Přejít na obsah


Fotka

Hold našim zesnulým kolegům - lovte potoky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 16:29

Předně bych za nás chtěla vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým.

 

Toniczech velmi trefně popsal naše momentální postavení před "ostatním lidem". Bohužel jsme nyní před mnohými v nemilosti a obávám se, že "kanálovky" tento hon na čarodejnice nepřežijí. Ač je osobně nelovíme, byla by to velká škola. 

Zároveň souhlasím s ilus, že disablování keší je dobrý nápad, který se zrodit v hlavě Tomase Tubyla a bleskově zareagoval Pavel TT, který sestavil vkusný log, proč je keš momentálně mimo provoz. 

Nerada bych dělala něco za něčími zády, a proto se ptám, Tomáši, Pavle, nechcete tento nápad zveřejnit třeba na fb? To, co se tam momentálně řeší, což asi i víte, není žádný posun k něčemu smysluplnému. A pokud je pravda to, že se na různé fb stránky věnující se gc nyní hromadně přihlašují novináři, ať vědí a vidí, že všechny kačery celá událost zasáhla a nejsme jen anonymní nicky na gc.com. 

 

Diky za pochvalu, necekal jsem, ze muj log bude tak upsesny, ona to byla jen soucast prispevku. I me reakce ostatnich kolegu prekvapila a tak jsem zalozil samostatne vlakno. A dokonce mi pri pristal mail, ze dorazil i za hranice https://coord.info/GC5Z0V8

 

Pokud jde o fb, sam jsem hodne pasivni uzivatel a zadnou GC skupinu nemam prihlasenou (nemam temer zadnou). Jen jsem vcera nasdilel prohlaseni CAGeo a to spise pro me pratele geocaching nehrajici. Samozrejme nemam nic proti a naopak budu rad, ale musis to udelat Ty nebo nekdo jiny. Samozrejme pokud to nekdo vladnouci anglictinou (bylo by asi dobre lepsi vyjadreni akce nez mam ja v tom logu) to postne do toho fora na gc.com tak budu tez rad ale opet to nebudu ja. Bylo by to asi velmi zajimave jak by na to reagovali kaceri v zahranici. Nekde jsem zaznamenal zpravu, ze ta utonula bude mit pohreb 20.6. (zrovna na me narozeniny :( ), mohla by se akce tedy protahnout do toho 20.6. ale dele uz bych to neprotahoval.


  • 1

#42 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 17:00

Pavel TT:

Už dlouho jsem na fb v jedné skupině. Přiznám se, že v pondělí jsem se přihlásila do další, a to z důvodu této tragédie. Chtěla jsem zjistit, jestli ti nešťastníci nejsou někdo, koho blíže znám. :-( Takže pokud chceš, můžu to tam zveřejnit. 

A pokud nebude mít přítel/geopolovička nic proti tomu, aby upravil anglickou verzi, klidně to sem a na fb pověsím? Dál už bych to nechala na jiných. 


  • 0

#43 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 18:09

V šednutí ikonek na mapě vidím stejný symbol jako vyvěšení černého praporu na škole, kde se stalo neštěstí. Nic víc, než pietní pozastavení. Určitě ne něco jako že bychom se báli, styděli apod. To bychom je museli archivovat, ale my je zase přece znovu vybarvíme a pojede se dál, tak jako se dál učí v té škole. Navíc z tohoto činu nikdo nic nemá. Ani ten bod. Jen si s tím dá práci a proto mi to přijde o to víc hodnotnější. Nemám nic proti lovení kešek u potoků, ale třeba bych na to nezakládal event, kam přijde hafo lidí pro bod a senzaci.

 

Zmínit se na FB může být dobrý nápad, ale tam se mi upřímně nechce řešit nic vážného, tak to klidně přenechám jným. Přiznám se, že mi je docela líto, že nejsme jednotného názoru a ani to moc nechápu. Nicméně to respektuji. 


  • 8

#44 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 18:13

Navic v logu je popsáno, že kdo bude chtít, může kes zalogovat bez smazání logu. Takze jde spíše o symboliku.
  • 3

#45 kozohroch

kozohroch

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 19:54

Jako příhodnější příměr disablování našich keší z důvodu piety, než k černému praporu na škole, je analogie se spuštěním vlajek a praporů "do půli žerdi". Ani při takovém gestu se neočekává, že vlajka nakonec spadne až na zem a stožár raději porazíme. Naopak, po určité době se vlajky vytáhnou zase do původní (běžné) výše a vše pokračuje dál.


  • 12

#46 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 20:38


Zmínit se na FB může být dobrý nápad, ale tam se mi upřímně nechce řešit nic vážného, tak to klidně přenechám jným. Přiznám se, že mi je docela líto, že nejsme jednotného názoru a ani to moc nechápu. Nicméně to respektuji. 

 

Kolegyni Kynicacher jsem poslal SZ a jestli se do sdileni pusti necham na ni pripadne na nekom jinem.  Osobne znam jednoho ownera, ktery se odmita k disable pridat. Ma sve duvody, musim mu v nich dat i za pravdu ale nesouhlasim s tim, nicmene to respekuji.


  • 0

#47 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:49

Tomáši, Pavle,

na fb jsem vše vložila. Nikoho do ničeho nenutím. Možná mě tam sepsují, ale co už. Mě to přijde jako hezký počin.

Jestli nemáte fb nebo jej používáte jen okrajově, vkládám anglickou část, kterou přítel upravil...snad správně. Nedokáži zkontrolovat. 

 

"Dear fellow Geocolleagues,

As you may already know or have read, the Czech Geocaching Community has been witness to a very tragic occurrence on the 9th of June at the “Motolsky Potok” and “Mesicni Sachta”, where Mother Nature took the life of one Geocacher and the second is still missing. Two other Geocachers, in the group of four, were very fortunate to survive this frightening incident.

In agreement with our fellow Geocachers at geocaching.cz, would like to offer our “minute of silence”, deepest sympathy and condolences in the form of Geocache disablement from now until the 17th of June 2018.

The Geocache will remain to be found at the coordinates mentioned in this listing and electronic logs will be accepted even though the log date will differ with the logbook in the cache itself.

In sorrow, we mourn those lost. In gratitude, we embrace those around us. In sympathy, we reach out to those who grieve."


  • 2

#48 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:53

Tak právě mi někdo na fb napsal, že revírníci jsou proti disable. Víte o tom někdo? 


  • 0

#49 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 22:13

Tak právě mi někdo na fb napsal, že revírníci jsou proti disable. Víte o tom někdo? 

 

Je to do jiste miry zneuziti funkce disable, ale dle meho nazoru tolerovatelne. Revirnikum to muze delat bordel v prehledu hrisniku, co maji kese disablovane dele. Kontrola na kolize jim dle meho nazoru bude fungovat. Jen pokud najde kolizi s disable kesi, mel by se  podivat jestli neni zrala na archiv a tim padem by kolizni kes mohl za par dni schvalit. Takze jim tim pridelame praci. Pokud tomu tak je, tak se jim  omlouvam.

 

Nicmene nekteri revirnici tu tez pusobi, divil bych se kdyby nenakoukli i do tohoto zhaveho vlakna. Takze pokud by to fakt vadilo, cekal bych, ze uz by se nektery davno ozval.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel TT: 13 červen 2018 - 22:18

  • 0

#50 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 22:33

Je to do jiste miry zneuziti funkce disable, ale dle meho nazoru tolerovatelne. Revirnikum to muze delat bordel v prehledu hrisniku, co maji kese disablovane dele. Kontrola na kolize jim dle meho nazoru bude fungovat. Jen pokud najde kolizi s disable kesi, mel by se  podivat jestli neni zrala na archiv a tim padem by kolizni kes mohl za par dni schvalit. Takze jim tim pridelame praci. Pokud tomu tak je, tak se jim  omlouvam.

 

Nicmene nekteri revirnici tu tez pusobi, divil bych se kdyby nenakoukli i do tohoto zhaveho vlakna. Takze pokud by to fakt vadilo, cekal bych, ze uz by se nektery davno ozval.

 

Teď jsem se ptala, kde že to kdo psal a prý právě zde na fóru. Zatím jsem to nenašla.

 

Taky mi přijde divný, že by se tu žádný revírník neobjevil a nenapsal k tomu svůj názor, pokud jsou tak strašně proti. Možná toho mají ale teď tak akorát dost...ještě pročítat všechna různá fóra, kde se co upeklo.

 

Takové reakce jsem bohužel trochu čekala. 


  • 0

#51 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 22:52

Teď jsem se ptala, kde že to kdo psal a prý právě zde na fóru. Zatím jsem to nenašla.

 

Taky mi přijde divný, že by se tu žádný revírník neobjevil a nenapsal k tomu svůj názor, pokud jsou tak strašně proti. Možná toho mají ale teď tak akorát dost...ještě pročítat všechna různá fóra, kde se co upeklo.

 

Takové reakce jsem bohužel trochu čekala. 

 

Hm, to je to co psal Tomas Tubyl. Ale nemyslim to, ze nejsme jednotneho nazoru. Nemusime se zapojit, muzeme byt i proti, to je vse naprosto v poradku. Nerad dotycneho obvinuji, ale pravdepodobne lze a to je spatne. Myslim, ze znam i civilni nicky nasich revirniku a nevsiml jsem si, ze by se nektery z nich tu cokoliv psal. Diky tomu, ze jsem se do akce necekane zapojil, tak forum sleduji (rekl bych, ze ted jsem tu stravil vice casu nez za cely rok). A revirnickeho postu bych si vsiml. Ted jsem projel toto vlakno a nic tam neni. Nesouhlasny je jen postesk dr. Voty, ze mu prijde hromada SMS a post kolegy Toniczech ale tam tez neni nic o nelibosti RW. Jinak myslim, ze tu reagoval jen Rico postem s kondolenci.


  • 0

#52 tomiczech

tomiczech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 23:11

Nebyl by třeba lepší projev upřímné soustrasti, kdybychom na nějaký čas disablovali svoje kešky? Ikonky by tím na mapě šedly a do pozastavovacích logů napsat o co jde, bez nějakých svých rozborů a názorů, jen že je nám to líto. Mít tam i poznámku, že keš je jinak stále lovitelná. Po čase zase normálně enablovat?

Napad se možná zrodil, ale ne moc chytrý. Navíc šedivé budou i ty opravdu vypnuté. Pak nějaký "chytrák" půjde na keš, kterou někdo opravdu vypnul (z nějakého důvodu - třeba bezpečnosti) a bude si myslet, že to patří k téhle akci. Uděláte tím ve všem akorát neskutečný bordel. Disablování keše má svoje důvody a pravilda.


  • 4

Lesu zdar :)


#53 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 23:13

Každá keš má důvod disable nahoře nad svým názvem. Takže každý chytrák si může jedním kouknutím zkontrolovat, jestli keš je disable kvůli této akci, nebo z jiných důvodů. Prostě to jen bude chtít na týden víc kačerské aktivity .


  • 0

#54 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 4:43

To je ovsem chybný předpoklad, že se před odlovem lide dívají na listing keše na velkem počítači.

Každá keš má důvod disable nahoře nad svým názvem. Takže každý chytrák si může jedním kouknutím zkontrolovat, jestli keš je disable kvůli této akci, nebo z jiných důvodů. Prostě to jen bude chtít na týden víc kačerské aktivity .


  • 2

#55 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 7:32

No tak když je špatný předpoklad, že se lidi před odlovem keše dívají na listing (notabene keše aktuálně disablované - stejnou informaci uvidím i na malém displeji telefonu, příp. v disable logu staženém do oblíbené aplikace), tak nelze ani předpokládat, že si tam přečtou jakákoliv doporučení či varování k odlovu.

Ale jinak s dejwym souhlasím - listingy se prakticky nečtou, jen se zamýšlím nad tím, že v tom případě veškerá sdělení v něm uvedená jsou jaksi k ničemu.

Lidi ovšem hrubě podceňují riziko všude. Nedávno jsem viděl video, jak někde na safari rodinka i s dítětem vylezla z auta a fotila si opodál ležící šelmy (už nevím, které). Poprvé se nestalo nic, druhá skupinka už po nich vystartovala a měli co dělat, aby doběhli do auta. Naštěstí je asi nechtěly sežrat, ale jenom zahnat ze svého teritoria, takže to bylo z jejich strany jenom varování. A přitom jsou všude cedule, že je nebezpečné stahovat okýnka, natož vystupovat z auta. Kačeři tedy nejsou žádnou výjimkou. To je daň za masovost.

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 14 červen 2018 - 7:33

  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#56 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 8:59

Hlavně bych nerad, abychom se kvůli tomu nějak hádali. Musíme si uvědomit co se stalo a že proti tomu je nějaké disable nedisable úplný prd.

 

Kdyby revírník našel čas k vyjádření bylo by to fajn, ale i bez toho končíme tuto neděli. Tak je kvůli tomu asi zatěžovat ani nemusíme. Kopírujeme log Pavla s datumem ukončení, tak to nemá cenu měnit. I když mi to nejdřív přišlo málo času, tak teď jsem za to vděčný, že jsi ho tam uvedl a děkuji za to sdílení. Všem.

 

Z vytýkaných názorů, co to způsobí za komplikace, mi ale stále ani jedna nepřijde tak zásadně problematická, aby se to nedalo na chvíli vydržet. To je ale můj pohled svátečního hráče, co se za bodama nehoní. Mně by týden, dva šedých ikonek nerozhodil ani v zahraničí, takže by mi nevadilo na každou plánovanou kouknout předem jaký je skutečný stav, protože se koukám stejně i když je aktivní.


Tento příspěvek byl upraven od Tomas Tubyl: 14 červen 2018 - 9:17

  • 6

#57 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 10:09

Nečekala jsem, jaká vlna nevole a zbytečných diskuzí se z toho na fb stane. Ale to už nebudu dál komentovat. 

 

Mám na to v podstatě stejný pohled jako ty. 

My teď nemáme moc času lovit, ale když jsme dělali 365, tak jsem měla naplánované keše alespoň na týden dopředu i s náhradními (kdybych náhodou tu plánovanou nenašla) a koukala jsem do mapy každý den. Jsou různé challenge, kde musíš plnit žluté, mikro, mystery, medium atd. Tam by to mohlo trošku hlavu zamotat. Ale těch skutečných disable je tak málo, že nemusí nijak výrazně způsobit komplikace lovcům. Když kouknu do mapy a vidím šedou, tak si ji prostě rozkliknu a uvidím důvod. 


  • 3

#58 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 10:49

Pro mě jsi hrdinka, že jsi do toho šla. ;)  Diskuse pod příspěvkama na FB dokáže ohýbat názor u těch, co se bojí rozhodnout sami za sebe. Určitě tam budou i hlavy pomazané, ale ty se do takových diskusí většinou pouští méně často, než trollové.


Tento příspěvek byl upraven od Tomas Tubyl: 14 červen 2018 - 10:50

  • 0

#59 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 11:15

Hrdinka? Tak to opravdu ne. :D

Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem vlastně naprostej příživník...byl to můj nápad?...nebyl. ...vymyslela jsem text?...nedala jsem ani čárku. 


  • 0

#60 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 11:30

Je pravdou, že už je toho okolo té nešťastné události hodně. Ale tak jak se nějací blbci k tomuto ve vlákně vyjadřují je na přesdržku. A správci skupin o GC na FB to tolerují. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka