Přejít na obsah


Fotka

OSM TOPO mapa pro Garmin

garmin linux mapa návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
362 odpovědí na toto téma

#141 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2019 - 18:15

ahojky

môžem poprosiť o mapu talianska + sardinia?

dík


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#142 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2019 - 0:07

Díky za odpověd. Ok TYPko jsem si upravil už prve, protože mi nevyhovují jak máš označené naučné stezky, cyklostezky a turistické stezky. Jinak je mapa 1000x lepší než TOPO, které mám koupené doma. Tedy, velmi ti děkuji!

 

Až bude čas, zkusím udělat zimní tému, dle mapy.cz. Ještě jednou díky 


  • 0

#143 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2019 - 0:10

Díky za odpověd. Ok TYPko jsem si upravil už prve, protože mi nevyhovují jak máš označené naučné stezky, cyklostezky a turistické stezky. Jinak je mapa 1000x lepší než TOPO, které mám koupené doma. Tedy, velmi ti děkuji!

 

Až bude čas, zkusím udělat zimní tému, dle mapy.cz. Ještě jednou díky 

 

 

Já nejsem zrovna příznivcem těchto zimních témat, takže se s ním opravdu dělat nebudu :D. Každopádně, bylo by fajn, kdybys to svoje TYPko (stávající i budoucí) zveřejnil pro ostatní - teda pokud ti to nevadí. Kdybys pak měl zájem, a nejen ty, tak mohu různé alternativní vzhledy připojit i do instalátoru map do BaseCamp...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#144 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2019 - 16:51

A pak bych se primlouval i za nahled na mapu (na strankach s mapami, predpokladam, ze i tam by pak byl pristup k TYPum) v jednotlivych tematech, aby clovek videl i bez instalace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#145 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2019 - 18:39

Jasnačka, není problém. Už jsem tu před několika lety zveřejňoval moje nové typko pro Topo Czech 2015. Až poladím do dokonalosti tohle, dám vědět. Vždy na tom dělám chvíli, tak to trvá.

 

Co se týče zimní mapy, bude to na dlooouho. Je tam více jak 50 druhů povrchů, a je potřeba to vidět nejprve v garminovi. V pc to totiž vypadá úplně jinak.


  • 0

#146 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 21:07

Ahoj, nejde mi to zaboha stáhnout. Potřebuju img. Když dám tlačítko stahovat, tak, se to otevře v prohlížeči a když dám uložit cíl jako, tak ani po přidání přípony.img se to nezmění, stále HTML. Zkoušel jsem to na třech PC. Co dělám špatně?


  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#147 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 22:43

Jaký používáš prohlížeč?
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#148 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 21:14

Bingo, měl jsem explorer, to byla ta chyba. S Mozilou to chodí. Díky. V O600 je to moc pěkný, ale v Edge 1030 se objevujou nějaké kosočtverečky...

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  318.bmp   389,27K   295 Počet stažení
  • Přiložený soubor  335.bmp   389,27K   226 Počet stažení
  • Přiložený soubor  344.bmp   389,27K   220 Počet stažení
  • Přiložený soubor  358.bmp   389,27K   281 Počet stažení

  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#149 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 21:27

Bingo, měl jsem explorer, to byla ta chyba. S Mozilou to chodí. Díky. V O600 je to moc pěkný, ale v Edge 1030 se objevujou nějaké kosočtverečky...

 

Díky za report chyby, zkusím mrknout na ten IE. Můžu poprosit o souřadnice, kde byli pořízeny screenshoty?


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#150 Ridick 11

Ridick 11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 21:58

Ahoj, jsem relativně začátečník v oboru nahrávání map do GPS, koupil jsem si Oregon 750 a chtěl jsem si tam dá OSM, bohužel zkoušel jsem to mnohokrát dle návodů a nezadařilo se. Dokonce už vipadalo, že mapa je v nasatavení GPS ale nefungovala, mapy jsem nahrával na micro sd dle návodů. Kde by prosím mohl být zakopaný pes ? máte někdo s tímto zkušenosti u O 750 ? Díky.


  • 0

#151 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 22:13

Ahoj, jsem relativně začátečník v oboru nahrávání map do GPS, koupil jsem si Oregon 750 a chtěl jsem si tam dá OSM, bohužel zkoušel jsem to mnohokrát dle návodů a nezadařilo se. Dokonce už vipadalo, že mapa je v nasatavení GPS ale nefungovala, mapy jsem nahrával na micro sd dle návodů. Kde by prosím mohl být zakopaný pes ? máte někdo s tímto zkušenosti u O 750 ? Díky.

 

nemůže to být tímto?

 

Tak jsem plašan.Zkusil jsem ještě jednou.Instalace přes BC nefungovala ani při vyzoomování.Tak jsem zkusil IMG.soubor uložit volně jen do hlavní Garmin složky.. a funguje. ;) Díky za mapy dobrá práce

 

 

napada me jedna vec....zkus tu mapu priblizit....mozna je jen v zoom levelu, kdy fenix nic nevykresli...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#152 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 8:11

Možná spíš napiš, co jsi konkrétně udělal a jaký byl výsledek. Takto obecně Ti těžko někdo poradí...
Ten postup, co cituje VasaM je univerzální pro většinu gps- img soubor s mapou uložit do složky Garmin na mikroSD nebo přímo do paměti gpsky..
A pak mě ještě napadá, ze v gpsce musíš v nastavení map tu konkrétní mapu povolit...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#153 mkeleven

mkeleven

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 12:02

Ahoj garmiňáci,

 

pořídil jsem navigaci Edge 1000, dostal tip na tyhle perfektně zpracované topo mapy a hned nainstaloval.
Nicméně mám problém se správným zobrazením mapy.

Karta SD před nahráním prázdná, stáhnul jsem poslední verzi v 0.45 23. 1. 2019

Navigace mapy bez chybové hlášky načte, ale v nastavení mapy a v samotném zobrazení mapy to vypadá následně viz obrázek dole - prostě žádný text.

Přehlédl jsem něco někde?

 

Díky moc za radu a jinou pomoc.

Martin

gallery_140456_220_97073.jpg


  • 0

#154 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 17:27

Ahoj garmiňáci,

...

 

Stahoval jsi unicode? Respektive, zkus vyzkoušet obě dvě (unicode i normální)


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#155 mkeleven

mkeleven

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2019 - 19:55

Stahoval jsi unicode? Respektive, zkus vyzkoušet obě dvě (unicode i normální)

 

Stahoval jsem a zkoušel jsem obě verze. U verze unicode to ani mapy nenačte, hned na začátku hlásí problém s odemčením map.


Tento příspěvek byl upraven od mkeleven: 12 únor 2019 - 19:56

  • 1

#156 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2019 - 20:24

Narazil jsem na problém při navigování pomocí této mapy na kruhových objezdech.
 
Například tady: https://www.openstre....62205/15.50785 ale dělalo mi to i na všech ostatních kruháčích po cestě. Jedu z východu od Vrchlabí a chci zahnout do centra Jilemnice. Zatímco GPS s Garmin mapou řekla, že mám vyjet třetím výjezdem z kruháče, GPSka s touto mapou řekla jen "zahni vpravo".

 

Tedy navigovalo to, jako by to byly obyčejné jednosměrky a GPS vůbec nepochopila, že se jedná o kruháč. Ono taky v OSM datech to jako jednosměrky vypadá, jen je tam navíc tag "junction=roundabout".

 

Tak mne napadá, jestli se někde v procesu zpracování mapy tento tag nevytratil, nebo konverze na Garminí mapu kruháče neumí?

 

Díky!


  • 0

#157 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 15:00

Bude se v nějaké dohledné době generovat novější verze?


  • 0

#158 robork

robork

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 20:18

Ahoj. Mozes prosim ta vygenerovat *.img mapy pre garmina z aktualneho update z januara 2019?

Teraz tam nic nie je. Dakujem.


  • 0

#159 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2019 - 20:48

Ahoj,
mám trochu naspěch - potřeboval bych mapu Amsterodamu kam jedem v pátek. Narazil jsem totiž na nefunkční stránky http://garmin.openstreetmap.nl/ odkud si za normálních podmínek stahuji mapy cizích zemí.
  • 0

#160 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2019 - 20:53

Můžu ti poslat celou mapu Holandska, jedu tam ve středu.
  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, linux, mapa, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama