Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.18 - Ivan na prázdniny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#121 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:55

A nemáš v nastavení přímo v a:Drake zaškrtnuto, že se má GPS vypínat, pokud není nutná. Pokud ano, vypíná ji sám a:Drake.

Vím o této volbě a samozřejmě že nemám :-)  Jde zřejmě o vlastnost Androidu 8 od Sony. Možná i od jiných výrobců. Prostě energie se musí spořit, ať to stojí co to stojí :-D

 

Pak je tam ještě jeden zajímavý jev - při spuštění AD a prvním(!) kouknutí do mapy, tak v ní není modrá šipka, označují aktuální pozici. Mapa JE podle pozice vystředěná ale šipka nikde.

Stačí vyskočit z mapy a znovu do ní vstoupit a ejhle, šipka je tam. Nemám přesně vyzkoumané podmínky ale zřejmě po restartu tlf se jev opakuje.


  • 0

#122 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 11:47

Ahoj, dá se prosím v nastavení A:drake nějak změnit velikost ikon či jejich rozvržení na obrazovce. Mám nově Samsung Galaxy Note 9 a ikony mám takto. Rád bych obvyklé rozvržení do 3 sloupců...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#123 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 11:54

Pro mě je třeba obvyklé rozložení toto čtyřsloupcové. :) Ani si nepamatuju na 3 sloupce - možná kdysi na Galaxy Nexus, ten měl menší obrazovku...

Nicméně pokud vím, v aDrake to nastavit nejde.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#124 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 20:57

Zdravím, můžete mi prosím vysvetlit, k čemu slouží parametr "Nálezy mimo databázi" v Nastavení.

Domníval jsem se, že pro je to pro určení správného pořadového číslo nálezu, tj. kolikátý nález jsem právě teď zalogoval. Část svých nálezů před přechodem na GG/Adrake nemám zapsané v databázi.

Ale tak to nefunguje - popravdě, nenašel jsem místo, kde by se tento parametr nějak projevil?

 

Ještě jsem to zkontroloval a je fakt, že bych to číslo měl přičítat k zobrazovanému počtu nálezů, což se neděje. Opravím to.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#125 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2018 - 22:25

Stále mám problémy s mapama. Přítelkyně  má novej ASUS s Androidem 7.1.1 a má dvě možnosti:

1) použije nový mapový engine, v tom případě neustále řeší problém s mizejícíma nebo nenaskakujícíma ikonama. Nicméně, aDrake nepadá.

2) použije starý mapový engine, v tom případě všechno funguje jak má; ale jen nějakou kratší dobu. Pak aDrake spadne při každém pokusu přejít na mapu. Pomůže změnit mapy na nové... jenže pak nastane situace 1).

 

U mne na Nexusu s Androidem 6.0.1 to není tak kritické s padáním, ale problém se špatně naskakujícíma ikonama je taky. Bitmapové mapy mi stále fungují jen s klasickým mapovým enginem. Na Asusu jsem bitmapové mapy nezkoušel - ale nebyl by to zese velký problém zkusit.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 říjen 2018 - 22:27

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#126 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 8:13

tuším mapy sa už riešili takže sa pridám aj ja

mapy mám z osm.paws.cz

z ničoho nič začal AD padať, nenačíta mapu.

Zmažem nastavenie máp a chvíľu ide, potom zas padne a tvrdí, že nemá nastavené mapy. Mapy sú na karte

Pri on-line mapách je v poriadku


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#127 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 16:06

To padání by samo o sobě nebylo tak strašné. Velký problém je to, že jakmile a:Drake spadne, zapomene velkou část prošlé trasy. Dokonce když a:Drake vypnu (čili trasu musel uložit) a po chvíli zapnu, nemám jistotu, že nezapomene i to, co jsem prošel před vypnutím. Telefon LG G4s.


  • 0

#128 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 18:30

Pro Luďka je záznam trasy jen vedlejší funkcí, jednou to zmiňoval. Na záznam trasy používám OSMTracker - u něj bylo zachováno vše i poté, co se mi náhled restartoval / vypnul telefon. A dalo se navázat a pokračovat. Jsou určitě i jiné spolehlivé trackery.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#129 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 8:28

je to dosť otravné

teraz som strávil pár dní v bardejovských kúpeľoch a samozrejme keškoval

priamo v kúpeľoch ich nie je veľa ale pád po každej keške keď pozriem do mapy kde je ďalšia je nepríjemné. P 4tom páde som prepol na online mapu. Navigovať môžem dať aj cez mapy cz ale tam ich všetky nevidím. Nakoniec som kombinoval s garminom ale ani v poslednej osm mape nie je všetko zakreslené čo je divné lebo pre AD v osm.paws sú aj náučné chodníky.

No aj tak sa darilo. Dúfam, že luděk príde na to prečo to padá


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 8:34

Mne AD spolehlive spadne vzdy, kdyz z mapy vyskocim driv nez se "dotoci" kolecko informujici o tom, ze se prohledava databaze, aby se dokreslily kese a WP na mapu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 9:45

Mě AD v poslední době snad nikdy nespadlo. Ale že jsem neviděl na mapě keše, se mi stává. Většinou pomohlo změnit zoom a chvilku počkat. Otravovalo mě to teď, když jsem šel sérii a po každém odlovu si chtěl do bonusovky poznamenat číslo. Musel jsem ji vždycky vyhledat fulltextem, na mapě jsem ji neviděl, nebo neměl dost trpělivosti. Nakonec jsem poslední nenašel, řešitel vzorců použil až doma s odhadnutým číslem a pak si nadával, že jsem musel jít kolem. Mimochodem, řešitel vzorců mi normalizoval vzorec ve tvaru 49°45.ABC na 49°45.[ABC], což vedlo k nesmyslu, proměnná ABC nedefinována. Mělo to být 49°45.[A][B][C]. Proto řešitel moc nepoužívám, u jednoduchých vzorečků je snažší napsat to ručně, než na displeji přepínat pořád klávesnici na čísla, písmeny, symboly.


  • 0

#132 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 9:49

Nebo si nadefinovat proměnnou ABC. Řešitel není všemocný, umělou inteligenci plánuju až ve verzi 86 ;)

Ale v tomhle případě je asi opravdu lepší, dosadit to ručně.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 18 říjen 2018 - 9:50

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#133 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 9:53

NA Huawei P10 Lite a A8 a:Drake normálně funguje i na pozadí, jen se mu to musí dovolit.

Nastavení - Aplikace - a:Drake - Baterie - Spuštění

Tak bohuzel musim po vcerejsim intenzivnim testovani konstatovat, ze mi a:Drake na pozadi korektne nefunguje.

Pokud naviguji ke kesi, vypnu obrazovku a po chvili zapnu, tak po zapnuti je kurzor na poloze pred vypnutim. Po chvili poposkoci a poloha je spravne.

Evidentne je to problem souvisejici s novym Androidem, ale napriklad v Locusu to funguje.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 10:08

Mě AD v poslední době snad nikdy nespadlo. Ale že jsem neviděl na mapě keše, se mi stává. Většinou pomohlo změnit zoom a chvilku počkat. Otravovalo mě to teď, když jsem šel sérii a po každém odlovu si chtěl do bonusovky poznamenat číslo. Musel jsem ji vždycky vyhledat fulltextem, na mapě jsem ji neviděl, nebo neměl dost trpělivosti.

 

kdyz se podivas na mapu, zacne se vpravo nahore tocit koleckou a mapa nacita ikonky do mapy. Pokud s mapou pohnu driv, nez se kolecko dotoci, tak se nacitani prerusi. A vidim bud nic, nebo jen neco.

 

Nicmene Ludek tam udelal udelatko, ze kdyz podrzis dole tu ikonku, kterou se zapinaji/vypinaui ikonky kesi na mape, tak se tim vynuti reload tech ikonek. Neni treba zoomovat jak o zivot.


  • 0

#135 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 10:48

Takže když mám proměnnou A=..., B=... C=... , je to špatně. Kdybych nadefinoval proměnnou ABC a postupně si tam čísla dopsal, je to dobře. A pokud v druhé souřadnici je použita jedna z těch proměnných samostatně, spočítá ji to? Tj. pokud bude ABC=123, bude to počítat s tím, že B=2? Asi to prostě vyzkouším a bude to. A zdá se mi lepší připravit si to v Geogetu, tohle jsem dělal až v terénu.

A to s tím tlačítkem určitě vyzkouším, je dobré o těchto nedokumentovaných funkcích vědět.


  • 0

#136 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:37

A to s tím tlačítkem určitě vyzkouším, je dobré o těchto nedokumentovaných funkcích vědět.


Funkce byla dokumentována v rámci changelogu. Je fajn si ho vždy přečíst, Luděk je jeden z mála vývojářů na googlu, co ho píše podrobně (viz nic neříkájící "zlepšení funkčnosti" apod.).
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#137 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:38

Takže když mám proměnnou A=..., B=... C=... , je to špatně.

 

Není to špatně, ale ve vzorci musí být každé písmenko zvlášť.

 

Kdybych nadefinoval proměnnou ABC a postupně si tam čísla dopsal, je to dobře. A pokud v druhé souřadnici je použita jedna z těch proměnných samostatně, spočítá ji to? Tj. pokud bude ABC=123, bude to počítat s tím, že B=2?

 

Ano, funguje jak celá vícepismenná proměnná, tak i jednotlivá písmenka. Bylo to dělané pro typický příklad najdi rok ABCD a do vzorce použij B+C.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#138 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:39

Funkce byla dokumentována v rámci changelogu. Je fajn si ho vždy přečíst, Luděk je jeden z mála vývojářů na googlu, co ho píše podrobně (viz nic neříkájící "zlepšení funkčnosti" apod.).

 Dokonce na první řádce ve v. 5.18 :-)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#139 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 14:08

Jo, chápu, ale já instaloval AD jednou a pak tu betu. Možná jen špatně koukám, ale na wiki vidím poslední historii 4.09 a v ní novinku Základní podpora pro Geospy, která je už dávno zbytečná, Geospy šlo do kopru.

Asi opravdu nevím, kam se koukat, ale já changelog nevidím.

Jo, už to vidím. Tady v té diskusi úplně na začátku. Jenomže to už je dlouho a na začátek diskuse obvykle nelezu. No jo, už to vím, příště budu možná chytřejší.


  • 0

#140 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 14:10

Na tebe po aktualizaci nevyskočí přímo v a:Drake okénko se seznamem změn? Ty tam nemáš zelenou ikonku s ičkem a pod ní poznámky k vydání alias release notes?


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama