Přejít na obsah


Fotka

Keše na stromech bez lezení (Biltema, Angel...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
161 odpovědí na toto téma

#121 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2019 - 13:11

Moje zkušenost je prozatím taková, že clo jsem neplatil ani jednou. Vždy tam bylo "GIFT" nebo cena takhle nějak divně. Teď mám na celnici elektromotor pro známého, za 160 USD, tak uvidíme jak to vyměří.

 

Každopádně na ali mi vyšli vstříc a vrátili 20 USD za prut (tolik jsem požadoval jako slevu za neodpovídající produkt).


  • 0

#122 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2019 - 23:49

Vyhrabal jsem obal z tř.odpadu. Asi zapomněl napsat jedno číslo, je tam 4 USD.

 

Nezapomnel, nechtel, aby to nekdo cestou ukrad / proclil ;)

 

(nedavno mi prisly docela drahy soucastky popsany jako "sroubky M2" v hodnote $2)


Tento příspěvek byl upraven od SvenWiersen: 19 březen 2019 - 23:51

  • 1

#123 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 0:31

Teď taková otázka. Setkali jste se někdy s Biltemou, která je výš než dejme tomu 9 metrů? Plánuju koupit klacek, ale jsem limitován prostorem v autě.


  • 0

#124 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 1:28

Teď taková otázka. Setkali jste se někdy s Biltemou, která je výš než dejme tomu 9 metrů? Plánuju koupit klacek, ale jsem limitován prostorem v autě.

 

Minimalne v tomhle vlakne se pise i o kouskach 14m+ (kdesi v Dansku), Rybarske u Pribrami jsou deklarovane v 7-10m a i kdyz ji ted nemuzu dohledat, nekde pobliz Prahy jsem videl nejakou ve 12m.


  • 1

#125 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 7:45

Ja to nehrotim. Mam dve mezi 5-7metry. Neni to soutez, kdo to povesi vys, ale zpestreni.
  • 2

#126 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 18:24

U nás na Kladně GC838W3 10m, GC838W1 12m, GC82M92 10m, GC8326D 12m
  • 0

#127 Kondor

Kondor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2019 - 20:13

Abych pravdu řekl, jsem z té vaší diskuze trochu vedle. Jako bývalý horolezec nemám téměř žádný problém někam vylézt, ale sundat keš ze stromu, na který se nemá lézt a keš je opravdu 8 až 9 m vysoko, to byl pro mně ze začátku dost velký oříšek. Neměl jsem chuť obětovat vyšší částku za nějaký speciální prut a tak jsem zakoupil v železářství tři dvoumetrové hliníkové trubky  (8, 12, a 16 mm) a k tomu ještě jednu metrovou 20 mm. Dalo to dost práce se s tím naučit manipulovat tak, aby nedošlo k poškození "soutyčí", ale rozhodně to bylo zábavné a navíc, vy kouzelníci, pamatujte ještě na připočtení obtížnosti luštění. Je zajímavé, že nikomu nevadí to co mně, že někdo, či spíše jeden nick je členem 10 let a má 30 tisíc keší, mráz nemráz, práce nepráce, nemoc bežné povinnosti atd. CO ???? 


  • 2

#128 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 5:36

46$ uz je dost. Nebyl problem se clem? Pripadne kolik bylo.
Ja mam 6,2 metru a popravde jsem ho nikdy nepremeroval.

 

Clo se platí až od 150€ a to ještě jen z některého zboží. Spíše se doplácí DPH, to je limit 22€. Z EU se DPH neplatí. Většinou vše projde bez problémů, ale občas se jim na celnici něco nezdá a přijde ti dopis, aby jsi doložil cenu a případně doplatil DPH a poplatky. 


  • 0

#129 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 10:24

Dnes ráno nám u Brna pípla zase další biltema. Během posledních týdnů jsem měl pocit, že biltema je snad každá druhá nově publikovaná keš v okolí. Protože dnes je konec roku 2019, udělal jsem si ze zvědavosti malou tabulku, jaký je podíl biltem mezi novinkama v ČR.

Jako zdrojová data jsem použil project-gc, kde jsem vyhledal všechny keše v ČR se řetězcem *biltema* v názvu. Pak jsem vzal ještě bookmark biltema keší od Lugia010719d1 (https://www.geocachi...skip=0&take=500) a očistil ho o keše mimo ČR.

Výsledek je samozřejmě brát třeba s rezervou, ale vyšlo mi z toho, že podíl biltem mezi novinkama je kolem 5%. Z toho přibližně 20% nemá slovo "biltema" v názvu. V roce 2018 to bylo přes 50%, takže alespoň jeden pozitivní trend tu v tomto směru je :-)

Tabulku přikládám v obrázku.

Přiložené miniatury

  • 2019-12-31 09_47_51-biltema2.jpg

  • 0

#130 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 14:09

To by me zajimalo proc tak bazirujete na slovu biltema v nazvu. Kdyz dojdete ke kesi, kde je k otevreni potreba imbusoveho klice, taky pozadujete do nazvu slovo imbus ???
Kdyby tam nebyl atribut specialniho naradi a nebylo to zmineno v listingu, tak nereknu. To je nekdo holt linej cist listing a jede jen na body.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 31 prosinec 2019 - 14:11

  • 2

#131 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 14:41

Když je v názvu biltema, ani ho nemusím otevírat :-)
  • 3

#132 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 15:00

Tady je taky v názvu biltema.
https://coord.info/GC8DZTN
  • 2

#133 smsmsm

smsmsm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 22:43

Dotaz na majitele prutů: kolik je reálná délka vašeho bidla?

Koupil jsem přes aliexpress 13m klacek, dle popisu by měla být reálná délka 12m, jenže ve skutečnosti je to cca 10m, mínus dva poslední kusy a jsem na 9.5m.
Je to tenhle bazmek (takže nedoporučuju, už řeším spor s prodejcem).

Zajímá mě, jestli má někdo z Číny nějaký opravdu dlouhý.


Mám tentýž
  • 0

#134 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 10:25

To by me zajimalo proc tak bazirujete na slovu biltema v nazvu. Kdyz dojdete ke kesi, kde je k otevreni potreba imbusoveho klice, taky pozadujete do nazvu slovo imbus ???
Kdyby tam nebyl atribut specialniho naradi a nebylo to zmineno v listingu, tak nereknu. To je nekdo holt linej cist listing a jede jen na body.

To mi připomíná: Nedávno pípla D5 mysterka. Těšil jsem se, jak si na ní vylámu zuby, ale po 10 minutách jsem měl souřadnice. A dost mě zklamalo, když mi pak checker oznámil, že je to bitema.

 

V listingu to nebylo a atribut special tool může být cokoliv. Terén 1,5.


  • 0

#135 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 11:44

Dotaz na majitele prutů: kolik je reálná délka vašeho bidla?

Koupil jsem přes aliexpress 13m klacek, dle popisu by měla být reálná délka 12m, jenže ve skutečnosti je to cca 10m, mínus dva poslední kusy a jsem na 9.5m.
Je to tenhle bazmek (takže nedoporučuju, už řeším spor s prodejcem).

Zajímá mě, jestli má někdo z Číny nějaký opravdu dlouhý.

 

Základní problém je, že je to extrémně pružný prut na ryby a jeho základní vlastností je, aby se ohýbal :-). Za této situace je na kešky samozřejmě naprosto nevhodný, minimálně 3 horní díly. Krom toho Číňan napíše 10 metrů, ale reálně je to jenom 9 metrů a ten zbytek jsou přesahy zastrčené v sobě. Bohužel, tady je za málo peněz hodně málo muziky. Jakékoliv smysluplnější zařízení je řádově o několik tisíc korun dražší. Pruty mám myslím 4, na jiné použití než na ryby, ale na biltema keše jsem použil sestavu z duralových slabostěnných trubek a jenom v materiálu cca 2000 + práce a dosah cca 9 metrů.
 


  • 0

#136 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 12:46

No tak sem znovu dám odkaz na tyč, kterou jsem si koupil já a jsem s ní naprosto spokojený. Je pravda, že se do každého auta nevejde, má složená 2.8 metru, po roztažení 10 metrů. Opravdových 10. 

V nabídce jsou i 8 metrů (dosah s ní tedy skoro 10m). Tyč je velmi pevná, pruží málo a trefuje se s ní parádně i s naplno vytaženou. Koupil jsem k ní nejlevnější rozmývač, jeho konce jsem uříznul a vlepil do jednoho háček. Do druhého plánuju taky háček, ale víc uzavřený, na zpětné vracení kešky na strom.

https://www.simplycl...c-4x250cm-12014

 

Edit: komplet nabídka tyčí od jiného prodejce: https://www.sans.cz/...picke-tyce-lewi


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 01 leden 2020 - 13:01

  • 0

#137 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 15:48

To mi připomíná: Nedávno pípla D5 mysterka. Těšil jsem se, jak si na ní vylámu zuby, ale po 10 minutách jsem měl souřadnice. A dost mě zklamalo, když mi pak checker oznámil, že je to bitema.

V listingu to nebylo a atribut special tool může být cokoliv. Terén 1,5.


No tak to je pak hlouposti ownera. Tady by asi nepomohla ani Biltema v nazvu. Nevim proc tomu nekdo dava velke D nebo T, ldyz to neodpovida.
  • 0

#138 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 16:48

Mám teleskopickou hliníkovou tyč 6m (český e-shop, 1000 Kč, složená má na délku 1.8m) a k tomu 7m plavačkový sklolaminátový prut (obchod u nás, 400 Kč, 670 g, složený má na délku 1m). Sestavou dosáhnu tak do 12m. Zatím mi to stačilo na vše. A kdyby ne, na místě vždy něco najdu, čím to ještě více nastavím.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 01 leden 2020 - 16:50

  • 0

#139 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 18:38

O pár příspěvků výš byla nakousnuta problematika D/T u biltem. V Německu jsou to občas T5, ale většinou D5. Ráda bych poprosila o vaše názory. Já sama nějak nevím, jak se k tomu postavit.


  • 0

#140 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 19:18

Nevím už v kterém vláknu se o tom diskutovalo, ale vyplynulo z něj, že biltemy mají mít vysoké D, terénní obtížnost pak stejně hodnocenou jako u ostatních keší
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama