Přejít na obsah


Fotka

AR - pokusný typ keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#41 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 14 červen 2018 - 19:14

Taky se v tom trochu vrtám a zjistil jsem, že když je experience ve skupině (Group), tak nelze na stránkách vyhledat a tedy ani udělat kopii.
Může to zkusit někdo ověřit? Zkuste najít Pardubice nebo Pardubice 1.

Zkusil jsem, je to tak. Pardubice jsem nenašel.


  • 0

#42 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 22:58

Výborně, už i gs si koukám myslí že každý má chytrý telefon... nu, další keš co pojede přez finálky... jak to mám jinak vyluštit, co? Je někde nějaký webplayer? :)


  • -6

#43 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 15 červen 2018 - 5:59

Výborně, už i gs si koukám myslí že každý má chytrý telefon... nu, další keš co pojede přez finálky... jak to mám jinak vyluštit, co? Je někde nějaký webplayer? :)

Když nemáš mobil, tak si to dej na ignore list a máš po traumatu.


  • 5

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 6:58

Výborně, už i gs si koukám myslí že každý má chytrý telefon... nu, další keš co pojede přez finálky... jak to mám jinak vyluštit, co? Je někde nějaký webplayer? :)

 

Z tveho vyjadreni vyplyva, ze bys mel mit narok na jakoukoli kesku. To je ale omyl. Na nektere nemas hlavou, na jine fyzicky, vybavenim, na dalsi jinymi podminkami. Tu na ISS si sotva nekdy zalogujes (opravnene!), a nejen ty.

 

Tohle je podobny pripad. Nemas-li vhodne vybaveni, tak to neni keska pro tebe a zustane tebou neodlovena. Proc by tomu muselo byt jinak?

 

Casto se opakuje, ze GC svymi pravidly hru svazuje a dela ji tak fadni. Tohle je jeden z pokusu o to ji zase naopak zpestrit. A zatim opravdu jen pokus.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 červen 2018 - 6:59

  • 14

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 20:20

Me vic vadi, ze kazdej, kdo ma ucet na Metaverse, se dokaze podivat na vnitrnosti jakykoliv jiny "hry". Viz vsechny tamni GC hry..

 

Podle me je celkem jedno, kolik tech appek momentalne je. Jsme na zacatku a casem se nektera z nich stane dominantni. Ve hrach typu "HP Reveal" ale nevidim zadnej velkej prinos. Prijdu na souradnice a ukaze se mi obrazek? Vazne supr. Zadna interakce, zadne stavy, nic.

 

Kazdopadne Metaverse potencial k nahrazeni Wig ma.

Já příznivec těchhle vychytávek nejsem. Androida ani ajfon nemám a kvůli tomuhle si ho kupovat nebudu. Je to podobné, jako u jiných "HW závislých" keší - zkusil jsem chirp (musel jsem si půjčit Garmina, který to umí). Dojdu na úvodky, načtu čip - mám souřadnice. Zkusil jsem NFC - kámoš mi půjčil mobil, někam dojdu, načtu souřadnice. Zkusil jsem BlueGeo - postupně jsem vyzkoušel všechna mobilní zařízení, co doma máme, než jsem našel to správné. Dojdu na místo, načtu souřadnice. Co z toho, čím to obohatilo lov? Podle mě ničím, jen musím dokoupit (zapůjčit) zařízení, abych to mohl vůbec lovit. Ale chápu, že chytrý telefon kromě mě mají asi všichni a tudíž ti nic shánět nemusejí. Wiga mi docela stačí, akorát je jich málo.


  • 5

#46 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 21:24

Na fóru GC.com je jako nejlepší brána appka Taleblazer. Co jsem pochytila, měla by fungovat podobně jako wigo - tedy po stažení by to mělo fachat offline, proti těm dalším.
Sama to sleduji jen ze zvědavosti, týkat se mě to asi nebude. I když - jeden tam zmiňuje, jak se mu to líbí jako možné zpestření pro vnoučata a dost se v tom šťourá, takže co já vím. Třeba dojde i na něco takového.
  • 0

#47 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 21:44

Výborně, už i gs si koukám myslí že každý má chytrý telefon... nu, další keš co pojede přez finálky... jak to mám jinak vyluštit, co? Je někde nějaký webplayer? :)

 

Každý nemá chytrý telefon, stejně jako každý nemá auto a také stejně jako že každý nemá "právo" mít uloveno vše. Pokud na to nejsem vybaven, tak to nelovím. Nebo třeba někdo kdo nemá horolezeckou výbavu leze po horách?


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#48 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 15 červen 2018 - 22:16

Já příznivec těchhle vychytávek nejsem. Androida ani ajfon nemám a kvůli tomuhle si ho kupovat nebudu. Je to podobné, jako u jiných "HW závislých" keší - zkusil jsem chirp (musel jsem si půjčit Garmina, který to umí). Dojdu na úvodky, načtu čip - mám souřadnice. Zkusil jsem NFC - kámoš mi půjčil mobil, někam dojdu, načtu souřadnice. Zkusil jsem BlueGeo - postupně jsem vyzkoušel všechna mobilní zařízení, co doma máme, než jsem našel to správné. Dojdu na místo, načtu souřadnice. Co z toho, čím to obohatilo lov? Podle mě ničím, jen musím dokoupit (zapůjčit) zařízení, abych to mohl vůbec lovit. Ale chápu, že chytrý telefon kromě mě mají asi všichni a tudíž ti nic shánět nemusejí. Wiga mi docela stačí, akorát je jich málo.

To není nedostatek platformy. To je nedostatek představivosti tvůrců takových keší a jejich neochota věnovat tomu hromadu času a stvořit něco zábavného s přidanou hodnotou. Je to stejné jako u wiga: udělat dobré wigo zabere týdny, reverse cache máš za 5 minut. Je to wigo, ale zábava to není. Používat AR appku na příchod na místo a zjištění souřadnic je nesmysl. Ale zase: je tady dvouměsíční zkušební doba. Nemůžeš čekat, že někdo vytvoří propracovanou hru využívající potenciálu AR, když může být v září po všem. Prostě to musí projít přirozeným vývojem.


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 15 červen 2018 - 22:23

  • 6

#49 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 14:54

Je to stejné jako u wiga: udělat dobré wigo zabere týdny, reverse cache máš za 5 minut. Je to wigo, ale zábava to není. 

 

S tím úplně nesouhlasím, reverse wherigo může být dost zábavné:)
Ale v rámci pestrosti je právě super, když existuje reverse wherigo, nějaké propracované wherigo s příběhem, wherigo, kde jde o sportovní výkon...


  • 0

#50 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 19:45

Už máme i jednu AR v ČR: GC7R6WA

Super, díky za upozornění, zejtra jedu prakticky okolo, tak jí zkusím.


  • 0

#51 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 20:38

Aha, ono se to hraje doma na gauči...


  • 0

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 22:11

Před chvílí pípla další - v Bratislavě


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2018 - 11:05

zaujímavé je, že Metaverse mi nenačíta kód. HP Reveal ano a kliknutí na link otvorí Metaverse


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#54 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2018 - 11:40

Dnešní novinka z Pardubic: https://coord.info/GC7R7D6


  • 0

#55 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 17 červen 2018 - 14:26

Dnešní novinka z Pardubic: https://coord.info/GC7R7D6

Z krásného českého termínu "augmentovaná realita" mi vstávají vlasy na hlavě.  :wacko:  :wacko:  :wacko:


  • 1

#56 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2018 - 20:49

Jestli tu je někdo kdo už si hrál s Metaverze nebo tím druhým, rád bych se zeptal, jestli jde ten projekt udělat tak, aby byl aktivní jen na nějakých GPS souřadnicích a jejich okolí. Pokud ne, tak to podle mne postrádá smyslu a nemá cenu si s tím nějak zvlášť hrát. Díky za info


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#57 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 6:27

Jestli tu je někdo kdo už si hrál s Metaverze nebo tím druhým, rád bych se zeptal, jestli jde ten projekt udělat tak, aby byl aktivní jen na nějakých GPS souřadnicích a jejich okolí. Pokud ne, tak to podle mne postrádá smyslu a nemá cenu si s tím nějak zvlášť hrát. Díky za info

 

Ahoj, koukni na moji keš https://coord.info/GC7R7D6. Je udělaná v Metaverse.
Má 3 stage. Každá začíná na určitých souřadnicích s radiusem 40 metrů (radius není možné změnit). Jinak hru nespustíš. Stage je možné vidět v mapě, takže jsem to zabezpečil kódem - na každé stage je nutné zadat kód z předchozí stage.
Počáteční souřadnice zadáš v editoru, když klikneš na to ozubené kolo vlevo a v pravém sloupci můžeš vybrat Location.
Více stage uděláš, když hru přidáš do groupy (kousek pod zadáním souřadnic).

 

V tutorialech mají, že je možné přidat kontrolu souřadnic i ve hře (nemusíš dělat více stage), ale to už bohužel v současnosti nejde.

Jinak v Metaverse jde udělat hodně věcí. Hrál jsem si s tím asi 2 dny a ještě jsem všechny funkce úplně nepochopil.


  • 3

#58 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 11:21

Ahoj, koukni na moji keš https://coord.info/GC7R7D6. Je udělaná v Metaverse.

 

To je ta, ktera by se nemela dat najit? Vidim vsechny tri a bez problemu je muzu naklonovat..


  • 0

#59 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 11:59

To je ta, ktera by se nemela dat najit? Vidim vsechny tri a bez problemu je muzu naklonovat..

 

Tak to jsem nečekal :D 
Jsem to testovat a nešlo to. Asi to jde vyhledat až po nějaké době.

Dělat s tím už ale nic nebudu.


  • 0

#60 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 13:43

Po týdnu se vrátím z dovolené a koukám, co je nového...

Mám z toho smíšené pocity. Nebýt GS, říkám si, zajímavé zpestření luštění mysterek, jako třeba při využití u zmiňované GC70B3Y.

 

Hlavně mi asi vadí, že je potřeba ty data. Zaznělo sice ve vláknech, které se věnovali logování a dalšímu, že dnes je přece Internet všude, takže každý může být on-line hned. Ale po týdnu na dovolené v jihočeské středně velké obci, kde byl i COOP, ale Internet jsme chytali procházením po baráku jen Edge a to ještě vždy někde jinde, si říkám, že je to docela omezení. I v terénu často jedu jen na Edge, někde ani signál není...

 

Vzhledem k tomu, že nemají speciální ikonku, nic speciálního, nechápu GS, proč nenechá tento typ jako jeden z možných typů mysterek a řeší jestli je povolí nebo zakáže! V luštění je často vidět daleko horší věci, které se musí instalovat, pro rozluštění keše (většinou tedy na PC). Proto osobně jsem za keše typu GC70B3Y - v rámci mysterek. Nevidím důvod zde vymýšlet nějaké jiné blbosti.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama