Přejít na obsah


Fotka

Hold našim zesnulým kolegům - lovte potoky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 21:54

Také se připojuji.
Upřímnou soustrast pozůstalým.
  • 1

#22 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 22:32

Také jsem se připojil s disable, a také tento týden půjdu do podzemí (pokud bude počasí).

 

To dr.vota: Sorry


  • 0

#23 Probering

Probering

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 0:30

Pripojuji se https://www.geocachi...25-30a7e810f229

Uprimnou soustrast vsem pozustalym.
  • 1

#24 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 9:26

Někde jsem četla jako nápad založení keše jako památku na ty dva zesnulé. Připadá mi to jako dobrý nápad, disable po týdnu přestane být vidět. Keš by na ně mohla upomínat pořád...


  • 1

#25 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 10:13

Někde jsem četla jako nápad založení keše jako památku na ty dva zesnulé. Připadá mi to jako dobrý nápad, disable po týdnu přestane být vidět. Keš by na ně mohla upomínat pořád...

 

To je samozřejmě taky možnost, proč ne, ale to by měli udělat jejich kamarádi z okolí odkud byli a kteří je znali.


  • 9

#26 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 11:32

Já bych to jen na týden neomezoval a nechal to na spontánnosti jestli se to samo chytne a rozšíří. Pak by to byl projev komunity, který jsem si pod tím nápadem představil. Ani bych asi nešířil vyloženě nějaké výzvy, jen se maximálně mezi sebou zmínit, že se to děje. Jelikož jsou na to názory různé, tak se to ale asi stejně nechytne.

 

To že to někoho může obtěžovat mě nenapadlo, ale odkliknout si na nějakou dobu sledování tohoto typu logů, snad není taková pakárna. Ale detailně ty notifikace neznám a nevím co ještě technického to může způsobovat. Tak třeba to odkliknout jen u nejčastějšího typu kešek, že teď nechci vědět, že jí někdo pozastavil?

 

Stejně bude asi hodně kešek bez aktivního ownera a nedělám si iluze, že si s tím dá práci ten, co jich má tolik, že by si v tom nadělal chaos. Pak by ale mohl třeba pozastavit jen symbolicky alespoň nějakou. Frajer by byl někdo s pozastaveným PWT :-) , ale chápu, je to moc práce.


  • 4

#27 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 12:36

Já bych to jen na týden neomezoval a nechal to na spontánnosti jestli se to samo chytne a rozšíří. Pak by to byl projev komunity, který jsem si pod tím nápadem představil. Ani bych asi nešířil vyloženě nějaké výzvy, jen se maximálně mezi sebou zmínit, že se to děje. Jelikož jsou na to názory různé, tak se to ale asi stejně nechytne.

 

To že to někoho může obtěžovat mě nenapadlo, ale odkliknout si na nějakou dobu sledování tohoto typu logů, snad není taková pakárna. Ale detailně ty notifikace neznám a nevím co ještě technického to může způsobovat. Tak třeba to odkliknout jen u nejčastějšího typu kešek, že teď nechci vědět, že jí někdo pozastavil?

 

Stejně bude asi hodně kešek bez aktivního ownera a nedělám si iluze, že si s tím dá práci ten, co jich má tolik, že by si v tom nadělal chaos. Pak by ale mohl třeba pozastavit jen symbolicky alespoň nějakou. Frajer by byl někdo s pozastaveným PWT :-) , ale chápu, je to moc práce.

Nás to neobtěžovalo a naše keše na nějakou dobu dáme disable. Sasik1 a Jetix66


  • 3

#28 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 13:52

Také se připojuji. 
Upřímnou soustrast pozůstalým. 


  • 2

#29 Jedelák

Jedelák

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 16:15

Přidal jsem se k iniciativě a disabloval jsem 28 keší.

Upřímnou soustrast.


  • 0

#30 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 16:19

Také jsem se přidal a vše disabloval.
  • 0

#31 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 19:08

Dá se nějak třeba přes GG (GSAK nepoužívám, neznám a nemám) disablovat 200 keší? Na 200 ručních disable a enable asi sílu nemám.
  • 0

#32 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 19:15

Dá se nějak třeba přes GG (GSAK nepoužívám, neznám a nemám) disablovat 200 keší? Na 200 ručních disable a enable asi sílu nemám.

 

Včera jsem nad tím 2 hodiny laboroval v obou aplikacích a na nic jsem nepřišel. Radši jsem pak to udělal 66x ručně.


  • 3

#33 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 19:27

Včera jsem nad tím 2 hodiny laboroval v obou aplikacích a na nic jsem nepřišel. Radši jsem pak to udělal 66x ručně.

 

Ja s tim moc prace nemel, aktivni kese mame 4, 2 jsou bohuzel disable z jinych duvodu a virtualku budu teprve posilat k publikaci. Takze napsani logu v Pspadu a pak uz jen CTRL+C a CTRL+V. Ale mozna by umel odpovedet sasik1, ktery take disabloval velke mnozstvi kesi.


  • 0

#34 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2018 - 23:05

Já zas nemám a nepoužívám GG, ale v GSAKu to jde snadno: nejdřív si nastavit nějaký text v šabloně pro Disable logy, pak vyfiltrovat vlastní keše, pak jít v menu přes Geocaching.com Access do Publish Logs, Fetch from Filter, označit vše a nastavit typ logu na Disable + zaškrnout volbu aplikaci šablony na logy. Pak už jen Publish All a je to. Mám GSAK v angličtině, ale snad je to i takto dostačující...


  • 1

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 6:05

Dá se nějak třeba přes GG (GSAK nepoužívám, neznám a nemám) disablovat 200 keší? Na 200 ručních disable a enable asi sílu nemám.

 

GG umyslne neumi odesilat logy - nekolikrat jsem se pustil do prislusneho pluginu, ale kvuli zneuzitelnosti pro hromadne logovai jsem to vzdycky zase odlozil. Co jsem se na podobne tema bavil s Halumou, mel na to dost podobny nazor jako ja.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 6:33

Já zas nemám a nepoužívám GG, ale v GSAKu to jde snadno: nejdřív si nastavit nějaký text v šabloně pro Disable logy, pak vyfiltrovat vlastní keše, pak jít v menu přes Geocaching.com Access do Publish Logs, Fetch from Filter, označit vše a nastavit typ logu na Disable + zaškrnout volbu aplikaci šablony na logy. Pak už jen Publish All a je to. Mám GSAK v angličtině, ale snad je to i takto dostačující...

 

No jo! Tam to fakt je. Díky, to se bude hodit aspoň na hromadné zapnutí.

 

V češtině je to: Menu Geocaching API -> Publikovat logy, Načíst -> Aktuální filtr, tlačítko Změnit -> Na co -> Keš je odteď dočasně mimo, zaškrtnout Po změně znovu aplikovat šablonu

Samozřejmě to chce nejdřív tu šablonu připravit.

 

 

 

GG umyslne neumi odesilat logy - nekolikrat jsem se pustil do prislusneho pluginu, ale kvuli zneuzitelnosti pro hromadne logovai jsem to vzdycky zase odlozil. Co jsem se na podobne tema bavil s Halumou, mel na to dost podobny nazor jako ja.

 

Aha, a já myslel, že to neumíte naprogramovat :D


  • 0

#37 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:37

Potoky mi přijdou jako vkusný a aktivní způsob, kterak v locationless stylu sdílet své pocity kolem onoho neštěstí. V pondělí v podvečer jsem si v okolí HC zašel ke keši Týnecký potok (GC6TCCF) a k mostku v její blízkosti položil kytici růží a rozžatou hřbitovní lucernu. Tiché místo v ústraní v lukách,příhodné na rozjímání o nesmrtelnosti chrousta a smrtelnosti kačera...

Rovněž s ideou pamětní keše se ztotožňuju (srv. In memoriam Walzi71). Tady to asi ve střednědobém výhledu nějak samovolně vyplyne ze situace na místě tragického děje. Pokud stávající dotčené keše celou tuhle aféru ustojí a přežijí (což bych si přál), pak se celý ten příběh a z toho plynoucí memento asi stane organickou součástí listingu. No a pokud (jak se obávám) si kombinace mediálního krkavčení, předvolební předposranosti a zdeouředního alibismu vynutí jejich archivaci, pak snad alespoň takto uprázdněné místo by snad na povrchu mohlo posloužit ke vzniku memoriální keše.  Přirozeně, jak napsal výše kolega, asi nejlépe, pokud se toho ujmou  osoby dotyčným blízké, přeživší účastníci oné události atp. Nicméně si dovolím podotknout, že dle mého mínění není tvorba nějaké memoriální keše nějakým výhradním právem pozůstalých blízkých, jak by naznačoval kolegův názor. Zde se nejedná o soukromý rodinný pohřeb; zde máme co do činění s aférou, která nás coby komunitu široce zasáhla a poškodila náš obraz v očích úředních orgánů i nejširší veřejnosti. Proto myslím, že v konečném důsledku celkově jako komunita zodpovídáme za to, že událost, její příčiny a souvislosti budou řádně vyšetřeny a pro výstrahu, ponaučení a připomínku pravdivě a přiměřeně informativně ptrzentovány. Čehož přirozeným a vhodným nástrojem směrem dovnitř komunity se jeví právě memoriální keš (či oddíl listingu, přežijí-li stávající). Mějme na paměti, kterak žalostně jsme zatím selhali při potírání 100x opisovaných dezinformačních výmyslů stran Motolské kalvárie, Osvejdy atd. IMHO by tedy bylo záhodno při každé příležitosti, a tedy i v takovém eventuálním memoriálním listingu, zdůraznit, že se jedná o první případ smrtelného úrazu při GC v tuzemsku za celá ta léta a vysvětlit jmenovitě ke každému z oněch předešlých úmrtí, kterak se to s nimi mělo. V tomhle punktu máme zbytečně na sobě nakydáno bláto, ač jsme, vztaženo na miliony kačerofoundů životu velmi bezpečná kratochvíle. První smrťák za 17 let u nás - pro srovnání kolik lidu se každým rokem v tuzemsku utopí na rybnících a řekách či zabije na motorce. To jsou trojciferná čísla. A přece jsme, alespoň pro nynějších pár dnů, za nebezpečné hazuardéry a vyvrhele "na odstřel" před národem my! Takže až bude někdo úředně požadovat archivaci atp. s poukazem na veřejnou bezpečnost, můžeme rovnou poukázat na to, že k oplocení všech rybníků a zabavování "životu nebezpečných" vehiklů ještě úřad nepřikročil, proč si nevymete břevno před smítkem...



K disablu se stavím disentně, z vícero důvodů. Pokud už ho realizujeme, měla by to být akce časově jasně omezená (cca týden a dost), už jen proto, že při jakémkoli přetahování té lhůty hrozí zmatky, poněvadž nebude na první pohled pořádně zřejmé, které keše mají opravdu nějaký problém a potřebují spravit, a kde je na nich jen nějaké symbolické gesto. Proto za týden znovu vše pozapínejme a nedělejme zbytečný zmatek. Ostatně zahraničním kolegům, co k nám přijedou na prázdniny a zprávodejství z ČR nesledují, by to mohle působit hodně nepříjemností a nepochopení. Představte si, že si před cestou nadělají PQ jen na aktivní keše... Já osobně jsem "legally blind", takže dokonce i prostý disable/enable krát dva tucty by, stejně jako ostatní akce na počítači, pro mne znamenaly cca den klopotného honění myšítka po monitoru a další den zpátky. Takže ne, z disablu se předem omlouvám. Tolik výtky k disruptivním účinkům disablu. Ovšem především mi na disablu je proti srsti ta idea piety ústupkem/pasivitou. To je dokonce, jako bychom coby celá komunita dávali najevo, že se stydíme, bojíme, provinili jsme se a čekáme až se bouře přes naše hlavy přežene. Tak to ne. Žádnou systémovou chybu na straně GC nespatřuju; dle všeho, co doposud víme, se jednalo o individuální nerespektování obecných zásad bezpečnosti pro pohyb v podzemí (proto k tomu přistupujme jako k mementu; holdovat zde žel není čemu). ERaději bych místo prázdného verglování disablem viděl reakci opačnou, aktivní. Tedy buď skrze odlov/návštěvu u potoka (někdo to může pojmout třeba jako záminku založit novou keš k toku, kde ještě nic není). Nebo keše, které jsou disablované, protože mají nějakou fyzickou závadu, naopak na památku našich kolegů zajít opravit a enablovat. To je dle mého mínění gesto daleko praktičtější a neméně symbolické. Nejsme nekalé živly, naše krabičky nejsou na odstřel, nevěšme křídla, když tak už, ale zamávejme jimi. Disrupcí ještě zakusíme dost a dost od mudlů, netřeba si je v průmyslovém měřítku působit sami. Pojímejme pietu za geokolegy spíše konstruktivně. GC žije a bude žít!

 


  • 12

#38 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 12:18

Dovolím si nesouhlasit s tím, že disablování keší je akt pasivity, nebo dokonce studu či strachu. To je tvá vlastní interpretace, nikdo nic podobného nenaznačil. Podle mě je to jednoduché a neokázalé gesto, kterým se může připojit každý (tedy každý, kdo nějakou keš vlastní). Výzva k aktivnímu přístupu bude určitě vyslyšena. Obvykle ovšem po jakékoli tragédii mají reakce několik fází. Nejprve se drží smutek (zde vyjádřený disablem), vzpomíná se, až pak následuje pohled do budoucnosti, žije se dál, ze smutné události může vzejít něco nového, dobrého. Technické potíže, které krátkodobý disable způsobí, jsou podle mě zanedbatelné.


  • 4

#39 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 14:41

Předně bych za nás chtěla vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým.

 

Toniczech velmi trefně popsal naše momentální postavení před "ostatním lidem". Bohužel jsme nyní před mnohými v nemilosti a obávám se, že "kanálovky" tento hon na čarodejnice nepřežijí. Ač je osobně nelovíme, byla by to velká škoda. 

Zároveň souhlasím s ilus, že disablování keší je dobrý nápad, který se zrodit v hlavě Tomase Tubyla a bleskově zareagoval Pavel TT, který sestavil vkusný log, proč je keš momentálně mimo provoz. 

Nerada bych dělala něco za něčími zády, a proto se ptám, Tomáši, Pavle, nechcete tento nápad zveřejnit třeba na fb? To, co se tam momentálně řeší, což asi i víte, není žádný posun k něčemu smysluplnému. A pokud je pravda to, že se na různé fb stránky věnující se gc nyní hromadně přihlašují novináři, ať vědí a vidí, že všechny kačery celá událost zasáhla a nejsme jen anonymní nicky na gc.com. 


Tento příspěvek byl upraven od Kynicacher: 13 červen 2018 - 16:44

  • 2

#40 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 16:02

Vsechny moje kese disablovany.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama