Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.15

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
430 odpovědí na toto téma

#181 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2018 - 9:24

Už to tady bylo mockrát.

GPX soubor s LAB kešemi stahnout ze stránky k tomu určené. Např. https://labs.geocach...90-80513552eefc Poté do GeoGetu naimportovat tak, že na keši (eventu, megaeventu) ke kterému labky patří, stiskneme pravé tlačítko myši, vybereme "Import LAB keší" a vybereme již dříve stažený GPX soubor. Poté už musíme ručně u samotných labek zvolit datum popř. i čas nálezu. Opět přes kontextové menu "Nastavit nález". Toť vše.


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 06 říjen 2018 - 9:25

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#182 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2018 - 21:36

Už to tady bylo mockrát.

GPX soubor s LAB kešemi stahnout ze stránky k tomu určené. Např. https://labs.geocach...90-80513552eefc Poté do GeoGetu naimportovat tak, že na keši (eventu, megaeventu) ke kterému labky patří, stiskneme pravé tlačítko myši, vybereme "Import LAB keší" a vybereme již dříve stažený GPX soubor. Poté už musíme ručně u samotných labek zvolit datum popř. i čas nálezu. Opět přes kontextové menu "Nastavit nález". Toť vše.

Zapomněls napsat, že v tom URL musíš nahradit "details" za "detailsAsGpx" ! JInak se na to jejich GPX nedostaneš. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#183 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 5:53

Vlezu na web Geogetu, dam si vyhledat "lab"... a hádejte, co najdu? Fakt, návod!
  • 3

#184 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 6:52

Zapomněls napsat, že v tom URL musíš nahradit "details" za "detailsAsGpx" ! JInak se na to jejich GPX nedostaneš. 

Pravda.Zapomněl.

I když v uváděném příkladu je možnost stažení GPX labek rovnou z jejich stránek.

 

Ideální postup je, jak píše HaLuMa, na stránkách GeoGetu.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#185 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 11:32

Vlezu na web Geogetu, dam si vyhledat "lab"... a hádejte, co najdu? Fakt, návod!

 

No jo, ale ... cist navod? To je ponizujici. Lepe je se optat, on ten navod nekdo vyhleda, precte a da sem z nej vycuc.


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#186 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 18:36

Tak jsem si dneska ručně přidával kešku do GeoGetu a psal jsem GC kód malými písmenky a tohle mi vzniklo, nešlo by to nějak ošetřit?

Přiložené miniatury

  • geoget1.gif

  • 0

#187 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 19:11

Tak jsem si dneska ručně přidával kešku do GeoGetu a psal jsem GC kód malými písmenky a tohle mi vzniklo, nešlo by to nějak ošetřit?

to je podobný problém jako že HaLuMa sliboval že odstraní v GC kodu mezery


  • -2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#188 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 12:41

Zdravím všechny. Po více než roce jsem znovu nainstaloval GG a začal na zelené louce. Rád bych si ale z archivu naimportoval starou databázi do samostatného souboru. Stačí původní db3 soubor nakopírovat do datového adresáře nebo je nutný nějaký import, konverze do aktuální verze databáze? Pokud by stačilo nakopírovat, pak se hloupě zeptám kam, jelikož jsem na svých nových W10 adresář, kde jsou data z GG nenašel :( Díky moc za radu.


  • 0

#189 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 12:56

Podívej se dole v okně Geogetu, tam máš datový adresář vypsaný a kliknutím ho otevřeš jako složku. Čistá instalace ho bude mít někde ve tvém profilu na Windowsech. A konverze? Zkus to a uvidíš, jestli bude nějaká třeba. Asi budou třeba nějaké plufiny, např. FixCzechia, asi bych i smazal tagy s kraji a nechal je udělat znova (Divide).


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 30 říjen 2018 - 12:58

  • 1

#190 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 12:58

Konverzi si udela Geoget sam, jakmile v nem tu starou databazi poprve otevres.


  • 2

#191 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 13:03

Podívej se dole v okně Geogetu, tam máš datový adresář vypsaný a kliknutím ho otevřeš jako složku. Čistá instalace ho bude mít někde ve tvém profilu na Windowsech. A konverze? Zkus to a uvidíš, jestli bude nějaká třeba. Asi budou třeba nějaké plufiny, např. FixCzechia, asi bych i smazal tagy s kraji a nechal je udělat znova (Divide).

Díky moc za radu. Ve staré databázi mám hromadu poznámek, vyluštěné mysterky atd. atd.


  • 0

#192 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2018 - 21:43

Měl bych dotaz k waypointům, které nejsou přidány mnou (tedy které ke keši zadal owner), a já je mám poznačené jako navštívené. Když dám aktualizaci cache přes GC.live (plný listing nebo souhrn, tedy kde se aktualizují i waypointy), změní se flag zpět na původní nenavštívený stav. Je toto úmyslné? Mně osobně přijde toto chování jako nežádoucí.

Díky předem za odpověď.


  • 0

#193 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2018 - 22:21

To bude chyba, ne záměr.
  • 0

#194 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:10

Narazil jsem na jednu nedokonalost. Mám načtený nějaký seznam keší. Teď mě zajímá nějaká další, kterou si chci přidat pomocí CTRL G a zadání GC kódu kešky (ten mám většinou ve chránce). Keška se mi na seznam přidá, ale nezvýrazní, takže v dlouhém seznamu jí těžko hledám. Takže zatím to obcházím druhým hledáním pomoci CTRL G, kdy se mi seznam posune na tuto kešku a zároveň jí mám i vybranou. Nešlo by to udělat už na to první CTRL G?


  • 2

#195 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2018 - 14:17

Přimlouvám se za úpravu, tuhe funkci často používám. Jen jsem si doteď myslel, že první CTRL+G hledá jen v seznamu zobrazených a až druhé v celé databázi.


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#196 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2018 - 21:02

Taky bych se za skok na nalezenou keš přimlouval. 

 

A ještě 2 náměty k diskuzi (třeba to v gg je, jenom to neumím):

 

1. při používání seznamů se mi dost často stane, že si z roztržitosti uložím verzi, kterou jsem nechtěl, čímž si přepíšu původní a třeba hodinová příprava je fuč - typicky si přetřídím jinak, než jsem měl původně (ručně). Co dělat generaci .ggt mínus 1 - třeba nějaký .bak nebo něco?

 

2. Geoget si dělá při spuštění záložní kopie databáze do stejného adresáře, jako je aktivní, čili na stejný disk. Nešlo (nebo nejde) by někde určit jiné umístění (cesta) pro zálohu? Umístěním na jiný disk nebo do cloudu nebo někam bych si jednak zvýšil rychlost, ale hlavně zvýšil  odolnost proti poruše hw.

Díky.


  • 0
Všechno je možný.

#197 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2018 - 21:31

Já měl plný disk a zálohy z něj dost ubíraly. Špatné by to nebylo, i když mám teď místa dost. Stejně si teď dělám ručně kopii na gdrive pro ruční synchronizaci mezi dvěma instalacemi. Mimochodem, vyhovovalo by mi, kdyby šlo kopírovat databázi nejen do Adrake, ale i naopak, vím proč to asi nejde.
  • 0

#198 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2018 - 7:21

Proc nejde kopirovat databazi z AD do GG je pomerne jasne popsano u GgDrake. Tedy, ne ze by to neslo, pochopitelne to jde. Ale vyrazne to nedoporucujeme. I kdyby jsi pak na strane GG udelal potrebne akce (napr. rekonstrukci prostoroveho indexu, coz neni zadny velky problem), pak pri nahrani zpet do AD zustanou jeho tabulky v puvodnim stavu a leccos prestane chodit. A vzhledem k tomu, ze tam bude i neaktualizovana tabulka jmen kesi v databazi (a jeji index), tak by to mohlo mit dusledek i pro celou databazi. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#199 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2018 - 13:25

ahoj

dnes som natrafil na zaujímavú chybu

dal som aktualizovať nálezy, šesť kešiek

tri z nich majú správny nález dátumu tj. 14.11.2018

tri ale majú dátum nálezu 1.1.2000 pritom boli ale založené 2015,2016 a 2018

nie je problém nastaviť ručne ale pri viacerých si to nemusím všimnúť.

aj po znovuaktualizovaní ten istý problém

čo s tým?


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#200 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2018 - 13:30

nalez-zalozeni-nalez.. promin, ale vubec nechapu souvislosti. Jak aktualizujes nalezy? Jak s tim souvisi, kdy byly kese zalozene? Jak muze znovunacteni nalezu prepsat jiz zapsany nalez?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama