Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.18 - Ivan na prázdniny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#141 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 6:24

Ale jo, když o tom vím, je to jednoduché. A taky vidím, že jsem neudělal poslední aktualizaci, tak proto tam něco nemám.

Už jsem aktualizoval. A abych předešel otázce, proč neaktualizuju automaticky, tak to má dva důvody. Jednak občas má nová verze čehokoliv nějaké mouchy a hned se čeká na opravu - a v Androidu nelze jednoduše se vrátit ke starší verzi, ve storu bývá jen poslední. Ale hlavně: můj telefon má málo paměti a pokus o instalaci nebo aktualizaci končí pravidelně hláškou o nedostatku místa. Nechápu to, bývá tam volných kolem 400 MB a píše že je nutno mít volno tak 8MB. Ale vím, že musím vždy odmazat alespoň dočasné soubory. Tak aktualizuju jen to, co je nutné.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 říjen 2018 - 8:04

  • 0

#142 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 8:49

Ahoj,

občas se omylem dostanu k tomuto hlášení a nedá se to nijak zrušit - musím restartovat celej tablet.


  • 0

#143 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 8:50

kdyz se podivas na mapu, zacne se vpravo nahore tocit koleckou a mapa nacita ikonky do mapy. Pokud s mapou pohnu driv, nez se kolecko dotoci, tak se nacitani prerusi. A vidim bud nic, nebo jen neco.

 

Nicmene Ludek tam udelal udelatko, ze kdyz podrzis dole tu ikonku, kterou se zapinaji/vypinaui ikonky kesi na mape, tak se tim vynuti reload tech ikonek. Neni treba zoomovat jak o zivot.

 

No já nevím, držím ikonku jako blázen a poté co ji přestanu držet, se mi akorát vypnou ikonky keší. Žádného reloadu jsem si nevšiml. Zdá se že se reloadují ale po opětovném zapnutí ikonek. Mně to stačí. Takže jen technická...

Mám verzi Plus, není možné že zde to nebylo zapracováno?


  • 0

#144 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 9:10

Mikeant: Ta vychytávka s držením ikonky funguje POUZE, pokud máš nastavené Použít nový systém map (beta). Pokud to nemáš nastavené, tak to nefunguje.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#145 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 9:10

Ahoj,

občas se omylem dostanu k tomuto hlášení a nedá se to nijak zrušit - musím restartovat celej tablet.

 

A kdyz vynutis prihlaseni, tak to jde? Mam pocit, ze u mobilovych browseru (vetsinou predinstalovane), ktere neznaji novy typ autentifikace, se to chova prave takto. Kdyz jsem doinstaloval Chrome a vyvolal autentizaci, uz to slo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#146 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 9:18

Jak mám vynutit přihlášení, kdy se z té stránky nemohu nikam dostat?


  • 0

#147 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 9:39

Po restartu ikonkou GC.Live v menu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#148 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 11:28

No právě, když kliknu na tuhle ikonu GC Live, tak se mi zobrazí výše uvedená obrazovka a dál se nic neděje a s a:Drake se už nedá nic dělat.


  • 0

#149 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 11:38

Tak to jeste zkus primo v browseru na gc.com na strance, kde povolujes pristup ruznymi aplikacemi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#150 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 12:01

No já nepotřebuji připojení ke GC Live, mě by bohatě stačilo, aby když se občas přehmátnu a tohle spustím, se to dalo přerušit a vrátit se do hlavní nabídky.


  • 1

#151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 13:12

Připojení GClive se hodí i pro BM. Třeba na načtení nejnovějších logů. To může i BM a někdy to dost pomůže, třeba jen tím, že minulí hledači už nenašli.

Nebo se dá stáhnout jedna chybějící keš i s listingem.

Já s autentifikací nikdy problém neměl, ale je dobré vědět, že se to dá i pro A:drake zřejmě udělat z PC. Nevím jak dlouho tam ten token vydrží, Geoget asi 3 měsíce, Project-GC musím autentifikovat každou chvíli. Řekl bych, že u draka to budou taky ty měsíce. Prostě občas je to nutno udělat.


  • 0

#152 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 13:23

Tři měsíce je životnost tokenů na straně groundspeaku.
  • 0

#153 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 15:32

Navíc tedy nevím, jak bych mohl povolit autorizaci a:Draku, neboť na té stránce vidím jen ty aplikace, kterým jsem dal souhlas s autorizací a ten můžu akorát zrušit, ale přidat tam novou aplikaci nemůžu.
  • 0

#154 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 17:37

Ja si porad myslim, ze to souvisi s novou verzi autentizace a ze tvuj telefon/browser nebo nevim co tu novou verzi nepodporuje. Proc to u toho vytuhne, to pochopitelne netusim, ale jelikoz ta verze AD pochazi z doby stareho overovani, tak se obavam, ze neni na chyby noveho chovani pripravena. To je moje domnenka a vic musi rict Ludek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#155 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 9:55

Uz se mi asi potreti stala takova nezvykla zavada (cca 1x za tri mesice). Lovim cache bez probemu a najednou nemam na mape ani jednu cache a muzu delat co chci a zadnou cache z a:Drake nevydoluji, zobrazim jen ty "Posledni cache". Nepomuze ani restart androidu, v nastaveni nam nastavenu databazi geoget.db3 a ta v telefonu je pritomna.

 

Stoji mne to vzdy tak 30 minut usilovneho premysleni, co se proboha stalo. Pak na to prijdu,Vzdy se mi nejak prenastavi FILTR, jednou "jen vlastni cache", podruhe jen "WebCam Cache", potreti... no vzdy neco co se spolehlive v 50km okoli nevyskytuje a tak databaze ani mapa nic neukaze. Kupodivu se vzdy prestavi i tapeta androidu a tak ted mam voditko kde hledat chybu v nastaveni.

 

Predpokladam, ze to je spis chovani androidu nez a:Drake, nebo nejaka nepekna synergence, je to mozny zpusobeno tim, ze chci zobrazit neco jineho jeste driv nez se dokonci predchozi operace a tudiz jsem moc rychly. Certi vedi co to zpusobuje. Spis to sem pisu, kdyby se nekomu neco podobneho stalo, aby nemusel dlouho badat v terenu co s tim.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#156 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2018 - 13:41

Musim nahlasit celkem neprijemny pad aplikace - prisel jsem o vsechny poznamky u jedne kese. Ne jen ty, ktere jsem prave doplnoval, ale uplne vsechny. Jedna se o delsi multinu (zatim mam u ni nachozeno asi 45 km) a pri doplnovani poznamky ke 13. stage jsem "stahnul zalozku" jako normalne, presunul se na hlavni stranku kese (to normalne nedelam) a zhasnul displej. Po chvili jsem displej rozsvitil a ze zamcene obrazovky spustil fotak, udelal nejake fotky pro dalsi stage a opet dispelj zhasnul.

 

Je naprostym pravidlem, ze kdy ted vlezu do AD, chybeji u zobrazene kese vsechny informace - listing, WP, poznamky, ... Uz jsem to hlasil nekolikrat, ale protoze se s tim nic nedeje, naucil jsem se s tim zit. Vratim se na hlavni menu a znovu zobrazim posledni zobrazenou kesku.

 

Ted mi ale AD nahlasil pad, odklikl jsem to (bez odeslani, takovych uz jsem odeslal mnoho, jsem se alespon domnival) a pri zobrazeni kese koukam, ze kes je zobrazena a ma listing. Ale "suplik" nesviti oranzove! Opravdu, je zcela bez poznamek! Velmi neprijemne. Krome poslednich 3 stage to sice mam nekde doma v GG, ale v tu chvili proste v terenu koncim a musim se sem vydat znovu.

 

EDIT: (Mam pocit, ze uz se mi to jednou stalo, ale nebylo to u takove kese, kde by me to trapilo.) Zkusil jsem postup nekolikrat zopakovat, ale pochopitelne poznamky u kese zustavaji. Budto jsem delal nekde jeste neco, co si neuvedomuji, nebo to byla souhra nejakych okolnosti, ktere neumim postihnout.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 říjen 2018 - 13:44

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#157 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2018 - 15:40

Tady bych chtěl Gorda podpořit, taky se mi to jednou stalo, naštěstí u multiny, kterou jsme měli projitou za pár minut a tak všechny údaje ještě v hlavě, takže jsme to snadno zrekonstruovali.
  • 0

#158 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2018 - 8:02

Mozna bych mel jedno voditko. Zda se mi, ze je mozne mit spustenych vice instanci aplikace AD. Napr. pokud mam v SMS URL odkaz na kesku, kliknu na nej a necham to zobrazit pres AD.

 

Nemam to jak overit, pid aplikace nikde vypsat neumim, ale soudim tak podle toho, ze kdyz mam spusteny AD a pak vyse popsanym postupem zobrazim kesku, vzdy musim kliknou 2x na vyskoceni z aplikace, nekdy i vicekrat, pokud jsem predchozi spusteni pres kliknuti na URL "neukoncil" samostatnym vyskocenim z AD.

 

Pocita AD s moznosti vicenasobneho spusteni? Tady vidim problem treba v tom, ze mi neni uplne jasne, kdy a jak probiha zapis zmenene poznamky. Ludek psal, ze nestaci stahnout "suplik" dolu, ze je potreba zobrazit jinou stranku, coz jsem prave udelal tim prechodem na hlavni stranku kese. Co kdyz jedna z tech instanci zhavaruje? Nevim kdy zhavaruje, ale zjevne je spousta havarii prave pri nebo po pristupu k databazi (viz predchozi popis pravidelne havarie pri nedocteni kesi na mapu).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#159 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 8:01

Něco podobného, i když ne havarijního. A:drake jsem normálně kdysi instaloval a okamžitě přesunul na SD kartu. Dělám to tak se vším, v paměti nemám moc místa. A teprve při testování pluginu pro synchronizaci jsem viděl, že tam mám dvě úložiště, v paměti a na kartě. Po delším zjišťování a ujištění, že to asi není dobře, jsem to v paměti smazal a nic se nestalo, A:drake funguje a plugin už se připojuje bez dotazu. Nemůže takovýto zbytek po instalaci dělat nějaké podobné problémy? V problematice Androidu se vůbec nevyznám, takže nevím, jestli to nakonec není normální jev.

Teď koukám, že A:drake se mi po aktualizaci zase přestěhoval do telefonu (bohužel běžná věc u mého Androidu, taky proto neaktualizuju automaticky). Přesunul jsem ho na kartu a žádný datový adresář po něm nezbyl, plugin mi ukazuje zase jen jeden. Takže netuším, jak ty dva kdysi vznikly.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 říjen 2018 - 10:49

  • 0

#160 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 18:53

Pri aktualizaci kazde aplikace, kterou mam na SD karte, se aplikace aktualizuje do telefonu a musim ji rucne presunout zpet. Google si proste mysli, ze kazdy ma telefon, do ktereho se vejde uplne vsechno. A nejlepe, ze ten telefon kazdy rok fyzicky obmnenuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama