Přejít na obsah


Fotka

Kvantita keší oproti kvalitě.

schvalování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

Anketa: Zakládat v ČR další nové keše? (102 uživatel(ů) vložilo hlas)

Zakládat v ČR další nové keše?

  1. Nezakládat, je jich v ČR už až moc. (4 hlasy [3.92%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.92%

  2. Nevím, nějaká omezení by to možná chtělo. (8 hlasy [7.84%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.84%

  3. Již jste hlasovali Zakládat další a nic neomezovat. (90 hlasy [88.24%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 88.24%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 14:02

Došlo to tak daleko, že je v ČR několik desítek tisíc keší. Podle mě je tu už překešováno. Veliká většina jsou jen mokré nebo alespoň vlhké špinavé smrduté krabičky obalené slizem nebo i slimáky, zabalené v plesnivém potrhaném igelitu, uložené zaručeně vždy na tom nejvlhčím místě v širokém dalekém okolí. Pokud už tam nejsou slimáci, tak jenom proto, že tam je mraveniště nebo škvorové. Suchý logbook jsem už hodně dlouho neviděl a to máme prý v ČR extrémně suché počasí. Někdy se ptám, čím ti owneři přemýšlí? Mozek to asi není. Nebo jsou owneři jen nezkušení kačeři, kteří mají málo nálezů a na pořádnou keš také ještě sami nenarazili? Nemají se kde poučit? 

 

Nedalo by se s tím něco dělat? Zakázat zakládání dalších nových keší, dokud počet keší v ČR neklesne na přijatelnou úroveň? Povolit zakládání keší jen zkušeným kačerům s několika tisíci nálezy? Máte na to nějaký názor? Já vím, že můj názor je radikální, revoluční a burcující, proto zároveň děkuji všem potrefeným ownerům za negativní body. :-)


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 30 červen 2018 - 14:03

  • -32

#2 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 14:26

Nutí tě snad někdo lovit všechno co je na mapě? Ale chápu na finálkách se nedočteš moc o kvalitě keší. A kdybych porovnával kvalitu keší s kvalitou tvých logů, je pro tebe každá dobrá.

shamano2s8W.jpg


  • 7

#3 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 14:40

Koukám že se nám vrátil troll Šamánek...  :D


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 30 červen 2018 - 14:41

  • 1

#4 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 14:58

Nejhorší na tom všem je, že owneři ti ještě stojí s kvérem u hlavy a nutí tě všechny ty špatné kešky hledat.
  • 0

#5 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 16:42

vera4.jpg?itok=q4e2Mi_8


  • -1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#6 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 16:45

Asi hledáme jiné kešky. Občas se najde krabička v horším stavu, ale je to tak jedna z deseti.
  • 3

#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 17:06

Jojo owneři, snažte se, vymýšlejte pěkné krabice, investujte do nich čas a peníze a udržujte je pro mne v perfektním stavu, než si pro ně zajdu. Já vám tam pak za odměnu napíšu nějaký hezký milý log, abyste viděli, jak moc si vaší práce a snahy vážím.....

https://www.geocachi...20-4c442b8ebe73

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 30 červen 2018 - 21:04

  • 10

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 17:29

Jojo owneři, snažte se, vymýšlejte pěkné krabice, investujte do nich čas a peníze a udržujte je pro mne v perfektním stavu, až si pro ně zajdu. Já vám tam pak za odměnu napíšu nějaký hezký milý log, abyste viděli, jak moc si vaší práce a snahy vážím.....

https://www.geocachi...20-4c442b8ebe73


Jo, krásnej log u kešky s takovou hromadou FP.
  • -1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#9 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 18:09

Tak to jste si ještě hezky početli :-) .
https://coord.info/GLW4H6GE
  • 0

#10 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 18:26

Nevím, kam chodí pan mygrant, ale my se právě vrátili z malé série NSTJ, neboli Naše stromy trochu jinak. Pravda, předtím jsme museli každou kešku vyluštit, pak si pro ně dojít, ale bylo to jen cca šest kilometrů, zato jedenáct naprosto luxusních krabiček s naprosto suchými logbooky, každá jiná, každá vymazlená, až oči přecházely. Nemám moc odloveno, ale řekla bych, že hezkých kešek jsem viděla už hodně. Jenže nechodím po PWT, když odlovím za den třináct kešek jako dnes, mám velkou radost, zvlášť když v nich najdu čtyři TB... a pátý potkám na autě.

Tak nevím.

Pokud byste chtěli vidět hezké krabičky, zkuste tuto malou sérii, doporučuji. Začíná GC7PXM5.


  • 4

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 20:40

Kešky lovím osm let. A kromě nárůstu počtu keší a kačerů vidím dvě další změny. Snížení počtu TBček a geocoinů v keších skoro na nulu. A velký nárůst počtu kvalitních keší. Dříve byla opravdu zajímavá tak každá dvacátá mnou nalezená. Teď každá desátá.


  • 2

#12 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 21:12

Já pustila TB do oběhu jednou, ztratil se hned z první keše, bez jakéhokoliv logu. Ted už dávám TB a geocoiny, co občas najdu - dnešek byl fakt výjimečný - do krabek hluboko v lesích, mysterek a tak. Ne k silnicím. Prostě kamkoliv, kam se musí aspoň kilometr dva pěšky... a taky je tam nacházím. Teda občas. Je fakt, že moc často ne. Dřív to asi bylo lepší, já lovím druhým rokem a fakt svátečně.


  • 1

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 21:40

Já už jich pustil přes třicet a když se ztratí, nechám od KRON Family udělat plastové TBčko a frčí dál. Když jsem začínal v roce 2010, tak byl coin průměrně v jedné keši z pěti, včetně mikro.


  • 0

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 23:33

Dneska jsem jedno TB našel na malém venkovském nádraží. A stoupající kvalitu keší potvrzuju, i když se samozřejmě sr.čky najdou.


  • 1

#15 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 14:52

Dle ankety nejsem se svým názorem na kvantitu keší zas tak úplně osamocený, to mě těší, že nejsem sám, kdo si uvědomuje, že už o keše zakopává pomalu na každém druhém rohu, děkuji všem, co jakkoliv hlasovali, svůj hlas mohou ještě změnit. :)

Uznávám, že na kvalitu keší můžeme mít každý jiná měřítka. Mě kolikrát stačí ke spokojenosti i suchý logbook. Děkuji všem potrefeným ownerům za mínusové reputace. :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 01 červenec 2018 - 14:54

  • 1

#16 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 17:44

Omezení je dané 161 metry.
Kvalitu žádný výkonný keškový výbor schvalovat nebude, neb co to je kvalitní keš?
Ano, keší stále přibývá, ale odjakživa si lze vybírat. Nebo je snad na tebe vyvíjen nátlak, ze musíš najít každou keš?
  • 9

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 17:52

Dříve byla opravdu zajímavá tak každá dvacátá mnou nalezená. Teď každá desátá.

 

Nemám projetý celý svět, ani celou ČR, abych se odvážil tvrdit, že relativní počet zajímavých keší roste. Nicméně absolutní počet rozhodně roste a ty ostatní se dají ignorovat,


  • 1

#18 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2018 - 21:06

Třeba budem jednou hustotou keší první na světě  :D 


  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 7:45

To jsou starosti Pražáků, nebo jiných překeškovaných míst. Já vylovil naše krajské město za tři roky a protože nejezdím cíleně za kešemi, ale jen plánuju výlety s ohledem na keše, od té doby paběrkuju. A s místy, kde se vyskytuju častěji, je to stejné. Dostupné vyloveny a zbývají ty, na které není čas. Za mě by keší mohlo být i více. I když se občas stane, že se objeví keš, tam co už jsem byl, jako náhrada za zrušenou. Ono to chce hlavně nápad. Zajímavých míst je dost, jen to chce o nich vědět, něco zjistit a rozumně napsat listing. Nebo jen plácnout krabičku a napsat dvě věty, pak se nedivím pověstem o úpadku. Máme tady jednoho, co začal petky pohazovat ve velkém, ale kupodivu, v listingu se člověk vždycky něco zajímavého dočte, nejsou to škatule o ničem.


  • 6

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 8:47

 Máme tady jednoho, co začal petky pohazovat ve velkém, ale kupodivu, v listingu se člověk vždycky něco zajímavého dočte, nejsou to škatule o ničem.

Tuším o koho jde, pár už jsem jich taky našel :) .


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama