Přejít na obsah


Fotka

Nová gigantická multikeš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 23:34

 Čím déle si zvykáš na myšlenku, že to půjdeš, a taky čím déle se na cestu těšíš, tím více jsi pak v terénu obrněn proti trucovitosti...

 

Já to mám většinou tak, že čím déle se na něco těším a čím déle něco plánuji, tím horší počasí tam na mne pak čeká :D


  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 7:20

Ctyrhranko, krasne napsany odstavec "o hlave". Ta proste veli vsemu a kdo to nezazil, nevi o cem pises. Bolesti a strasti, ktere cloveka urcite potkaji jsou houby proti tomu, zo natropi (nebo naopak napravi) hlava. Kdyz jde clovek s nekym, jeste to nejak jde (kdyz nedojde na ponorku), ale jak je sam, je na to jen a jen ta jeho hlava.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 12:09

Jonea to dá.  :D

 

 

To by mu to napred musel nekdo dat na finalky. A myslim (nebo doufam), ze kdo da tuhle kesku, asi nebude moc spolupracovat s finalkari.

Však Jonea se často takovými prkotinami, jako zápis v logbooku, nezdržuje.


  • 0

#24 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 18:08

Jj, do sta kilometrů není co řešit. V Česku a nejbližším okolí se čeho obávat. Ale na měsíc a dýl to pořádnou přípravu opravdu chce, jinak je z toho průšvih jak v Motolském potoku.

Markéta to dobře napsala. Ono se zdá, výlet po stezce, co bych připravoval. Ale ono se dá umřít i na dohled od vesnice, něco o tom už vím. Ale když předem nepodceníte přípravu, tak se i té zubaté dá utéct, ale je to fuška. Protože když připravíte hlavu, tak to nohy dojdou. 


  • 2

#25 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 20:23

Já to mám většinou tak, že čím déle se na něco těším a čím déle něco plánuji, tím horší počasí tam na mne pak čeká :D

hehe jo to se zrovna teď vyplnilo v Nízkejch Tatrách :D tak jsme se těšili a ladili a posouvali až to neklaplo :D


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#26 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 21:50

Draku děkuji moc za Tvůj výletový bookmark! Ráda ho využívám!


  • 0

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 9:04

O takovém bookmarku jsem neměl tušení. Některé dálkoplazové mám ulovené a rád na ně chodím, i když teď kvůli malým dětem na ně nemám čas. Ale až povyrostou... Seznam jsem si prošel a naprostá většina z nich je na kolo. Což mě utvrzuje v myšlence, kterou jsem už několikrát slyšel v hlavě. Založit další dálkoplazovou a nikoli dálkošlapací. A pěkně klasickou, s mezikrabičkami se souřadnicemi další stage.


  • 0

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 9:15

A pěkně klasickou, s mezikrabičkami se souřadnicemi další stage.

 

A hned mě napadlo - jedna ztracená/nenalezená krabička a je to v háji. A vzápětí - nešlo by uvádět souřadnice dvou dalších krabiček? Dokud se neztratí dvě za sebou, tak to bude stále průchozí.


  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 9:19

Seznam jsem si prošel a naprostá většina z nich je na kolo.

 

Kolo nemam moc v oblibe, tak vsechny cyklo, ktere mam, jsem absolvoval pesky s tim, ze trasu si upravuji, abych nechodil po silnicich pokud to vylozene neni nezbytne (napr. obe Prazska kola). Jedina vyjimka je Okolo Ripu, kterou jsem si rekl, ze bych tedy alespon jednu cyklo mohl opravdu na kole dat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 11:05

S tím poměrem cyklo/pěší to není zase až tak zlé, i když je pravda, že vedou cyklistické. To je ale dáno částečně tím, že u nás se dá na kole dostat téměř všude. Když si člověk prohlédne mapu tohoto bookmarku, dá se z ní vyčíst, že největší kumulace cyklo-multin je ve střední a jižní Moravě, tedy v oblasti úvalů, Horno+Dolnomoravský, Dyjsko-svratecký a Moravská brána. Tam se vždycky jezdilo na kole a byla tam celorepublikově nejvyšší podpora cykloturismu. V ostatních částech republiky je to více či méně smíšené.

 

Nicméně mě samotnou zajímalo, jaký ten poměr přesněji je, tak jsem se pokusila to trochu odhadnout. Z Drakova bookmarku mám projito něco přes 100 keší, tedy téměř polovinu (ne vše mám zalogované). Budu pracovat jen s těmi, které jsem ulovila (založila) a jen s těmi tuzemskými.

 

Je poměrně složité určit definici toho, co je na kolo a co ne. Pro každého něco jiného. Pro MTBčkaře je na kolo všechno, pro mě jen zlomek. Podle atributu kola to hodnotit nechci, ten je dávaný skoro všude. Řada keší je jednoznačně koncipována jako "bikerská", ale vede často po lesních cestách, kořenech a kamenech. Například bych v životě nechtěla jet na kole Rallye Sudety, Čertovu podkovu a další. Zkusila jsem si tedy u každé ulovené keše vybavit, jaká byla její cesta, a z toho jsem pocitově určila, jestli by ji většina lidí zvládla projet na kole nebo ji raději šla pěšky. Vyšel mi z toho celkem vyrovnaný poměr 51 pro cyklo a zhruba 45 pro pěší. Připomínám: je to pouze můj subjektivní pocit, ale zase to mohu hodnotit na základě vlastních zkušeností, a půlka bookmarku už je snad obstojný vzorek.

 

Přesto jsem i já pro zakládání více pěších multin, protože mi přijdou obecně atraktivnější.

 

 

A ještě se vyjádřím k formě zakládaných dálkoplazovek:

 

Určitě je vítaná pestrost, takže žádný unifikovaný model multin zavádět nechci. Je super jednou hledat fyzické krabičky, jindy štítky, pak zase odpovídat na otázky. Sto lidí má sto různých nápadů, jak založit dlouhou keš, a to je na tom hezké. Obecně bych ale řekla, že:

  • "Tajná" trasa (postupové stage bez znalosti směru) je vhodná max do délky 30 km, tedy v rozmezí jednoho dne chůze. Na dvoudenní cestu už je třeba více plánovat, např. zamluvit ubytování.
  • Rozhodně by měl hledač vědět, jak daleká cesta ho čeká. U desítek multin mi tato informace dost chyběla! Často jsem ani nevěděla, jestli si mám vzít spacák...
  • Pokud chcete mít postupové stage na vícedenní multině, můžete alespoň do listingu načrtnout plán trasy. Když hledač nenajde stage, může vám napsat a v čekání na odpověď může jít klidně dál, protože bude vědět kam.
  • V případě složitějšího řešení nebo delší trasy se hodí telefon na ownera v listingu. Může se ztratit stage nebo změnit indicie, a vzdát to po 50 km chůze už hledače dost zamrzí.
  • Bývá fajn mít v terénu duplicitní stage pro případ ztráty. Např. dva štítky na různých objektech. Netlučte štítky, prosím, do stromů. A už vůbec je nešroubujte. Namlátit kvůli jedné multině, kterou uloví sotva dvacet lidí ročně, patnáct stromů, je opravdu zbytečné. Nejde o to, jak moc to tomu stromu škodí nebo ne, ale o to, že pro dosažení svých zájmů nemusíte ubližovat věcem kolem sebe. Naprosto vždycky se dá najít nějaký rozcestník, tyč, plot, pařez, infotabule, atd.
  • U multin okolo 100 km už je fajn dát hledačům více informací. WP na prameny, možnost bivaku, atd. Sice si to každý může najít sám (a měl by!), ale pomoc s přípravou se vždycky cení.
  • A to nejdůležitější - dálková keš má smysl jen když vede po zajímavé trase. ;)

Ještě vám doporučím moc nepřekombinovávat a nedělat to zbytečně složité, hlavně na dlouhých trasách. Čím méně transparentní luštění uděláte, tím více lidí to bude svádět k podvádění.


Tak se těším na další dálkoplazové přírůstky! :D


  • 10

#31 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 14:59

Díky Čtyřhranko za příspěvek "o hlavě" a tento, je v nich spousta zajímavých a důležitých informací. Baví mě číst Tvoje články a reportáže a obdivuji Tvou vytrvalost!

Pro T5 výletníky přidávám odkaz na dvě multi v Německu. Jedna je kousek za hranicí a druhá vede většinu trasy po českém území podle Flájského kanálu. Obě vedou do kruhu, mají spoustu zastávek a přestože je to multi, na každé je nějaký úkol (Němci to mají u multin překvapivě trochu jinak), ale obě nás moc bavily!
https://coord.info/GC78Y7T
https://coord.info/GC5Y545


  • 1

#32 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 14:59

Třeba já bych uvítal víc multin, které budou na víc dní, odlovitelné na mtb - čili vlastně vhodné pro, jak se moderně říká, bikepacking. Ale na druhou stranu, poslední dobou jsem gc trochu utlumil a víc jezdím na kole (děti, sport a ono pak tolik toho volnýho času nezbývá). Každopádně, třeba Kapsovo (to vltavsko/sázavksé) wigo je v pohodě odlivitelné oběma způsoby - jak kolo, tak pěšky. Nebo třeba Přechod Brd ... to byl pěkný výlet na kole, s přespáním pod širákem ...


  • 1

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama