Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kde v Praze koupit Lock&Lock


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 20:18

Poradil by prosím někdo, kde v Praze koupit Lock&Lock krabičku? Konkrétně bych potřeboval rozměr 18,1 x 12,8 x 5,2 cm a nejlépe nějaký kamenný obchod. 


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 20:28

Tesco? Ale ne ty malé typu Express.


  • 0

#3 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 20:53

V Tescu mají jen ty jejich napodobeniny, ktere maji dle meho nazoru kratší trvanlivost... Nejvetsi vyber original Lock&Lock maji v Globusu (Zličín) a zkusil bych i nějaký Albert Hypermarket (žádný pražský ověřený nemám, ale v Plzni mají velký výběr, tak by to v Praze mělo být podobné...) Ale pozor, ne Supermarket, ale Hypermarket!
  • 0

#4 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 21:04

I v Tescu jsem našel originální L&L, nicméně ty jejich poměrně věrné napodobeniny mi v různých místech slouží i několik let (trvanlivost byla vždy jen otázkou nějakého nenechavce).


  • 2

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 21:16

Teď jsem zavítala po nějaké době do Máje, úplně nahoře mají dobré domácí potřeby a vždycky tam měli super LL za dobré peníze. Já jsem si zase nakoupila krabičky, i když jen pro domácí použití.


  • 1

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 6:25

Záleží, jak s tím lidi budou zacházet. Po jisté době se uši ulámou na všem. Pokud půjde o krabici s desítkami nálezů týdně, chtělo by to něco kvalitnějšího. I když je tam zase větší nebezpečí, že zmizí úplně. Jednou jsem koupil nějaké hodně dobře těsnící, že víčko se zamáčklo do gumy a šlo sundat ztuha. Ta nevydržela nic, jak to lidi páčili, ulomili uši hned.


  • 0

#7 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 7:46

Tesco napodobeniny nebrat! Nejenže se lámou uši, ale ani víčko nesedí tak přesně. L&L obvykle nakupuju v eshopu dovozce, jelikož jsem z vesnice. V Praze má 3 prodejny, viz: https://www.kitos.cz/prodejny/


  • 1
Vložený obrázek

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 7:58

Já mám dobrou zkušenost s KIKem.


  • 0

#9 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 11:08

V IKEA.


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 12:46

Tak zrovna ta z Tesca těsnila dost dobře. Když v zimě stoupla hladina a měl jsem měsíc kešku metr pod ledem. Nenateklo do ní. Ono spíš záleží, jak to kdo zavře. Viděl jsem promočený logbook i v petce.

Co se týče kvality, předpokládej prostě, že to občas budeš muset vyměnit. A na nepřístupná místa někdo dává i dvě locklock do sebe. Ale jen pečlivci, jinak je běžné, že je logbook navlhlý. Nejlepší ochrana před navlhnutím je střecha.


  • 1

#11 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 13:44

Co mam zkusenosti, tak trvanlivost krabicky je spis nez jeji kvalitou urcena tim, nez ji nekdo ukradne, nebo zamaskuje dvacetikilovym balvanem.


  • 0

#12 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 13:55

Co mam zkusenosti, tak trvanlivost krabicky je spis nez jeji kvalitou urcena tim, nez ji nekdo ukradne, nebo zamaskuje dvacetikilovym balvanem.

Nebo, možná z optimističtějšího soudku:

Originál L&L neustála to, že kačeři v dobrém úmyslu do ní toho narvali "o trochu" víc, než byl objem a víko zavřeli silou. Vydržela, nic se neurvalo, jen to víko se prohnulo směrem vzhůru a krabička přestala těsnit...


  • 0

#13 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 14:27

Já po těch deseti letech "působení" vnímám, že originál Lock&lock jsou odolnější, ulomené packy jsem u nich viděl spíš vyjímečně, přestože mnohé jsou doškrábané od krycích kamenů za léta, která jsou na místě. U napodobenin je to naopak dost časté. Toť mé pozorování.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#14 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 15:37

Já z Tesca častou používám ty úplně nejmenší pseudolock&lock a nevybavuji si s tou krabičkou jediný problém... Těch větších mám v terénu pár taky a opět - problém žádný.

Teď jsem koupil nějaké pseudolock&lock v Pepcu, za krásných 25 korun, jak budou (ne)fungovat, ukáže čas. Objem asi 400 ml tuším.


  • 1

#15 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 17:32

Já je normálně kupuju v Tescu, mám je na spoustě keší a zatím se žádná nikdy nerozbila. Je to fakt o tom zacházení.


  • 0

#16 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 21:25

Jednou jsem narazila na krabičku LL, na které bylo narvané víčko naopak. Asi nejsem jediná, jen mi to připadá neskutečné, co všechno lidi dokážou.
  • 2

#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2018 - 7:01

Jednou jsem narazila na krabičku LL, na které bylo narvané víčko naopak. Asi nejsem jediná, jen mi to připadá neskutečné, co všechno lidi dokážou.

 

Tohle bylo omylem, ale záměrně lidi dokážou mnohem horší věci...


  • 0

#18 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 15:17

Děkuji všem za rady, jistě se hodí i ostatním. Nakonec jsem koupil "Lock&Lock" značky Tefal v Alze. Nevypadal špatně a byl hned k vyzvednutí, tvrdá Šumavská zima ho prověří...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama