Přejít na obsah


Fotka

MT-Jonea 100 000 Found It


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
152 odpovědí na toto téma

#81 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:00

To víš Sólisto, brněnská enkláva má svého hrdinu a oddaně mu věří vše co jim řekne. On je za to sveze autem třeba po lese a je spokojenost na obou stranách. Přitom všichni vědí, že mají čest s podvodníkem, ale asi se mu to bojí říct. 

Do Brna se nenavážej.Ne všichni jsou stejní.


  • 1

#82 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:00

Já na eventy moc nechodím a za svoji kariéru jsem byl asi na čtyřech, pěti a osobně žádného kačera neznám,

 

 

 

že krom mě a ještě jednoho kolegy (neznám nick) všichni pokyvovali hlavou a na způsob logování keší, který popírá veškerá pravidla GC nic neřekly! 

 

Spíše to pro nás ostatní nebylo nic nového. Jak to dělají v Americe se občas probírá při různých příležitostech. A že přítomné kačerky nic neřekly ? No, oni nic neřekli ani kačeři, zřejmě z výše uvedeného důvodu. Prostě nic nového pod sluncem.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#83 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:13

Arne1, fakt ti to přijde OK?

Přijdete mi jak čtyřleté děti ve školce: paní čelko, když on, tak já taky! :-(:-(:-(

Hrajete gc pro zábavu nebo pro co? Nerozumí vám.
  • 4

#84 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:17

Do Brna se nenavážej.Ne všichni jsou stejní.

 

Není to osobní, je to tak nějak narážka na "MT-Jonea from Brno city in Czech Republic EU". Jinak jsem na FB docela často viděl, jak někteří brňáci umetají Joneovi cestu. Ozveš se proti němu a letíš ze skupiny. 


  • 0

#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 21:04

Arne1, fakt ti to přijde OK?


Hrajete gc pro zábavu nebo pro co? Nerozumí vám.

 

Ale já to nekomentuju, já jen konstatoval že na rozdíl od Samotáře který je samotář, už jsme spoustu těch "informací" slyšeli a nebyl proto důvod sedět s otevřenou pusou a případně to znovu komentovat. Jsou kačeři kteří se do některých věcí musí navážet při libovolné příležitosti (a neustále rozpoutávají hysterické debaty) a pak další kteří si to řeknou jednou.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#86 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:19

Spíše to pro nás ostatní nebylo nic nového. Jak to dělají v Americe se občas probírá při různých příležitostech. A že přítomné kačerky nic neřekly ? No, oni nic neřekli ani kačeři, zřejmě z výše uvedeného důvodu. Prostě nic nového pod sluncem.

A můžu vědět, proč jste mu tam tedy všichni šli dělat stafáž ?

 

BTW: omlouvám se za palec nahoru, ukliknul jsem se.

 

A ještě: prošel jsem si logy a nejbližší je mi ten Sólistův...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 13 září 2018 - 23:03

  • 3

#87 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:29

Arne myslíš , že je někdo hysterický, když upozorňuje na Joneovi podvody a to zdaleka ne jen v Americe? Na druhou stránku, chápu, že jsou lidi, kteří jsou rádi, když se o tom mlčí. Já se k těmto lidem řadit nechci.
  • 6

#88 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 7:43

No, zajímavý je log 24cendy.

Osobně si myslím, že je dobře, že se mluví o tom, že to není normální.
Stejně jako u dalších lidí, co jsou na špičce, ať to okecávají jak chtějí.
  • 0

#89 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 8:16

Našel jsem Joneův log z doby, kdy mu ještě asi na pověsti geocachingu záleželo. :-)

 

http://www.geocachin...a1-cb232f2c08de


  • 1

#90 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 9:14

Do Brna se nenavážej.Ne všichni jsou stejní.

Upřímně, mně se hned vybavilo několik vtipů a vždycky v tom figurovalo Brno.  :D


Tento příspěvek byl upraven od Bubo_CZ: 14 září 2018 - 11:16

  • 5

#91 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 9:32

Upřímně, mě se hned vybavilo několik vtipů a vždycky v tom figurovalo Brno.  :D


Brno, jediný vtip, ve které se dá bydlet. :D
Brno? Brrr, no!
Brno, obydlená zatáčka před Vídní.
...

Sice OT, ale já musel (a už mě to svádělo i včera :D )
Jinak proti Brnu nic nemám, vždy mi tam líbilo. Jen mě baví, jak některým místním vadí tyhle hloupé vtipy.

A pokud by někdo chtěl, klidně mi to oplaťte nějakým vtipem na Prahu nebo můj domácí Žatec. Obojímu se rád zasměju a třeba o Žatci jsem i tři vtipy vymyslel a sám je šířím.


  • 0

#92 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 9:53

Jsou kačeři kteří se do některých věcí musí navážet při libovolné příležitosti (a neustále rozpoutávají hysterické debaty) a pak další kteří si to řeknou jednou.

Ale jo, zavání to jistou posedlostí, pořád vytahovat senzační zprávy Další Joneův podvod!, Známý podvodník Jonea se zase předvedl., Jonea opět dokázal, že je podvodník, atd., atd., atd.

Na druhé straně, podvádět může opakovaně ("To je prostě náš Pepa!"), kdežto říct se to může jen jednou?


  • 3

#93 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:21

Až z dalekého východu, myšleno Ostravy, jsem se vydal do Brna na ten event. Nějaké informace o tom jak Jonea hraje tuto hru jsem měl a krom toho slyšel hromadu historek. Spousta se ukázala jako pravda, některé spekulace se vyjasnily. Jeho povídání a následná debata byly zajímavé. Je to jen hra a každý si ji hraje jak uzná za vhodné, znělo z různých stran.

A geocaching má v podstatě dvě pravidla. A jedno z nich je, když jsi v logbooku tak máš právo se zapsat na internet. Nezáleží na tom, jak se nick do logbooku dostal. A tohle mu stačí. Že většina hráčů vidí tuhle hru spíše podle sportovních pravidel, tedy nejdříve trénuji, pak jdu na závod a když doběhnu tak prohlásím, zaběhl jsem Pražský maraton, je jiná věc. Tedy, domácí příprava, luštění mysterky/obchůzka multiny/odehrání whiga, nález keše a zalogování, Jemu stačí když se nějak objeví ve výsledkové listině a že byl poblíž cíle. Je to o úhlu pohledu a kdo co považuje za ten správný způsob hraní.

K té Americe. Podle jeho slov jeli 4 auta. První lovilo 1,5,9,...keš. Druhé 2,6,.. atd. Dělali to žabičkováním, což je v Americe doporučená metoda na tisícové traily. Všichni psali všechny všude. Někteří hráči si zapsali jen kde skutečně byli, většina všechno, protože projeli celou trasu trailu a byli v logbooku. Pro někoho je to podvod/nemorální/neetické, pro jiné přípustné.

Po tomto eventu jsem odcházel trochu smutný, když jsem viděl kam se hra posunula od svých začátku a co je dneska považováno za standard, na co se před léty pohlíželo negativně. Podle mě ne zrovna tím správným směrem. A že jeho způsob hraní slouží jako vzor pro některé hráče.

Podle jeho slov od června změnil svůj přístup ke geocachingu. Čas ukáže, co to v jeho případě znamená.


  • 7

#94 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:36

Padl dotaz i na to číslo 100000+ logů na internetu. Podle jeho slov zhruba polovinu keší je z trailu. Takže počet keší které držel v ruce nebo aspoň byl fyzicky na místě je odhadem číslo někde kolem téhle poloviny, blížící se odspodu. Zbytek jsou ty hromadné logy po trasách.


Tento příspěvek byl upraven od Frenkonix: 14 září 2018 - 11:37

  • 0

#95 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:42

A to opravdu přijde někomu normální???

Ještě beru, že logují 4 lidé z jednoho auto bez žabičkování, když jede PWT, ale takhle?

 

Někde jsem slyšel rčení "podvod jak Brno", tak si říkám, jak to asi vzniklo...

 

PS.: To jsem v Brně studoval a mám tam spoustu fajn kamarádů :-).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 14 září 2018 - 11:44

  • 4

#96 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:59

Podle jeho slov od června změnil svůj přístup ke geocachingu. Čas ukáže, co to v jeho případě znamená.


A opět si zavěštím. Nic se nezmění, tohle slibuje už roky. 

http://www.geocachin...a +se +polepšil


  • 3

#97 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 12:53

...

A geocaching má v podstatě dvě pravidla. A jedno z nich je, když jsi v logbooku tak máš právo se zapsat na internet. Nezáleží na tom, jak se nick do logbooku dostal....

 

Geocaching má jedno pravidlo, jednoduché a prosté - Find a cache and sign the logbook (https://www.geocachi...id=141&pgid=533)

 

Neboli "najdi a zapiš se". Nikoliv "nech někoho aby tě zapsal".


  • 16

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#98 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 14:42

Mě takhle nedávno napadlo udělat keš na téma geoodpad a to by byl odpaďák, do kterého bych naházel plastové figurky, na které bych napsal např. Jonea, Kotmel atd. Škoda, přes reviewera by to asi neprošlo.


  • 2

#99 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 14 září 2018 - 15:02

Geocaching má jedno pravidlo, jednoduché a prosté - Find a cache and sign the logbook (https://www.geocachi...id=141&pgid=533)

 

Neboli "najdi a zapiš se". Nikoliv "nech někoho aby tě zapsal".

 

Samozřejmě s tebou souhlasím.

Ale právník by řekl, že pokud není v pravidlech jasně definováno co to je "najdi" a "zapiš se" tak podle jeho názoru se věci mají jinak ...

Ale to jen na odlehčení. Opakuji, souhlasím s tebou.


  • 0

#100 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 17:23

Samozřejmě s tebou souhlasím.

Ale právník by řekl, že pokud není v pravidlech jasně definováno co to je "najdi" a "zapiš se" tak podle jeho názoru se věci mají jinak ...

Ale to jen na odlehčení. Opakuji, souhlasím s tebou.

 

Však taky Jonea je právník, tím se to vysvětluje  :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama