Přejít na obsah


Fotka

Powertrail- ignore list


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2018 - 20:32

Zdravím.

Nechci opět rozvířit diskuzi na téma powertrail ano či ne. Já jsem z těch, co je rádi nemají. Co mě zajímá je, jestli je třeba nějak možné dát do ignore listu celý powertrail najednou. Když jsem si jednou jeden powertrail dával do ignore listu kešku po kešce, byl to program na celý večer.

Díky


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 14:52

Už se to tu kdysi řešilo a myslím, že to nijak nejde.


  • 0

#3 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 15:51

Mělo by to jít v GeoGetu - vybereš keše a v menu Body -> Přidat do Bookamrku (pravé tl. myši -> Přidat do Bookmarku)


  • 2

#4 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 15:56

Jde to i v GSAKu, jen je potřeba vložit nejdřív nějakou keš do Ignore listu, aby nebyl prázdný, protože se jinak nezobrazuje v GSAKu (a pravděpodobně ani v GeoGetu, nevím).

V GSAKu stačí vyfiltrovat keše které tam chci nacpat, pak v menu Geocaching.com API vybrat Přidat do bookmarku a vybrat Ignore list.


  • 1

#5 ELBUR

ELBUR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2018 - 17:21

A nešlo by náhodou nějakým jednoduchým způsobem dát na ignore list všechny cache od určitého autora? Takový autor powertrailu stejně není schopný vytvořit smysluplnou cache, takže by se s tím powertrailem svezl jen nějaký balast.


  • 0

#6 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 18:53

A nešlo by náhodou nějakým jednoduchým způsobem dát na ignore list všechny cache od určitého autora? Takový autor powertrailu stejně není schopný vytvořit smysluplnou cache, takže by se s tím powertrailem svezl jen nějaký balast.

To je docela omyl. Řada autorů powertrailů má založené docela zajímavé kešky. Stačí se podívat na jejich profily.

Asi nejkřiklavějším příkladem jsou Sven&Vanilka, autoři sérií JTJTP, DSGC a TEC, kteří vedle pár dalších docela zajímavých kešek založili i mysterku s největším počtem FP v ČR GC4RP6V.

Škoda, kdyby energii potřebnou na založení těch šílených sérií věnovali na smysluplnější projekty, mohli už dnes být opravdovými legendami českého geocachingu.


  • 10

#7 ELBUR

ELBUR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 23:01

No, kdyby se tahle mystery cache s největším množstvím příznivců v ČR ocitla na mém ignore listu, vůbec by mi to nevadilo. Naopak, za tu možnost udělat si PQ z normálních cachí třeba kolem Benátek nad Jizerou by mi to stálo.

Už jsem někde napsal, že potíže s power traily by vyřešilo, kdyby měly svoji vlastní ikonu. K tomu ale nikdy nedojde, jejich zakladači i hledači by se určitě bouřili.


  • 2

#8 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 8:24

No, kdyby se tahle mystery cache s největším množstvím příznivců v ČR ocitla na mém ignore listu, vůbec by mi to nevadilo. Naopak, za tu možnost udělat si PQ z normálních cachí třeba kolem Benátek nad Jizerou by mi to stálo.

Už jsem někde napsal, že potíže s power traily by vyřešilo, kdyby měly svoji vlastní ikonu. K tomu ale nikdy nedojde, jejich zakladači i hledači by se určitě bouřili.

 

Taky bychom rádi, aby nám z těchto oblastí zmizel tento balast, který jenom zapleveluje PQ. Jiná ikonka by být nemusela, stačil by atribut. Stejně jako pro challenge keše. Pak by se v PQ snadno dalo zaškrtnout, že keše s tímto atributem nechceme do PQ zahrnovat.


  • 2

#9 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:01

Sice mě osobně jsou PT celkem ukradený, ale plně chápu, že někoho to štve. Mě taky vadí některé věci, které jsou ostatním putna. Takže abychom se někam posunuli, navrhuji přejít k hledání řešení. Spoléhat na to, že GS udělá ikonku, atribut apod. je nereálné. Sami vidíme, jakou cestou poslední dobou jdou, takže spíš si budeme muset poradit sami.

 

První věc, co mě napadá je, aby Ignore list neměl stejný limit jako klasický bookmark, tedy 1000 kusů a pak nazdar. To by moc problémů nevyřešilo. Možná bych to mohl vyzkoušet, dostanu se k tomu později.

 

Chtělo by to asi rozumně stanovit, co je a co není PT a udělat tady jejich seznam. Když budeme mít seznam, můžeme udělat .GPX a .LOC soubory, které lze otevřít v GSAKu (v Geogetu a Mozilive asi taky, předpokládám) a následně je naimportovat do Ignore listu.

 

Pokud by měl někdo problémy s těmito aplikacemi, tak nabízím vytvoření scriptu do TamperMonkey, který by třeba .LOC soubor do Ignore listu naházel. Neměl by to být problém.

 

Abych ukázal, jak to myslím, přidám v dalším příspěvku ukázku. Možná bychom pak mohli házet tyhle soubory na nějaké uložiště.


  • 0

#10 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:04

Název PT: 5P

Počet: 101 (1 archivovaná)

Autor: Petr a Petr

Oblast: okres Tábor, Jihočeský kraj

První keš: GC67VJY

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  PT_5P.gpx   247,53K   137 Počet stažení
  • Přiložený soubor  PT_5P.loc   37,22K   128 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 11 červenec 2018 - 12:14

  • 0

#11 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:32

Dobrou zprávou jest, že Ignore list limit 1000 keší nemá. Teď jsem tam nacpal 1200 keší a bez problémů to funguje.
Špatnou zprávou je, že Ignore list funguje na mapě do zoomu 10, při menším zoomu (tzn. větší oblasti) se keše zobrazují, viz screenshot.

Přiložené miniatury

  • minneapolis.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 11 červenec 2018 - 9:32

  • 0

#12 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 12:37

Název: TEC

Počet: 307 (1. je Premium, proto není v GPX ani  v LOC)

Autor: Sven&Vanilka

Oblast: Středočeský kraj

První keš: GC7A45J

 

Název: DSGC

Počet: 400

Autor: Sven&Vanilka

Oblast: Královéhradecký kraj

První keš: GC5C3CR

 

Název: JTJPT

Počet: 237

Autor: Sven&Vanilka

Oblast: Středočeský kraj

První keš: GC4RAH9

 

Název: KCD

Počet: 181 (1 archivovaná)

Autor: omadlikovi

Oblast: Středočeský kraj

První keš: GC7GD6J

 

Název: CB

Počet: 200

Autor: omadlikovi

Oblast: Středočeský kraj

První keš: GC66YWM

Přiložený soubor (y)


  • 0

#13 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 12:50

Udělej to jako seznam GCkodu ( geoget list ) a vše v jednom. To bude uzitecnejsi :)


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#14 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 13:08

PT: 5P, CB, DSCG, JTJPT, KCD, TEC

Počet: 1461

Formát: Seznam GC kódů

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  PT.txt   12,84K   145 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 11 červenec 2018 - 13:08

  • 2

#15 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 13:23

Super, díky  :)


  • 0

#16 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 17:41

No, kdyby se tahle mystery cache s největším množstvím příznivců v ČR ocitla na mém ignore listu, vůbec by mi to nevadilo. Naopak, za tu možnost udělat si PQ z normálních cachí třeba kolem Benátek nad Jizerou by mi to stálo.

Už jsem někde napsal, že potíže s power traily by vyřešilo, kdyby měly svoji vlastní ikonu. K tomu ale nikdy nedojde, jejich zakladači i hledači by se určitě bouřili.

Si na velkém omylu. Naopak vlastní ikona / atribut by pomohl i kombajnérům k rychlejšímu vyhledávání v databázových programech či tvorbě PQ.

ToTo nemá řešení, protože 1) to nechce GC, 2) na staré by se to stejně nedodělalo, 3) co je PWT? 10 keší? 100 keší? jen u silnice? nebo i lesní série?

Ale abych to vrátil k tématu. Kdo používá jen web, tak má smůlu. Kdo používá nějaký program, tak celé GSGC má na ignore listu během třech kliknutí. Popsal to Y&MD #4. Podobně se dají zmizet Challenge.
Ale chce to místo mudrování začat používat nástroje a lovit ;) 


  • 1

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 17:47

PT: 5P, CB, DSCG, JTJPT, KCD, TEC

Počet: 1461

Formát: Seznam GC kódů

Objevuješ Ameriku :D

Limit ignorelistu je dlouho znám. Jak to na něj dostat taky.

Nainstaluj si program (GSAK / GG), podle známého postupu do něj stáhni celou ČR a dle filtrů si naposílej třeba polovinu databáze na ignore (nebo rovnou smaž). Když budeš kešovat z programu, tak se zároveň vyhneš problému s nefunkčním webem, který se tady vedle neustále řeší.

Ono je zajímavé, že kombajnéři tyto problémy neřeší. Jim vše chodí, PWT si najdou. jen to sem nereportují. Proč?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama