Přejít na obsah


Fotka

Kvantita keší oproti kvalitě.

schvalování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

Anketa: Zakládat v ČR další nové keše? (102 uživatel(ů) vložilo hlas)

Zakládat v ČR další nové keše?

  1. Nezakládat, je jich v ČR už až moc. (4 hlasy [3.92%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.92%

  2. Nevím, nějaká omezení by to možná chtělo. (8 hlasy [7.84%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.84%

  3. Již jste hlasovali Zakládat další a nic neomezovat. (90 hlasy [88.24%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 88.24%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#41 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 20:22

Pelhřimov už spoustu let nejsou jižní Čechy, ale VYSOČINA. Jinak ale máš pravdu, mezi Pelhřimovem a Jihlavou se občas pohybuju a tam, co bývám, to mám vysbírané.

Pokud vím, tak spousta puťáků/čundrů do/z JČ vede přes Vysočinu.
  • 0

#42 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 21:57

Minimum 5% FP jinak likvidace. :D :D :D  Začnou mizet PWT. zůstanou z nich na mapě jenom první, poslední a bonusovky.

 

Ale vážně: Stačilo by se držet nepsaného pravidla, že než někdo založíš další keš, tak ať jsou tvoje ostatní aktivní kešky v perfektním stavu a ať mají alespoň nějaké rozumné procento FP. Než další blbou, tak se na to radši vykašli a nebo před dalším pokusem ty svoje nějak vylepši či ukliď.

 

Určitě nedělat nějaký stop stav, dokud číslo neklesne, protože dřív by ubývaly ty lepší kešky, které je těžké opravovat.

Já ty FP často využívám při plánování výletu. Najdu si nějakou suprovou kešku, podívám se, kde jsou v okolí ještě nějaké alespoň s několika FP a vyrážím. Ty ostatní cestou sice sbírám, ale pokud je to velká zacházka od naplánované cesty, tak ji s klidným srdcem vynechám. Akorát že pak tímhle stylem pořád nemám FP na udělování.


  • 2

#43 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2018 - 0:28

Na jednu stranu si myslím, že keší je moc - vyhovoval mi stav tak před 7-8 lety, cca 10 tisíc keší v celé ČR. To jsem stíhal celkem výlet i kešky bez omezování.

 

Na druhou stranu jsem proti jakémukoliv omezování. Kdo by měl posoudit - co už projde a co ne? To se dost nedá...

Byl bych sice rád, aby už nevznikali žádné PWT ani série nas 10 keší, ale jiní to mohou mít jinak a to respektuji. I když se mi to nemusí líbit. Proto i já hlasoval pro třetí volbu.


  • 1

#44 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2018 - 5:29

Omezovat by se to dalo úplně jednoduše a automaticky např. na základě počtu nálezů. Je logický předpoklad, že kačer s několika tisíci nálezy bude dostatečně zkušený, než aby keš ukládal do toho nejvlhčího místa v širokém dalekém okolí tak, aby z ní postupem času vznikla jen mokrá, špinavá, smrdutá krabička, obalená slizem nebo slimáky, zabalená v plesnivém potrhaném igelitu, pokud už na ní nebudou slimáci, tak jen proto, že tam úřadují mravenci nebo škvorové.

 

Nebo na základě počtu negativních logů u keše, bylo by od kačerů rozumnější, kdyby u každého logu přestali servilně děkovat jen proto, že je to prý dobrým zvykem děkovat ownerům za všechny krabičky, ale když už chtějí něco rozumného napsat, ať stav takové humus keše pěkně zkritizují. Třeba by to ownery vyprovokovalo k nápravě?

 

Anebo vyhlásit při určitém počtu keší stop stav? Další keše umožnit ownerům založit, až když celkový počet všech keší klesne?

 

Díky za všechny negativní reputace od potrefených ownerů.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 07 červenec 2018 - 5:38

  • -15

#45 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2018 - 6:23

Znám zkušené kačery, kteří keš uloží na to nejpitomější místo, široko daleko a ještě v netěsnící krabici od zmrzliny a znám kačery s pár nálezy, kteří vytvoří parádní mysterku s pěknou fnálkou, na krásném místě. Obecně jsem proti zákazům. Asi jediné, co bych omezila, je zakládání nových keší u ownerů, kteří se o ty předchozí nestarají. Někdy mám pocit, že někteří zakládají jen k vůli odznáčku.
  • 7
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#46 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 6:18

Já to spíš vidím tak, že keš by měla být tak kvalitní, že se o ní nebude třeba starat. A kdo to neumí, ať raději nic nezakládá. Protože tu není nikdo, kdo by to těm potrefeným ownerům řekl, tak tu jsem teď já. Všichni ostatní dokáží jen servilně děkovat za humus plesnivé krabičky s mokrým logbookem.

 

Děkuji všem potrefeným ownerům a kačerům za negativní reputace.


  • -11

#47 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 7:01

Ty jsi borec..

Takže budou povoleny jen samoopravné keše, které uhnou, pokud by na ně člověk nějakým omylem měl šlápnout nebo ji nechtěně upustit na zem. Nebo které odstrčí člověka, který by keš chtěl ukrást.
Materiál jedině kovový, neprůrazná konstrukce a samovyměňovací či nekonečný logbook.
Ty jsi ale brepta, viď ;-) :-)

Já to spíš vidím tak, že keš by měla být tak kvalitní, že se o ní nebude třeba starat.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 08 červenec 2018 - 7:26

  • 7

#48 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 9:14

dont-feed-troll-sign-260nw-548074756.jpg


  • 17

#49 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 11:48

Poslední dobou jsem začal opět více lovit a naopak mi přijde, že se poměr kvalitních keší v terénu i městech výrazně zvedl. Zejména v Praze jsem v poslední době našel opravdu moc zajímavě provedené cache.


  • 5

#50 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 12:05

Já to spíš vidím tak, že keš by měla být tak kvalitní, že se o ní nebude třeba starat. A kdo to neumí, ať raději nic nezakládá. Protože tu není nikdo, kdo by to těm potrefeným ownerům řekl, tak tu jsem teď já. Všichni ostatní dokáží jen servilně děkovat za humus plesnivé krabičky s mokrým logbookem.
 
Děkuji všem potrefeným ownerům a kačerům za negativní reputace.




A já to vidím tak, že BAN zde už máš. Obešel jsi ho založením nového účtu. Takže ještě chvilku pruď a potká tě to i u tohoto nicku. Ber to jako první a zároveň poslední varování. Diskutovat o tom nebudu.
  • 11

#51 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 12:30

A já to vidím tak, že BAN zde už máš. Obešel jsi ho založením nového účtu. Takže ještě chvilku pruď a potká tě to i u tohoto nicku. Ber to jako první a zároveň poslední varování. Diskutovat o tom nebudu.

 

Tak moment. Pokud zde má ban u jiného účtu a založil si nový - proč mu ho okamžitě nedáš znovu. Nevím, kdo to je, ale o tom bych vůbec nediskutoval.


  • 1

#52 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 12:42

Bláhově jsem si myslel, že se třeba Shaman změnil. Vidím že ne. Ještě k tomu přidal registraci na finálkovém servru.
  • 0

#53 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2018 - 7:44

Já to spíš vidím tak, že keš by měla být tak kvalitní, že se o ní nebude třeba starat. A kdo to neumí, ať raději nic nezakládá. Protože tu není nikdo, kdo by to těm potrefeným ownerům řekl, tak tu jsem teď já. Všichni ostatní dokáží jen servilně děkovat za humus plesnivé krabičky s mokrým logbookem.

 

Děkuji všem potrefeným ownerům a kačerům za negativní reputace.

Až nějakou takovou založíš, dej vědět, ráda si tak dokonalou keš odlovím.


  • 7
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#54 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2018 - 21:28

Je tu už překešováno, keš je pomalu na každém druhém rohu, zbytečné zakládat další. Já rozhodně za současného stavu žádnou keš zakládat nemíním. A kdo má v hlavě trochu rozumu, tak si to musí uvědomovat také. Jednou bude muset být při současném tempu zakládání dalších a dalších keší a humuskeší stopstav stejně vyhlášen.

Děkuji všem potrefeným ownerům za všechny negativní reputace.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 09 červenec 2018 - 21:31

  • 0

#55 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2018 - 21:51

1) Možná v Praze, jinak vím o spoustě míst, která jsou zajímavá a keš by si zasloužila, ale:
1a) jsem málo plodný :-),
1b) místa nejsou úplně drive in, takže pravidelná údržba by byla náročnější, než jsem ochoten provádět.
2) Nechápu, proč by musel být generální stopstav (asi nemám tu trochu rozumu v hlavě ...). Obecně: víc keší -> větší pokrytí -> geocaching je atraktivnější pro víc lidí -> vyšší revenue pro GCHQ.
3) Za sebe mám pocit, že se kvalita keší spíš dost zvyšuje. Když si vezmu, kolik nádherných kešek jsem v poslední době ulovil, tak jejich relativní počet se určitě zvyšuje. Jen za poslední týden jsem dal 4FP a každý z nich si budu rozhodně pamatovat.

Je tu už překešováno, keš je pomalu na každém druhém rohu, zbytečné zakládat další. Já rozhodně za současného stavu žádnou keš zakládat nemíním. A kdo má v hlavě trochu rozumu, tak si to musí uvědomovat také. Jednou bude muset být při současném tempu zakládání dalších a dalších keší a humuskeší stopstav stejně vyhlášen.
Děkuji všem potrefeným ownerům za všechny negativní reputace.


  • 0

#56 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2018 - 10:23

Dlouhotrvající deštivé počasí, raději ani nekešuji, všechny krabice budou zas vlhké a plesnivé, owneři to neumí pořádně založit. A děkuji všem za negativní reputace, -242 bad, není to málo? 


  • -2

#57 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2018 - 15:39

Je logický předpoklad, že kačer s několika tisíci nálezy bude dostatečně zkušený, než aby keš ukládal do toho nejvlhčího místa v širokém dalekém okolí tak, aby z ní postupem času vznikla jen mokrá, špinavá, smrdutá krabička, obalená slizem nebo slimáky, zabalená v plesnivém potrhaném igelitu, pokud už na ní nebudou slimáci, tak jen proto, že tam úřadují mravenci nebo škvorové.

Stačí, když někdo pořádně krabku nezavře nebo když loguje v dešti. Nebo ji zavře takovou silou, že mu praskne.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama