Přejít na obsah

Fotka

OSM TOPO mapa pro Garmin

garmin linux mapa návod

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
285 odpovědí na toto téma

#281 Geomikmik

Geomikmik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2021 - 16:25

Kdybych věděl jak sem šoupnout fotky tak bych to postnul :)

• 0

#282 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 14 245 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2021 - 16:57

Skoro si rikam, jestli pro tyhle mrnave hodinky nemit nejaky samostatny humpolacky styl, protoze je to proste neco jineho nez vetsi displej GPSky...

• 0

#283 Redak

Redak

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 04 srpen 2021 - 22:19

Chová se tak i originalni mapa od VasaM?

Tak vyzkoušeno... originální VasaM latin2 přímo stažená jako IMG nezatuhla a naroutovala (zkouším z Ostravy do uloženého bodu - Lysá hora).

• 0

#284 VasaM

VasaM

VasaM

• Members
  • PipPipPip
  • 849 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2021 - 22:39

Díky, už jsem mezitím dospěl k výsledku a mapy už to generuje.

Naivně jsem se domníval, že ten instalátor si ty nevyřešené závislosti  vyřeší sám, aniž bych musel hádat celá jména knihoven z křišťálové koule.  

A stažení zastaralých (neexistujících) verzí splitter a mkgmap už jsem taky vyřešil ručně s použitím černé magie na config soubor.

Takhle je ta instalace ale nefunkční.

Jo, to jsem si myslel taky. Bohužel pip vyžaduje předkompilované soubory na webu a některé kombinace operačního systému, verze pythonu a verze knihovny na webu nejsou. Teď jsem to zkoušel a problém dělal python 3.9, downgrade na 3.8 pomohl, ale to se týká Windows. Verze zmíněných programů jsem již opravil.

to mám, ale musel som doinštalovať CZ jazyk

sea a bounds stiahlo ale polygons atd nie

vlastne sa to točí stále dookola

stiahne sea a potom bounds a tým to skončí

dá sa ten zbytok stiahnuť ručne?

Moc nechápu, co myslíš tím doinstalovným jazykem a stejně tak tím ostatním. Zkus stáhnout aktuální skript, měl by hlásit, zda se jednotlivé kroky instalace povedli.

Skoro si rikam, jestli pro tyhle mrnave hodinky nemit nejaky samostatny humpolacky styl, protoze je to proste neco jineho nez vetsi displej GPSky...

Dobrý nápad, Zkusím dát něco do kupy spolu se zimním tématem.

Uz to pripravuju. Zde muzete videt jaky je rozdil ve stylu:

Pěkná práce. Mám k tomu sice nějaké výhrady, ale počkám na finální verzi :-).

• 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#285 Kreten8

Kreten8

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2021 - 10:51

Mám teď zkušenost s těmito mapami, ky jsem je používal jako automapu a routování po silnicích to vůbec nezvládá.Nešlo by s tím něco udělat? Navigace vypočítá trrasu, kerá trvá 2x tak dlouho než je skutečná doba jízdy a je o mnoho km delší a neustále se snaží opouštět hlavní silnici a naviguje po nějakých polních cestách. A to mám v navigaci zaškrtnuto, používat dálnice, silnice 1. třídy a naopak mám zakázané polní cesty. A mám Oregona 650.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 17 srpen 2021 - 10:52

• 0

#286 Jazzlinka

Jazzlinka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2021 - 11:59

Oregona 650 jsem měl, nyní mám Oregona 700, ale co si pamatuji, logika byla stejná. V nastavení trasování se zaškrtává, kterým komunikacím se má navigace naopak vyhnout. Nedošlo třeba vlivem špatné češtiny ke špatnému pochopení, viz screen?

99.png

Já osobně používám na občasnou autonavigaci separátní garminí automapu, ale když jsem si nyní přepl na předmětnou OSM mapu, výpočet bezproblémový a trasa identická.

Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 17 srpen 2021 - 12:00

• 0

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, linux, mapa, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama