Přejít na obsah


Fotka

Logování a mazání nálezů na archivovaných keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 20:06

Tohle by možná patřilo sem, ale protože už je to hodně staré vlákno, načnu raději nové.

Občas ulovím zaarchivovanou keš - zpravidla proto, že nemám aktualizovanou databázi nebo ji owner ukončí dřív, než se k ní dostanu. Řidčeji i záměrně, když mě keš nějak zaujme. Zapíšu se do logbooku i na gc.com, vše jak má být a dosud s tím nebyl žádný problém.

Tento týden mi ale jistý owner smazal takřka po roce (!) nález s tím, že keš byla v době nálezu již archivovaná, čímž jsem porušil pravidla. Poněkud mě to překvapilo (i s ohledem na odkazované vlákno) a protože při pátrání jsem na takové pravidlo nenarazil, rád bych se poptal znalejších, jak to je. Archeocaching myslím není úplně okrajová disciplína a zatím jsem nenarazil na nikoho, komu byl log smazaný s odkazem na archivaci.

Jaké zkušenosti s tím máte vy? Má někdo odkaz na nějaký oficiální popis pravidel pro logování? (Centrum nápovědy na GC.com jsem četl, tam je to velmi obecné a nicneříkající).


  • 0

#2 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 20:39

Chápu. Já snad jen napíšu, že žádné pravidlo nenajdeš. Pojem archeocaching vůbec GS nezná. V pravidlech je jen to, že po archivování keše ji má owner odnést. Myslím, že pokud se owner takhle rozhodl, nic s tím neuděláš. Ale třeba poradí někdo jiný. 


  • 1

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 20:43

Myslím, že by stále mělo platit základní pravidlo - jsi v originálním logbooku ? chtělo by to asi fotku....


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 20:55

@Arne1 - jono, což úplně neplatí v případě, kdy je archivka na webu bez zjevnýho důvodu uzamčena... Takovejch mám asi pět.  :ph34r:


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:04

Pokud je keš archivovaná, nemá smysl bazírovat na tom jestli je kačer zapsán v originálním logbooku nebo ne. Keš se stává v tu chvilku pro GS neaaktivní a pro kačery nepřístupnou. 


  • -2

#6 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:17

Myslím, že by stále mělo platit základní pravidlo - jsi v originálním logbooku ? chtělo by to asi fotku....

Jsem, bohužel nemám jak dokázat. Logy si nefotím a odmítám to do budoucna dělat. Teoreticky tam můžu zajet a omrknout - nedivil bych, kdyby tam keš pořád byla. Podle listingu u ní byl i někdo po mě a zřejmě měl ten samý problém.

Hlavně mi hlava nebere, že rok bylo vše v pořádku a najednout to začalo vadit...


  • 0

#7 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:22

GC kod by nebyl?
  • 0

#8 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:24

Log po archivaci nemusí být ownerem uznán, nelze si jej tedy vynutit. Souhlasím s tím, že mazat po roce je poněkud zvláštní jednání.
  • 7

#9 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2018 - 21:52

Nejedna se o Pegas Tym? Taky mi promazal par archeo logu tento tyden....

Ja archivni kese hledam rad a vzdy si fotim logbook. Takze po smazani logu jsem je jako nekolik dalsich kaceru obnovil, vsichni jsme pridali poznamku pro ownera ve smyslu, ze kdyz mu archivni logy vadi, tak neni nic jednodussiho nez krabici odnest. Nato owner zalogoval wn ve smyslu "srazka s blbcem" a tim to prozatim skoncilo :)

Osobne to beru jako u bezne kese, ses v logbooku, loguj.
  • 4
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#10 krytterka

krytterka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 0:21

Nejedna se o Pegas Tym? Taky mi promazal par archeo logu tento tyden....

Ja archivni kese hledam rad a vzdy si fotim logbook. Takze po smazani logu jsem je jako nekolik dalsich kaceru obnovil, vsichni jsme pridali poznamku pro ownera ve smyslu, ze kdyz mu archivni logy vadi, tak neni nic jednodussiho nez krabici odnest. Nato owner zalogoval wn ve smyslu "srazka s blbcem" a tim to prozatim skoncilo :)

Osobne to beru jako u bezne kese, ses v logbooku, loguj.

Promiň, uklikla jsem se s palcem (chtěla jsem dát ten hore).


  • 0

#11 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 7:38

Nejedna se o Pegas Tym? Taky mi promazal par archeo logu tento tyden....

Ja archivni kese hledam rad a vzdy si fotim logbook. Takze po smazani logu jsem je jako nekolik dalsich kaceru obnovil, vsichni jsme pridali poznamku pro ownera ve smyslu, ze kdyz mu archivni logy vadi, tak neni nic jednodussiho nez krabici odnest. Nato owner zalogoval wn ve smyslu "srazka s blbcem" a tim to prozatim skoncilo :)

Osobne to beru jako u bezne kese, ses v logbooku, loguj.

Jo. Byla to tahle keš: Ztracený Santa


  • 0

#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 7:50

Fotím si rutinně logbooky taky a u archivek, kde už je to s nárokem na log takové vachrlaté, tím spíš. Rozhodně bych v takovém případě nafotil v nejen svůj log a krabku s popisem, ale i nějaké stránky logbooku s logy uživatelů před archivací, aby nešlo diskutovat o tom, jestli jde o původní logbook nebo o poarchivační throw down.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 9:49

Nato owner zalogoval wn ve smyslu "srazka s blbcem" a tim to prozatim skoncilo :)

Tak dokud se nespecifikuje kdo z vás ten blbec je, tak dobrý.  B)


  • 2

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#14 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 12:27

Při eventu jsme našli a fyzicky zalogovali kešku. Udělali jsme i pár fotek logbooku. Při logování  v PC jsme zjistili, že je keška již archivovaná. Po pár dnech nám owner všechny logy bez vysvětlení smazal. Zalogovali jsme znovu. Zase vše smazal. Vůbec s nikým nekomunikuje. Jenom maže logy. Napsali jsme revírníkovi co se s tím dál dělat, když je krabka fyzicky stále na místě.

 

To je odpověď:

1. kes je archivovana

2. krabicka mela byt autorem odnesena

3. autor ji tam mozna nechal pac je prase, nebo ji nekdo obnovil

4. z pohledu GC kes NEEXISTUJE - tudiz mne jakozto RV nemusi nikterak zajimat, maximalne mohu napsat autorovi aby ji odstranil, ale viz bod 3

5. kes na miste dela akorat bordel a pokud si nekdo vybere dane misto, bude to delat bordel jeste vetsi

6. kes byste jakozto kaceri znali pravidel ve sve podstate meli odstranit vy, paklize jste na ni narazili

 

Z toho vseho vyplyva, ze jakozto takove logy mne na teto kesi opravdu zajimat nemohou, nemohu nikoho nutit k tomu aby drzel logy, ja je zamykal, pripadne maximalne mohu autorovi nabidnout zamceni listingu ...

Promin, ale jak uz jsem psal, ta kes "NEEXISTUJE" ....


Tento příspěvek byl upraven od jarata: 14 červen 2018 - 12:37

  • 6

#15 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 13:10

Archiválie sama nelovím, ale logika toho majitele by mě zajímala: odnést to nemůže nebo nechce, ale logování kontroluje a logy maže.

 

Pokud by mi vadilo, že se mi někdo píše na archivovanou keš, tak se tam zkrátka vypravím to odnést, nebo se s někým domluvím, že to udělá za mě.

Skoro mě to láká se vydat na dvě relativně blízké kešky, o kterých si myslím, že po archivaci zůstaly na místě.


  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 14:08

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel? 


  • 5

#17 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 14:13

Když tu a tam vypravím pro nějakou archivku, vždy do toho jdu s tím, že z toho buď nemusí být vůbec nic, anebo mi nemusí být uznán log. Pokud naleznu a je mi uznán log, jsem rád. Pokud naleznu, ale nebyl by mi uznán log, co nadělám, nevadí. Pokud nenaleznu, snažím se držet toho, že "i cesta je cíl". Jak už bylo napsáno výše, pravidla pojem "archeocaching" neznají, takže bychom z toho měli vycházet. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 14 červen 2018 - 14:14

  • 4

#18 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 15:52

....
3. autor ji tam mozna nechal pac je prase, nebo ji nekdo obnovil
.....

A z toho plyne poučení, že běžný turista se stane prasetem ve chvíli, kdy odhodí krabici od svačiny, zatímco owner až ve chvíli, kdy ji zarchivuje, a to ještě jen v případě, že ji neodnese.
To je dobré vědět :)

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 14 červen 2018 - 16:52

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#19 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 17:12

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel? 

To je zajímavá otázka. Nedávno jsem lovil archivku zamčenou proti logování. Jako jo, nález hodně potěšil, ale přece jenom bych tu keš radši zalogoval i na webu, nejen doma v GeoGetu.

Takže asi ano, ten bod je pro mě důležitý. I když jsem tam stejně šel i bez něj.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#20 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 18:52

Osobně "archeocaching" moc nemusím, archivace keše totiž znamená její konec, takže archivované keše jsem si logoval opravdu jen výjimečně.

Ale počínání tohoto ownera opravdu nechápu, že není schopnej si keš po archivaci odnést a ještě mu hrozně vaděj logy, no, prostě idiot. Mimochodem, neporušuje pravidla náhodou on? Sem kdysi takhle četl log od Reviewera, který toto vyčetl jednomu ownerovi.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama