Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.18 - Ivan na prázdniny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#101 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 13:03

Zdravím, můžete mi prosím vysvetlit, k čemu slouží parametr "Nálezy mimo databázi" v Nastavení.

Domníval jsem se, že pro je to pro určení správného pořadového číslo nálezu, tj. kolikátý nález jsem právě teď zalogoval. Část svých nálezů před přechodem na GG/Adrake nemám zapsané v databázi.

Ale tak to nefunguje - popravdě, nenašel jsem místo, kde by se tento parametr nějak projevil?

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#102 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 14:59

Pokud nemáš v telefonu kompletní datbázi nálezů a chceš posílat logy s pořadovým číslem na web, můžeš si sem napsat, kolik se má přičíst, aby to sedělo. V a:Drake se to nijak neprojeví, uvidíš to až v logu/konceptu na webu resp. při uložední do fieldnotes.txt.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#103 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 19:02

Docela by me zajimalo, co ti brani do databaze nacist vsechny logy. Nenapada me zadny rozumny duvod.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#104 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 19:15

Ne logy, ale nalezené keše. Není důležitý found log, ale datum nálezu u keše. Jinak souhlas.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#105 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 19:21

Pri poslednim updatu se tu resil problem s aktualizaci GPS na pozadi, pokud je na telefonu Android 8.x

Neb se nam v rodine i dcerina P10ka zaktualizovala na Oreo, tak se chci zeptat, zda jsi Ludku taktez jiz na tvem Huawei presel na novy sw a zda danou zalezitost pozorujes?

Docela rad bych se k a:Drake zase vratil a netrpelive ocekavam opravu :-)

Predem diky!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#106 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 20:03

Pokud nemáš v telefonu kompletní datbázi nálezů a chceš posílat logy s pořadovým číslem na web, můžeš si sem napsat, kolik se má přičíst, aby to sedělo. V a:Drake se to nijak neprojeví, uvidíš to až v logu/konceptu na webu resp. při uložední do fieldnotes.txt.

Ale já nechci posílat logy z telefonu, loguju vždy na PC; chci jen v terénu vědět, kolikátou keš jsem právě našel. Ve fieldnotes je po korekci správná hodnota, ale tam je mi to celkem nanic.  Proč se korekce nepromítne do seznamu na screenshot_3?


  • 0

#107 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 20:05

Pri poslednim updatu se tu resil problem s aktualizaci GPS na pozadi, pokud je na telefonu Android 8.x

Neb se nam v rodine i dcerina P10ka zaktualizovala na Oreo, tak se chci zeptat, zda jsi Ludku taktez jiz na tvem Huawei presel na novy sw a zda danou zalezitost pozorujes?

Docela rad bych se k a:Drake zase vratil a netrpelive ocekavam opravu :-)

Predem diky!

Na tuto vlastnost Androidu 8 nadávám od té doby, co jsem si ho v dobré víře v lepší zítřky, nechal do telefonu nasypat. Jakmile je zhasnutá obrazovka se spuštěným A:drake GPS prostě nefunguje :-(


  • 0

#108 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 21:14

NA Huawei P10 Lite a A8 a:Drake normálně funguje i na pozadí, jen se mu to musí dovolit.

Nastavení - Aplikace - a:Drake - Baterie - Spuštění

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ad.png   72,01K   1 Počet stažení

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#109 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 22:15

Nastavil jsem dle screenshotů, co nejdřív vyzkouším v terénu!
Každopádně díky za rychlou odpověď :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#110 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 5:28

Nález mimo pořadí používám, když najdu něco bez telefonu (s Oregonem, nebo novinku jen podle místa na mapě) a zaloguju to z PC. Pokud si neaktualizuju databázi v telefonu, je to pak rozjeté a při logování z telefonu to dává špatné pořadí. Ovšem když si databázi aktualizuju, číslo by se mělo vynulovat. To se neděje a když na to zapomenu, mám zase čísla nálezů špatně. Ono by to asi nešlo, jen po nahrátí celé databáze (což dělám), lze přes GPX importovat jen část a to by nebylo jasné, jestli je to celé.


  • 0

#111 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 5:51

Ne logy, ale nalezené keše. Není důležitý found log, ale datum nálezu u keše. Jinak souhlas.

 

Ja to beru tak, ze se v GG stahnou logy a GG oznaci kesku jako nalezenou. To je podle meho nejjednodussi metoda. Pak je jeste druha - oznacit rucne nalez kese. Ta ma smysl asi jedine u LAB kesi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#112 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 5:59

Ale já nechci posílat logy z telefonu, loguju vždy na PC; chci jen v terénu vědět, kolikátou keš jsem právě našel. Ve fieldnotes je po korekci správná hodnota, ale tam je mi to celkem nanic.  Proč se korekce nepromítne do seznamu na screenshot_3?

 

Oznaceni nalezu nema nic spolecneho s tim, odkud log posilas. Ja loguji FI jedine z PC, z mobilu loguji jen DNF, a to hned na miste, aby to bylo na webu co nejdrive. U FI ta rychlost (vyjimkou FTF) roli nehraje. Kdyz si po zalogovani nalezu na webu GS aktualizujes v GG sve nalezy a pak nahrajes databazi do AD, mas vse spravne. Pokud nemas v databazi poznacene stare nalezy, neni nic sloziteho stahnout nelezove logy na tech kesich nebo v nouzi ten nalez oznacit v databazi rucne.

 

screenshot_3 je nahled na log. Tam zadne cislo byt nemuze, protoze log neni poslany na web a AD nevi, kolikaty vlastne bude - klidne se muze jednat o omyl a muzes log zmenit na DNF nebo WN a pak u ostatnich nahledu bude to cislo spatne. Takze AD tam zobrazuje jen text logu. Ostatni veci - cas, poradi nalezu - doplnuje az v pripade odeslani na web, kdy presne vi s definitivni platnosti, kolikaty nalez to opravdu je a az pak muze s konecnou platnosti zvysit pocet nalezu pro ostatni FI logy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#113 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 6:26

Nálezové logy můžu stáhnout, ale jen, když už keš mám v databázi. Jde převážně o čerstvé novinky, které jsem našel cestou z práce. Nebo o nález, kde jsem prostě telefon nevytahoval.

Vím, že keš můžu stáhnout do Draka i online, ale to mi nějak nejde, tedy jde když znám GC kód, jinak jen podle oblasti mi to nikdy moc nešlo. A hlavně - je to pro mě zbytečné, keš už mám nalezenou a při aktualizaci databáze z geogetu už ji tam budu mít - pro archivní účely, vracet se k ní asi už nebudu. I když i to lidi dělají, např. sběratelé GC a TB.


  • 0

#114 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 6:26

Nález mimo pořadí používám, když najdu něco bez telefonu (s Oregonem, nebo novinku jen podle místa na mapě) a zaloguju to z PC. Pokud si neaktualizuju databázi v telefonu, je to pak rozjeté a při logování z telefonu to dává špatné pořadí. Ovšem když si databázi aktualizuju, číslo by se mělo vynulovat. To se neděje a když na to zapomenu, mám zase čísla nálezů špatně. Ono by to asi nešlo, jen po nahrátí celé databáze (což dělám), lze přes GPX importovat jen část a to by nebylo jasné, jestli je to celé.

 

AD pozna, ze ma nahranou novou databazi - viz poznamky v popisu pluginu GgDrake. Ale podle ceho ma AD poznat, z jakeho duvodu mas zadanou hodnotu poctu nalezu mimo databazi a ze se hodnota po novem nahrani databaze ma srovnat? Ty to pouzivas tak, ze by to vynulovani bylo rozumne, ale napr. iniciator tohoto vlakna asi ne. Nebo znam lidi, co nemaji v databazi nalezene LAB kese, ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#115 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 6:31

Nálezové logy můžu stáhnout, ale jen, když už keš mám v databázi. Jde převážně o čerstvé novinky, které jsem našel cestou z práce. Nebo o nález, kde jsem prostě telefon nevytahoval.

Vím, že keš můžu stáhnout do Draka i online, ale to mi nějak nejde, tedy jde když znám GC kód, jinak jen podle oblasti mi to nikdy moc nešlo. A hlavně - je to pro mě zbytečné, keš už mám nalezenou a při aktualizaci databáze z geogetu už ji tam budu mít - pro archivní účely, vracet se k ní asi už nebudu. I když i to lidi dělají, např. sběratelé GC a TB.

 

O stahovani nalezovych logu jsem psal, protoze jsem se z dotazu domnival, ze jde o nejake stare nalezy. A psal jsem o stahovani nalezu do databaze pomoci GG, ne pomoci AD. V GG muzu stahnout vsechny sve nalezove logy a pak mam v databazi vsechny kese poznacene jako nalezene. Vyjimkou jsou LABky - budto je v datbazi mit nechci (a pouziju v AD to nastaveni poctu nalezu mimo databazi) nebo si jejich nalez nastavim rucne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#116 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 7:25

V AD si taky přes live můžu stáhnout logy. Používám to, hlavně když to mám staženo dříve a chci vidět, co psali ti těsně přede mnou. Ale nezkoušel jsem, jestli když u mnou nalezené mimo AD stáhnu logy, tj. včetně svého nálezového, jestli ji AD označí za nalezenou.


  • 0

#117 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 7:26

Ano, pokud aD při stahování logů narazí na tvůj found, označí keš jako nalezenou.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#118 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:24

NA Huawei P10 Lite a A8 a:Drake normálně funguje i na pozadí, jen se mu to musí dovolit.

Nastavení - Aplikace - a:Drake - Baterie - Spuštění

Bohužel není Android jako Android, na Sony tohle nastavení není. Našel jsem a mám zapnuté podobné, nicméně nenaviguje (viz obr)

Na Andriodu 7 to ještě fungovalo.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od MiBji: 05 říjen 2018 - 8:37

  • 0

#119 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:41

A nemáš v nastavení přímo v a:Drake zaškrtnuto, že se má GPS vypínat, pokud není nutná. Pokud ano, vypíná ji sám a:Drake.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#120 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:46

Oznaceni nalezu nema nic spolecneho s tim, odkud log posilas. Ja loguji FI jedine z PC, z mobilu loguji jen DNF, a to hned na miste, aby to bylo na webu co nejdrive. U FI ta rychlost (vyjimkou FTF) roli nehraje. Kdyz si po zalogovani nalezu na webu GS aktualizujes v GG sve nalezy a pak nahrajes databazi do AD, mas vse spravne. Pokud nemas v databazi poznacene stare nalezy, neni nic sloziteho stahnout nelezove logy na tech kesich nebo v nouzi ten nalez oznacit v databazi rucne.

 

screenshot_3 je nahled na log. Tam zadne cislo byt nemuze, protoze log neni poslany na web a AD nevi, kolikaty vlastne bude - klidne se muze jednat o omyl a muzes log zmenit na DNF nebo WN a pak u ostatnich nahledu bude to cislo spatne. Takze AD tam zobrazuje jen text logu. Ostatni veci - cas, poradi nalezu - doplnuje az v pripade odeslani na web, kdy presne vi s definitivni platnosti, kolikaty nalez to opravdu je a az pak muze s konecnou platnosti zvysit pocet nalezu pro ostatni FI log

Ale číslo tam je, a odpovídá počtu nálezů zapsaných v db. Zde bych čekal že se korekce projeví taky.

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama