Přejít na obsah


Fotka

Export nevalidního XML kvůli problematickému znaku v logu

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 21:17

Narazil jsem na problém s exportem dat z Geogetu. Týká se keše GC7DV00, konkrétně WN logu od Kohout team. Ať už použiji export GPX pro nové Garmin GPS nebo export do POI, vždy je výsledkem nevalidní XML, které navigace, respektive POI Loader, nenačte. Validátor https://www.xmlvalidation.com hlásí chybu na konci WN logu od Kohout team An invalid XML character (Unicode: 0x0) was found in the CDATA section. Pro odstranění problému stačí soubor otevřít a beze provedení změny uložit (používám firstobject XML editor). Aktualizace listingu nepomohla, po opětovném exportu problém přetrvává.

 

Můžete někdo vyzkoušet, zda se problém vyskytuje jen u mě nebo je skutečně problémový znak v logu na webu? Pro upřesnění dodávám, že pro ověření chyby validátorem je třeba exportovaný soubor načíst přes volbu Or upload it. Kopírováním přes schránku je problémový znak odstraněn. Pokud se jedná o obecný problém, nešlo by jej řešit na straně Geogetu? Jednak je lehce otravné myslet při každém exportu na nutnost přeuložit soubor, ale hlavně se příště takový stav může opakovat u jiné keše a zjišťování zdroje problému mi nějakou dobu trvalo.


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2018 - 21:39

Importujes to do geogetu z GPX nebo z gc.live?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 03 červen 2018 - 21:40

  • 0

#3 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 6:58

První import této keše proběhl stažením a rozbalením PQ pomocí k tomu určené funkce Geogetu, následující aktualizace již přes gc.live. Přibližně jednou týdně dám stáhnout a importovat PQ (v nich mám nastavené keše založené v posledním roce) a následně dám aktualizovat (přes gc.live, plný listing) oblast, kam se chystám na výlet. U konkrétního logu nevím jak poznat, zda se stáhnul přes PQ nebo gc.live.


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#4 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 7:27

Zkusil jsem tu keš také vyexportovat z GG jako GPX pro nové Garminy a dle toho on-line validátoru mám to xml v pořádku.

Nejsem si vědom toho, že bych v logu použil něco nestandardního, určitě ne úmyslně.

Logoval jsem, tuším, přes web rozhraní z prohlížeče Vivaldi v Linuxu.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 9:31

Soucasne GPX je rozhodne v poradku, a nic takoveho mi v databazi nevyprodukuje.

 

Nicmene sjem uz nekolikrat zazil, ze se Groundspeaku chvilemi do stahnutych dat primichalo jakesi binarni smeti. Patrne to bude pochazet z nejakeho takoveho zablbnuti.

 

Musim se vecer podivat do zdrojaku, protoze mam pocit, ze pri importu z GPX tohle kontroluji, ale mozna ze ne z gc.live.


  • 0

#6 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 18:56

Děkuji za reakce! Zkusil jsem keš trvale smazat z GG a naimportovat PQ znovu. Poté jsem vyexportoval GPX s touto jedinou keší a výsledek byl v pořádku, i když PQ (a tedy i exportovaný soubor) obsahoval zmíněný log. Stejně tak XML stažené z webu GC.com je v pořádku. Jakmile jsem ovšem keš aktualizoval přes GC.live a provedl stejný export, získal jsem opět nevalidní XML se stejnou chybou jako předtím. 


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#7 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 20:28

Tak u mě se to chová stejně. Po aktualizaci keše a logů přes gc.live opravdu hlásí validátor chybu na konci toho mého logu.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2018 - 7:03

No jo, v datech stahnutych z gc.live tenhle jeden log konci entitou "\u0000", tedy ten nulovy znak je uz ve zdrojovych datech.


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2018 - 10:31

Jo, ve svem zpracovani logu jsem si toho kdysi vsimnul a tyto znaky vyhazuju. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama