Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak kontaktovat Sopdeta?

doporučení pravidla reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:05

Ahoj, již přes 3 měsíce a po asi 3-4 mailech se nám nepovedlo kontaktovat reviewera Sopdeta ohledně schválení série keší, které bychom chtěli založit.
Nemáte někdo nápad jak by se nám mohlo podařit ho kontaktovat a dozvědět se zdá to má vůbec smysl tvořit? Většinu schránek už máme hotových.
Děkuji za nápady
  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:28

Já bych zkusil napsat email Sopdetovi ještě jednou (aktivní dle profilu je), případně kontaktovat jiného RV, aby se se Sopdetem spojil.


  • 0

#3 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:59

Hmmm a z jakeho mailu to bylo, marne projizdim komplet mail a nikde nevidim nic od willi 98 nebo alespon jen willi .... 


Krom toho ano, dnes jsem se po 14 dnech vratil do pracovniho procesu po dovolene na detskem tabore, takze za poslednich 14 dni jsem "nepracoval" .... ale v mailu poravdu nic nevidim, ani na webmailu ve spamu ... 


  • 0

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 17:07

Na GC.COM má mejl geocachingwilly98@seznam.cz


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 12:10

Nenašel jsem vhodnější vlákno k tomuhle dotazu:

 

Když skončil Sopdet, schvaloval nám tady na Západě keše Rico, včera a dnes se objevily publikace eventů schválené pod novým nickem Robin_reviewer. Řekne nám nový revírník něco o sobě? Na revírnické stránce bylo zatím vše při starém. Díky :) .


  • 0

#6 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 12:12

Jmenuje se Robin a dela Reviewera, myslim ze vzhledem k tomu ze vcera zacal, byste mu mohli dat chvili na to aby si zvykl a v poklidu se zapracoval, ono toho neni opravdu malo co musi zvladnout v systemu....


  • 0

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 12:21

OK, díky, už držím hubu :) .


  • 1

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 13:14

Ale tak bývalo zvykem, že se nový revírník představil a my jsme ho přivítali. Tentokrát je to pro mne stejně jako pro phrkt významnější než obvykle, protože jde o "NAŠEHO" schvalovatele. A přiznám se, že už podle svého nicku musím být zvědavá.
  • 1

#9 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 13:19

Taky bývalo zvykem (ještě dříve), že se identita neznala, resp. znal ji třeba jen úzký okruh zasvěcených. Např. kdo je Bohemian jsem se dozvěděl šeptandou, resp. jistý zasvěcený kamarád mi dost zdráhavě potvrdil moje podezření...


  • 0

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 16:40

Také bývalo zvykem (ještě dříve), že reviewer pracoval ze svého hráčského účtu :-D.
Nějaké představení (nikdo neříká že by to mělo hned být odtajnění) by určitě nebylo na škodu, aby bylo vidět zda "nás" čeká spíše něco jako Alex, nebo spíše jako Rico. Otázkou však je, proč by k tomu měl používat prostřednictví právě tohoto eshopu.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 20:04

Tak hlavně, že na Facebooku žádné reklamy přeci nejsou! :huh:

Jinak jsem zjevně divnej, protože nějak neřeším, jestli se představí, nebo kdo to je. Stačí mi, že svojí funkci vykonává dobře a spravedlivě. K čemu by mi bylo vědět, že je to Karel a má rád ančovičky? (Vlastně mne identita zajímala jen u toho jednoho, co se přiznal k finálkaření...)


  • 5

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 22:05

Tak ono ani tak nejde o reklamy, ale o postupnou změnu zaměření tohoto webu. Jako fórum či geocachingový rozcestník dnes znají tento web už snad jen roky hrající hráči, naopak revieweři mají dnes svůj vlastní web, nebo třeba Rico má svoji stránku na Facebooku, což je v blízkém zahraničí naprosto běžná praxe.

Oproti tomu, ze zdejšího fóra můžeme nabýt pocitu, že máme pouze dva aktivní reviewery, že stále schvaluje Skupec a od roku 2016 neměl dovolenou jiný reviewer než DarkLord. A vlastně i poslední přihlášení aktivních reviewerů ukazují, že už to tu opravdu málokdo bere jako tu centrálu českého geocachingu. DarkLord: 3.10.2021; Voyager: 14.4.2021; Rico: 8.1.2020; Alex: 14.8.2017; Valen: 11.7.2017; GeoAware: nikdy nezaregistrován.

A s jiným obsahem je to tu podobné - nepamatuji, kdy tu naposledy něco psala ČAGeo. Z úvodní stránky se dozvíme, že nějaké TB se chystá na Mars (tedy nedozvíme, musíme prokliknout na druhý e-shop provozovatelů). Co se od té doby dělo, vyberu skutečně pouze novinky z naší Facebookové stránky: můžeme hodnotit logy, TB skutečně na Marsu přistálo, byly suvenýry The Science of Discovery, objevily se plány na GIFF, byla umožněna adopce virtuálek, rozšířil se termín pro získání suvenýru Blue Switch Day, povolilo se konání eventů, byl den reviewerů, 20 let od vzniku APE, stejně tak od založení první české keše, je možnost do konce roku získat suvenýr za spatření Spread math love tagu, PM mohou nově v aplikaci filtrovat podle počtu bodů oblíbenosti, chystá se Geokalendář 2022, objevily se Reach the Peak suvenýry které se mění každý měsíc, Sopdet skončil, byl mezinárodní den Geocachingu, do vesmíru se má podívat trackovatelný satelit (který se kvůli změně termínu startu objevil před měsícem na výstavě v Praze), v září se objevilo nové filtrování na webu, ukázal se nový atribut (asi tušíme k čemu bude), zdražilo se měsíční PM, proběhl GIFF, odtajnily se suvenýry které nás čekají na přelomu roku, jsou jistá omezení při konání eventů, vznikl Geokalendář, termín pro splnění GC8NEAT se o rok prodloužil, Geocaching HQ do ledna pořádá soutěž o premium zdarma, přišel nový reviewer.

A co se objevilo zde? Od té doby víme jen že se chystá Geokalendář, že potřebujeme kvalitní boty, že máme jet do čínského Macao kde je nespočet kešek (já tedy do 129 počítat umím), a pak jen to co jsme si tady ve fóru sami napsali. A třeba místní chat nefunguje od roku 2019, se soubory je to podobné.

Ale nebylo cílem příspěvku rozebírat zde směřování tohoto webu, nýbrž pouze konstatovat že dnes již není důvod proč by nějaké představení nového reviewera mělo probíhat právě zde.


  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 22:45

A napíšeš, kde tedy by mělo to představení proběhnout? Odkaz na revírnické stránky je (možná mimo jiné) právě odtud. Začátečníka sem navede, když do google napíše slovo geocaching. Netuším jestli je na facebooku nebo na twitteru nebo na ještě nějaké sociální síti nějaká všeobjímající  geokešingová stránka. Netuším to, nikde tam nemám a nechci mít účet. Lokální webové stránky o GC skomírají (nebo už skončily) zrovna tak. Možná to malinko souvisí s covidem a obecným útlumem cestování. Lidi nemají chuť přispívat nebo ani nemají o čem.

 

Jo, je tady taky eshop. Ale za celých asi 8 let, co se tady vyskytuju jsem na něm nic neobjednal a hlavně nikdo mi nic nenutil, abych si na něm cokoli pořídil. Takže tak...


  • 2

#14 Robin Reviewer

Robin Reviewer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 23:53

Děkuji všem za vlídné přivítání.

Pro tuto chvíli se se všemi loučím.

RR

:)


  • 4

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2021 - 23:55

A napíšeš, kde tedy by mělo to představení proběhnout? Odkaz na revírnické stránky je (možná mimo jiné) právě odtud. Začátečníka sem navede, když do google napíše slovo geocaching.

Možnosti už jsem napsal výše, ale to neznamená, že to ve finále nemůže být někde úplně jinde (a než jsem to dopsal, tak to vlastně bylo zde). Slovenští revieweři třeba používají pouze svoji Facebookovou stránku a Wiki od GS. A jak jsem psal, naši revieweři dnes už mají svůj web a pozice tohoto webu ve vyhledávači neznačí žádnou nutnost, aby byli aktivní právě zde (a taky nejsou, jak jsem psal výše). A schválně jsem se kouknul, kdy se tu zaregistroval poslední "začátečník", který nějak přispěl do diskuse. Bylo to v září a onen "začátečník" zde nabízel své keše k adopci. Počet nových členů skupiny na Facebooku kteří se zapojili do diskuse - 4 od pondělka.

A že to zde (ještě o něco výše) nazývám e-shopem? Onen Google taktéž ukazuje popisek: Obsahuje fórum, blog, eshop a další služby. Jak dnes funguje fórum, blog a další služby jsem už vypsal výše. Jediné co tu funguje na sto procent je ten eshop. A i kdyby - blog na který jsme přidali za poslední dva měsíce deset článků máme na svém webu i my, nebo třeba Hoblík. Přesto pochybuji, i kdybychom tam přidali ještě fórum, že by nás někdo řadil mezi geocachingové magazíny či komunitní weby...

V mnohém se tedy opakuji a opravdu bych byl rád, pokud by se zde neřešilo směřování tohoto webu, do tohoto tématu to dozajista nepatří.


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2021 - 6:06

Bezva, tak to tu neřeš.
  • 4

#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2021 - 6:59

Chtěl jsem se podívat, o co vlastně přicházím, když nepoužívám všechny ty zajímavé odkazy. Nevím, jestli se v tom správně orientuju, ale zdá se mi, že na FCB Tiskaře je kromě pár zpráv a reklamy na vlastní e-shop od autora od pondělí asi tak 5 komentářů od třech lidí. Když jsem si rozkliknul ten odkaz na www.facebook.com/groups/czechgc/, dozvěděl jsem se dokonce, že obsah není dostupný , protože vlastník obsah sdílel jen s malou skupinou lidí  :D 


  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#18 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2021 - 7:51

Asi jsem ze staré školy.

 

FB je pro mě babylon. Geocachingových skupin je tam snad desítka, co se nabízí, zkoušela jsem se do některých registrovat, ale přínos pro mě veškerý žádný. Možná tak přehled o tom, kam plánuje jet Jonea. Ve starších příspěvcích se člověk nemá šanci orientovat, jen může rolovat a rolovat jako d... - až do úplného zblbnutí; k nějakému svému problému něco vyhledat je nadlidský úkol. Leda se ptát pořád znova na totéž - což tam taky většinou začátečníci dělají. Krom dělení se o radost, že někdo našel tisící keš nebo nějakou obtížnou.

K tomu milion více či méně skryté reklamy a způsob designu, který pro člověka s horšíma očima je prostě grafický galimatyáš.

 

Sem chodím od svého geocachingového začátku a chodím sem proto, že je to tu klasické - klasicky webové. Na PC (s blokovanými reklamami) přehledné, opticky klidné, logicky setříděné, neměnící se designem, vyznám se tu, počtu si tu a je tu archiv příspěvků, ve kterých třeba i po deseti letech jde ještě najít postřeh, co se hodí. O tom, kolik přínosného jsem tu nachytala první dva roky, když jsem začínala s geocachingem sama, ani nemluvě.

(Z mobilu sem nechodím, důvod ty moje oči a nepřehlednost dík jinému formátování a hlavně reklamám, obecně z mobilu čtu na netu nerada.)

 

Je pravda - a je to škoda -  že poslední dobou příspěvků ve fóru ukrutně ubylo a klesla i tak nějak jejich... ehm... hodnotnost. Asi poplatnost zkratkovité FB době. Ale stejně každý den radši otevírám geocaching.cz, zatímco z FB skupin jsem se krom jedné už odhlásila.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 10 prosinec 2021 - 8:01

  • 10

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2021 - 8:01

 

Jo, lidi sem nepíšou, protože sem lidi nepíšou, trochu Hlava 22. Ale on to neni problém jen tohoto serveru. Většina jiných samostatných českých geowebů chcípla úplně, nebo o nich lidi neví. Za poslední roky jsem jen mazal neplatné odkazy. Měl to být středobod českého geocachingu, ale lidi už zřejmě preferují mraky skupin nebo stránek jednotlivců na sociálních sítích. Doba se zřejmě změnila, lidi jsou jiní.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2021 - 8:37

Osobně nemám pocit, že by to tady nějak výrazně skomíralo. Já tedy od začátku chodím jen na fórum, tak mluvím jen o něm. Pocitově se diskutuje víceméně stejně jako před dvanácti lety, když jsem sem přišel. Ale možná je to jen pocit a čísla hovoří něco jiného.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení, pravidla, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama