Přejít na obsah


Fotka

Logování a mazání nálezů na archivovaných keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 19:09

Spíše prasárna než blbost. Pro "obnovení" kešky, která je pět let v archivu, podle mne, není označení blbost dostatečné.
  • 12

#42 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 19:58

Definice: "Jednotkou (SI) pro blbost je jeden internacionální blb, tj. množství blbosti obsažené ve výroku "žijeme lépe a radostněji". V praxi je tato jednotka příliš velká. Proto soustava SI připouští i užití zlomků piko, mikro, mili; zejména je oblíbena jednotka miliblb. Pro stranické a hospodářské akce a činy, kulturní reformy apod., je naopak jednotka 1 blb příliš malá. Proto se používá jednotek jako kilo, mega, giga a terablb."


  • 7

#43 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 22:27

Tak šup šup a pěkně si to po sobě dojdi uklidit!

 

Jo, už vidím jak tam bez bodu jede a ještě uklízet :D


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#44 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 18:04

No mně přijde, že  celou věc by vyřešilo, kdyby archivace automaticky znamenala nemožnost dalších logů. Význam toho, proč i u archivované keše je možné logovat FI je mi naprostou záhadou a je celkem jasné, že to povede k tomuto chování.


  • 0

#45 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 18:24

1/ archivovaná keš neznamená, že tam není krabička

2/ ne každý loguje okamžitě, dost kačerů má i několikaměsíční zpoždění

 

Z obou případů vyplývá, že není každý podvodník, kdo loguje archivovanou keš.


  • 9

#46 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 18:38

Ano, zákaz logů na archivu by vše vyřešil. Ale nemám rád zbytečné zákazy. Zvlášť ve hře.
  • 4

#47 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 18:53

1/ archivovaná keš neznamená, že tam není krabička

2/ ne každý loguje okamžitě, dost kačerů má i několikaměsíční zpoždění

 

Z obou případů vyplývá, že není každý podvodník, kdo loguje archivovanou keš.


On, ten bod jedna je a není pravda. Protože jakmile keš owner archivuje, má ji odnést. 


  • 4

#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 20:10

A je i takový, který keš neodnese a logy maže. I jen WN. Tu jsem mu tam okamžitě napsal znovu. Přitom schránka byla naprosto v pořádku.


  • 0

#49 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2019 - 22:02

On, ten bod jedna je a není pravda. Protože jakmile keš owner archivuje, má ji odnést. 

To je sice pravda, ale ne každý owner to dělá a jsem za to rád, protože díky tomu mohla vzniknout taková neoficiální "hra ve hře" a sice archeokešing. Kdo nezkusil, neví co je za radost nahmatat pod listím zachovalou krabičku, kterou před ním nikdo šest nebo víc let nenašel a přečíst si v suchém logbooku zápisy z roku 2003 třeba od Toniczecha :) .


  • 4

#50 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 8:37

To je sice pravda, ale ne každý owner to dělá a jsem za to rád, protože díky tomu mohla vzniknout taková neoficiální "hra ve hře" a sice archeokešing. Kdo nezkusil, neví co je za radost nahmatat pod listím zachovalou krabičku, kterou před ním nikdo šest nebo víc let nenašel a přečíst si v suchém logbooku zápisy z roku 2003 třeba od Toniczecha :) .

 

Jo, přesně tak. Akorát měl aspoň tenhle archeocaching zůstat v nezveřejňované rovině (když už je geocaching profláklý až hanba).


  • 7

#51 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 6:26

Dle včerejšího logu revívra to vypadá, že brzy bude nová archeocache, a raritní, dosud nikdy nenalezená!!!  :ph34r:

https://coord.info/GC7K8NB


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 28 březen 2020 - 6:27

  • 0

#52 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 9:24

Dle včerejšího logu revívra to vypadá, že brzy bude nová archeocache, a raritní, dosud nikdy nenalezená!!!  :ph34r:

https://coord.info/GC7K8NB

Rw se pouze zabývá úvahou jestli je zapotřebí produkovat hospody na mýtince.


  • 2

#53 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 9:58

Ano, zákaz logů na archivu by vše vyřešil. Ale nemám rád zbytečné zákazy. Zvlášť ve hře.

Zákaz logů na archivu (automatický) by přinesl víc problémů než užitku. Nikde není psáno, že musíš logovat ten den, kdys odlovil. Takže pro ukázku: v pondělí odlovíš na služebce kešku, normálně funkční, existující. Ve středu ji ouner archivuje. A ty máš ve zvyku v sobotu ráno sednout k PC a zalogovat hromadně, cos během služebních cest přes týden našel. ....a je problém. 

Sám mám jednu archiválii zamčenou proti logování, dělá to RW na požádání a tehdy to mělo smysl. U Nebovid jsem měl keš na vrcholku opuštěného vysílače. Jednoho dne to ale nějaká firma koupila, oplotila a jala se vršek opatřit novými technologiemi. Bylo nutné zamezit přelézání nově udělaného plotu kačery, kteří předem věděli, že se blíží neodvratný konec keše. 

Čili zamykat listing proti logování lze, ale chce to s rozumem. 

 

Když se podívám dál do historie tohoto vlákna, tak trochu nechápu. Ouner je dle pravidel povinen archivovanou kešku fyzicky odstranit. Tuto svou povinnost nesplní a pak maže logy kačerům, kteří se po archivaci přišli zapsat? Zápis po archivaci nikde zakázán není a je tedy platný. (dle hesla co není zakázáno, je povoleno) Ale povinnost odnést archivovanou keš sám neplní. Trochu pokřivené vnímání světa. 


  • 4
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#54 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 11:54

Pokud se rozhodnu svou keš archivovat, tak to oznamuji pár měsíců předem logem WN, i opakovaně. Pak ji archivuji, ale logy nemažu. Až když ji fyzicky odstraním, tak to do logu WN jasně uvedu (a že logbook pečlivě archivuji ve sklepě) a kdyby se někdo ještě drze zalogoval, tak mu ho smažu. Zatím to ale nebylo potřeba. Odlovitelné tak dosud ještě zůstávají archivované keše Palindrom Dlouhá Louka a Pozor, zákruta! Jedna je v Krušných horách a druhá ve Sředohoří. S rouškou tam na kole teď asi nevyjedu...


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#55 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 12:05

Myslím, že automaticky zakázat logy na archivu žádný problém nemůže způsobit. Myslím tím tedy logy s datem po archivu. Tedy už na archivní keši.
  • 3

#56 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 16:44

Takže bysme to obcházeli logováním s jiným datumem?  :)


  • 0

#57 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 17:16

K čemu je dobrá keš, kterou dva roky nikdo neodloví? Pro koho je to zábava? Když owner nechce, aby keš byla lovená, proč jí vůbec zakládal?


  • 2

#58 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 18:32

Zábava to je pro ty, které to baví. Nic víc, nic míň.

Proč v tom hledat jiný smysl? A proč nepřát zábavu těm, kteří klidně jdou lovit keš nadvacetkrát, aby jí konečně dostali?


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#59 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 19:12

Takže bysme to obcházeli logováním s jiným datumem? :)

+Po pár týdnech od archivace úplný zákaz. To si stihnou doplnit i opozdilci.
  • 0

#60 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 8:55

Zakazovat, zakazovat, zakazovat, omezovat, zrušit. Nic jiného neumíte? Logovat archivky, pokud jsou na místě, není proti pravidlům. Jsou mnohem horší prohřešky, které stojí za kritizování. Například porušování přírodních zákonů...

 

P.S. Občas mi přijde log více než rok od návštěvy. Oprávněný log. No a? Proč by to nemělo být možné? I mně se jednou stalo, že jsem zapomněl zalogovat keš, protože jsem měl nějaké problémy, a náhodou jsem na to přišel při probírání fotek skoro dva roky potom.


  • 13

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama