Přejít na obsah


Fotka

Označení nalezených keší

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 22:09

Ahoj, mám prosbu. Mám v GeoGetu databázi kešek a některé mám označeny jako nalezené. Ale teď se mi nedaří zaktualizovat další nálezy, prostě dám stáhnout moje nálezy a žádný záznam se nepřidá. Ani datum nálezu, ani se nezabarví.

 

Když zkusím vytvořit novou databázi, tak se mi stáhnou sic všechny nalezené keše, ale u žádné není datum nálezu.

 

Ruční nastavení nálezu funguje, ale mám jich aktualizovat asi 150 :angry:

Nevím co mám nastaveno špatně, ale už si nevím rady. (Asi su lama) :(

 

Dík za každou radu


  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 5:20

Máš něco špatně.

Postup se Stažením nebo Aktualizací vlastních nálezů je správný.

Jsi přihlášený na live API? Ale to by tě asi ani nepustilo dál.


  • 0

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 5:33

A zkoušel jsi po stažení vlastních nálezů použít filtr Nalezené a znovu je načíst už z databáze geogetu? Nevím jak při stažení nálezů, ale při aktualizaci nálezu je toto nutné udělat...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 5:55

mpik  

no právě co mám špatně

 

plavcik

když dám filtr nalezené a načíst tak se nezobrazí vůbec. Chybí jim totiž stažená informace - datum nálezu.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:03

Něco. Víc se z tvé informace nedá dovědět.

Zkus asi zkontrolovat přihlášení k API, dej znovu Přihlásit, autentifikovat, Povolit akce pro Geoget - otravují s tím každé 3 měsíce, ale dá se to vyvolat ručně někde v nastavení.

Nebo si vyber nějakou keš a dej z pravé myši Aktualizovat a vyber full (i jako BM můžeš 3 denně) a pokud nejsi na API správně, samo tě to vyzve k autentifikaci.

Aktualizace vlastních nálezů probíhá právě přes API, tj. rychle. Pokud tzv. vypršel token, samo by tě to mělo vyzvat.


  • 0

#6 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:17

nic nepomáhá - tak sem se nakonec nas.... vymazal GeoGet, promazal data a registry, znovu nainstaloval a zdá se, že jede.

 

Jen budu muset dotahat všechna data, alespoň se mi vyčistil GeoGet a  databáze :)

 

Děkuji všem za rady.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:20

Ono stacilo si v nastaveni Geogetu nastavit spravny geocachingovy nick.


  • 1

#8 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:26

Ono stacilo si v nastaveni Geogetu nastavit spravny geocachingovy nick.

skoušel jsem všechno - několikrát jsem i přeinstaloval GeoGet, ale asi bylo někde něco uloženo co se nepřepisovalo a blokovalo to. Kdybych nebyl přihlášen tak mi to do čisté databáze nestáhne nalezené kešky - bohužel bez data nálezu.

Neva už je to vyřešeno, jen budu muset nachystat znovu databázi na dovolenou :)


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:31

Ja taky nemluvim o prihlaseni, ale o nastaveni vlastniho nicku v nastaveni Geogetu, ktery se pak pouziva (mimo jine) na poznavani vlastnich logu pro oznacovani nalezu.
 


A preinstalace Geogetu ti nikdy takovyto problem vyresit nemuze. Do dat totiz nijak nezasahuje.


  • 0

#10 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:40

No tak to pak nevím v ktere časti to je, ale když jsem promazal co se dalo - prostě vše a provedl novou instalaci tak mi to běží. A nastavuji myslím na dvou místech nick a heslo.

 

Jestli můžu poprosit o cestu k nastavení výše zmíněného nicku, abych si ověřil jestli jsem tam byl nebo ne.

 

Díky


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:50

Nástroje -> Nastavení

 

Jinak heslo samotný Geoget po tobě nikdy nechce ani jej neuchovává. Pro gc.live se prihlasujes primo na webu geocaching.com. Jinak heslo po tobe mohou chtit nejake pluginy, to je mimo moji moc, ale na tvoji ulohu zadny plugin nepotrebujes, staci gc.live.


  • 0

#12 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 7:55

Jo tak tady jsem byl a měl jsem tam zadán nick - i teď ho tam mám stejně

 

no prostě se to nějak kouslo a odmítalo to spolupracovat :)

 

Ještě jednou děkuji všem za snahu.


  • 0

#13 Mses

Mses

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 10:30

Ještě mám jednu prosbu - nějak mi nejdou stáhnout multi a bonusové keše - v Geo Getu jsou označeny pak jako multi-cache a Unknown Cache.

 

Pokud dávám stáhnout podle souřadnic a zvoleného okolí  ("Režim → vyhledat kolem nějakého místa") tak se nestáhnou.

Ale když zadám vyhledat podle kódu tak se normálně stáhnou.

 

Nevím jestlli to má souvislost s omezením na kartě "Vlastnosti keše" která je přístupná jen prémiovým hráčům.


  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 10:43

Zaplať Groundspeaku za Premium Member, a půjde ti stahovat všechno. To je jejich omezení.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 11:41

Jo. Udělej si jejich seznam, ten importuj a pak ti půjdou aktualizovat. Jako základní info a 3 denně jako full listing. Nebo stačí když jsi třeba na mapě nebo v nějakém seznamu a MÁŠ PŘITOM SPUŠTĚNÝ GEOGET jen zkopírovat odkaz na keš do schránky. Okamžitě se objeví v Geogetu, pokud už ji tam nemáš, tak prázdná, ale dá se aktualizovat. Je to taková nouzovka pro BM, prostě si ty keše, které se nedají stáhnout automaticky (tj. vše mimo tradiček a eventů) naklikat po jedné. Ono to i má smysl, mysterku musíš vyluštit a na dlouhou multinu taky nepůjdeš bez přípravy. A když už se na listing díváš. tak si ho přidáš do GG.


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2018 - 12:00

...nebo si ten odkaz myší přetáhnout do Geogetu...


  • 1

#17 Blue Elf

Blue Elf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 16:57

Možná se budu ptát nesprávném místě, ale lepší jsem nenašel, takže:

dá se v Geogetu nějak stáhnout seznam mých nálezů pro určitý kraj? Dřív jsem to dělal tak, že jsem prostě stáhl všechny nálezy, ale jak jsem začal jezdit do více krajů i do zahraničí, začalo mi vadit, že třeba ve Zlínském kraji mám nálezy pr ocelý svět.

Vyrobil jsem tedy databázi speciálně jen pro nálezy, kterou aktualizuji a když chci refrešnout nálezy v určitém kraji, vyexportuju si nálezy (=keše) pro tento kraj z databáze nálezů. to sice funguje, ale teď jsem si všimnul, že se tím smaže listing v cílové databázi (protože u stažených nálezů listing není, jen moje vlastní logy). Teoreticky to až tak nevadí, ale občas si chci nějakou keš připomenout (třeba když mě někdo požádá o pomoc) - a pak musím listing zase stáhnout. Nehledě že takto asi přijdu o vlastní poznámky (to nevím jistě, nezkoumal jsem to až tak moc).

 

Existuje nějaká rozumná metoda, jak vyexportovat nálezy tak, abych nepoškodil při následném importu do jiné databáze listing? Nebo vyexportovat jen moje logy a naimportovat, kam potřebuju?


  • 0

#18 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 17:20

Nerozumím, co chceš udělat.

1/ Stáhnout seznam mých nálezů pro určitý kraj

  =stáhnout nálezy určitého kraje z GC.com do geogetu?

 

2/ Vyrobil jsem tedy databázi speciálně jen pro nálezy, kterou aktualizuji a když chci refrešnout nálezy v určitém kraji

  = chceš aktualizovat keše, které jsi našel v určitém kraji?

 

Netuším, co vlastně chceš.

 

1/ nelze

2/ tak si udělej filtr jen na keše nalezené v daném kraji (nastavení filtru - Tagy - musí mít - CZ kraj a vyber ten kraj)


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 17:56

..., začalo mi vadit, že třeba ve Zlínském kraji mám nálezy pro celý svět.

 

Tak tomuhle nerozumim ja. To znamena, ze u vsech nalezenych kesi mas jako kraj uveden Zlinsky kraj?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 18:03

Možná se budu ptát nesprávném místě, ale lepší jsem nenašel, takže:

dá se v Geogetu nějak stáhnout seznam mých nálezů pro určitý kraj? Dřív jsem to dělal tak, že jsem prostě stáhl všechny nálezy, ale jak jsem začal jezdit do více krajů i do zahraničí, začalo mi vadit, že třeba ve Zlínském kraji mám nálezy pr ocelý svět.

Vyrobil jsem tedy databázi speciálně jen pro nálezy, kterou aktualizuji a když chci refrešnout nálezy v určitém kraji, vyexportuju si nálezy (=keše) pro tento kraj z databáze nálezů. to sice funguje, ale teď jsem si všimnul, že se tím smaže listing v cílové databázi (protože u stažených nálezů listing není, jen moje vlastní logy). Teoreticky to až tak nevadí, ale občas si chci nějakou keš připomenout (třeba když mě někdo požádá o pomoc) - a pak musím listing zase stáhnout. Nehledě že takto asi přijdu o vlastní poznámky (to nevím jistě, nezkoumal jsem to až tak moc).

 

Existuje nějaká rozumná metoda, jak vyexportovat nálezy tak, abych nepoškodil při následném importu do jiné databáze listing? Nebo vyexportovat jen moje logy a naimportovat, kam potřebuju?

Mám takové temné tušení...že děláš něco principiálně špatně...že ty máš pro každý kraj jinou databázi?

Kolik jich máš celkem? Proč to nemáš v jedné?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama