Přejít na obsah


Fotka

Logování a mazání nálezů na archivovaných keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 19:27

Osobně "archeocaching" moc nemusím, archivace keše totiž znamená její konec, takže archivované keše jsem si logoval opravdu jen výjimečně.

Ale počínání tohoto ownera opravdu nechápu, že není schopnej si keš po archivaci odnést a ještě mu hrozně vaděj logy, no, prostě idiot. Mimochodem, neporušuje pravidla náhodou on? Sem kdysi takhle četl log od Reviewera, který toto vyčetl jednomu ownerovi.

 

Co ještě jiný "úhel pohledu" dle fotek a logu....

 

Cache je dle fotek na borovici, kde lezení po větvích silně poškozuje slabou kůru stromu. Jo neměla tam být od začátku ale ovner reagoval dle pravidel a cache archivoval. Sundání cache ovnerem ho dále bude poškozovat, proto ji tam nechal svému osudu... Pokud tam přesto vylezl někdo jiný, měl ji sundat.

Log který má 50 řádek textu, z toho vlastní cache se týkají jen 2 řádky je nasí...ací sám o sobě, natož na případně z výše uvedeného důvodu zaarchivované cache.

Ale jak říkám nebyl jsem tam, tak jen jiný možný pohled na věc.

 

P.S. Archivní lovím a loguji také, i když spíš že je někde náhodně najdu, než že bych je vyhledával...
 


  • 0

#22 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 0:31

Mazání logů mi vadí, ale není to kvůli "bodu". Jakýkoliv log je kus historie kačera i keše, bohužel systém neumožňuje "zneplatnění FI logu", tedy že log by zůstal viditelný, ale nepočítal by se do nálezů.


  • 1

#23 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 6:22

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel?


Asi tak: Nejde nam az o to, jak vysoke to cislo je. Kdyz se me nekdo zepta, kolik mame, tak to ani poradne nevim. Ale tu a tu konretni kes bychom zalogovat chteli a mame z toho tu radost. Pak ti je jedno, ze neluxujes okoli, ale jdes jen treba pro jednu.
  • 5

#24 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 15:05

Při eventu jsme našli a fyzicky zalogovali kešku. Udělali jsme i pár fotek logbooku. Při logování  v PC jsme zjistili, že je keška již archivovaná. Po pár dnech nám owner všechny logy bez vysvětlení smazal. Zalogovali jsme znovu. Zase vše smazal. Vůbec s nikým nekomunikuje. Jenom maže logy. Napsali jsme revírníkovi co se s tím dál dělat, když je krabka fyzicky stále na místě.

 

To je odpověď:

1. kes je archivovana

2. krabicka mela byt autorem odnesena

3. autor ji tam mozna nechal pac je prase, nebo ji nekdo obnovil

4. z pohledu GC kes NEEXISTUJE - tudiz mne jakozto RV nemusi nikterak zajimat, maximalne mohu napsat autorovi aby ji odstranil, ale viz bod 3

5. kes na miste dela akorat bordel a pokud si nekdo vybere dane misto, bude to delat bordel jeste vetsi

6. kes byste jakozto kaceri znali pravidel ve sve podstate meli odstranit vy, paklize jste na ni narazili

 

Z toho vseho vyplyva, ze jakozto takove logy mne na teto kesi opravdu zajimat nemohou, nemohu nikoho nutit k tomu aby drzel logy, ja je zamykal, pripadne maximalne mohu autorovi nabidnout zamceni listingu ...

Promin, ale jak uz jsem psal, ta kes "NEEXISTUJE" ....

Taky jsem se optal reviewera a odpověděl podobně - archivovaná keš prostě neexistuje a basta. Logování je možné - kvůlivá tomu, kdyby se někdo potřeboval zalogovat se zpožděním. Nicméně přímou odpověd na to, jestli je owner oprávněn smáznout FI log po archivaci nebo zda log po archivaci porušuje pravidla, jsem nedostal....

 

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel? 

Pravda. Je potřeba si uvědomit, že GC je HRA, nikoliv závody, kdo dřív, kdo víc atd. Borce typu Jonea a spol. nedoženeme, takže o co jde? Snažím se to tak brát a když mě chytne honibodská nálada, vzpomenu si na svůj nejúspěšnější kačerský den se skoro 40 nálezy, na jehož konci jsem byl totálně otrávený z mizerného silničního powertrailu, jehož část jsem posbíral a říkal jsem si "Troubo, žes radši nešel támhle na tu multinu na kopci"...

 

Na druhou stranu, tak jako odměnou ownera je log na jeho keši, tak je to odměna i pro lovce, který vynaložil úsilí (louskl náročnou mysterku, plazil se bahnem, táhl se s výstrojí a půl hodiny nahazoval lano...) a třeba i vážil dlouhou cestu, aby odlovil keš, která ho nějak zaujala nebo se na tenhle typ specializuje. Lovec má navíc i zážitek, který si pomocí logu může v budoucnu připomenout - a když o ten log přijde, tak co mu zůstane? Nejspíš nic.

 

Takže bod asi důležitý není, ale aspoň záznam v logu ano, jak tu někdo navrhoval.

 

Když tu a tam vypravím pro nějakou archivku, vždy do toho jdu s tím, že z toho buď nemusí být vůbec nic, anebo mi nemusí být uznán log. Pokud naleznu a je mi uznán log, jsem rád. Pokud naleznu, ale nebyl by mi uznán log, co nadělám, nevadí. Pokud nenaleznu, snažím se držet toho, že "i cesta je cíl". Jak už bylo napsáno výše, pravidla pojem "archeocaching" neznají, takže bychom z toho měli vycházet. :)

Jasně, s tím archeocachingem jsem to myslel tak, že někteří ho cíleně provozují a necíleně na archivovanou kešku narazí spousta lidí. A když je tam použitelný logbook, tak se zaloguje každý. Že to není nic oficiálního samozřejmě vím.

 

No, abych to ukončil: legálně log obnovit nelze (resp. není na to nárok), přetlačovat se s ownerem tím, že se zaloguju znova, nemíním, pravidla jsem zřejmě neporušil - spíš je porušuje owner neodnesením keše. S focením logů taky začínat nebudu, to bych radši přestal s kešováním. Pobečel jsem si tu :), vidím, že v tom nejsem sám a je mi líp, Tečka. Díky všem za názory.


  • 6

#25 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 15:58

 Borce typu Jonea a spol. nedoženeme, takže o co jde? 

 

 

Doufám, že si toho borce nemyslel doslovně.  :D  


  • 0

#26 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 17:54

Doufám, že si toho borce nemyslel doslovně.  :D  

Já jsem si to odvodil z kontextu, jak to s těmi borci Joneova typu je  :P

Vyplazený jazyk je na borce Joneova typu  :D


  • 1

#27 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 19:49

Doufám, že si toho borce nemyslel doslovně.  :D  

No tak, přece víme kdo to je, že.... :)


  • 1

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 20:08

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel? 

 

Ten bod důležitý není. Ale pokud například mezi logem a jeho zrušením (což byl tady rok!) odlovím nějaký milník, pak místo úžasné keše, kterou jsem si pro tuto příležitost naplánoval, mám najednou ve statistikách nějakou plečku. A to už by mi třeba vadilo dost.


  • 1

#29 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 21:03

Ja osobne si myslim, ze kazdy owner, co mi smazal log, je blbec. Ale nechavam si to pro sebe, nepisu jim to. Resit to nema cenu.
  • -6

#30 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 21:35

A teď si položme otázku. Stále čtu jak nikomu o body nejde a ono to bude asi jinak.  Je ten bod tak důležitý? A nebo stačí mít radost z toho, že jsem archivovanou keš našel? 

Kdo tvrdí, že body nikdy nehonil, činí tak dosud.


  • 2

#31 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 8:05

Kdo tvrdí, že body nikdy nehonil, činí tak dosud.



Kdo jednou honil, honi opodal! :-D
  • 0

#32 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 21:40

Kdo tvrdí, že body nikdy nehonil, činí tak dosud.

Tak nějak. Problém je v tom, že člověk je tvor přirozeně soutěživý a tak chce nahamounit co nejvíc bodů. A všelijaké statistiky to jen zhoršují - to pak člověk kouká, jestli vyplní okýnko v kalendáři, jestli se mu keš hodí do matrixu, jestli dostane suvenýr nebo nějaký badge nebo bodík aby měl lepší pásek....

Kdo loví od počátku GC, toho s bodama nepředhoníte (pokud to není sváteční lovec), tak to prostě je. U jedné keše jsem našel výborný log, který stojí za to zopakovat:

 

tato keška mně přivedla tak říkajíc k rozumu, až doteď jsem se pocitvě snažil (či spíše bláznivě) lovit suvenýry .. když jsem dnes přišel na místo nebyl problém kešku dohledat, ale lezení není mou silnou vlastností .. po pár marných pokusech a několika šrámech na rukou a nohách (a snad i trocha krve byla prolita) jsem přemýšlel jak nejlíp nahoru, třeba si tam dát nějaký pařez nebo něco .. a jak jsem se tak na ni díval, tak jsem si uvědomil bláznivost svého počínání .. keškování má být o pohodě, zábavě a užívání si .. a né se jak debil honit za nějakým suvenýrem jen abych měl všechny obrázky .. prohlédl jsem a spokojeně jsem odešel bez zápisu

(celý log). Když začnu blbnout, tak si na něj vzpomenu, a ono to většinou přejde.


  • 8

#33 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2018 - 23:30

Mozna to je jen zbabelost?
  • -4

#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2018 - 9:51

Problém je v tom, že člověk je tvor přirozeně soutěživý a tak chce nahamounit co nejvíc bodů. A všelijaké statistiky to jen zhoršují - to pak člověk kouká, jestli vyplní okýnko v kalendáři, jestli se mu keš hodí do matrixu, jestli dostane suvenýr nebo nějaký badge nebo bodík aby měl lepší pásek....

Kdo loví od počátku GC, toho s bodama nepředhoníte (pokud to není sváteční lovec), tak to prostě je.

 

To jsem opravdu za exota, když se za body nehoním? Včera jsem byl na výletě, kde byla všehovšudy jedna funkční krabička, dneska plánuji 60 km na kole vyloženě za keškami a mám jich v plánu 6 (vybral jsem si ty s FP>10%). O kalendář či matrix se snažím, ale na to stačí v každém políčku jedna krabička, podobné je to s dalšími výzvami. Nemám problém přeskočit krabičku s plesnivým logbookem apod., i když jdu přímo kolem ní. PWT 80 krabiček kolem našeho města lovím na 20x a ještě ho nemám celý. A co se týče počtu nálezů, kdekdo lovící výrazně kratší dobu než já mě už dávno předběhl.


  • 1

#35 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2018 - 11:21

Ne nejsi, také mi body nic neříkají. Když chci, spojím odlov s nějakým výletem a nějakou keš si odlovím. Když nechci klidně kolem keše projdu bez povšimnutí. A Kadrnožková mě také nechává chladným. Odlovil jsem si jich jen pár a buď tam budou neodlovené keše až tam někdy zase zavítám a nebo nebudou. Je mi to jedno.


  • 1

#36 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 17:01

Poslední log na této GC302Y7 a zbylých archivovaných ze série, mě úplně rozsekal.
No kde to jsme?

Tento příspěvek byl upraven od geba & marcana: 04 červenec 2018 - 17:02

  • 0

#37 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 17:11

Prostě podvodník jak se patří. Šup s ním do správného vlákna. 


  • 1

#38 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 17:17

Poslední log na této GC302Y7 a zbylých archivovaných ze série, mě úplně rozsekal.
No kde to jsme?

Já hloupá... proč přiznávám DNF, když stačí nasekat pytlíčky kam si vzpomenu :) a zalogovat.


  • 4

#39 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 17:38

Já hloupá... proč přiznávám DNF, když stačí nasekat pytlíčky kam si vzpomenu :) a zalogovat.

Ale je to poučné - nacpat pytlíčky na archivované keše už chce notnou dávku drzosti a navíc značné sebevědomí se k tomu takhle veřejně přiznat. Protože tyhle "nové keše" nic jiného než odpad nejsou a žádná debata mě o opaku nepřesvědčí.

 

Tak šup šup a pěkně si to po sobě dojdi uklidit!


  • 5

#40 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 18:50

Ale je to poučné - nacpat pytlíčky na archivované keše už chce notnou dávku drzosti a navíc značné sebevědomí se k tomu takhle veřejně přiznat. Protože tyhle "nové keše" nic jiného než odpad nejsou a žádná debata mě o opaku nepřesvědčí.
 
Tak šup šup a pěkně si to po sobě dojdi uklidit!

Já bych to nenazvala drzost, ale blbost.
Kvůli nějakému virtuálnímu bodu dělat takové kraviny.
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama