Přejít na obsah


Fotka

Rušení kanálovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
195 odpovědí na toto téma

#41 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2018 - 23:30

To je Tvůj názor, a na ten máš samozřejmě právo. Ale neuvedla jsi jediný právní argument proč by tomu tak mělo být. Pořád jsem přesvědčen, že z právního hlediska se dá na na geokeš pohlížet jako na turistické trojrozměrné orientační označení, konstruované a umisťované v terénu podle zvláštních pravidel, plnící stejnou funkci jako dvojrozměrné turistické označení Začátek/konec cesty. A jako takové podléhá ochraně podle zákona o přestupcích.

Tak jsem si schválně ČSN 01 8025 (01/2014) stáhla a tvou citovanou definici v ní nemohu nalézt. Pro turistické značení je zde uvedeno: komplexní turistický informační systém pro různé druhy přesunů poskytující informace při pohybu po turistických trasách prostřednictvím značek a dalších turistických informačních prvků.

A také je zde mj. uvedeno: Tato norma platí pro značení pěších turistických tras, lyžařských tras, terénních cyklotras, jezdeckých a vozíčkářských tras.

Norma stanoví tvary, rozměry, barvy, technické vyhotovení a způsob použití značek, informačních a nosných prvků turistického značení.

 

O plastových krabicích různé velikosti a barev pohozených ať v kanále, na stromě, v pařezu, pod kamenem, za okapem...se tam nic nepíše.


  • 12

#42 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 8:11

Dlouho jsem váhal, jestli vůbec říct svůj názor. Samotné neštěstí není potřeba rozebírat, prostě za blbost se platí, tady bohužel ta cena byla fakt vysoká. Jako dříve aktivní jeskyňář mám mám za sebou pár kilometrů plazivek a samozřejmě i pár průserů, které však dopadly dobře. Tou dobou mi bylo taky kousek přes 20 a připadal jsem si nezranitelnej. Jak šel čas, přešel jsem ze tmy na sluníčko a začal lézt po skalách. Opět sem tam neštěstí, ale sem tam už fatální. Když vám umírají kamarádi, tak už se o tom zamyslíte a analyzujete problém. Z 99 procent je to selhání lidského faktoru. Lezení po skalách mi vydrželo a přišel geocaching. První kanálovka která mě zaujala byla v Krči něco jako "pro trpělivé". Protože jsem V Krči žil, a do těchto míst chodil, zažil jsem i stavbu tohohle kanálu. Za mě jenom debil by tam lezl, i když přesněji ať si tam leze, ale ať tam netahá ostatní. Tady už by každá chyba končila hodně špatně. Pak jsem u Belvederu navštívil Patologa z kopce. Samotné slanění, logování keše a opět výstup po laně je pohoda. Jsou tam ale dva alternativní přístupy a to je jiná liga. Hlavně ten spodní je nebezpečnej jako hrom. Tady sebemenší úraz - třeba zlomená noha - znamená naprosto šílenej průser. Paradoxně kačerů tam bylo minimum. Ale zpět ke keškám v kanálech. Jsou nebezpečné, spíše smrtelně nebezpečné. V podstatě se k jejich souřadnicím dostane každej jouda po registraci na GS. Tady by třeba pomohlo PM, on by je pak třeba neviděl ani úředník dotčeného úřadu. Jen si tak v duchu říkám, kdy se někdo zmrtví na stromovce a to pak bude haló. Na závěr těch mejch nesouvislejch keců. Kanálovek mi až tak líto není, kdo chce, tak si je najde, akorát to bude bez bodu. Spíš jde o to, že geocaching je dnes mediální "hvězdou" a kolik úředníků si na tom bude chtít vybudovat politické "ostruhy". Ve státě, kde obecní vyhláška má přednost před zákonem, jsou diskuze na téma turistické značky, normy ČSN jenom kecíky na diskuzním portálu. Pak přijde úředník a co řekne to platí.


  • 9

#43 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 9:30

Spíš jde o to, že geocaching je dnes mediální "hvězdou" a kolik úředníků si na tom bude chtít vybudovat politické "ostruhy". Ve státě, kde obecní vyhláška má přednost před zákonem, jsou diskuze na téma turistické značky, normy ČSN jenom kecíky na diskuzním portálu. Pak přijde úředník a co řekne to platí.

Tady snad ani nejde o ty ostruhy, jako o to vědomí, že se někde, kde má úředník pravomoci, děje něco, co dotyčný úředník nemá pod kontrolou.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#44 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 10:16

Máš pravdu, i tak se do dá pojmout.


  • 0

#45 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 10:56

ModříPanteři:

 

Vážně ti připadá jako turistické značení třeba keška, která je umístěná absolutně mimo jakékoli cesty?


  • 0

#46 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 11:15

Jinak můj názor na kanálovky je takový, že nejsou zas tak špatné. Osobně mám rád od každého trochu, takže sem tam si vylezu na strom, někdy třeba i na skálu, nebo si projdu kanálovku. I ten powertrail je v malé míře neškodný:) Na pražských kanálovkách jsem nebyl, takže jejich bezpečnost moc neposoudím. Ale našel jsem Tunelářův poklad u Hradce Králové, což je keška ukrytá v odvodňovacím kanále a třeba ta byla moc pěkná a ani tam nehrozilo žádné nebezpečí, protože kanál byl krátký a chodba byla velká dostatečně. Takže tohle je má zkušenost s kanálovkama. 

 

A jenom debil by tam lezl? Já bych řekl spíš jenom debil by ji tam založil. Já bych se podíval na předpověď počasí, ale skutečně, pokud je tam keš umístěná a logy jsou pozitivní, tak málokdo domyslí, co se může stát. Zvláště, pokud to není pražák.


  • 0

#47 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 12:08

geotrain - dospely clovek ktory je dospely nielen vekom by mal takuto vec vediet posudit. Tu nejde o posudenie stabilného stavu vybusniny, ale o logiku ze ked zacne prsat tak voda ide do kanala a teda hladina bude vyssia ako je ked je sucho


  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 12:13

Podle čeho usuzuješ, že geocaching hrají jen dospělí lidé?


  • 0

#49 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 12:57

Za deti zodpovedaju rodicia. Naucit ich rozlisovat co je bezpecne a co nie, je na nich. No mas pravdu, co cakat ked ani tridsiatnici nevedia rozmyslat, ze ked sa rozprsi, tak voda obvykle tecie nadol a dole su kanaly takze tecie do nich


  • 1

#50 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 13:20

Nesouhlas. Podzemní potok NENÍ kanál.

 

Definice: "Kanál je uměle vytvořený ohraničený prostor pro tok různého druhu."
Např. vodní kanál, podzemní kanál, komunikační kanál, plavební kanál, televizní kanál

 

Jak říkáme těm kovovým mřížkám na ulici, kam teče voda, když prší? Kanál. Kam tyto mřížky vedou - do těchto prostor - např. do Motolského potoka - je to tak?


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 16 červenec 2018 - 13:26

  • 1

#51 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 16:18

Mně je 15 a zatím jsem se neutopil, takže to snad zvládnu bez rodičů :P


  • 0

#52 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 16:41

Mně je 15 a zatím jsem se neutopil, takže to snad zvládnu bez rodičů :P


A určitě tvoji rodiče dali souhlas k tomu, aby jsi tuhle hru mohl hrát.  :P


  • 0

#53 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 18:05

Turistické a jiné značení-  http://tn.nova.cz/cl...a-stromech.html


  • 0

#54 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 18:46

Ano, lesnické značení, které má také své pravidla. 

https://lesycr.cz/ca...-a-co-oznacuji/


  • 0

#55 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 20:03

Tak jsem si schválně ČSN 01 8025 (01/2014) stáhla a tvou citovanou definici v ní nemohu nalézt.

 

Promiň, ale ČSN nestojí nad zákonem.


  • -3

#56 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 20:31

Nyní je třeba se domluvit, jak bude vypadat turistické značení na stromech na místě uložení keše.

Navrhuji kosočtverec.


  • 6

#57 Santanos

Santanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 20:33

To je Tvůj názor, a na ten máš samozřejmě právo. Ale neuvedla jsi jediný právní argument proč by tomu tak mělo být. Pořád jsem přesvědčen, že z právního hlediska se dá na na geokeš pohlížet jako na turistické trojrozměrné orientační označení, konstruované a umisťované v terénu podle zvláštních pravidel, plnící stejnou funkci jako dvojrozměrné turistické označení Začátek/konec cesty. A jako takové podléhá ochraně podle zákona o přestupcích.

To je krásné, ale nadčasový Jára Cimrman to už přece dávno řešil :-D. Nechápu proč se to už tehdy nechytlo. :-)

Přiložené miniatury

  • Prenosna_turisticka_znacka.png

Tento příspěvek byl upraven od Santanos: 16 červenec 2018 - 20:34

  • 2

#58 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2018 - 21:07

Promiň, ale ČSN nestojí nad zákonem.

 

Na zminovanou normu vyslovne odkazuje i pripravovany zakon o ochrane turistickeho znaceni z roku 2016. Kupodivu v nem neni ani zminka o plastove pixle pod parezem, nechces trosku zalobovat u poslancu?


  • 2

#59 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 6:53

Tak mozno to bolo len u mojich rodicov alebo starych rodicov ale zvycajne ma upozornili a aj vychovavali tak, aby som mal v sebe trosku opatrnosti a rozmyslal, co sa moze stat predtým, nez som nieco urobil a odhadol rizika a porozmyslal ako ich riesit, ked k niecomu dojde. Neskor som sa to ucil zo skusenosti, alebo podla toho, co som videl, napríklad v správach, dokumentoch a podobne, alebo zazil. Netvrdim, ze mne sa nemoze nic stat, ale urobim vsetko preto, aby som to riziko v kazdej situacii minimalizoval. Priklad motolskeho potoka - ist tam vtedy, ked je slnecno a niesu hlasene prehanky, Nakoniec mozno aj v zime a nie ked je horuco a prietrz moze prist kazdych 5 minut. Ale samozrejme je moj nazor ze je to ich vina a netvrdim, ze vas nazor je zly. Preto sa tomu hovori nazor a nie fakt


  • 0

#60 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 14:14

Zrovna nedávno jsem procházel kolem ČOVky v Jaroměři. A vzpomínal jsem, jak jsem jako dítě s kluky ještě než byla ČOVka postavená vlezli na sídlišti prostě do kanálu a vylezli až u Labe. Byl to skoro kilometr. Dnes bych to jít už nechtěl, byla to asi tisícovka, nebo dvanáctistovka průměr potrubí, ale byli jsme malí, tak nám to nevadilo... Kdyby tenkrát začalo pršet, taky by nás to docela asi prohnalo, naštěstí asi ne tak, jako v té Praze. Na druhou stranu byli jsme malé děti a kdo by dal na to, že mu rodiče říkají, že do kanálů se neleze. Dnes bych samozřejmě spoustu věcí už neudělal a kdybych věděl, že moji kluci dělají některé věci co já za mlada, tak by mi vstávali vlasy hrůzou :-).

 

Na druhou stranu ti co zahynuli v té kanalizaci byli dospělí a měli by být schopni ty rizika už posoudit. Bohužel dnes jsou nebezpečné věci v módě, protože život je asi jinak dost bezpečný...


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama