Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.15

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
430 odpovědí na toto téma

#401 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 7:48

No z vašich odpovědí jsem totálně zmatený. Rozhodně nejsem žádný IT a moje vyjádření jsou pro vás úsměvná (někdy to mám nápodobně). Umím pracovat s adresáři, občas něco nainstaluju. Ale vycházím z dedukce - pokud jsem asi před měsícem obnovoval systém Windows na původní nastavení, tzn. čistý systém bez GG. Pak jsem si GG nainstaloval, k tomu pár pluginů (Noc/světlo;GeoTrophy; Trackable) z podporovaných stránek, tak mi neříkejte, že se mi tam nějaký geojarry (od kterého, jak jsem pochopil, dáváte ruce pryč) nainstaloval odněkud sám. To je nějaký vir, či co? Pokud si pamatuju, tak tyhle "příkazy/záložky"  byly v GG vždycky. Každopádně s waymarky nepracuji a nepoužívám je, tak to bude nejlepší odinstalovat, ne?

Co se týče opravy logů, zkouším to. Nějak se prokousávám, jak nainstalovat script RemoveLog. Je to pro mě BFU docela boj.


  • 0

#402 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 8:03

Ono staci si nainstalovat neco, co si to GJ doinstaluje jako svoji zavislost. ostatne, kdyz se pokusis ve spravci pluginu to Geojarry odinstalovat, tak oni ti to rekne, ktery plugin jej vyzaduje.

 

At tak ci onak, ja nemohu nest zodpovednost za to, co lide pachaji v pluginech. Kazdopadne je treba velmi rozlisovat mezi tim, co dela Geoget sam o sobe, a co je jen nejaka funkce v menu nebo nastrojove liste pluginu. A u pluginu si pocinat obezretne, a pokud je tam neco spatne, je treba honit autora toho pluginu a ne to povazovat za chybu Geogetu.


  • 1

#403 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 9:29

kdyz se pokusis ve spravci pluginu to Geojarry odinstalovat, tak oni ti to rekne, ktery plugin jej vyzaduje.

 

Tak jsem vyuzil tuto diskusi a konecne jsem se taky dostal k vycisteni me instalace od geojarry. Reklo mi to, ze geojarry je vyzadovan (potreba) od GetTrackList a StatorCombine. Tak jsem vyhodil i je a uvidime, zda to bude chybet ci ne. Jsem rad, ze to mam konecne vycistene.


  • 0

#404 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:05

No to je zajímavá informace. Mimochodem jsem netvrdil, že je to chyba Geogetu (i když je to v jeho vláknu) - nemůžete se divit, BFU bere GG se všemi doplňky jako celek. 
Koukám, že to GeoJarry používá i Gord. No tak nevím, nevím... Jsem z toho volaaký zmetěný.

Apropo. Smazal jsem kompletně (ikonka TRVALE) eventy, kde mi to dělá neplechu a pak dal: Stáhnout všechny vaše logy. A co myslíte? V databázi se eventy objevily bez listingu se starým nickem. :( Aleje zajímavé, že když je otevřu a podívám se na logy, tak tam jsou s novým... :D


Tento příspěvek byl upraven od Olson_vs: 06 červen 2019 - 10:07

  • 0

#405 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:17

Prosím, zkus se podívat, kolik stránek diskuze se naprosto promarnilo jen tím, že nejsi schopen jednoznačně popsat čeho chceš dosáhnout a jak konkrétně se o to snažíš. Opravdu se domníváš, že hned několik lidí nemá na práci nic zajímavějšího, než se snažit odhadovat, na co zrovna myslíš?

 

Celou dobu mluvíš o tom, že ti jde o tebou zalogované eventy. Ty jak sám uvádíš, už jsou zalogované dobře, ale z ničeho jsme si měli vydedukovat, že jde ve skutečnosti zároveň o tvé vlastní eventy? Zkus se na ty eventy podívat na webu... i tam bude jako autor uvedeny tvůj starý nick. Tak tu přestaň dělat mračouny. Mícháš naprosto nesouvisející věci.


  • 0

#406 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:21

Jo, a ta funkce je na stahnutí logů. Ty to stahlo tak jak ma. Pokud k nim neexistuje v databazi keska, tak si ji v databazi vyrobi a stahne k ni zakladni informace. Nikdo nikdy netvrdil, ze tam bude rovnou i kompletni listing. Ten ostatne ani neni na statistiku potreba! Pokud ho ale z nejakeho duvodu chces, tak si k tem eventum ten plny listing muzes kdykoliv stahnout.


  • 0

#407 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:34

Prosím, zkus se podívat, kolik stránek diskuze se naprosto promarnilo jen tím, že nejsi schopen jednoznačně popsat čeho chceš dosáhnout a jak konkrétně se o to snažíš. Opravdu se domníváš, že hned několik lidí nemá na práci nic zajímavějšího, než se snažit odhadovat, na co zrovna myslíš?

 

Celou dobu mluvíš o tom, že ti jde o tebou zalogované eventy. Ty jak sám uvádíš, už jsou zalogované dobře, ale z ničeho jsme si měli vydedukovat, že jde ve skutečnosti zároveň o tvé vlastní eventy? Zkus se na ty eventy podívat na webu... i tam bude jako autor uvedeny tvůj starý nick. Tak tu přestaň dělat mračouny. Mícháš naprosto nesouvisející věci.

Jak píšu jinde. NEJSEM PROGRAMÁTOR. NEVÍM, jak který modul funguje, jak má fungovat, co si odkud co bere. 
Snažím se to vyčíst, bohužel dokumentace je rozsáhlá a leckterým posloupnostem, zkratkám ap. člověk nerozumí. Pak při  pokusech o nápravu narážím na všelijaké problémy (nečekané chybové hlášky ap.). Snažím se, aby mi s tím někdo pomohl. S Gordem si mailujeme už asi týden a furt něco nefachčilo. Něco mi radil, pořád se mi kdekdo něco snaží tvrdit a pak se to ukáže liché atd. Jen se tím zvyšuje riziko zmatků a chyb. Pokud to považuješ za marnění času, tak se nedá nic dělat. Rozumím už taky tomu, proč spousta lidí GG nepoužívá právě z těchto důvodů. Vím, že odblbit to nejde a za spoustu problémů může Groundspeak, nicméně ne všechny popsané postupy jsou vyčerpávající.
Vy máte svůj pohled, uživatelé to vidí ze svého. Moc děkuji za pomoc.

Cituji sám sebe o x příspěvků dříve "Má tedy někdo radu, jak v GG své keše a hlavně eventy se starým nickem donutím natrvalo přičítat ke svým nálezům pod novým nickem?


  • 0

#408 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:36

Koukám, že to GeoJarry používá i Gord. No tak nevím, nevím... Jsem z toho volaaký zmetěný.
 

 

Ne, to opravdu nepouzivam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#409 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:43

Po odstraneni GetTrackList a StatorCombine (ktere se tvarily, ze potrebuji geojarryho) jsem vygeneroval svou statistiku bez problemu. Je jasne, ze ma statistika nepouziva vsechny moduly Statoru, takze muj pokus neni uplne prukazny, ale staci mi :-) Diky za Stator a GG!


  • 0

#410 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:44

Cituji sám sebe o x příspěvků dříve "Má tedy někdo radu, jak v GG své keše a hlavně eventy se starým nickem donutím natrvalo přičítat ke svým nálezům pod novým nickem?

 

Na tuto otazku jsi dostal nekolik odpovedi tady a nekolikrat jsem ti na to odpovedel soukome.

 

Snažím se to vyčíst, bohužel dokumentace je rozsáhlá a leckterým posloupnostem, zkratkám ap. člověk nerozumí.

 

Rozumím už taky tomu, proč spousta lidí GG nepoužívá právě z těchto důvodů. Vím, že odblbit to nejde a za spoustu problémů může Groundspeak, nicméně ne všechny popsané postupy jsou vyčerpávající.
Vy máte svůj pohled, uživatelé to vidí ze svého. Moc děkuji za pomoc.

 

Je zajimave, ze zatim nikdo nema takove potize jako ty. Nevim jake duvody koho vedou k nepouzivani GG, a odkud jsi usoudil ze "z techto" duvodu (kterych "techto"?)

 

Pokud je nekde nejaky navod nejasny, rekni ktery a kde, muzeme jej upravit. Jinak jsou ty povzdechy k nicemu.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#411 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 11:02

https://ctrlv.cz/bss3

https://ctrlv.cz/ScSM
Ale třeba je to jen text.


Tento příspěvek byl upraven od Olson_vs: 06 červen 2019 - 11:05

  • 0

#412 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 11:03

Budu se opakovat, ale neschopnost "jednoznačně popsat čeho chceš dosáhnout a jak konkrétně se o to snažíš" nijak nesouvisí s tím, jak jsi zdatný v počítačích.

 

Uz ten tvuj citovany dotaz je nejednoznačný. "Má tedy někdo radu, jak v GG své keše a hlavně eventy se starým nickem donutím natrvalo přičítat ke svým nálezům pod novým nickem?"

 

Založené keše přeci nemají nic společného s tvými nálezy. To jsou dvě samostatné věci, a ty jsi je smíchal dohromady. Takhle to nedává žádný smysl, takže každý jednotlivě začne předpokládat, že část tvé věty ve skutečnosti neplatí. A každý to pochopí jinak. Proto ti pak každý radí něco trochu jiného.

 

Kdybys řekl jednoznačně, že ti ve statistice chybí tebou založené eventy, které jsi založil pod starým nickem, tak by ti všichni radili stejně, a náprava by byla triviální.


  • 2

#413 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 11:08

https://ctrlv.cz/bss3

https://ctrlv.cz/ScSM
Ale třeba je to jen text.

 

Dalsi vykrik do tmy? Ze ma neco nejaky tag, z toho usuzujes na co?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#414 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 11:31

Dalsi vykrik do tmy? Ze ma neco nejaky tag, z toho usuzujes na co?

Já už raději neusuzuju na nic. Je to v dokumentaci na kterou se všichni rádi odkazujete, ale asi to neplatí nebo to nemá žádný význam. Slovíčkaření je fakt děsná věc a argument, že nikdo nemá takové problémy jako já, je opravdu super. Já už fakt nevím. Znám spoustu lidí, co GG nepoužívají pro jeho složitost. Především když se vyskytnou nějaké chybové hlášky...a .... a ... a už držím hubu.
Všem MOC DĚKUJU. Zavírám z mé strany diskuzi a pokusím se vám sem už nelézt a neprudit.
Ps. Nevím, jestli se k tomu ještě dostanu (resp.budu mít touhu) a zda budu Stator využívat.


  • 0

#415 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 11:35

Zadna konkretni odpoved...jak tedy muzeme dokumentaci zlepsit, kdyz nam pripada rozumna?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#416 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 12:10

Co vím, tak na sledování trackablů se GJ taky používal, nevím, jestli to jde jinak, já se jimi prakticky nezabývám. Ale znám jednoho, co sleduje všechny v okolí a když něco přivezu a dám do okolí 10km, druhý den to vyzvedne. Předpokládám, že používá GJ, ale ve své úpravě, je to profesionální programátor. Takže jestli GetTrackList používá GJ, nedivil bych se tomu.

A jestli ho používá Autostat, tak to už je úplně jedno, to je nástavba GGstatu, který po posledních změnách už opravdu nemá smysl používat, Stator je jeho následník.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 06 červen 2019 - 12:12

  • 0

#417 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 13:04

Slovíčkaření je fakt děsná věc

 

Jenze my se o zadne slovickareni ani nesnazime, my se jen snazime dekodovat tve nejasne vzkazy. Misto, abys nam s tim pomohl, tak se urazis. My ti chteli pomoci, my ti venovali nas cas, ale opravdu jsi nam nesel vstric.


  • 2

#418 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 14:09

https://ctrlv.cz/bss3

https://ctrlv.cz/ScSM
Ale třeba je to jen text.

No a co má být ? 

Plugin Spoiler jsem kdysi používal když jsem si připravoval papírové podklady. Asi to nefunguje, i když kdo ví...

Plugin Autostat je automatizace tvorby statistik nikoliv přes Stator, ale klasicky přes GGstat a byl tam zapotřebí pro nahrání na server GC.COM. Nahrání na GC.COM už není možné, takže vlastně o nic nejde.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#419 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 13:18

Co a kde bych mohl v GG opravit, aby kese ze Severni Makedonie (puvodne jen Macedonia, dnes North Macedonia) mely zase svou vlajecku? Nebo mam radeji pockat na novou verzi? Diky!


  • 0

#420 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 14:56

Uprav soubor Common/IconsCountry.ini, format je urcite zrejmy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama