Přejít na obsah


Fotka

Jak rychle udelat budku..


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 3*2=7

3*2=7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 18:13

U nas v kraji mame jednoho kacera koumaka. Vypada to ze prisel na to jak rychle sehnat ptaci budku.. Jen mel malej pech a pro budku si asi dosel puvodni majitel a zase ji vratil pro ptacky...  :D Ted snad autora nenapadne udelal morbidni kes a nepujde hledat urny na hrbitov. To by take mohlo skoncit tim ze nejakou vysype do lesa a pouzije jako pouzdro pro kesku.

 

https://coord.info/GC7JW0G


Tento příspěvek byl upraven od 3*2=7: 24 září 2018 - 18:22

  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 19:39

Jen aby. Já před lety na jednu keš budku koupil, umístil, nejprve ornitologové napsali ať otevřu ten otvor a odstraním krabičku, a když jsem se do logu ozval že nic takového dělat nebudu, do dvou dnů mi budku čmajzli.


  • 0

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 19:46

Prostě blb se najde v každé skupině.
  • 0

#4 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 20:13

Jen aby. Já před lety na jednu keš budku koupil, umístil, nejprve ornitologové napsali ať otevřu ten otvor a odstraním krabičku, a když jsem se do logu ozval že nic takového dělat nebudu, do dvou dnů mi budku čmajzli.

Některé budkové kešky jsou docela na hraně. Pokud si dobře pamatuji, tak třeba u Kytice je jedna keš v budce. Jenže v docela těsné blízkosti je dalších asi pět budek pro ptáky, uvnitř s hnízdem. Takže, když ukazatel na navigaci lítá sem tam, tak člověk prozkoumá všechny budky, i když by nechtěl. Podobných případů je víc. Nebo nedávno mě zarazila budko keška, kde otvor zaslepený vůbec nebyl.
  • 0

#5 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 20:20

Doufám, že nemyslíš mojí Kytici. Tam žádná keška v budce neni.
  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#6 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 21:26

Wherigo ma asi na mysli. Tam jsou budky docela nizko na plose, kde se odehrava. Kaceri chodi kolem nich. Muze je to lakat zkoumat.
  • 0

#7 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 0:12

Wherigo ma asi na mysli. Tam jsou budky docela nizko na plose, kde se odehrava. Kaceri chodi kolem nich. Muze je to lakat zkoumat.

Myslím, že to bylo wigo. Prostě geo objekty, kam se podíváš. :-)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 5:38

Jak rychle udělat budku? My jich za půl dne stihli udělat asi 6. I pověsit. Ale bylo to pro ptáky. Jen v jedné asi zahnízdil plch.

Jako schránka na keš mi to přišlo poprvé jako výborný nápad, po desáté už ne.

Opravdu hrozí plašení ptáků na hnízdech. Což bohužel hrozí nejen u budek, ale např. i u ostrovních keší, kde s oblibou na zemi hnízdí kachny.

Jednou jsem dokonce viděl keš, kde v budce opravdu zahnízdil pták a majitel keš přesunul jinam. Což ale pochopitelně ti, kdo si neaktualizovali listing, nevěděli. Včetně mě, naštěstí už bylo hnízdo prázdné.

Ale taková tragédie to zase není, někteří ptáci dokážou zahnízdit i v poštovní schránce, nebo na kouli elektrického světla. Některým ale rušení bude hodně vadit.


  • 0

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 7:13

Jen aby. Já před lety na jednu keš budku koupil, umístil, nejprve ornitologové napsali ať otevřu ten otvor a odstraním krabičku, a když jsem se do logu ozval že nic takového dělat nebudu, do dvou dnů mi budku čmajzli.

Proto je třeba budky dělat tak, aby nešly jako ptačí použít, určitě nesmí mít vpředu otvor, ani zaslepenou díru.

 

A k tématu: počkal bych na vyjádření ownera, nějak se mi to nezdá.


  • 1

#10 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 7:34

Asi nebude problém s tím, pokud se ta díra pouze namaluje černou barvou, aby na zběžné kouknutí mudly z větší vzdálenosti vypadala jako normální s otvorem?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama