Přejít na obsah


Fotka

zóna a fyzická stage v geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 manti364

manti364

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 8:20

Ahoj, mám dotaz ohledně fyzické stage (zóny) ve wherigo. Musí tyto stage splňovat podmínku minimální vzdálenosti od jiné fyzické stage nebo finálky v geocaching.com ???  Jedná se mi o to, že na  místech budou samolepky s kódy a po vložení do wheriga bude možné pokračovat dále. Chci tím zamezit virtualnímu odehrání, když už to tak dlouho připravuji. Děkuji


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 8:32

Fyzizky umístěné prvky musí splňovat podmínku 161 metrů od jiné nejbližší stage, respektive keše.


  • 0

#3 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 8:47

Obávám se, že virt. odehrátí takto nezabráníš. Kdo to umí, ten si vytáhne i ty kódy, které v kódu wheriga budeš mít neb tam musíš mít podmínku na porovnání se zadaným textem. Leda, že bys je v kódu neměl jednoduše jako stringy, ale nějak je tam matematicky v kódu vypočítal.


  • 0

#4 manti364

manti364

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 9:28

......když použiji něco, co už tam je a dám to jako odpověď na otázku, bude to virtuální zóna, stejně jako v GC stage.....?

 

......a když doplním jen samolepku, už je to fyzická zóna....... ?   :o  :o  :o

 

.......myslel jsem že wherigo a GC jsou dvě různé hry, protože wherigo nemusí končit logbookem a vzájemně nesmí být v kolizi pouze umístění finální krabičky s logbookem......  :angry:

......


  • 0

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 9:50

Geocaching:
Pokud využíváš pouze věcí již existujících (třeba počet něčeho na plotě atp.), jedná se o virtuální stage a neplatí ochranné pásmo 161 m.
Pokud jako owner na místo něco umístíš (třeba štítek, či petka s indiciemi atp.) jedná se o fyzickou stage a platí ochranné pásmo 161 m.

 

Wherigo:

Hra, která NEMUSÍ mít žádnou kešku a může být čistě jen pro radost z cesty atp.

 

Viz:

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Kolize

https://www.geocachi...cachesaturation


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 11:28

Ptas se na serveru venovanemu geocachingu, proto odpovidajici predpoklada (a z formulaci otazky to take tak vyzniva), ze wgerigo ma byt pouzito pro kesku. V tom pripade musi splnovat pravidla pro kese. To znamena i tech 161 metru pro fyzicke stage. Ale tato vzdalenost se tyka jen cizich bodu. Od bodu stejne kese muze byt vzdalenost v podstate libovolna, zalezi na tobe a smyslu.

 

Nicmene zabranit virtualnimu zjisteni souradnic lze asi jen tak, ze se tyto nikde v cartridge neobjevi, maximalne si je spocitas z nejakych indicii a vysledek zobrazis. Ale pozor na to, jak se nekde objevi kontrola tech indicii, opet to pujde zjistit a ta obrana je prekonatelna. Tedy ona bude prekonatelna vzdy, je jen otazka znalosti a usili, ktere budou na jeji prekonani potreba. Na druhou stranu, kdyz vypocitas souradnice ze zadanych nezkontrolovanych hodnot a posles tam kacera, asi te nebude mit rad, kdyz se treba preklepl v jednom znaku ...


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 červenec 2018 - 11:29

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 11:55

Už to tady předřečníci uvedli, ale zkusím to shrnout.

 

Pokud chceš udělat pouze wherigo hru, která bude publikovaná jenom na stránkách wherigo.com, pak nemusíš dodržovat vůbec nic. Prostě to uděláš tak, jak chceš.

 

Pokud ale chceš, aby po odehrání wherigo hry hráč našel kešku, která bude mít GC kód a bude ji možno zalogovat na stránkách geocaching.com, pak se bude jednat o tzv. wherigo keš a musíš splnit podmínky stanovené pro keše. Jednou z podmínek je dodržení ochranného pásma 161 metrů od fyzické stage nebo krabičky JINÉ keše. Přičemž platí, že pokud využiješ něco, co už na místě bylo, pak se jedná o virtuální stage a žádných 161 metrů dodržovat nemusíš. Pokud tam ale něco dodáš ty jenom kvůli té keši (např. tebou zmiňovanou samolepku), pak už je to fyzická stage a 161 metrů dodržovat musíš.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 12:31

Nejsem si jistej, že máš Miloši pravdu. Kromě finální krabice, kde je shoda s geocaching.com je vše pouze ve tvé vlastní režii. Zóna jako taková není nikde na serveru GC definovaná a tedy nemůže dojít ke kolizi s ostatními keškami. Nebudu říkat, že to mám přímo od revírníka, ale rozum praví, kde nejsou souřadnice, není ani 161 metrů. Hojně to využívám, například na ještěrkách mineš v zónách cca 5 jiných kešek.


  • 2

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 12:57

Nejsem si jistej, že máš Miloši pravdu. Kromě finální krabice, kde je shoda s geocaching.com je vše pouze ve tvé vlastní režii.


Luboši, mám pravdu. Pokud děláš keš, tak všechny fyzické stage musí být uvedeny u keše a nesmí být v kolizi. Je jedno, jestli to je mysterka, multina, letterbox nebo wherigo. To, jestli fyzickou stage neuvedeš oficiálně v listingu, je samozřejmě věc jiná. To klidně můžeš neuvést i u ostatních keší. Problém bude, pokud se to provalí. Je lepší na to myslet a ošetřit si to už při tvorbě. Ale jinak je to samozřejmě pouze na tobě jako ownerovi, jak to pojmeš a jak se k tomu postavíš.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 14:13

Naprosto na rovinu říkám, postavil jsem se k tomu nečestně čelem a v zóně mám tři cizí keše. Proto vlastně wherigo dělám, protože jsou tam jiná pravidla než i ostatních keší, kromě uložení finálky, ta je součástí GC. Na druhou stranu bych preferoval nebavit se o tom tady, ale případně dát soukromý dotaz revírníkovi.


  • 0

#11 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 15:48

Naprosto na rovinu říkám, postavil jsem se k tomu nečestně čelem a v zóně mám tři cizí keše. Proto vlastně wherigo dělám, protože jsou tam jiná pravidla než i ostatních keší, kromě uložení finálky, ta je součástí GC. Na druhou stranu bych preferoval nebavit se o tom tady, ale případně dát soukromý dotaz revírníkovi.

 

Ale zóna jako taková o které mluvíš přece nevadí. Vadí fyzicky umístěná věc kačerem/ownerem (třeba ta samolepka), to prostě fyzická stage je, bez ní se dál, stejně jako u multiny, nedostane.


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#12 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 15:56

Tak tak, bavíme se POUZE o fyzické stagi dodané autorem wiga. Pro obyčejné zóny samozřejmě žádná omezení neplatí.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#13 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 18:55

Luboši, mám pravdu. Pokud děláš keš, tak všechny fyzické stage musí být uvedeny u keše a nesmí být v kolizi. Je jedno, jestli to je mysterka, multina, letterbox nebo wherigo. To, jestli fyzickou stage neuvedeš oficiálně v listingu, je samozřejmě věc jiná. To klidně můžeš neuvést i u ostatních keší. Problém bude, pokud se to provalí. Je lepší na to myslet a ošetřit si to už při tvorbě. Ale jinak je to samozřejmě pouze na tobě jako ownerovi, jak to pojmeš a jak se k tomu postavíš.


Možná je to formálně pravda, ale v ještě jsem nepotkal ani jednu wigo keš, kde by kromě cartridge byly v listingu uvedeny i waypointy fyzických stages.
  • 0

#14 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2018 - 19:07

Já nemluvím o VIDITELNÝCH waypointech, ale o skrytých, resp. viditelných pouze ownerovi a reviewerovi. A je to hlavně kvůli kolizím. To opravdu musím všechno vysvětlovat úplně polopatisticky?
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#15 manti364

manti364

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2018 - 10:45

děkuji všem za objasnění, pokusím se vystačit s virtualními objekty...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama