Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.18 - Ivan na prázdniny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#61 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2018 - 10:03

Je nějaká možnost jak spojit několik offline osm map abych je při překročení hranic nemusel v nastavení měnit?


  • 0
Unkas.png

 


#62 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2018 - 12:03

A další keška, kde by se hodilo dělení tisícem GC7TBYG
  • 0

#63 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2018 - 21:48

@Kreten8 - to je fakt tak složité si do vypočítaných souřadnic dopsat tu tečku tam, kam patří?


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#64 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 8:26

Zdravím všechny,

jaké máte zkušenosti s použitím online mapy: mapy.cz. Mám ji docela v oblibě kvůli aktuálnosti a přehlednosti.

Ovšem dost často se mi stává, že adrake během zobrazování mapy "vypadne" z mapy do hlavní nabídky a musí se znovu ťuknout na ikonu mapu. S ostatními mapami (používám MapsForge nebo Open Street) se to nestává.


Tento příspěvek byl upraven od MiBji: 15 srpen 2018 - 8:31

  • 0

#65 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 8:35

Ještě jeden malý návrh na vylepšení - nedal by se seznamu keší (viz obr.) zobrazit i počet FP?  Místo by tam bylo...

Málokdy lovím úplně všechny keše v dosahu, vybírám si. A počet FP je důležitý parametr :-)

Totéž by se hodilo i v seznamu z vyhledávání nebo filtru.

Díky

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od MiBji: 15 srpen 2018 - 8:41

  • 0

#66 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 9:12

Misto sice je, ale tuto hodnotu je trochu problematicke ziskat. V PQ totiz neni, takze je potreba aktualizovat kese pres API.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#67 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 9:54

S tím místem v seznamech to není tak horké, podlě mě tam spíš není. Další potíž je, jak psal gord - data jsou jen v API, pokud se keš přes API zaktualizuje, naplní se tag "favorites" a na jeho základě se vypíše počet FP na hlavní stránce keše. Takže informaci dostatneš, jen není na první pohled vidět v seznamech. Pokud jen nahraješ PQ, informace o FP tam není.

 

Poznámka: GeoGet pracuje stejně, používá tentýž tag.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#68 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 12:15

Misto sice je, ale tuto hodnotu je trochu problematicke ziskat. V PQ totiz neni, takze je potreba aktualizovat kese pres API.

Nemělo by to být tak těžké, když na kartě Hlavní tento údaj uvedený je. Je přece uložený v databázi.


  • 0

#69 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2018 - 17:43

Udaj je k dispozici jen v pripade, ze keska byla aktualizovana pres API. To je jediny zpusob, jak do databaze dostat tuto hodnotu! Protoze predpokladam, ze hlavni zpusob aktualizace je pres PQ, vetsinou udaj v databazi neni nebo je stary. Aktualizace pres API je podle meho pouzivana v terenu hlavne pri problemech s nalezem, kdy chci videt aktualni stav kese a posledni aktualni logy.

 

EDIT: https://www.geoget.c...oznosti_importu


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 srpen 2018 - 17:47

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#70 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 7:14

S tím místem v seznamech to není tak horké, podlě mě tam spíš není. Další potíž je, jak psal gord - data jsou jen v API, pokud se keš přes API zaktualizuje, naplní se tag "favorites" a na jeho základě se vypíše počet FP na hlavní stránce keše. Takže informaci dostatneš, jen není na první pohled vidět v seznamech. Pokud jen nahraješ PQ, informace o FP tam není.

 

Poznámka: GeoGet pracuje stejně, používá tentýž tag.

 

Já bych info o FP také uvítal. Když jsem někde v terénu, kde je množství keší okolo a nemám na všechny čas, musím každou rozkliknout a podívat se na FP. Jinak vždy před výletem si cílovou oblast přes API v GeoGetu aktualizuji, abych právě to info o FP získal.

 

Ještě bych se zeptal - sleduješ Luďku náměty na GItHubu? Nebo je to tam střílení do prázdna? Nedávno jsem tam psal návrh na možnost mazání seznamu trackables a zajímá mně tvůj názor...


  • 0

#71 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 9:51

Udaj je k dispozici jen v pripade, ze keska byla aktualizovana pres API. To je jediny zpusob, jak do databaze dostat tuto hodnotu! Protoze predpokladam, ze hlavni zpusob aktualizace je pres PQ, vetsinou udaj v databazi neni nebo je stary. Aktualizace pres API je podle meho pouzivana v terenu hlavne pri problemech s nalezem, kdy chci videt aktualni stav kese a posledni aktualni logy.

 

EDIT: https://www.geoget.c...oznosti_importu

Díky za vysvětlení.

Co k tomu přistoupit tak, že pokud je údaj o FP k dispozici, pak ho zobrazit, pokud ne, napsat tam třeba "?".

Adrake se dá používat různým způsobem, myšleno způsob jak do něj dostat data. Já ho "plním" databází z GG nebo v terénu z GClive, PQ vůbec nevyužívám.


  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 9:54

A vite o tom, ze zobrazovat v seznamu cokoliv z tagu je trochu narocnejsi na vykon telefonu? Abyste si pak nestezovali, ze se seznam nacita pomalu.


  • 3

#73 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 10:05

A vite o tom, ze zobrazovat v seznamu cokoliv z tagu je trochu narocnejsi na vykon telefonu? Abyste si pak nestezovali, ze se seznam nacita pomalu.

To nevím, Adrake neprogramuji   :-)   jiné věci ano.

Ale může to být volitelný parametr v Nastavení pro ty, kdo mají starší, méně výkonný telefon.


  • 0

#74 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 10:29

To nevím, Adrake neprogramuji   :-)   jiné věci ano.

Ale může to být volitelný parametr v Nastavení pro ty, kdo mají starší, méně výkonný telefon.

Ono je to náročné i při "normálním" programování, například pluginů. Ve velkém zjednodušení - vypsat libovolnou "normální" hodnotu znamená přímý odkaz na údaj v databázi. Kdežto tag znamená prohledávat další tabulku s tagy které jsou k danému listingu navázané a hledat ten, jehož jméno odpovídá požadovanému.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#75 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 6:10

Zas to tak nedramatizuj:) Pro programatora to je jen pridat do selectu join a ten dotaz pro slusny databazovy engine neni nic komplikovaneho na sekundy (pokud se bavime o par tisicich max desetiticicich zaznamu jako ma geoget. Pochybuji ze nekdo ma v nem cely svet:). Ale souhlas, ze na mobilu to na vykonu muze byt poznat:(.


  • 0

#76 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2018 - 10:31

Hlasím problém při aktualizaci z webu.

 

Byl jsem na skok v Německu a vyzbyl mne čas a tak jsem si řekl, že se podívám na Limes a na mizení Dunaje. V GG jsem si natáhl cache v mé zájmové oblasti a celou databázi jsem si přelil do a:drake v mobilu.

 

V první cílové oblasti jsem lovil bez problénu.

 

V druhé jsem zjistil, že nemám listing ani hint a tak jsem se to snažíl napravit aktualizací z webu. a:Drake mi oznámila, že jsem basic member, tak jsem se znova přihlasil a poté jsem stáhl listing, což mi řeklo, že mám dnes ještě 5999 ke stažení, ale žadný listing ani hint se neobjevil. tak jsem aktualizovat celý listng znovu a listing se stáhl (dnes ještě 5998 ke stažení), jen a:Drake nějak přestalo fachat (ač jsem mačkal co jsem chtěl nic se nedělo), tak jsem se ho pokoušel shodit, při tom na mne vyskočila hláška o pádu aplikace a odeslal jsem hlašku o pádu aplikace. K mému překvapení se mi přestavil obrázek na pozadí androidu na dynamický a takový, co jsem ještě neviděl. Tak jsem resetoval androida, ten naběhl tak jak měl s původním pozadím a po nastartování a:Drake jsem už listing i hint viděl. Žel něco bodobného se mi stalo u druhé cache, jen s tím, že už rovnou padl celý android. Tak jsem nechal a"Drake svému osudu a přešel jsem na oficiální aplikaci od groundspeaku a dolovil ten zbytek. Zde jsem měl solidníé připojení na web 4G.

 

Ve třetí oblasti ty samé problémy jako v druhé, neměl jsem listing ani hint, jen připojeni na web bylo EDGE a tak když jsem nemohl najít třetí cache, tak jsem se snažil aktualizovat celý listing a zas se listing stáhl ale nezobrazil se a po druhé aktualizaci a:Drake spadlo a než jsem odeslal hlašeni, tak padl i android. Tak restart a pokus o použiti aplikace od groudspeaku, ale ta nenastartovala díky tomu EDGE. Mezitím jsem našel cache a chtěl jsem jít na poslední a ejhle ona se mi v a:drake nezobrazovala žádná cache a nepomohlo ani nové načtení cache do mapy. Při hledaní v databazi mne to jen suše oznamilo, ze filtru neopovídá žadná cache a nic mi to nezobrazilo. Jen v "poslednich cache" jsem ji uvidel, neb jsem ji před chvílí otevřel a tak jsem dolovil a neb se blížila bouřka, tak jsem urychlene vypadl a do auta se dostavil cca 10s před prutrží mracen - UF.

 

A tak jsem jel domu do Čech. Za hranicemi jsem zkusil zobrazit okolní cache a nic jsem na mape neměl ač jsem veděl, že takových 10 bych měl vidět. Až doma jsem zjistil, že mám přestavený filtr jen na archivované cache. To se stalo pravděpodobně při posledním pádu.

 

No jelikož "fitr" ani "aktualizaci z webu" nepoužívám, tak jsem byl z toho docela překvapený. Skoro to vypadá že někde něco přeteče pří zapisu aktualizace do databáze, ale babo raď kde to bude. Jednou mi to přestavilo pozadí androidu, podruhé mi to přestavilo filtr a:Drake, ale v každém případě mi to listing ukázalo až po restartu androida, opuštění a nastartování a:Drake nepomohlo.

 

Nuž tak, konec hlášení.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#77 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 20:25

Možná už jste zaslechli, že Groundspeak vyrobil nové API pro programy třetích stran, tedy i a:Drake (Geoget a mnoho dalších). V květnu příštího roku plánují stávající API vypnout, což znamená, že do té doby je nutné celou část komunikace s webem přepsat. V tom jsem na tom stejně, jako třeba HaLuMa.

 

Aby toho nebylo dost, tak se i Google rozhodl, že navýší minimální verzi API, které pustí do Play. Je to zejména kvůli novému konceptu oprávnění, kdy si uživatel může vybrat, co povolí a co ne a nemusí to přijímat jako celek. To ovšem znamená taky poměrně dost úprav.

 

A do třetice, už před delší dobou Google ukončil podporu Eclipse a tlačí Android Studio, což znamená převést projekt do jiného prostředí, znova přilinkovat všechny knihovny, vyřešit, proč jsou některé najednou v konfliktu (což souvisí i s předchozím odstavcem), vyřešit to nebo je nahradit jinými, doplnit další, které z SDK vypadly, upravit styly a ikonky, testovat ...

 

No a na závěr mám taky normální práci a rodinu :-)

 

Takže se nenudím, projekt neumřel, akorát v dohledné době nebude čas řešit nově objevené problémy, natož přidávat nové věci. Díky všem, kdo a:Drake použivají a "stay tuned"


  • 3

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 21:26

Jeste bych dodal, ze to nove API Groundspeaku je stále ve vývoji, takze kazdou chvili se v tom vrtaji a nefunguje, nebo ma treba odezvy nekolik vterin. To, aby nam ta prace s prepisovanim dobre odsejpala. ;)


  • 1

#79 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2018 - 7:22

Hmm, tak to je nakonec dobře, že jsem se k tomu ještě nedostal. Jinak mi to po letmém projití popisu přijde jako typický Groundspeak, vypadá skoro jako oData, ale tu a tam je něco jinak.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#80 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 7:53

V kazdem pripade vam obema dekuji za cas, praci a peci, co nam venujete a zjevne i nadale venovat hodlate.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama