Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.15

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
430 odpovědí na toto téma

#281 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 11:42

Jinak s tim casem nalezu je to zrovna u Fieldnotes opravdu jinak, nez kdekoliv jinde. je to dano tradicne historicky -  ten format byl totiz kdysi pouzivan i jako zaloha oznaceni nalezu.

 

Takze u Fieldnotes to funguje tak, že jakmile keska ma oznaceny jakykoliv nalez, tak se nalez nezmeni, ani cas. Aby se zapsal datum i cas nalezu, musi byt keska oznacena jako nenalezena.

 

Napada nekoho, proc bych to nemel upravit a delat to stejne jako u jinych importu? Tedy i u oznacenych nalezu by se ten cas doplnil?


  • 0

#282 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 12:10

Jedinym duvodem by snad mohla byt "tradice". Nas, co vime, jak to probiha, to neprekvapuje. Ale zjevne s tim ostani maji trochu problem. Tak za me to klidne muzes zmenit, aby se to chovalo jako kazdy jiny import (vyjimka zustane i nadale u WP, ale tam to ma jasny duvod).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#283 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 15:51

Ale já znovu opakuji u mě se jedná o nenalezené kešky a občas se tam ten čas neuloží, jak jsem psal zhruba 3000 nálezů je OK, a 107 nálezů je bez datumu.
  • 0

#284 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 18:29

Jako že mám z programu vyhodit tu podmínku, že to každý třístý nález ignoruje? ;)

 

Ještě jeden dotaz, opravdu jsi ty všechny kešky v databázi měl? Nemohlo dojít k tomu, že ta keška v databázi před importem filednotes nebyla? To by totiž to chování plně vysvětlilo.


  • 2

#285 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 19:53

Ne to možné není, neboť do navigace nahrávám kešky z GeoGetu a ty co naleznu si pak tím importem označím jako nalezené. Jediné co mě napadá, jestli za nějakých specifických podmínek nemůže dojít k nějakému posunu a místo hodnot času to bere ty znaky NULL co to prokládají.
  • 0

#286 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 20:13

To je samozrejme nesmysl. Napred se poznava co je to za typ kodovani a aaz pak se soubor muze zpracovat. V pripade, ze by z nejakeho 2bytoveho kodu 1 byt vypadl, jsou vsechny nasledujici znaky spatne a pravdepodobne bude soubor povazovan za poskozeny. V nejhorsim pripade by byly vsechny nasledujici kese ignorovany. Ovsem proc by nejak pravidelne melo dochazet k takovemu poskozeni souboru?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#287 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 21:16

Kdyby byl problém s kódováním v souboru, těžko by opakovaný pokus fungoval. Nicméně Kreten8 je docela věhlasný v nalézání absurdních chyb. Jen mne už fakt nenapadá, čím by to mělo být.
  • 0

#288 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 23:12

Jako že mám z programu vyhodit tu podmínku, že to každý třístý nález ignoruje.


Každý dvacátý devátý nález... ;)
  • 0

#289 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 20:30

Přidal jsem polygony Běloruska a Srbska / Kosova.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#290 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 23:12

Tak by to melo byt uz v poradku. Ja uz mam sve puntiky spravne. :-)
 
Co se tyka tech parametru proti verzi 4.4. tak ty jsou vicemene stejne, jen neco malo je navic (stavajici Stator to nepouziva, az nova verze). Nicmene v brzke dobe prestanou puntikate mapy pres verzi 4.4 chodit (pokud nejsou v cache na serveru), protoze verze 4.4. nema upravene volani googlovskych map pro jejich restrikce.


Už jsem ti chtěl psát, že je to stále přes generátor náhodných čísel. PO asi hodině laborování mne napadlo na začátek dát "www." - to jsem tam původně neměl, vždycky to tak fungovalo.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#291 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 6:49

URL s www a bez www jsou obecne dve ruzne URL a obecne jej vynechat nelze. Tolerance (ne)pritomnosti www je veci nastaveni serveru. Nastaveni serveru tak, aby www nebylo nutne tam, kde ma byt, je dle meho dobra vule spravce - benevolence lenosti uzivatele. (Napriklad muze jit o doplnieni jedno radku do .htaccess.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#292 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 15:41

Přidal jsem polygony Běloruska a Srbska / Kosova.

Mám skromný dotaz, jsou už polygony pro Řecko? Mne se neukazují a v statistice Statoru nemám uvedeny regiony pro GR(SumaryByTypeSwitchRegions), ale jen sumarizaci nálezů a ani v mapě Všechny země(MapGenSwitchCountries) není Řecko uvedeno, ale v mapě Zeměpisné extrémní keše států(MarginalCachesInCountry) už Řecko je viz.moje statistika. Je to tak v pořádku, nebo je něco chybně nastaveno?


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#293 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 15:58

Seznam polygonu je tady.

 

To je ale jen jeden z vice predpokladu pro zobrazovani vybarvovaci mapy. Tu mapu je take potreba pripravit. Seznam pripravenych map je jednak v popisu generatoru a druhak jako seznam moznosti u prislusnych modulu ve Statoru. Zrovna nedavno udelal anre1 polygony pro 2 dalsi staty (Belorusko a Srbsko a Kosova hora) a i kdyz jsou polygony, mapa zatim neni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#294 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 19:13

Mám skromný dotaz, jsou už polygony pro Řecko? Mne se neukazují a v statistice Statoru nemám uvedeny regiony pro GR(SumaryByTypeSwitchRegions), ale jen sumarizaci nálezů a ani v mapě Všechny země(MapGenSwitchCountries) není Řecko uvedeno, ale v mapě Zeměpisné extrémní keše států(MarginalCachesInCountry) už Řecko je viz.moje statistika. Je to tak v pořádku, nebo je něco chybně nastaveno?

Řecko ? Hmmm, já už ho roky (od září 2014) mám rozdělené, dokonce mám i GIP balíček. Musím se podívat proč to není na serveru.

EDIT: Na serveru to je, jen se to z nějakého důvodu nevypisuje v seznamu existujícíh polygonů.

EDIT2: Drobná formální chybička v popisu (tag oddělený čárkou namísto mezery), na funkčnosti by to nemělo vadit.

Takže počty odlovených keší v regionech si můžeš nechat vypsat a odznáček (badge) za Řecko bys měl mít také. Viz moje statistiky.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 15 únor 2019 - 19:33

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#295 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:09

Řecko ? Hmmm, já už ho roky (od září 2014) mám rozdělené, dokonce mám i GIP balíček. Musím se podívat proč to není na serveru.

EDIT: Na serveru to je, jen se to z nějakého důvodu nevypisuje v seznamu existujícíh polygonů.

EDIT2: Drobná formální chybička v popisu (tag oddělený čárkou namísto mezery), na funkčnosti by to nemělo vadit.

Takže počty odlovených keší v regionech si můžeš nechat vypsat a odznáček (badge) za Řecko bys měl mít také. Viz moje statistiky.

Já mám zřejmě jiný problém, polygons-gr mám nainstalovaný, tagy mám správně  "GR region - South Aegean" přiřazeny, takže s Badges nemám problém, tam je to OK, ale nevidím v Geogetu v sloupci území(region) pro Řecko žádný data(viz.příloha) a proto asi zřejmě v statistice Statoru nemám uvedeny regiony pro GR(SumaryByTypeSwitchRegions), ale jen sumarizaci nálezů a ani v mapě Všechny země(MapGenSwitchCountries) není Řecko uvedeno, ale v mapě Zeměpisné extrémní keše států(MarginalCachesInCountry) už Řecko je viz.moje statistika. Projel jsem Divider a ani po aktualizaci nálezů nenastane žádná změna. Má někdo nějakou radu?

Přiložené miniatury

  • GR regiony.jpg

  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#296 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:14

Sloupec území obsahuje dělení země podle dat z geocaching.com, to s dividerem nijak nesouvisí. Podívej se na tagy u nějaké té řecké keše...
  • 2

#297 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:29

Regiony (nizsi uzemne spravni celky) je treba rozlisovat podle toho, odkud je to deleni brano. Zakladni deleni ve dvou urovnich (stat+kraj) je na gc.com a patri ke kazde kesi. Bohuzel uroven "kraje" neni uvedena u kazdeho statu a i kdyz u nekterych je uvedena, GS ma na deleni svuj vlastni pohled a jejich deleni ne vzdycky odpovida tomu, co ten stat pouziva.

 

Podle "zdroje deleni" je mozne pouzivat i Stator (budto od GS nebo z tegu, tedy rozdeleni udelane dividerem) a oboje je mozne take zobrazit ve sloupcich v okne GG. Ale pri deleni podle tagu je potreba pro kazdy stat jiny sloupec - asi, zatim jsem nezkousel do jednoho sloupce zobrazit najednou hodnoty vice tagu a rekl bych, ze to ani nejde. 


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#298 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:31

Sloupec území obsahuje dělení země podle dat z geocaching.com, to s dividerem nijak nesouvisí. Podívej se na tagy u nějaké té řecké keše...

Na všechny nálezy jsem koukal, tam je tag GR region - South Aegean nebo GR region - Ionian Islands.

Přiložené miniatury

  • GR regiony.jpg

  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#299 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:42

Na všechny nálezy jsem koukal, tam je tag GR region - South Aegean nebo GR region - Ionian Islands.

Když to chceš vidět přehledně, tak si dodefinuj další sloupec, a do něj příslušný tag.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#300 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 20:57

Regiony (nizsi uzemne spravni celky) je treba rozlisovat podle toho, odkud je to deleni brano. Zakladni deleni ve dvou urovnich (stat+kraj) je na gc.com a patri ke kazde kesi. Bohuzel uroven "kraje" neni uvedena u kazdeho statu a i kdyz u nekterych je uvedena, GS ma na deleni svuj vlastni pohled a jejich deleni ne vzdycky odpovida tomu, co ten stat pouziva.

 

Podle "zdroje deleni" je mozne pouzivat i Stator (budto od GS nebo z tegu, tedy rozdeleni udelane dividerem) a oboje je mozne take zobrazit ve sloupcich v okne GG. Ale pri deleni podle tagu je potreba pro kazdy stat jiny sloupec - asi, zatim jsem nezkousel do jednoho sloupce zobrazit najednou hodnoty vice tagu a rekl bych, ze to ani nejde. 

Upřesňuji svůj problém s regiony v Statoru - nevyberou se

nalezy podle regionu.jpg

 

přidávám obě mapy a na té horní mapě(všechny země, zkoušel jsem i jen EU) chybí Řecko

porovnani map.jpg

 

Nejde ani tak o to to vidět přehledně v GG, ale to vynechání země Řecka z mapy všech států.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama