Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Antitalent :)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 18:53

Nazdar.

Jsem tak trochu pravěký lovec... Mám nalezeno ani ne 300 keší přesto, že hraju už 10 let. Hledám jen příležitostně a bez GPS. (tolik úvodem) :D

Asi půl roku už mám ale nový foun Lumia 640 (dual sim) s Windows 10 mobile, kde jsem si úspěšně nainstaloval offline mapy od mapy.cz

Chci se zeptat jestli by se nenašel někdo ochotný, kdo by mi popsal nějaký návod jak si třeba nějaký seznam keší (třeba trasu nebo území na zobrazené části mapy) najdu a stáhnu do toho mobilu, aby mi pak offline v terénu šel otevřít listing, nebo nějak jednodušeji se ukázaly souřadnice přímo jako bod na mapě (obzvláště tradičky, nebo třeba stage od multin...).

Na GC jsem pouze basic a v dohledné době premium ani nebudu, tak mě v podstatě zajímá jaké mám vůbec možnosti se svým "novým" vybaveníčkem :D

Díky moc za cenné rady.


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#2 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 21:03

Ahoj.
Jako BM to bude obtížné, aplikace maaloo geocaching umí i mapy.cz (ale neumí použit, ty, co už jdi stáhnul) a i keše offline, ale jako BM jsi omezen na 3 keše denne. Vic listingu ti zdarma gc.com neposkytne.
Musel by sis připravit vícero keši v GPX souboru (napr.z geogetu) a ty do aplikace načíst pres OneDrive.
Nic jako c:geo na W10M neznám a protože jsem PM, tak jsem ani nehledal neb to porušuje pravidla gc.com.

Spousta splikaci na W10M již skončila a zbytek už taky není podporoval i když ještě jde nainstalovat, system Microsoft zaříznul a vydává pro něj jen opravy, ale vývoj už neprobíhá.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 30 červenec 2018 - 21:05

  • 0

#3 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 21:25

A umí ten mobil přečíst ten stažený gpx soubor třeba jen jedné kešky? Nebo to je jen pro gpsky?


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#4 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 22:23

Nejde o mobil, ale o tu aplikaci.
Umí, ale ze souborů si vybíráš který bide aktivní.
Pokud v něm bude jen jedna kes, uvidíš offline jen tu jednu, ja do toho cpu proto cele okoli, abych mel offline vse kolem.
  • 0

#5 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2018 - 22:39

Jasně, to jsem tak trochu čekal. Jen mi to furt přijde lepší, než tam do vyhledávání zadávat ručně souřadnice... :) Zkusím a uvidím.


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#6 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2018 - 4:45

Kdybys byl z Prahy, tak rad předvědu osobně.
  • 0

#7 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2018 - 12:13

Vyzkoušel jsem řešení pro BM.
1/ Pomoci Chrome a rozšíření CacheList si naklikej seznam keši a vyexportuj jako jedno GPX na OneDrive
2/ V maaloo geocaching si naimportuj z OneDrive tento soubor a označ jako aktivní.
3/ Na mapě budeš mit tyto kese včetně listingu, stagi a posledních logu komplet offline.

Ještě si musíš doma na WiFi nastavit použití mapy.cz v teto applikaci (kdysi jsem to sem dával jako návod - http://www.geocachin...phone/?p=510572) a stáhnout si tu oblast pro offline použití.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 31 červenec 2018 - 12:59

  • 1

#8 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2018 - 13:11

Wherigo popisuje kolega zde:

http://mr3ska.onelov...-windows-phone/


  • 1

#9 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 16:57

Zatím díky.

Wherigo je pro mě zatím jedna velká neznámá, do toho se pustím snad někdy v daleké budoucnosti :)

Návod zní zatím slibně nicméně wifi doma momentálně nemám, takže až v neděli na bytě v olomouci si zkusím maaloo nainstalovat. Jen se chci zeptat - to One drive je nutné? Nestačí, když si gpx soubor stáhnu normálně do složky v mobilu?

A to s tou wifi uplně nechápu... ale v mobilu mám od seznamu mapy stažené offline (celou čr.)

No, ozvu se ještě v neděli večer. ;)

Zatím díky.


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#10 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 18:29

Ahoj. Nelze nacist soubor ze složky. Jen z onedtive, webu daného http adresou nebo pri.o vygenerovane PQ, ale to je jenpro PM.

Mapy,cz v mobilu nelze pouzit. Žádná aplikace nemá přistup k cizím datum (proto je system bezpecny) a tak maaloo nemá přistup k datum aplikace mapy.cz a k jiz stazenym mapam.
  • 0

#11 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2018 - 9:05

Ahoj, jestli hodláš pokračovat podobným tempem, tj. průměrně cca 2,5 keše/měsíc, tak by třeba mohlo stačit velmi primitivní ruční řešení s domácí přípravou bez použití dalších aplikací: přihlásíš se na PC na mapy.cz, otevřeš si listing zamýšlené keše, proklikneš se v něm do mapy.cz a zobrazený bod si uložíš do nějaké složky "Keše" ve svém účtu na mapy.cz. Při ukládání název bodu přepíšeš třeba názvem keše (CtrlC/CtrlV), příp. za to připojíš i hint. Když budeš mít ve složce "Keše" ve svém účtu na mapy.cz více keší, uvidíš je pak na mapě v mobilu všechny na zobrazeném území. Takto budeš míst k dispozici souřadnice, název, příp. hint. Listingy já osobně čtu předem (když jde o něco zajímavého, tak ještě jednou při logování na PC). Pokud jsem dříve (než jsem používal aplikaci a vůbec GPS) chtěl mít v terénu k dispozici nějakou informaci z listingu, prostě jsem to vyfotil rovnou z monitoru... (než byly mapy.cz v offline aplikaci pro mobily a než jsem zlenivěl používání aplikace přímo na hledání keše, fotil jsem si takto na monitoru i zobrazené souřadnice na mapě a šlo podle toho hledat taky v pohodě).


  • 0

#12 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 18:39

No, tak to nebylo hned tu první neděli, nějak jsem nestíhal se na to mrknout.

Už to asi chápu... Prostě místo mapy.cz si stágnu appku maaloo, tam si stágnu offline mapu a tahle appka mi zároveň umožní nahrát tam ten gpx soubor, který si stáhnu dokud jsem na internetu (před výletem) :) A pak to mám všecko pohromadě offline.

No, a neumí to maaloo načíst .gpx ze složky? :)

 

zmijovkar: ono to moje tempo možná není jen příčinou ale taky důsledkem... prakticky doteď jsem vůbec neměl gps takže příprava na odlov jedné keše mi trvala třeba víc než 10 minut když to byla tradička (bez čtení listingu). takže když jedeš na dovču a chceš si připravit třeba jen dvacet tradiček někde po cestě, zabere ti to třeba hodně času. O multinách nebo mysterkách ani nemluvím. A proto ne vždy jsem měl chuť a čas tomu před výletem tolik věnovat a tak jsem hledal fakt jen příležitostně.

Ale kdybych teď měl nějaký jednodušší způsob jak "stáhnout" info o keši - listing, souřadnice, hint atd. do offline podoby do mého mobilu, ideálně aby to šlo otevřít a body se ukázaly i na té mapě (rovnou, bez nějakého ručního přepisování), a měl bych pak v lese bez připojení i ten listing, mohl si přímo na zajímavém místě něco přečíst... pak by pro mě ten geocaching byl mnohem zajímavější a atraktivnější.

Kdybych naklikal 100 keší po beskydech, stáhl soubor do mobilu a mohl vyrazit, zabere mi to 15 minut a celý týden můžu přímo v horách nasávat informace z listingů. Doma mě to nebaví číst tolik, protože... prostě sedím doma u pc. Tak jen v této diskuzi hledám zajímavější geocaching.

Pokud mi tohle umožní premium, tak o něm možná budu uvažovat, ale to bych asi fakt musel vidět, že to je velké zvýhodnění.

Momentálně si do notýsku ručně přepisuju souřadnice a v terénu je zadávám do mobilu. To mi přijde skoro nejrychlejší... Ale nemám 3 ruce na tužku, papír a mobil :D a nemám ten listing :/


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#13 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 20:19

A co si nechat poslat gpx od nějakého PM?
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 20:22

Vůbec to není špatný způsob hledání, podle papíru a bez navigace. 30 kroků od kraje lesa, pak doprava a 10 kroků... Já takto hledal první rok a našel kolem 300, a to i nějaké multiny (třeba na cyklostezce, 1 výlet jedna stage). I teď často navigaci ani nezapínám.

Telefon mám rok, s androidem, používám Adrake, ale spíš na čtení listingů, případně logování v terénu. Hledám radši s Oregonem, hlavně proto, že můj telefon nemá moc silnou baterii a chybí mu kompas. Ale šlo by to s ním taky. Kvalita map (openstreet), velikost displeje, všechno pohromadě, to mluví pro telefon. Přesnost a výdrž na baterie mluví pro Garmin. Ale za tu cenu už bych ho dneska nekupoval.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 20:38

Mimochodem, GPX se dá nahrát i do map na Seznamu, nebo do mapové aplikace v Androidu (a předpokládám, že do jiných systémů taky), ale ukáže to jen body, listingy ne. Pro první náhed stačí na PC jen soubor s GPX přetáhnout do okna s mapou od seznamu.


  • 0

#16 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 20:58

Celkem asi vím, o čem píšeš - Harrry. GPS jsem koupil po asi 220 odlovech hlavně kvůli multinám. Ale i pak jsem ji skoro nepoužíval, na tradičky prakticky vůbec. Do nedávné doby jsem měl asi 80-90% odlovů bez ní, jen z domácích příprav. Nezabraly mi ale určitě 10min/keš - vyfotil jsem název s listingem z monitoru, příp. samostatně hint, když se nevešel do předchozího, a umístění keše na mapy.cz. Takže 2-3 fotky, tak 1min/keš. Ale velmi často stačilo si umístění zapamatovat a našel jsem tak třeba až 8-10 keší podél nějaké cesty autem...

Později jsem měl polochytrý mobil, co uměl java aplikace. Instaloval jsem Handy Geocaching a připadal si jak v jiném světě ;-)  Stejně jsem ho použil tak v jednom ze dvaceti odlovů... Domácí příprava mi problém nedělá, listing si v klidu komfortně přečtu na velkém monitoru raději než v terénu na malém displeji, na který někdy navíc svítí slunce... (do toho se ještě přimíchavájí komplikace v podobě osob, přítomných odlovu - manželku lov vysloveně sere i ve frekvenci 1-2 keše/den, kamarádi mudlové chlapi jsou o 10 řádů tolerantnější, ale stejně je nechci na výletě moc zdržovat - takže žádné študování na místě, ale rychlé připravené odlovy).

Teď mám 4,5 roku "chytrý" mobil a je to samozřejmě velmi pohodlné použít aplikaci (doma na wifi do ní nahážu předpokládané keše a v terénu je v případě signálu možnost ještě to operativně doplnit při změně trasy). To je nepochybně velmi komfortní... Jenže mám Android a appku, jejíž jméno není radno zde vyslovit (přestože je jí věnováno na tomto fóru mohutné vlákno).

S maaloo budou asi v dohledné době jisté problémy.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 13 srpen 2018 - 21:05

  • 0

#17 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 21:52

Návod pro BM jsem popsal 31.7.2018 a opakuji, že ze složky GPX importovat nejde, píšu to podruhé a naposledy.

Harry má Windows telefon, tak nepiste o Oregonu ci Androidu, nemá to smysl.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 13 srpen 2018 - 21:53

  • 0

#18 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 22:08

Návod pro BM jsem popsal 31.7.2018 a opakuji, že ze složky GPX importovat nejde, píšu to podruhé a naposledy.

Harry má Windows telefon, tak nepiste o Oregonu ci Androidu, nemá to smysl.

 

Jj, návod máš nahoře jasný... Je to Harrryho věc, jak to pořeší, ale jestli by náhodou nebylo nejschůdnější pořídit na gc nějaký levný androidí foun... Dnes je to v ceně dřívějších levných navigací, pořizovaných také jednoúčelově na gc.


  • 0

#19 Harrry

Harrry

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 23:14

Jasné, díky všem za rady a omlouvám se jestli jsem rozvířil nějaké vody které jsem snad ani nechtěl, nebo o nich nevěděl.

 

Zajímá mě listing v terénu, protože např. jako skautský vedoucí pak můžu "dělat chytrého", nebo jakože průvodce a sám se dovídat zajímavosti a čtení v terénu, třeba na čundru při přestávce na sváču, mi takto nepřijde tak uplně "mimo".

Já naopak lidi, kterým věřím, spíš do gc zapojuju, anebo se prostě nebojím odlovit kešku, když mě vidí brácha-mudla, nebo kámošovi když jsme v horách řeknu "pojď jdem tudy, je to sice trochu delší ale díval jsem se na gc, že tam má být nějaký pomník... a kešule".

 

A zpátky k tématu: Název vlákna je "antitalent" a to nejspíš proto, že jsem spíš než nějaký "zaručený nejjednodušší návod" chtěl porozumět tomu přincipu. (právě proto, že jsem gps ani mobil na gc niky neměl a nepoužíval.) Nechápu moc co je ten gpx soubor, jak fungují ty mapové aplikace - a tudíž jak tam nějaký ten soubor nahrát... Netuším co je to API, netuším moc jakým způsobem se pracuje s gps... to, že ti ukáže mapu a polohu zas jako vim, ale obzvláště pak při nahrávání nějakých map, nebo právě keší... jakým způsobem to ten software a hardware chroustá. V gps přístroji bych jako ten listing offline měl?

Tak možná proto se blbě ptám dvakrát na tutéž věc... První jsem myslel, že jen offline mapycz to neumí nahrát ze složky a pak jsem se zeptal jestli maaloo... ok asi je tam jiný princip. Tak se to tady může uzavřít. Pokus-omyl je taky metoda že.

 

Obzlvlášť když vidím, že nejsem jediný kdo krokuje vzdálenost podél lesa a pak kolmo do lesa :D :D :D


  • 0
když jsem se tu zkoušel podepisovat prupiskou, tak mi to nešlo...:-D

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 6:06

GPX je čitelný očima, je to jen modifikované XML. Ne že by bylo vhodné to očima číst, ale třeba se dá vyhledávat, jestli tam je nějaký konkrétní text.

Ať je aplikace na jakémkoli systému, internet umí. A pokud má GPS, umí i polohu. Nejhorší způsob je, zobrazit si mapu keší na webu a jít podle ní. Nejhorší proto, že to vůbec není optimalizované pro malý displej, potřebuje to pořád připojení k netu (v lesích mimo civilizaci problém) a žere to data. A ani ti to (asi) neukáže, jak to máš daleko a kterým směrem. Specializované aplikace mají většinou mapy offline, listingy taky offline, přes GPX, ukazují vzdálenost k  vybrané keši, směr (pokud máš v telefonu magnetický kompas!), můžeš přecházet do listingu, na jednotlivé stage (to ale neumí ani Garmin navigace), logovat offline (do zásoby) nebo online, pokud máš připojení, atd. Nevím, co a jak z toho umí maloo, nebo jiná aplikace na Windows.

API, aplikační rozhraní pro přímý přístup do databází Groundspeaku, tě nemusí zajímat, to používají speciální programy jako Geoget, Project-GC, GSAK, atd. Pokud chceš něco z toho používat, musíš se naučit pracovat přímo s tím. A že to používá API poznáš jen tak, že to je rychlé a že tě Groundspeak občas nutí se k API přihlásit.

V GPS přístroji bys offline listing měl, ale jako BM ne, tam se nahraje jen text, že víc uvidíš jako PM. Tedy zcela legálním způsobem dostat jako BM listing do navigace nelze.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 14 srpen 2018 - 6:14

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama