Přejít na obsah


Fotka

Keše na stromech bez lezení (Biltema, Angel...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
161 odpovědí na toto téma

#101 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 23:21

Ale může použít, na podzim jsem chvili sledoval myče oken u jedne kancelářské budovy a měli na to asi 10-ti metrovou teleskopickou tyč. Bylo pěkné je pozorovat: namočit tu houbu na konci - stopořit tyč - docela razantne s ní plesknout na okno v 10-ti metrové vyšce - chytit tyč dole a utíkat 10m od budovy. A stále dokola. :rolleyes:

 

Dobře, opravuji. Z kačerů, nejlepších při práci z tyčí, stáli se velmi žádaní okení myči. ;)


  • 5

#102 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 7:42

To musí být docela pěkný tělocvik, tohle dělat celou směnu.


  • 0

#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 16:04

Vznesl jsem na biltema keše dotaz na rakouském foru. Po nějaké době jsem dostal zatím jedinou odpověď, ozval se Tafari, známý jako ex-reviewer. Psal, že takové keše tam také existují, ale že není zvykem je nějak zvlášť označovat. Autoři tím nedávají nápovědu, jakou výbavu bude nutno použít.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#104 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 17:12

Vznesl jsem na biltema keše dotaz na rakouském foru. ... Psal, že takové keše tam také existují, ale že není zvykem je nějak zvlášť označovat. Autoři tím nedávají nápovědu, jakou výbavu bude nutno použít.

Jj, zkoušel jsem biltemy v Rakousku hledat a je to skutečně opruz. Začal jsem tím, že hledám tradičky, kde D>=4 a T<3. Pak se holt musím podívat na každou, co je založená po roce 2017. Nejde to poznat podle atributů, ten "special tool required" tam opravdu moc není, o "no tree climbing required" nemluvě, a v listingu obvykle taky nic moc. Nejlepší je se tedy podívat do galerie, lidi se často s těmi bidly fotí, pak je to jasný. Jen občas pomůže název, kde je slovo "Angel" nebo třeba "Baumfisch".


  • 0

#105 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 20:11

Jak už tu někdo psal, kešky by se mohly, pověšeny vysoko na stromě, méně ztrácet. Také kačer získá novou dovednost, kterou už zřejmě nikde neupotřebí, ale vem to nešť.  :)  Nejhorší je ustrnout na místě, nepřicházet s něčím novým nebo se nepokoušet o něco trochu překvapivého  ;) Jen mi dělá vrásky na čele nevypsaná soutěž o to, kdo keš pověsí výš. Je 12 metrů ještě málo nebo už moc? 

Jsem si jistý, že se těch nesmyslů muselo za současného povětří poztrácet docela dost  :D … když to odneslo i kolegův altánek 6x6 m!


  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#106 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 20:39

Doufám, že jako vlastníka bidla, mě nebude nikdo kamenovat. Můj první odlov Biltema kešky bylo něco. Tyčka krátká o 2 metry, takže teleskopický žebřík, sedák, karabiny, smyče. No bylo to divadlo.

Osobně už jsem také začal uvažovat o založení kešky tohoto druhu, ale do krajních mezí (D5) nemám zájem zacházet.

Biltema kešky považuji za zpestření spektra všemožných druhů keší. Nejraději mám noční kešky, ale obecně nám rád, když během dne dojde na kombinaci několika druhů keší.

Nedávno jsme v partě taky začali lozit po laně a některé kešky jsou specifické tím, že je potřeba zvláštní způsob k jejich zdolání. A mezi takové Biltema kešky patří. U Biltema keší však souhlasím, že označení D5 je přes čáru. Třeba cca 4ja by mohla odpovídat. Nalézt malou kešku v koruně je 3ka a za manipulaci s bidlem další hvězda k tomu hodí 4ku.
  • 1

#107 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 20:47

Jsem si jistý, že se těch nesmyslů muselo za současného povětří poztrácet docela dost  :D … když to odneslo i kolegův altánek 6x6 m!


Bože, snad v tom altánu, nebyla keš .
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#108 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 18:24

Doufám, že jako vlastníka bidla, mě nebude nikdo kamenovat. Můj první odlov Biltema kešky bylo něco. Tyčka krátká o 2 metry, takže teleskopický žebřík, sedák, karabiny, smyče. No bylo to divadlo.

Osobně už jsem také začal uvažovat o založení kešky tohoto druhu, ale do krajních mezí (D5) nemám zájem zacházet.

Biltema kešky považuji za zpestření spektra všemožných druhů keší. Nejraději mám noční kešky, ale obecně nám rád, když během dne dojde na kombinaci několika druhů keší.

Nedávno jsme v partě taky začali lozit po laně a některé kešky jsou specifické tím, že je potřeba zvláštní způsob k jejich zdolání. A mezi takové Biltema kešky patří. U Biltema keší však souhlasím, že označení D5 je přes čáru. Třeba cca 4ja by mohla odpovídat. Nalézt malou kešku v koruně je 3ka a za manipulaci s bidlem další hvězda k tomu hodí 4ku.

V Rakousku to mají u jedné Biltema série otočené. D1/T5. Že je to Biltema keš mají napsané v listingu.

https://coord.info/GC8242V


  • 0

#109 FlyingBottle

FlyingBottle

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 20:29

S kesema, na ktere je potreba bidlo, jsem se setkal v roce 2017 v Dansku. Konkretne jsem u Fredericie narazil na serii kesi, co me zajimaly svou DT kombinaci. D bylo dano lustenim puzzli, T se regulovalo vyskou kesi na strome. Nalezeni kese na strome obvykle nebyl problem, byly oznacene kusem cervene latky. Psal jsem ownerce a ptal se ji, jak jsou vysoko, odpovedela, ze od cca 5 metru do 14 metru a ze jestli mam tyc. Chtel jsem to zkusit sundat spojenejma trubkama od stanu (zajimaly me ty okolo 5 - 6 metru), ale ona se nabidla, ze mi klidne bidlo pujci, at lustim klidne i ty vyssi. Takze nakonec nejbrutalnejsi zazitek byla T5 v 14 metrech, rozkladaci tyc mela asi 13 metru, takze se musela drzet ve vzduchu. Cely to byla teleskopicka antena pro radioamatery, dolni trubka prumer asi 5 cm, horni asi 1cm, melo to odhadem deset casti po cca 1.4 metru. Trochu foukalo, v Dansku porad trochu fouka, konec se kymacel tak o pul metru minimalne, strefit se nekam byla spis nahoda. Kes jsem sundaval odhadem deset minut a dalsich dvacet jsem ji vracel. Oznacene to maji "nelezt na strom" a "potrebujes specialni nastroj". Co se me tyce, tak si tahle rozhodne zaslouzi T5.
  • 2

#110 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2019 - 17:35

Má někdo tyč Lewi 4x250cm? Potřeboval bych vědět jak je dlouhá, jestli jí narvu do auta. Nebo případně 4x200cm.

Díky.


  • 0

#111 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2019 - 18:33

Má někdo tyč Lewi 4x250cm? Potřeboval bych vědět jak je dlouhá, jestli jí narvu do auta. Nebo případně 4x200cm.

Díky.

 

Tak jsem ti to změřil. 4*250ka má délku ve složení 290 cm  :)


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#112 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2019 - 19:19

Tak jsem ti to změřil. 4*250ka má délku ve složení 290 cm  :)

Děkuju mockrát :-)


  • 0

#113 premysl cz

premysl cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2019 - 20:12

Potvrzuji má 2,90 cm a do fabia combi se vejde.


  • 2

#114 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 13:57

Dotaz na majitele prutů: kolik je reálná délka vašeho bidla?

 

Koupil jsem přes aliexpress 13m klacek, dle popisu by měla být reálná délka 12m, jenže ve skutečnosti je to cca 10m, mínus dva poslední kusy a jsem na 9.5m.

Je to tenhle bazmek (takže nedoporučuju, už řeším spor s prodejcem).

 

Zajímá mě, jestli má někdo z Číny nějaký opravdu dlouhý.


  • 0

#115 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 17:20

Dotaz na majitele prutů: kolik je reálná délka vašeho bidla?

Koupil jsem přes aliexpress 13m klacek, dle popisu by měla být reálná délka 12m, jenže ve skutečnosti je to cca 10m, mínus dva poslední kusy a jsem na 9.5m.
Je to tenhle bazmek (takže nedoporučuju, už řeším spor s prodejcem).

Zajímá mě, jestli má někdo z Číny nějaký opravdu dlouhý.



46$ uz je dost. Nebyl problem se clem? Pripadne kolik bylo.
Ja mam 6,2 metru a popravde jsem ho nikdy nepremeroval.
  • 0

#116 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 17:51

Potvrzuji má 2,90 cm a do fabia combi se vejde.

Potvrzuji, takhle dlouhýho jsem ho měl naposledy někdy v říjnu minulýho roku v Jizeře a vešel se i do kalhot... Sry, jen ftípek :D :D :D


  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#117 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 18:11

46$ uz je dost. Nebyl problem se clem? Pripadne kolik bylo.
Ja mam 6,2 metru a popravde jsem ho nikdy nepremeroval.

 

S clem nebyl problem, přišlo to rovnou s nálepkou Bez cla.


  • 0

#118 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 18:53

S clem nebyl problem, přišlo to rovnou s nálepkou Bez cla.


Cenu deklarovanou odesilatelem na balicku si asi nepamatujes?
  • 0

#119 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2019 - 19:04

Vyhrabal jsem obal z tř.odpadu. Asi zapomněl napsat jedno číslo, je tam 4 USD.


  • 0

#120 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2019 - 7:40

Tak to je fajn, to gratuluju.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka