Přejít na obsah


Fotka

Rušení kanálovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
195 odpovědí na toto téma

#81 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2018 - 11:24

Na celom svete by mala byt len rovina a mali by sme chodit po vankusoch, ved predsa sa moze stat ze niekto spadne tak aby si neublizil


  • 1

#82 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2018 - 14:11

Jak už někdo naznačil, je třeba to vyřešit jednou pro vždy a zodpovědně.  "Zakázat dělat děti"....protože je jen otázka času, kdy umřou.....


  • 0
VSA

#83 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 7:00

Chápu, co má Myškin na mysli, neberu to doslova, protože pak by se byl i pro to rušit zaokapovky, okapy mají vést vodu...


  • 0

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 7:01

Zdá se mi, že v kanálech se pohybuje i dost jiných lidí, než kačeři. Co kdyby to vypláchlo třeba bezdomovce. Zakážeme je?


  • 0

#85 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 7:12

A co třeba takhle používat rozum? Třeba taková štola s pevným stropem, se slepým koncem a vysoko nad řekou se nikdy nezaplaví ani nebudou padat kameny. Ale třeba do štoly v pískovci, s několika závaly už není radno lézt, protože to může spadnout znova. Po kolejích se nechodí, ani se nepřecházejí. Ale pokud vidím na kilometr daleko, vlak mě nepřekvapí. V lese mi hrozí max. klíšťata. Ale nepolezu tam v době honu. Atd. Obávám se, že někdo při honu postřelí kačera nebo houbaře a hned se bude zase psát, jak je to nebezpečná činnost.

Ovšem jak už jsem psal, keš je pozvánka a netuším, kolik rozumu budou mít ti, co ji půjdou hledat. Třeba na plotě poblíž elektrického rozvaděče, který se dá otevřít kapesním nožem. Keš zmizela a našel jsem rozvaděč s otevřeným zámkem. To jsem hned psal autorovi, ať to dá do pořádku.


  • 3

#86 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 7:27

myškin - tak isto si ich ty upozornil na to, ze im hrozi na kolajoch nebezpecie, tak isto boli keseri upozorneni, ze im hrozi nebezpecenstvo v kanale. Alebo teda mozno neboli, ked si neprecitali listing. Ale za to uz ini nemozu. Pri tak specifickej keske ako kanalovka ci T5 keska si listing a niekolko posledných logov precitam bez vynimky a dbam na upozornenia.


  • 5

#87 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 8:14

Jak už jsem psal. Na buk s větvemi od 10m výš nepoleze nikdo bez cajku. Na převislou skálu taky ne. A když už si pořídí cajky, předpokládám, že se s nimi naučí pracovat. Že půjde s někým, kdo to umí. A že ten, co to má, to jen tak někomu nepůjčí, koho neviděl na skále nebo na stromě.

Ale do kanálu může vlézt kdekdo, na to nic nepotřebuje.


  • 2

#88 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 8:42

Chápu, co má Myškin na mysli, neberu to doslova, protože pak by se byl i pro to rušit zaokapovky, okapy mají vést vodu...

 

Nějak jsem si nevšiml, že by někdo rušil kešky, co jsou vně kanálu. A naopak, kešeři už většinou sami přišli na to, že dávat kešky dovnitř okapu není dobrý nápad. :ph34r:


  • 0

#89 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 13:41

Vyrojilo se nám tady pár "uvědomělých kačerů", kteří si myslí, že jsou chytřejší než ostatní a obhajují tady všelijaké zákazy a opatření a volají po dalších podobných zákazech, protože "ti ostatní jsou blbci, nerespektují pravidla atd. , atp.".

 

Jenže ti "ostatní blbci" jsou ve valné většině právě tak svéprávní a tak je na ně třeba pohlížet, máme tady demokracii a rovnost před zákonem, čili za svoje jednání jsme si každý  odpovědni jen my sami.

 

A je naivní si myslet, že nějaký úřední zákaz slouží k ochraně životů a zdraví - zákaz slouží jen a pouze, aby byla ta konkrétní úřední osoba byla krytá proti postihu, když se stane nějaký průšvih. Může totiž poukázáním na platný zákaz ze sebe svalit odpovědnost za to co se stalo.

 

Proto bych byl rád, kdyby ze sebe nikdo nedělal geospasitele a iniciováním případných dalších zákazů dál nekazil ostatním tuhle hru...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 25 červenec 2018 - 13:42

  • 14

#90 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 15:22

Já tohle vidím úplně jednoduše. Kanalizace a ostatní podobná místa mají správce /majitele. A když tam je keš bez jejich svolení, tak se bohužel musíme smířit s tím co se děje.
  • 8

#91 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 15:39

Já tohle vidím úplně jednoduše. Kanalizace a ostatní podobná místa mají správce /majitele. A když tam je keš bez jejich svolení, tak se bohužel musíme smířit s tím co se děje.

Takže až silničáři zruší všechny caches podél silnic nebudou PWT? A tak dále, dále a dále. Tož, winter is coming. Asi začnu opět číst Temno - A. Jirasek.


  • 0

#92 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 15:54

Ono to musí být mediálně zajímavé. Až nějaký mudla proletí zatáčkou a za ní natankuje stojící auto, ze kterého zrovna vylézá kačer a zabije ho, upře se pozornost i na powertraily....


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#93 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 16:29

Je to víc než 6 týdnů co se stala ona smutná událost a najednou se vyrojila spousta zoufalců co se k tomu musí vyjádřit. Do té doby se o kanalovkach nikdo nevyjadřoval, najednou se vytahujou PRAVIDLA a kde si cosi. Proč se už neprojevili dávno???

To, že se ruší podzemní krabky VaK em jde jen a pouze ruku v ruce s tím, že jim to místo někdo nabonzoval, jsou to vesměs mysterky a někdy je finálovka dost dobře schovaná.

A jaké si to děláme takové to máme, bohužel čím dál tím horší .....


  • 2
když vidím díru, musím do ni.

#94 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 17:19

Takže až silničáři zruší všechny caches podél silnic nebudou PWT? A tak dále, dále a dále. Tož, winter is coming. Asi začnu opět číst Temno - A. Jirasek.


Kápnul si na to. V dnešní době by každá keš, která je na cizím pozemku, měla mít povovolení od majitele. To že na to kašleme a říkáme si ono to nějak dopadne je už věc jiná. Ale každopádně se pak nemůžeme divit když jsou takovéhle keše rušeny.
  • 3

#95 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 17:41

Kanálovky by mi mohly být ukradené, nechodím na ně a pochybuji, že bych někdy šla i kdyby nám je nezrušili.

 

U těch vlastníků keší pozor - vím o několika místech, kde rybáři zabrali rybníček a začali ho považovat natolik za svůj, že vlastníkovi pozemku pravidelně tak jednou za měsíc někdo z nich přišel vynadat, jak jim tam courá a překáží jim. Tak aby to povolení bylo od toho správného majitele.

 

Trochu z jiného soudku - bývalo zvykem, že co není zakázáno je povoleno. Samozřejmě to chtělo trochu tolerance a rozumu na obou stranách. Bohužel se ale dostáváme do stádia, kdy povoleno je jen to, co je ošetřeno stohem papírů. A není důležitý skutečný stav, ale jen to, jestli je dostatečně zdokumentovaný.


  • 1

#96 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 19:28

V trochu jiné souvislosti, ale může se to vztahovat k jakékoli záležitosti, nám jeden doktor (práv) přednášel, že čím více legislativních nařízení a zákazů, tím spíš to povede lidi je obcházet.
  • 6

#97 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 22:39

 

Výborně, skvělé napsáno! Tvůj proslov připomíná dort, který pekla Kočička s Pejskem. Vraž tam zákon, demokracii, alibistické úředníky a jako ozdobu jedovatou slinu, na ty co vidí svět z jiné perspektivy! Hezké na pohled, ale co jsem to přežvýkal, začalo mě z toho bolet břicho! 

 

Věnuji se geocachingu už jedenáct let a to co kazí hru nejsou překvapivě úředníci, ale sami kačeři. Je to stále stejné:

1) špatná údržba keší - nevhodné krabičky, plesnivé a mokré logbooky, nevhodné lepené sešitky jako logbook, špatné zaměření, nevhodné hinty, nevhodné umístění keší.

2) krádeže TB a GC a keší

3) neohleduplní kačeři

 

K těm kanálúm je jasně napsáno toto:

 

Komentovaná pravidla pro schvalování keší a eventů 4. Kanalizační sítě

Nepovoluje se umístění keší do kanalizace. Kanalizační síť není veřejně přístupné místo, a tudíž tam nemá kešer co pohledávat. Umístění keše přímo v kanalizaci není vhodné ani z hlediska bezpečnostních, hygienických a zdravotních důvodů (nebezpečí infekce, možnost výskytu nedýchatelných či toxických plynů).

 

K prvnímu odstavci: Místo zesměšnění příspěvku prosím napiš v čem konkrétně nemám pravdu. Ono je to totiž obdobné ve všech oblastech, geokešing není výjimkou.

 

K druhému: Srovnáváš nesrovnatelné. Píšeš o problémech provozu keší, v tom s tebou souhlasím. Mně vadí, když někdo zbytečně a systémově zařízne něco, co léta bez problémů funguje. Napadají mne třeba webcam keše, jako zpestření by nebyly od věci. A se slzou v oku vzpomínám na putující event Od západu na východ zubatá žába skáče. Komu až tak vadil takový skvělý nápad, že něco podobného už není možné povolit?

 

Ke třetímu: Píše se o kanálovkách, ale už dlouhou dobu se povolují jen takové, kde jde o zakrytý potok nebo o dešťovou kanalizaci. Takže jsi se svou citací vedle jak ta jedle.

 

Smiř se prosím s tím, že nemáš patent na rozum. Rozum je rozdělen spravedlivě, každý má dost toho svého  :D .

 

A taky si všimni, že se mnou souhlasí o dost víc lidí, než s tebou...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 25 červenec 2018 - 23:13

  • 1

#98 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 22:53

Ono to musí být mediálně zajímavé. Až nějaký mudla proletí zatáčkou a za ní natankuje stojící auto, ze kterého zrovna vylézá kačer a zabije ho, upře se pozornost i na powertraily....

 

K podobné situaci jsem už jednou neměl moc daleko. A ani to nebyla série, ale jedna samostatná keška. Koho by asi popotahovali? Toho, kterýho bych sejmul kvůli jeho blbosti zastavit hned za zatáčkou, mně že jsem měl vědět, že tam může někdo stát a nebo ownera keše?


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#99 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2018 - 23:16

Bohužel tebe, zákon o pozemních komunikacích předpokládá, že co řidič, to jasnovidec. Máš předvídat a přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky.


  • 0

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2018 - 6:11

A je to tady zase. Keška u silnice třeba v patníku prakticky nevadí. Powertrail podél silnice už jo. A je to dané jen množstvím. Na jednu keš zastavím kde je to vhodné (pokud mám rozum). Na powertrailu už to nejde. Já z auta prakticky nehledám, jedině někde zaparkovat ve vsi a něco si obejít pěšky. Hledání místa na zaparkování mě silně vytáčí, jezdím minimálně a jen abych se přesunul odněkud někam. 20 let jsem neřídil a už si asi nezvyknu.

I tady jde o rozum. Když dám keš doprostřed kruháče a do listingu jasně napíšu Hledat jen v noci nebo v neděli v poledne, stejně se najde někdo, kdo tam bude kličkovat v plném provozu. Je to jen příklad, tohle jsem neviděl a asi by to nikdo ani neschválil.

A překvapuje mě, že se povolují (prý) keše v dešťové kanalizaci a zakrytých potocích. Tam sice nehrozí infekce, ale přívalový déšť určitě víc než ve splaškové. Ale je rozdíl u nás zakrytý potok 100 m pod náměstím, nebo ty prý 4 km v Motole. Nebo jestli je kolem chodník, nebo se musí vodou, př. na lodi.

Zrovna tak majitelé. Mělo by se spíš rozlišovat, jestli jde o veřejně přístupné místo. A to může být i soukromý pozemek (soukromý les, polní cesta, atd.). Nebo i majetek státu nebo velké organizace může být nepřístupný veřejně, i když neoplocený (tratě, přírodní rezervace, nebo kanalizace).

O rybářích a myslivcích se nemá cenu bavit, i mezi nimi jsou lidé s rozumem i bez, ale často se chovají, jako by jim patřilo i to, co jim nepatří. Mě jeden vyháněl od rybníčku, pak jsem si na katastru ověřil, že je obecní. Mohl ho mít ale pronajatý, to nevím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka