Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

založení kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 22:10

Omlouvám se PaJa-trb za palec dolů, uklepla jsem se, chtěla jsem dát palec nahoru za doporučení betatestu.
  • 0

#22 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 22:50

Ahoj
Chci založit svoji první keš.
Na kartě popis kešky je nápověda. Nápověda znamená "Hint" ?
Tak tam mám napsat normálně třeba  "parez" ? A počítač to normálně zakoduje? Nebo to mám napsat zakodované?
Děkuji za odpověď
Marv


Hint = nápověda (volně přeloženo), jinak též rada atp. (viz Google Translate)
Text zadaný do pole Hint se šifruje automaticky. Nešifrují se speciální znaky (viz příslušný článek na GeoWiki)


  • 1

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 5:33

Jo, je to tak. Hint (nápověda) se zakóduje sám. Jen většina kačerů už ta nejběžnější zakódovaná slova zná.


  • 1

#24 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 8:11

Mám dotaz. Budu zakládat mysterku a potřebuji, aby úvodní souřadnice byly z určitého důvodu na určitém místě. Je to ale cca 6 km od finálky, na což ale v listingu upozorňuji.

Ale nechce mě to pustit k uložení listingu, že je to více než 3,2 km. 

Nevíte, přes to vlak nejede?   


  • 0

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 8:26

Na tohle téma jsem před časem komunikoval se Sopdetem, tvrdil že nelze.


  • 0

#26 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 8:27

Mám dotaz. Budu zakládat mysterku a potřebuji, aby úvodní souřadnice byly z určitého důvodu na určitém místě. Je to ale cca 6 km od finálky, na což ale v listingu upozorňuji.

Ale nechce mě to pustit k uložení listingu, že je to více než 3,2 km. 

Nevíte, přes to vlak nejede?   

Obávám se, že nepůjde, je to tak i systémově nastavené... Pokud chceš mít úvodní a finální souřadnice tak moc daleko, tak jedině z toho udělat multinu.


  • 1

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 8:33

Viděl jsem takových spoustu, možná že teď už to nejde. Je to ale divné. Multina se stagemi u planetária a na 25km vzdálené hvězdárně je v pořádku. Kdyby se tam mělo něco zjišťovat na webu, nebo luštit šifru, byla by to mysterka a ta by už nešla.


  • 0

#28 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 8:53

Jako multyna to nejde, je to luštící. Tak to zkusím posunout blíž a to místo, kde jsem chtěla mít jako úvodky, udělám jako virtuální bod.


  • 0

#29 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 18:12

Je to tak rok, co to takto překopali. Systém tě nepustí a neuděláš nic ani kdyby ses stavěla na hlavu. Mysterky, které mají vzdálenost úvodky - finálka nastavenou víc než 3,2 km historicky, údajně nezedituješ, dokud nepřesuneš úvodky nebo finálový WP tak, aby se to GS líbilo.
  • 0

#30 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 20:28

Mysterky, které mají vzdálenost úvodky - finálka nastavenou víc než 3,2 km historicky, údajně nezedituješ, dokud nepřesuneš úvodky nebo finálový WP tak, aby se to GS líbilo.


Je to tak. Myslel jsem, že vyrostu. Adoptoval jsem u nás sérii a musel jsem upravit listiny a .... Výchozí a finalka byly dál. Nezbylo než posunout výchozí. Ale nebyly pak již tak pěkně umístěné :-(

Kokoti, měli to nechat jen na založené po datu, kdy změna vstoupila v platnost. Ale tyhle podminky ten jeden vývojář asi nezvládá.

Schválně, kolik let bude trvat, než bude editace listinu taky ve wysiwyg.
  • 2

#31 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 21:12

dejwy: Ale on už tam při editaci jakýsi WYSIWYG je, jen jsem ho nikdy neměl potřebu používat.


  • 0

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 21:49

Viděl jsem takových spoustu, možná že teď už to nejde. Je to ale divné. Multina se stagemi u planetária a na 25km vzdálené hvězdárně je v pořádku. Kdyby se tam mělo něco zjišťovat na webu, nebo luštit šifru, byla by to mysterka a ta by už nešla.

I více jak 25 km. Nedávno jsem odlovil multinu kde je rozdíl asi 600 km.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 6:33

Ono je docela otravné, když vyluštím mysterku ve městě a pak zjistím, že je 5km od města, sice drajvka, ale já tam nejedu autem. Naštěstí právě proto, že je to mysterka, to vím už doma. V terénu je to hodně otravné. Bylo by slušné, aby vyluštěné souřadnice byly někde poblíž konce a ne uprostřed několikakilometrového okruhu, který jsem zrovna prošel. Vím, že se multiny chodí i obráceně, v takovém případě ale počítám s tím, že to bude daleko.


  • 0

#34 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 6:55

Ještě existuje jedna možnost, kdy lze dát finální souřadnice hodně daleko od výchozích, a to je wherigo. Může to být jak reverzní wherigo (jedno naše má třeba víc jak 100 km - to je pak teprve překvapení, když se spustí v blízkosti výchozích souřadnic), tak i klasické wherigo, které v podstatě pouze simuluje mysterku s ověřovátkem. A ještě se dá zvolit, zda je možno ho "odehrát" kdekoliv, nebo jestli je nutná i návštěva výchozích souřadnic.


  • 0

#35 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 6:55

Schválně, kolik let bude trvat, než bude editace listinu taky ve wysiwyg.

 

To mě netrápí, PsPad forever to jistí :) .


  • 0

#36 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 6:57

Ještě existuje jedna možnost, kdy lze dát finální souřadnice hodně daleko od výchozích, a to je wherigo. Může to být jak reverzní wherigo (jedno naše má třeba víc jak 100 km - to je pak teprve překvapení, když se spustí v blízkosti výchozích souřadnic), tak i klasické wherigo, které v podstatě pouze simuluje mysterku s ověřovátkem. A ještě se dá zvolit, zda je možno ho "odehrát" kdekoliv, nebo jestli je nutná i návštěva výchozích souřadnic.

Nemáš pravdu, i pro wheriga platí pravidlo dvou mílí, přitom u reverzního je to opravdu na hlavičku.


  • 0

#37 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 7:07

Nemáš pravdu, i pro wheriga platí pravidlo dvou mílí, přitom u reverzního je to opravdu na hlavičku.

 

V tom případě se omlouvám, ale vycházím z vlastních zkušeností, a nejsou to staré věci. 


  • 0

#38 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 7:53

Jak jsem od Sopdeta koupil, tak prodávám...


  • 0

#39 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 8:54

Schválně, kolik let bude trvat, než bude editace listinu taky ve wysiwyg.

 

Jaký WYSIWYG, takhle je to nejlepší.


  • 1

#40 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 15:12

Nemáš pravdu, i pro wheriga platí pravidlo dvou mílí, přitom u reverzního je to opravdu na hlavičku.


To není pravda, s finálkou wiga a určitě i letterboxu můžeš hýbat jak je libo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama