochu problém, protože z oficiálního Geocaching API lze jako BM stáhnout pouze 3 keše s plným listingem denně :/. Když ale při vyhledávání v aplikaci zvolíš možnost 'Lite'/'Pouze základní informace', tak se ti stáhne pouze název keše a její souřadnice, ale takhle můžeš těch keší stáhnout neomezeně mnoho. A pokud budeš při hledání potřebovat hint, tak buď keš aktualizuješ tlačítkem vpravo nahoře (stáhne se celý listing, ale to lze udělat jen u 3 keší denně), nebo dole klikneš na 'Otevřít na geocaching.com' a tím jsi otevřeš plnohodnotný listing v prohlížeči.

Snad jsem pomohl :)
  • 0

#292 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 04 září 2016 - 12:01

Aplikácie ktoré využívajú GC Live API sú bez PM prakticky nepoužiteľné.


  • 0

#293 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 19:10

V Pro verzi se dají nastavit vlastní externí mapy. Pro Web mapy.cz je třeba zadat http://mapy.cz/turis...UDE],[LATITUDE]

Pak se objeví i špendlík na souřadnicích. 

Umíte někdo adresu, aby se pouštěla přímo aplikace mapy.cz v mobilu a nepotřebovalo to tahat mapy z webu?

 

 

Trošku to změnilo adresu. Zkouší mí poslat jako kód. Ten snad nezmění.

http://mapy.cz/turisticka?x=[LONGITUDE]&y=[LATITUDE]&z=18&source=coor&id=[LONGITUDE]%2C[LATITUDE]

 

Mohl bys poradit, jak a kde co nastavit? Nějak nikde nemůžu najít, kde bych si mohl nastavit vlastní externí mapy.... Díky.


  • 1

#294 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 9:24

Ahoj, nebudu tu spamovat novým tématem a zkusím se s otázkou přiživit tady.

Jde mi o to, zda je nějaká možnost, že jedu na kole, iphon v batohu a nastavené navigování na kešu. Na ruce apple watch a ty by mě navigovali. Nemusel bych vytahovat telefon a sundávat celeprsťáky z rukou a pořád čumět do telefonu, jen mrknu na hodinky a vidím. Něco jako třeba google navigace.

 

Díky za reakce.


  • 0

#295 Vojteew

Vojteew

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2017 - 21:32

Zdravím, přešel jsem na apple, zkouším různé appky na gc, ale žádná mi nezobrazí všechny kešky(pouze klasické). To už bez premium členství nejddou zobrazit všechny kešky v nějaké aplikaci nebo to je takhle bloknuté jenom na jablečných zařízeních?

 

Děkuji


  • 0

#296 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 10:47

Vojteew:

Bez PM se dá fungovat, jen si musíš udělat domácí přípravu:

  • Na počítači si najdeš požadované kešky a vytvoříš GPX soubor. Jde to buď přímo v prohlížeči přes nějaký doplněk nebo pomocí programu (GSAK, GeoGet..). K plné spokojenosti používám GeoGet. V něm momentálně nefunguje doplněk Geojarry, který obchází omezení oficiálního API.
    Tento GPX soubor nahraješ do mobilu. Pro některé aplikace jej stačí poslat mailem pro free verzi L4C musíš přes ITunes do adresáře praogramu. Pak provedeš import.
  • Druhou možností je najít si v prohlížeči GC kód keše a APi Umožní tuto stáhnout (bohužel limit 3 kousky denně)

P.S.: Ne všechny programy pro IPhone umí nahrávat GPX


  • 0

#297 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 10:55

Mohl bys poradit, jak a kde co nastavit? Nějak nikde nemůžu najít, kde bych si mohl nastavit vlastní externí mapy.... Díky.

Tvého dotazu jsem si všiml až teď, tak zkusím odpovědět:
V L4C nastavení (zubatá kolečka vpravo nahoře)
V části "Speciální funkce"  nabídka "ODKAZY"
Zde přidáš nový odkaz na mapy

  • 1

#298 valdinci

valdinci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 15:48

Ahoj,jde nějak uložit do locus mapa osm čr tel. iphonu 6s .Nebo nějaká jiná která má turistické značení.Hlavně offline.Díky.


  • 0

#299 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 18:29

Zrovna řeším jak do firemního iPhone nějak rozumně natáhnout GPX. Ideálně z terénu.

Jsem léta zvyklý a spokojený androiďák, začal jsem na C:Geo a plně mi vyhovuje (ano není úplně košér, ale to nechme stranou).

Zatím nemůžu na iPhone najít žádnou vhodnou aplikačku, kde by se dalo poslat třeba mejlem GPX a do softu ho jen natáhnout. Řekněme triviální věc, která na androidu funguje napříč aplikacemi. Ale na iOS narážím jen pna překážky, buďto to aplikace  neumí (třeba ofiko od GS) nebo je to jen v placených verzích...

Je něco takového (ideálně free) ?


  • 0

#300 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 19:31

Zrovna řeším jak do firemního iPhone nějak rozumně natáhnout GPX. Ideálně z terénu.

Nahrát GPX z mailu umí Geo Bucket je zdarma:), 2 roky nebyl upravován:(. Úplně mi nevyhovoval. Hlavě navigace na mapě.

Looking4Cache ve free verzi umožňuje nahrání GPX pouze přes iTunes. Používám klasický formát se 2 soubory (cache+waypointy) zabalené v ZIPu - jiné formáty mi kdysi blbly.

Tyto 2 programy mají pouze online mapy.

 

Looking4Cache placené umí import GPX i z mailu. Má offline mapy a dost dalších vylepšení.

Všechny 3 programy mají Live API, takže se dá stahovat i v terénu (samozřejmě s omezením na BM účet). L4C ale má u každé kešky prolink na web a dá se podívat i na kešky ke kterým nemáš stažený listing.

Klidně bych Ti program předvedl v chodu, ale Třebíč mám skoro přes celou republiku:(.

Vašek


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama