Přejít na obsah


Fotka

GgDrake - komunikace mezi a:Drake a Geogetem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
211 odpovědí na toto téma

#121 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2018 - 21:01

Shodou okolností se trocha času našla zrovna dneska. Na play je nová verze, detaily pro Gorda pošlu SZ.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 9:17

Dekuji Ludkovi za rychlou reakci a posilam mezi vas novou verzi:

  • funguje kopirovani cele databaze pres WiFi i kdyz databaze neni v datovem adresari v telefonu. GgDrake si zjisti, kde ma AD aktualne pouzivanou databazi a do stejneho adresare ji odesle. (Ocekava tedy vsechny databaze ve stejnem adresari, v tom, kde je ta aktualne pouzivana.) AD si zaroven na stejnem miste vytvari pracovni kopii, takze pokud je to na karte, prakticky nezabira zadne misto v pameti telefonu
  • je umoznen prenos jednotlivych kesi z GG do AD prepisem - AD napred kes ve sve databazi smaze a pak importuje z GPX. Pochopitelne se to tyka vsech kesi v GPX. Tento rezim je implicitne vypnuty a jde jej zapnout jen pro aktualni spusteni pluginu

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#123 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 9:54

Wow, vy jste rychlí! Vyzkouším doma, moc děkuju! :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#124 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 10:07

Já bych měl znovu dotaz jestli to bude fungovat, když ručně zadám IP adresu tabletu, který je v jiném subnetu, než PC. Včera jsem s tím dělal nějaké pokusy a komunikaci se mi nepodařilo navázat, zato se mi povedlo odstřihnout PC od internetu, když jsem si hrál s pravidly na routeru, abych povolil tu komunikaci z pevného PC na tablet.


  • 0

#125 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 11:06

To nijak nesouvisi s aplikaci ani s pluginem. To je vec konfigurace site. Pokud nastavis spravne sit (tedy ten meziclanek mezi obema subnety), musi to fungovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#126 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 11:09

Když na tom PC s Geogetem uvidíš IP tabletu, tak to fungovat bude. Lze to ověřit i přes web browser prostým http://1.2.3.4:8080/info.

Místo 1.2.3.4 si samořejmě dáš tu svojí IP.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#127 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 12:22

Na ten pokus pochopitelne musis mit spusteny AD.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#128 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 13:44

Aha, to otestování pomocí prohlížeče jsem si hned ověřil, zajímavé. :) Mimochodem hned se rozsvítilo zelené světýlko u GGDrake, nejspíše GGDrake používá stejný dotaz.

 

Horší je spíš vlastnost Androidu, za kterou nemůže ani Gord, ani Luděk: že android někdy (asi v rámci nějakého powersave) neodpovídá na ARP dotazy. Přišel jsem na to tak, že jsem v a:Drake spustil Sync, jenže GGDrake se k němu nemohl připojit, přestože IP měl zadánu správnou. Ani pingnout mobil nešel. Ha! Nicméně stačilo na mobilu vypnout a zapnout wi-fi a už šlo obojí. Tedy po nějakou dobu. Pak to zas nešlo. Zobrazil jsem si ve Windows ARP tabulku (arp -a) a zjistil, že tam položka s IP mobilu není. To normálně není problém - když tam položka není a je požadavek na IP v subnetu (např. zmíněný ping), tak linková vrstva rozešle broadcast na všechny MAC adresy (ff:ff:ff:ff:ff:ff) a ta, co je majitelém hledané IP, se ozve zpět. A tohle Android většinou nedělá.

 

Zjistil jsem na netu, že na to dotazy jsou roky, ale řešení žádné. Ani mi v mobilu nejde pro wi-fi zrušit nějaké nastavení tomuto odpovídající (ani v Developer options)... Takže zatím před synchronizací vypnu/zapnu wi-fi a po dobu pár minut jsem bez problémů.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 14:08

Nemas na wifi routeru zapnuty na wifi powersave? (Leckdy se to schovava pod mnoha kreativnimi nazvy...)


  • 0

#130 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 14:45

Mrknu i do administrace routeru.

 

Ale ještě uvedu, že jsem na mobilu zkusil třeba pobrouzdat v prohlížeči po internetu, abych "oživil" wi-fi, brouzdání bez problémů, ale v ten samý okamžik jsem stále z PC ten mobil nepingnul. Jiná věc byla, když jsem z mobilu pingnul PC, na základě tohoto příchozího spojení si PC upravilo ARP tabulku a pak už ping zpět na mobil šel. Ale po nějakou krátkou dobu, ten záznam zdá se má velmi krátkou dobu expirace, v řádu minut.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#131 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 16:35

Aha, to otestování pomocí prohlížeče jsem si hned ověřil, zajímavé. :) Mimochodem hned se rozsvítilo zelené světýlko u GGDrake, nejspíše GGDrake používá stejný dotaz.

 

Ne, nepouziva. Ale AD ma spusteny http server a jakmile se na nem objevi prikaz, predpoklada, ze je to GgDrake a rozsviti svetylko. Proto funguje pripojeni primo pres IP adresu a neni potreba vyhledavat, na jake adrese AD vlastne je (ta funkce nechodi uplne spolehlive prve kvili multicastu).

 

EDIT: A jeste jeden dusledek to ma. Pokud mas pripojeny GgDrake a treba prenasis databazi, klidne muzes vzit mobil do ruky a pracovat s nim - vyskocit z te Sync funkce a pracovat s AD jinak. Prenos vesele jede dal. Alespon u mne :) Dokonce i kdyz jsem vyskocil z AD a vlezl do galerie ... Samotneho me to prekvapilo. Sikovne to Ludek udelal.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 prosinec 2018 - 16:38

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#132 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 17:26

S telefonem se  pres USB spojim, Zobrazene kese v GG do mobilu prenesu. Ale cela databaze se nedari prenest. Koncim na  vyberu zarízeni viz prilozene snimky.

 

Po aktualizaci pluginu GgDrake na 0.3.2 a v AD uprave cesty pro databazi je problem vyresen. Dekuji vsem za pomoc


  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#133 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 17:31

Podle me tedy problem vyresen neni. Nova vetze nema v MTP prenosu zadnou zmenu. Takze jedine ze by byla spatne nastavena cesta k databazovemu souboru v adrake.ini, ale to by zase nechodil AD.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#134 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 17:49

teď po aktualizaci pluginu mám v ggdrake.config.pas zdvojenou tu pevně zadanou IP adresu a CONNECT_MANUALY a taky se mi ztratila ikonka pluginu, takže teď nevím, jak ho mám spustit. Zkouším se připojit na tu url, co jste mi sem postli a nejde mi to ani přímo z toho tabletu, tak nevím kde je chyba (a a:Drake mám samozřejmě puštěnej)
Přitom webserver, který tam mám mi z tý ip adresy funguje. Proč tedy a:Drake ne?

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 07 prosinec 2018 - 18:03

  • 0

#135 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 17:54

Kdyz zmizela ikona pluginu, je ve stavovem radku vlevo zluty trojuhelnik s vykricnikem? Kdyz na nej dvojkliknes, co se zobrazi?

 

EDIT: Mas AD spusteny, tak pro jistotu jeste pred spustenim toho URL v browseru vlez v AD do funkce Sync. Aby fakt byla jistota ... 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 prosinec 2018 - 17:56

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#136 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 18:19

No žlutý trojúhelník tam nemám, píše to bez chyb ve skriptech a nevím jak vlézt do funkce Sync, jediný co jsem našel, tak v konfiguraci "Obecné" mám zatrženo "Povolit GeoGEt Sync"
  • 0

#137 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 18:20

Tak ikonu pluginu jsem teď našel v sekci "Nezařazené", takže tu mám, teď jen zjistit proč mi neodpovídá ten webserver v tom a:Drake
  • 0

#138 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 18:33

Jestli je AD v jinem subnetu a nemas udelany prostup mezi nimi, pak ti odpovidat nemuze.

 

"Povolit GeoGet Sync" znamena, ze AD bude v menu nabizet jako posledni polozku tuto funkci (ikona dvou barevnych sipek zatocenych dokola). Je dost mozne, ze je treba AD po zapnuti teto funkce restartovat. Rozhodne nestaci "ukoncit" aplikaci vyskocenim z ni. Minimalne je treba ji ukoncit krizkem v multitasku (tlacitko se ctvereckem, obvykle vedle tlacitka Home, kolecko). Muze stat, ze ani to nepomuze. Pak je treba pres menu Nastaveni - Aplikace - AD - Vynutit ukonceni. Pak by po dalsim spusteni AD mela byt ikonka na konci hlavniho menu v AD videt.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#139 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 18:42

Opravím Gorda - není třeba vyskakovat ani restartovat, ta ikonka se objeví hned (tedy na telefonu, na tabletu se to menu vlevo hned neaktualizuje). Ale je nezbytně nutné na tu ikonku se šipkami tapnout, aby se otevřelo okno GeoGet Sync a spustil se server. Jinak neběží a nemá kdo odpovídat na dotazy z PC.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#140 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 20:16

Tak restart tabletu pomohl a už vidím tu ikonu synchronizace a po klinutí na ní se mi už ta url ukáže, takže snad zatím vše v pořádku. Takže Gord se akorát může zamyslet, proč se mi zdvojily ty volby v ini souboru a proč se mi ikona přestěhovala do Nezařazených pluginů
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama