Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nejlepší lepidlo na magnety


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 cool.manka

cool.manka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 19:00

Ahoj,

stále se mi odlupují magnety z klasické lockNlock krabky, kterou mám přichycenou na traverze mostu. Už jsem vyzkoušela různé druhy vteřiňáků i epoxid. Má někdo typ jak a s čím na to?


  • 0
cool.manka

#2 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 19:14

Zkus tavicí pistoli a pak to přelep izolačkou, drží fakt hodně dobře.

Tento příspěvek byl upraven od DanielKotmel: 03 červen 2018 - 19:15

  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 19:16

LockLock jsou z polypropylenu. Na ten lepidlo neexistuje. dá se lepit, ale postup je zřejmě dost složitý, běžně se raději svařuje.

Lepit magnety: izolepou, př. její lepší variantou (ducktape, stříbrná páska), nebo dát silnější magnet zevnitř a přilepit ho čímkoli, ten držet bude.

Tavná pistole: neodymové magnety mají někdy velmi nízkou curieovu teplotu, mohly by se odmagnetovat. Dělal jsem to a neodmagnetovaly se. Obecně ale tavné pistoli nevěřím, mimo aranžování suchých kytek apod. Zatím cokoli jsem přilepil, upadlo. Lepší je pistolová pájka a tavený spoj protavit důkladně ještě jednou, ale ani pak to moc nedrží.

Údajně pomáhá povrch plastu ošlehnout plamenem (netavit), nebo namořit kyselinou chromsírovou (sírovka+dvojchroman), ale s tím bych si radši nehrál.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 03 červen 2018 - 19:20

  • 0

#4 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 20:37

Mně se osvědčila dvojice magnetů proti sobě zevnitř i z vnějšku. Oba magnety lepím ke krabce samolepící oboustrannou páskou (stačí jen v rozsahu magnetů) a vnější magnet ještě přelepím normální izolepou (křížem). Menší krabky to spolehlivě udrží (už pár let).

Ale není magnet jako magnet. Já je kupuji v papírnictví v Novém Městě na Moravě za pár korun. Chce to vyzkoušet různé typy, rozdíly v přídržné síle jsou až neuvěřitelné.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 03 červen 2018 - 20:38

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 20:52

Zkusil bych T-REX POWER

Na kartuši je přímo uvedeno:Spojuje PP / PE dále profily atd...

http://www.soudal.cz...ukt/t-rex-power

 


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 21:17

Tak to by mě opravdu zajímalo. Lepidlo na PE/PP jsem opravdu ještě neviděl. A není to tak drahé. I když já bych potřeboval malou tubu a ne kartuš, kterou nespotřebuju. Kartuš jsem v ruce neměl, Soudal na stránkách v předchozím odkazu o PP nic nepíše. Kdyby to uměl, pochlubil by s s tím. Polypropylen se používá běžně jako separátor, aby se něco neslepilo. Ve formě mikrotenu, apod. Podle mých zkušeností se dá opravdu lepit jen izolepou, nebo svařovat. Ale jak tu bylo, magnet přilepit oboustrankou a přelepit stříbrnou páskou (ducktape, apod.).

A magnety z papírnictví bývají feritové. Nic proti nim, ale neodymové jsou podstatně silnější. Někde se prodávají v modelářských prodejnách, ale moc ne. Dají se poslat buď draze od nás, nebo levně z Číny, pokud nevadí, že dojdou za měsíc. Jsou neuvěřitelně levné, na tu sílu, co mají.


  • 0

#7 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 21:34

V menším balení máš Ceys lepidlo.

https://eshop.barvar...e-plasty-3g-4ml

K magnetům. I u nás se dají sehnat levně.

https://www.unimagne...53-kotouce-male


  • 1

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 6:25

To je tak. Magnet za 4 Kč, poštovné 69. To abych jich koupil najednou stovku, nebo pro ně jel do Prahy. Netvrdím, že jinde nejsou, ale nevím o nich. Údajně je prodávali v nějakých prodejnách e-cigaret, že se s nimi podkládají malé baterie, aby měly kontakt. Do takových prodejen ale nechodím. V modelářích měli tyčinky za 30Kč. Takže Aliexpres nebo ebay a za měsíc jsem je měl, 20ks asi za 80Kč, poštovné zdarma. Jen jsem se bál, že to pošťáci neutrhnou od schránky, je to ale balené v takové vrstvě bublinek, že se to na schránku nechytá.

 

A lepidla - kdysi jsem něco takového koupil, ale vyschlo mi to, než jsem to použil. Přilnavost je jedna věc, zcela rozdílná tepelná roztažnost druhá věc. A ta utrhne i to, co drží jak čert. Po mrazivé zimě se rozpadá kdeco.


  • 0

#9 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 6:28

K magnetům. I u nás se dají sehnat levně.

https://www.unimagne...53-kotouce-male

 

Nejlevněji se neodymové magnety dají sehnat po rozebrání starých disků... :)


  • 2

#10 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 7:02

Problém u speciálních lepidel na plasty je ten, že lepí dobře pouze plasty mezi sebou, ale například magnet na plast už podstatně hůř. Mám tady tubu speciálního lepidla na PP, kterou nám navrhli ve 3M a na naši aplikaci nešlo použít, protože jsme lepili silon na PP a to vůbec nedrželo..

Pak jsme přešli na jejich oboustranné pásky VHB. Ta je podstatně lepší, a spoje s malou zátěží zvládá udržet i ve velkém mrazu. Při normálních teplotách to drží jak ďas.

Takže kdyby se někomu hodila 148ml. tuba lepidla 3M 4693H na polypropylén, tak ji nechám za poštovné.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#11 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 7:38

To je tak. Magnet za 4 Kč, poštovné 69. To abych jich koupil najednou stovku, nebo pro ně jel do Prahy. Netvrdím, že jinde nejsou, ale nevím o nich. 


Třeba tady. Poštovné neplatíš.

https://postovnezdar...-magnety-100-ks


  • 0

#12 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 8:00


Třeba tady. Poštovné neplatíš.

https://postovnezdar...-magnety-100-ks


Než platit marži překupníkovi z Číny, co to tam za mě akorát objedná, přijde mi lepší si to koupit sám...
  • 4
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#13 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 8:34

Ja lepím magnety ke krabicím páskou Ceys Montack a drží to perfetkně.

 

Objednaval jsem magnety z aliexpressu a dobrý, drží dobře. Jenže jsem pak kupoval podobné od profi firmy tady v ČR a rozdíl je dost zásadní. Hodnoty udaváné v Čině bych bral spíš jako orientační a spíš je dělil tak dvěma. Ty z ČR měli uvedený tah 10kg a věřím tomu, protože sundat je třeba z futer je problém.


  • 0

#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 11:44

Ja dávám magnety zevnitř krabice. Vezmu železný plech na něj dám 4 magnety do rohu toho plechu v pořadí S-J-S-J, do krabice neleju epoxid a do toho potopím tu sestavu magnetů (magnety dolu ke stěně krabičky, plechem nahoru). A celé to postavím na železo aby se ty magnety vlastní silou dostaly co nejblíž ke stěně. Výhoda tohoto řešení je, že přes ten vnitřní plech je uzavřen magnetický obvod a celková síla je větší. A výhoda zalepených magnetů v epoxidu je v tom, že se mi ty magnety ještě nikdy neztratily (jen pokud se ztratí krabička, tak i ty magnety jsou pak fuč).

 

P.S. před nalitím epoxidu je dobré vnitřek krabičky nečím zdrsnit, třeba páječkou, aby se měl na čem ten epoxid držet. Stačí tou paješkou udělat pár důlku cca 0,5mm hlubokých, aby se nepropálila stěna krabičky.

 

Toto řešení mám použito na Hlavním nádraží v Praze a na letišti v Přibyslavi.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 21:40

Na postovnezdarma jsem se párkrát koukal a zdálo se mi tam všechno dost drahé i bez poštovného. Pak už jsem tam nekoukal, tak nevím.Ty magnety v odkazu jsou levné, ale pr.5x1mm moc silné nebudou, fyzika prostě platí. Ale při tom množství by se jich dalo dát několik na sebe. Tak10x2 a větší už sílu mají. Mám ještě pr9x1 (z Číny) a nalepené zevnitř tiktakovky ji na okapu udrží, ale jen tak tak. Nalepené zvenku a přelepené páskou mají sílu větší, ale pak mi po čase zůstala jen díra do pásky a magnet někde na okapu.

A ty disky, tam opravdu jsou silné neodymy. Z některých se ale nedají dostat ven, jsou nějak dobře přilepené. Dají se i zlomit a použít jen část, ale ta neodymová slitina dost rychle koroduje, je chráněna poniklováním nebo barvou a to se zlomením poruší. Použít se to ale dá.

Pokud vím, magnety se u nás nejvíc zabývali v Panenských Břežanech, nevím ale, jestli taky prodávají a pokud, tak jestli v malém množství. My od nich kdysi kupovali permalloy, což je pravý opak trvalých magnetů.


  • 0

#16 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2018 - 8:17

K tomu postovnezdarma. Nemám s ním osobní zkušenosti, ale stačí mrknout do sekce Jak to funguje a cituji 

1.5 Zásilka se zbožím tedy bude odeslána z Asie. Zákazník kromě delší dodací lhůty(viz sekce Doprava) však nezaznamená jiný rozdíl. Zásilka je standardně doručena Českou poštou, popř. uložena k vyzvednutí. 

 

tudíž z této věty usuzuji, že nedělají nic jinýho, než, že vám to zboží objednají na Ali a vezmou si k tomu nějaký poplatek...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#17 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 8:16

Pokud jde o magnety, já jsem nějaké kupoval u MAGSY, a nemůžu si stěžovat. U malých nákupů berou jednotné poštovné 99 Kč (já jsem jsem si je teda vyzvedával osobně, protože jsem místní), takže záleží na velikosti nákupu.

Co se týče uchycení - potřeboval jsem uchytit velkou PETku na kovovou konstrukci, pořešil jsem to destičkou, do které jsem vyřízl díry, do nich magnety zalepil  tavnou pistolí. Přes čelní stěnu magnetů - přes celou destičku - jsem ještě nalepil ochrannou fólii (cca 0.5 mm  tlustou) vteřinovým lepidlem. Destičku k PET mám přidělanou tavnou pistolí + 2 stahovací pásky (v destičce jsou pro ně zahloubení, pod ochrannou fólií). Přes rok v provozu, zatím bez problémů.


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 8:29

Magnety je zbytečné kupovat, nejděte si ve svém okolí ajťáka a přesvědčete ho aby rozšrouboval nějaké vyřazené disky. Já jich mám doma plno, ale jsem v Brně.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 8:31

Pokud jde o magnety, já jsem nějaké kupoval u MAGSY, a nemůžu si stěžovat. U malých nákupů berou jednotné poštovné 99 Kč (já jsem jsem si je teda vyzvedával osobně, protože jsem místní), takže záleží na velikosti nákupu.

Co se týče uchycení - potřeboval jsem uchytit velkou PETku na kovovou konstrukci, pořešil jsem to destičkou, do které jsem vyřízl díry, do nich magnety zalepil  tavnou pistolí. Přes čelní stěnu magnetů - přes celou destičku - jsem ještě nalepil ochrannou fólii (cca 0.5 mm  tlustou) vteřinovým lepidlem. Destičku k PET mám přidělanou tavnou pistolí + 2 stahovací pásky (v destičce jsou pro ně zahloubení, pod ochrannou fólií). Přes rok v provozu, zatím bez problémů.

Na petky se mi osvědčila teplem smrštitelná bužírka, šoupnu pod ni magnet, horkovzdušnou pistolí smrštím a drží jako ďas. Navíc křehký neodymový magnet dobře chrání před oštípáním o železo na které se přichytává.


  • 0

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 9:02

Na petky se mi osvědčila teplem smrštitelná bužírka, šoupnu pod ni magnet, horkovzdušnou pistolí smrštím a drží jako ďas. Navíc křehký neodymový magnet dobře chrání před oštípáním o železo na které se přichytává.

Dobrý nápad, ale kde se dá sehnat bužírka o takovém průměru?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama