Přejít na obsah


Fotka

AR - pokusný typ keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#21 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 10:08

Jj, to už mě napadlo dřív - kdyby se třeba do WhereYouGo podařilo dostat nějakým způsobem podporu rozšířené reality, byla by to pecka.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#22 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 13 červen 2018 - 10:23

Tady přidávám odkaz na dalši appku. Zkušenosti nemám, jen jsem na to narazil při prohližení těch už založených AR keší.

 

TaleBlazer

http://www.taleblazer.org

 

 

Podle mě největším problémem je to množství aplikaci a vzájemná nekompatibilita. To by už skoro bylo lepší, kdyby se spíš věnovali rozvoji WIGa než takhle motivovat k zakladání keší, na které bude potřeba dalších 10 aplikací.

A je to teda tak, že když vytvořím "projekt" např. v HP Reveal, tak to pak může někdo jiný odehrát zase jen v této appce? A ještě když to někdo bude chtít hrát, tak si musí udělat účet v té dané appce? 


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 13 červen 2018 - 10:26

  • 0

#23 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 10:35

A je to teda tak, že když vytvořím "projekt" např. v HP Reveal, tak to pak může někdo jiný odehrát zase jen v této appce? A ještě když to někdo bude chtít hrát, tak si musí udělat účet v té dané appce? 

 

Já jsem teď zkoušel jen Metaverse. Na vytvoření "hry" potřebuješ u nich účet (zdarma). Na hraní potřebuješ jejich appku, bez účtu. Samozřejmě si zahraješ jen věci udělané přes Metaverse, nikoliv v HP Reveal a ostatních. U těch je princip obdobný.

 

Nepraktický je, že ty "hry" nebo jak tomu budeme říkat, jsou vidět pro všechny, takže když uděláte vymazlenou krabici a uvěřejníte AR hru, může si ji zahrát naprosto kdokoliv, i bez účtu na gc.com.


  • 0

#24 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 13 červen 2018 - 10:47

Nepraktický je, že ty "hry" nebo jak tomu budeme říkat, jsou vidět pro všechny, takže když uděláte vymazlenou krabici a uvěřejníte AR hru, může si ji zahrát naprosto kdokoliv, i bez účtu na gc.com.

Tak toho bych se fakt nebál. Spíš bude úspěch, když to bude hrát někdo s účtem.  ;)


  • 0

#25 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:10

Tak toho bych se fakt nebál. Spíš bude úspěch, když to bude hrát někdo s účtem.  ;)

 

Me vic vadi, ze kazdej, kdo ma ucet na Metaverse, se dokaze podivat na vnitrnosti jakykoliv jiny "hry". Viz vsechny tamni GC hry..

 

Podle me je celkem jedno, kolik tech appek momentalne je. Jsme na zacatku a casem se nektera z nich stane dominantni. Ve hrach typu "HP Reveal" ale nevidim zadnej velkej prinos. Prijdu na souradnice a ukaze se mi obrazek? Vazne supr. Zadna interakce, zadne stavy, nic.

 

Kazdopadne Metaverse potencial k nahrazeni Wig ma.


  • 2

#26 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:12

Jj, to už mě napadlo dřív - kdyby se třeba do WhereYouGo podařilo dostat nějakým způsobem podporu rozšířené reality, byla by to pecka.

 

Teoreticky by to jit melo, spousta tehle nastroju ma SDK pro pouziti AR ve vlastnich aplikacich. Otazkou je cena, kdo to udela atd. ;-)


  • 0

#27 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:24

Kazdopadne Metaverse potencial k nahrazeni Wig ma.

Ne že bych o to zrovna 2x stál, wigo je zavedená a použitelná platforma.


  • 0

#28 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:40

Poradíte mi nějakou apku na i phone? 


  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 11:40

Pro wigo by to mohlo byt dalsi zpestreni, mozna i trochu (podle implementace) obrana proti svindlum ve hre. (Ale finalky jsou finalky a ty to zrusit nedokaze.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 12:18

Takhle od počítače to nemá chybu. Jsou tam nějaká ale. Když pominu Garminy, tak pro wigo stále máme tři platformy a vlastně jenom na Androidu to funguje slušně a to díky jednomu člověku. Win a IOS trochu stagnují. A to je jenom obyč wigo, které je za ty léta zmáknuté. Mě stačil jenom přechod z Garmina na founy u posledního wiga a nebyl jsem úplně happy. Co maká na WYG tak na iPhone ne. Stačí jenom tochu složitější a hned jsou to měsíce práce a teď ještě tohle. Hromada fotek, spousta času s úpravami a ví bůh co ještě. A to je pohled případného tvůrce hry. A kdo nám udělá soft? Jak do toho urwiga, tak do našich telefonů? GS nejspíš ne, a pokud ano bude to stát za hov....


  • 0

#31 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 13 červen 2018 - 12:20

Co jsem si metaverse zkoušel, tak tam umím přidat pouze úvodní lokaci a další lokace/zóny už ne. Umíte to někdo?


  • 0

#32 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 12:35

Další drobná vada na kráse je nemožnost offline (teda aspoň mě se to nedaří).

 

Zkusil jsem tuhle keš - hra spočívá v tom, že vám to někde v místnosti zobrazí microkeš a napíše, že hledá svoji mámu. Vy máte vybrat jednu z odpovědí, kde by mohla být. Když odpovíte správně, vypíše to souřadnice keše.

 

Tahle pecková zábava sežrala 2.5 MB dat...


  • 1

#33 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 13:01

Další drobná vada na kráse je nemožnost offline (teda aspoň mě se to nedaří).

 

Tahle pecková zábava sežrala 2.5 MB dat...

 

Přesně tohle mě napadlo po tom příspěvku popisujícím jak to Groundspeak předváděl jako první.


  • 0

#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 13:07

Zkusil jsem udelat pres HP reveal jednoduchou věc. Zasažení objektů urcujiciho kes do obrazku. A funguje to. Tak snad zítra to venku dotáhnu k umístění kese:)
  • 5

#35 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 0:42

Další drobná vada na kráse je nemožnost offline (teda aspoň mě se to nedaří).

 

Zkusil jsem tuhle keš - hra spočívá v tom, že vám to někde v místnosti zobrazí microkeš a napíše, že hledá svoji mámu. Vy máte vybrat jednu z odpovědí, kde by mohla být. Když odpovíte správně, vypíše to souřadnice keše.

 

Tahle pecková zábava sežrala 2.5 MB dat...

 

Takže budeš muset mít všechny 3 GSM operátory, protože ne všude mají všichni 3 pokrytí nebo nějakýho zahraničního, kterej to dá v roamingu  :o . Z toho vychází => žádný údolí, téměř žádná příroda, jen městské aglomerace. Omezení až hrůza  :blink:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#36 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 8:54

Teď jsem se chvíli vrtal v Metaverse a tam, jak už psal doodle, je prostě zásadní problém v nemožnosti zamknout si ten svůj výtvor proti kopírování a náhledu do zdrojáku. V reálu, až vyjde keš, tak bude na finálkách dřív než ftfkař dojede na výchozí souřadnice. To je prostě blbost už v samotnym návrhu celýho systému. Možná to časem odstraní, ale v tuhle chvíli to celé zabíjí alespoň u mě nějakou snahu tam cokoliv vytvářet.

 

Dál jsem si všimnul, že většina vytvořených her vůbec s AR nepracuje, protože to lidi používají jako Powerpoint, kde udělají klikací prezentaci a na konci jsou souřadnice.

 

Poslední postřeh, spíš už takovej provozní - autor umístí do listingu QR kód na tu hru. Doma u kompu ok, ale v terénu je to k ničemu, když si to otevřu listing na telefonu a musím konstruovat soustavu zrcadel, abych mohl QR kód naskenovat (jasný, když mám u sebe druhej telefon nebo foťák, tak to půjde, ale ...).


  • 0

#37 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 12:02

Taky se v tom trochu vrtám a zjistil jsem, že když je experience ve skupině (Group), tak nelze na stránkách vyhledat a tedy ani udělat kopii.
Může to zkusit někdo ověřit? Zkuste najít Pardubice nebo Pardubice 1.


  • 0

#38 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 12:09

Teď jsem se chvíli vrtal v Metaverse a tam, jak už psal doodle, je prostě zásadní problém v nemožnosti zamknout si ten svůj výtvor proti kopírování a náhledu do zdrojáku. V reálu, až vyjde keš, tak bude na finálkách dřív než ftfkař dojede na výchozí souřadnice. To je prostě blbost už v samotnym návrhu celýho systému. Možná to časem odstraní, ale v tuhle chvíli to celé zabíjí alespoň u mě nějakou snahu tam cokoliv vytvářet.

 

Dál jsem si všimnul, že většina vytvořených her vůbec s AR nepracuje, protože to lidi používají jako Powerpoint, kde udělají klikací prezentaci a na konci jsou souřadnice.

 

Poslední postřeh, spíš už takovej provozní - autor umístí do listingu QR kód na tu hru. Doma u kompu ok, ale v terénu je to k ničemu, když si to otevřu listing na telefonu a musím konstruovat soustavu zrcadel, abych mohl QR kód naskenovat (jasný, když mám u sebe druhej telefon nebo foťák, tak to půjde, ale ...).

K poslednímu postřehu. V telefonu bývá utilitka Snímek obrazovky a používám apku QR Droid na čtení qr kodů. A funguje to bez problémů. V apce si otevřu snímek obrazovky a ta ho dešifruje.


  • 4

#39 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 12:56

Poslední postřeh, spíš už takovej provozní - autor umístí do listingu QR kód na tu hru. Doma u kompu ok, ale v terénu je to k ničemu, když si to otevřu listing na telefonu a musím konstruovat soustavu zrcadel, abych mohl QR kód naskenovat (jasný, když mám u sebe druhej telefon nebo foťák, tak to půjde, ale ...).

 

K poslednímu postřehu. V telefonu bývá utilitka Snímek obrazovky a používám apku QR Droid na čtení qr kodů. A funguje to bez problémů. V apce si otevřu snímek obrazovky a ta ho dešifruje.

 

Taky to jde vyřešit následovně (viz. poslední odstavec) https://coord.info/GC7R0ER


  • 0

#40 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 14:06

Už máme i jednu AR v ČR: GC7R6WA


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama