Přejít na obsah


Fotka

iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#81 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 7:51

Už minulá verze se při stažení přes wifi sekla,ale z počítače instalace bez problémů. Právě nainstalováno a vyzkoušeno... funguje.
  • 0

#82 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 7:52

S474N napsal/a:
Tak vysla verze 4.1.2. Co je divne, ze ma cca 5 MB, kdyz predchozi verze maji 7 MB a me osobne nejede.

Me se ten update ukazuje jako 10,4MB - jeste jsem to nestahoval ale imo velikost odpovida...
  • 0

#83 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 19:33

Tak vyšla nová verze. Podle infa jen oprava bugu a optimalizace, nic nového...
  • 0

#84 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 14:27

Pročetl jsem si všechny odpovědi a diskusi na iPhone tema. Po keškách běháme s Oregonem 550 a k dokonalosti si chceme koupit i iPhone 4. Moc jsme se tady o tomto novém modelu nedočetli. Má někdo nějaké zkušenosti s jeho využitím při geocachingu?;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#85 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 16:54

TwiceRaP: tak zalezi, co si od toho slibujes. Pokud to chces na online logovani nalezu, trackables apod, tak budes spokojen. Pokud to chces na dohledavani kesi v lese, tak je to tragedie ;) Sam pouzivam iPhone v kombinaci se zminenym O550 a doslova chrochtam blahem. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 17:14

S474N napsal/a:
TwiceRaP: tak zalezi, co si od toho slibujes. Pokud to chces na online logovani nalezu, trackables apod, tak budes spokojen. Pokud to chces na dohledavani kesi v lese, tak je to tragedie ;) Sam pouzivam iPhone v kombinaci se zminenym O550 a doslova chrochtam blahem. :)

Mohu jen potvrdit... moc velký rozdíl mezi 3GS a 4 nebude, ale já iP používám jako zálohu a pohodlné online logování. Ale že bych si musel kvůli GC kupovat speciálně iP 4, tak to asi ne.
  • 0

#87 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 17:36

....ja uz psali kluci, ta aplikace je jako doplnek k oregonu 550 idealni, mrknout na listing, stahnout novou kesku, mrknout na obrazky atd...dohledaval jsem s IP4 jednou jako nouzovku a kesku jsem nasel v pohode...ale jako hlavni masinku na hledani bych to rozhodne nepouzival...ale jako doplnek...parada!
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#88 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 19:28

Potvrzujeme to, co psali někteří kačeři před námi. Kombinace iPhone 3Gs (toho mám já) resp. iPhone 4 (toho má geožena) v kombinaci s plnohodnotnou GPS typu Garmin Oregon se nám jeví jako ideální. V městském prostředí, resp. místech s kvalitním signálem (nejlépe 3G) lze kešovat klidně pouze s iPhonem. Satelitní mapy, on-line přístup k listingu, mailu, internetu a ICQ včetně možnosti logovat on-line field notes nebo třeba FTF jsou mnohdy k nezaplacení. Naopak v místech bez signálu a kvůli nehorázně drahému roamingu v zahraničí, je potřeba i plnohodnotná GPS. Obojí má svoje.
  • 0

#89 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 8:32

Děkuji všem za vyjádření. ;)Chyběla nám hlavně kvalitní možnost práce s daty GC v poli. Slabý článek byl náš telefon a jak je z Vašich vyjádření vidět, jdeme správnou cestou. Zvykli jsme si využívat i autonavigaci při přivedení geovozidla ke keši, kterou máme v PDA ASUS 639. Mapy SmartMaps jsou v pohodě. Uvidíme, jestli iPhone 4 tohle zařízení dokáže nahradit. :P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#90 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 8:45

Vysla verze 4,2 (ano, dokonce ne s teckou, ale carkou :) ). Jiz je vetsina GUI v cestine, ale nektere veci jeste chybi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#91 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 20:30

S474N napsal/a:
Vysla verze 4,2 (ano, dokonce ne s teckou, ale carkou :) ). Jiz je vetsina GUI v cestine, ale nektere veci jeste chybi.

jj, už mám nainstalováno. Vypadá to dobře.
  • 0

#92 RichieSimek

RichieSimek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2010 - 21:37

Tak jsme se konečně dočkali...aplikace je venku česky. Uf! :) Pokud najdete chyby, nesrovnalosti, můžete mi je napsat přes profil. Jinak pokud něco není přeloženo - není to naše chyba. Přeložili jsme vše co nám bylo k překladu dáno.
  • 0

#93 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2010 - 22:16

Myslím, že by bylo vhodnější nechat aplikaci chvíli v provozu a sbírat nejdříve přez forum připomínky a ty pak najednou u Groundspeaku do další verze patřične zapravit. Kdybychom to řešili přímo přez kontakty, tak by se nemohlo "kačerstvo" dostatečně vyřádit v propírání "nedostatků". Účelem přeci je, abychom měli aplikaci, se kterou budou všichni spokojeni. Jinak řečeno - žádná odezva - pak je vše v pořádku. Ti, co jsou spokojeni, ti se většinou neozvou. ;) Jediné, co bych Groundspeaku vytknul, je to, že nám neposlali aplikaci v betaverzi ke schválení. Takhle tam bude určitě spousta nelogických nedodělků, vyplývajících ze způsobu překladu - ne po ucelených frázích, ale po slovech. Což v angličtině nevadí, ale v češtině už mnohdy ano. A čeština je tak krásně květnatá, že by se s tím určitě excelentně vypořádala. Ten překlad byl vlastně udělán naslepo. :( P.S. Taky by byla zajímavá informace, kolik českých kačerů, vlastně tuto aplikaci používá. Ondřej
  • 0
kačer

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2010 - 23:55

To je asi složitější. Spousta kačerů použvá aplikaci na iP jako sekundární zálohu proti plnohodnotné navigaci. Nechci věřit tomu, že by Apple neměl statistiku, kolik lidí z CZ si aplikaci stáhlo a nainstalovalo. Vedle toho je ale i spousta uživatelů co to má přes warez nebo to prostě nepoužívá...
  • 0

#95 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:31

Upgrade na verzi 4.2 probehl bez problemu. Nova verze zahrnuje: - vylepsena podpora displeje iPhone 4. Vetsina grafiky je nove optimalizovana pro vysoke rozliseni, ktere nabizi iPhone 4. - lokalizace do nemciny, francouzstiny, holandstiny, japonstiny a CESTINY - plna podpora nastaveni podle zvoleneho locale (datum, cas, cisla) - oprava HTML (obrazky se zobrazuji ve spravne velikosti vcetne popisku) - pri otevirani geocaching.com v ramci aplikace dojde k automatickemu prihlaseni - coord.info se oteviraji korektne na vsech zarizenich - oprava chyby v PQ zpusobenych anomaliemi v GPX souborech - zlepseni sledovani polohy pri pohybu - aplikace upozorni v pripade, ze je GPS telefonu vypnuta
  • 0

#96 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 23:06

Neslo by prosim do "menu" implementovat nastaveni jazyka? Ja to tam nenasel a docela rad bych prepnul zpet na anglictinu, ktera mi vic vyhovuje...
  • 0

#97 RichieSimek

RichieSimek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 13:20

Do toho my zasahovat nějak nemůžeme. My jen překládáme texty. Můžeš zkusit napsat na podporu Groundspeaku a nebo si přenastavit jazyk v celém telefonu na ENG. Tím se změní i jazyk aplikace.
  • 0

#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 18:32

RichieSimek: na jednu stranu je to zasluzna prace, ovsem na stranu druhou je nektery preklad opravdu "tragicky", pripadne naprosto chybejici - napriklad hned po spusteni pise treba "Today" u zjistene polohy. V kazdem pripade se na to chci podivat na urovni souboru a pokud to nepujde, tak vypisu veci, ktere se mi nelibi a necham i ostatni se k nim vyjadrit. sadmanwholikesblues: bohuzel si to bere podle nastaveni iPhone. Pokud chces anglictinu a mas jailbreakovany telefon, tak muzes zkusit ten adresar s cestinou smazat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 RichieSimek

RichieSimek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:00

S474N: Přeložili jsme vše co nám bylo dáno! Žádný string s "Today" v překladu nemáme. Až se tam objeví, bude přeložen. K "tragickému" překladu - ono někdy vymyslet co nejkratší podobu překladu dá zabrat. Navíc když máš zkracovat již zkrácené... Vím o chybě v nastavení, kde je napsáno "Moji polohu" namísto "Moje poloha". Nedali nám aplikaci k testování - a to psali, že ji budeme mít k dispozici. Tím by se všechno doladilo. Napiš co se ti nelíbí. Mrknem na to.
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:39

RichieSimek: jak budu doma, tak urcite poslu konkretni pripominky i s navrhy. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka