Přejít na obsah


Fotka

Keše na stromech bez lezení (Biltema, Angel...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
161 odpovědí na toto téma

#81 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2019 - 17:29

Pod heslem "hidden camera" nebo "spy camera" toho lze najít mraky. Třeba toto za sympatických pár stovek...


  • 0

#82 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2019 - 18:03

V našich končinách by byla zajímavá oblast Rakousko a Slovensko.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#83 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 0:18

A co tohle? https://m.sunnysoft....isvitem-2m.html
  • 0

#84 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 10:09

Moc si neumim predstavit tu synchronizaci. Ovladnout konec tyce podle obrazu na mobilu. Ale myslenka je to zajimava :-)
  • 0

#85 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 17:54

liny-drzak-na-mobil12.jpeg


  • 0

#86 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 18:23

 
Takto:
7ac2f770-f784-46b0-8f6d-382d30dbbc42_l.j

 

 

 

Máš tu "KRÁTKOU" (720) co mám taky. Je 5,6m dlouhá. Viděl jsem na vlasní bulvy tu samou akorát (1300) a ta má přes 10m !!!


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#87 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 22:00

Ten konec tyče zrovna moc nepostojí. Tak aby taková kamerka nedávala akorát rozmazanej obraz a ještě s časovou prodlevou. Pak 2D obraz taky nic moc. To bude na lovení biltema kešek spíš na obtíž.
  • 0

#88 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 19:51

Ta moje kačerka si pořídila hliníkovou teleskopickou tyč 8 m, složená má 2,20, do auta se vejde, ale nic moc. I když je hliníková ( duralová ), tak v těch 8 metrech už celkem dost pochoduje. A ten co tu tyč drží vlastně stojí skoro pod keší, takže toho moc nevidí. A bolí za krkem.Vyřešili jsme to tím, že jeden mává klackem ( většinou já ) a druhý stojí opodál aby měl dobrý výhled a naviguje. Případně foťákem si přiblíží keš a vidí lépe. Kdo chodí sám to má blbý, pak jedině ta kamerka.


  • 0

#89 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 12:00

Ta moje kačerka si pořídila hliníkovou teleskopickou tyč 8 m, složená má 2,20, do auta se vejde, ale nic moc. I když je hliníková ( duralová ), tak v těch 8 metrech už celkem dost pochoduje. A ten co tu tyč drží vlastně stojí skoro pod keší, takže toho moc nevidí. A bolí za krkem.Vyřešili jsme to tím, že jeden mává klackem ( většinou já ) a druhý stojí opodál aby měl dobrý výhled a naviguje. Případně foťákem si přiblíží keš a vidí lépe. Kdo chodí sám to má blbý, pak jedině ta kamerka.


Takže ta keš může po stromě putovat a sundavani a vraceni kesky je docela slusny sportovni výkon.
  • 0

#90 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 20:31

Takže ta keš může po stromě putovat a sundavani a vraceni kesky je docela slusny sportovni výkon.

To si piš, mávat 8 metrovou tyčí, to je páka jak hrom, do toho vítr, spousta větviček okolo kterým se musíš vyhýbat, zvláště při vracení keše na místo, já udělal na konci tyče 10 cm vidlici aby keš nepadala, ale někdy je to stejně na hraně. Ale jo, ať se člověk vyblbne....


  • 0

#91 czprava

czprava

    czprava

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 11:05

Už i v LB kraji vznikají celé COOL série, 28 biltem je tu, přátelé. 

https://coord.info/GC82Z82

Jo jo, i v GC je potřeba držet trendy.


  • 0

#92 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 12:14

Ještě nějakou Reverzní Biltema Challenge.


  • 0

#93 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 12:21

Zatím jen reverzní wherigo, kde kódy k jeho spuštění jsou v biltemách - GC7ZXQG

PS: Jo, ale toto není biltema, tady se musí pro kešku vylézt


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 08 březen 2019 - 12:23

  • 0

#94 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 19:07

biltema spam


  • 0

#95 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 19:28

Nastesti na tom nejsme tak spatne jako treba v Nemecku, kde minuly vikend vyslo jen v prihranici pres 100. V Rakousku za unor 300+.
Je to proste zvrhla moda.
  • 1

#96 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 18:42

Vzpomínám, jak před lety bylo obdobně módní zakládat T5, vznikaly kolem co chvíli. Chápal jsem to, kačer si pořídil výbavu a když ji měl, proč ji krom lovení nevyužít i pro založení? To už celkem pominulo, a teď tu máme Biltemu. Přestože mi zatím v mém notifikačním okolí tady na Zlínsku nic takového nepíplo, stejně je asi je na čase pořídit tyč. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#97 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 23:18

Nastesti na tom nejsme tak spatne jako treba v Nemecku, kde minuly vikend vyslo jen v prihranici pres 100. V Rakousku za unor 300+.
Je to proste zvrhla moda.

 

Uz taky jednu chystam. BTW nedavno jsem odlovil prvni s domado udelatkem z hlinikovych trubek, da se to rozlozit na balik metrovych segmentu, ale na 8mi metrech uz se to stejne ohyba (i kdyz to nevazi snad ani pul kila). Rikal jsem si, jak mam super konstrukci, lepsi, nez teleskop, a pak se mi po vraceni kesky odpojil posledni segment a zustal tam viset :D.

Skodolibym zkazim radost - nasadil jsem nahradni segment, cely to shodil dolu, posichroval izolackou a tentokrat to slo bez nehody. B)


  • 0

#98 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 17:08

Jak už tu někdo psal, kešky by se mohly, pověšeny vysoko na stromě, méně ztrácet. Také kačer získá novou dovednost, kterou už zřejmě nikde neupotřebí, ale vem to nešť.  :)  Nejhorší je ustrnout na místě, nepřicházet s něčím novým nebo se nepokoušet o něco trochu překvapivého  ;) Jen mi dělá vrásky na čele nevypsaná soutěž o to, kdo keš pověsí výš. Je 12 metrů ještě málo nebo už moc? 


  • 2

#99 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 18:45

A uplne nejlepsi jsou ale kaceri, kteri se s tyci snazi byt v lese nenapadni a tak nejak "splynout s terenem" :) Mam jednu takovou kes kousek od baraku a obcas to stoji za to :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#100 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 20:04

... Také kačer získá novou dovednost, kterou už zřejmě nikde neupotřebí, ale vem to nešť.  :)  ...

Ale může použít, na podzim jsem chvili sledoval myče oken u jedne kancelářské budovy a měli na to asi 10-ti metrovou teleskopickou tyč. Bylo pěkné je pozorovat: namočit tu houbu na konci - stopořit tyč - docela razantne s ní plesknout na okno v 10-ti metrové vyšce - chytit tyč dole a utíkat 10m od budovy. A stále dokola. :rolleyes:


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama