Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mysterky pred rokem 2005


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 rabbit PF

rabbit PF

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 22:11

Muzete mi prosim poradit zda se nekde daji najit mysterky zalozene do konce roku 2004? Nejlepe Praha a blizke okoli. Samozrejme krom mapy,rozklikavat mysterky v ruznych oblastech jsem uz zkousel,ale jestli neni nejaky vyhledavac,ci seznam. Predem dekuji za odpoved,pomoc...
  • 0

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 22:17

https://project-gc.c...e&submit=Filter


  • 0

#3 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 23:42

 No já nevim, ale ta jihočeská je z r. 2011...


  • 0

#4 rabbit PF

rabbit PF

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 23:54

Diky moc!
  • 0

#5 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 0:05

 No já nevim, ale ta jihočeská je z r. 2011...

Fakt ze jo. Ja si rozklikl jen par a ty byly fakt stary. ale je v tom i par novejch. Ono je vubec divny ze to pise o 150 kesich a tolik jich samozrejme neni. V podstate tam je co tam ma bejt, tedy stary kese e ctyrmistnym kodem, ale k tomu jsou tam i nejaky novejsi. Skoro to vypada ze v tom ma Magnus bug. Query je spravne, hral jsem si s tim jeste trochu a trva na tom ze to ma bejt takhle. Tak jestli je tam par kesi navic tak se poznaj a o nic nejde. Horsi by bylo jestli nejaky chybej.


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 5:51

Cca do toho roku 2005 nemají keše publikační log. A Date placed může být špatně, vím o jedné prastaré, kterou někdo adoptoval a přepsal datum. Ale že je ve výsledku Error, je mi divné.


  • 0

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 7:20

Dela to podle Data Placed. Ze muze bejt spatne je jeany, ale nemel by najit kes s novejsim datem, coz ale udela. Je to zajimavy, uz jsem s tim mockrat hledal stary kese do challengi a vzdy to fungovalo v pohode.


  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 7:51

Nemůže to být tím, že nejstarší log (FI) je z roku 2004?


  • 0

#9 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 7:56

Chyba je v tom, že místo Date hidden je v tom filtru Date logged. Ty keše, co tam jsou navíc, mají úplně vzadu nějaký log s chybným datem dávno před založením.


Tento příspěvek byl upraven od d-n: 04 říjen 2018 - 7:56

  • 0

#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 8:45

Chyba je v tom, že místo Date hidden je v tom filtru Date logged. Ty keše, co tam jsou navíc, mají úplně vzadu nějaký log s chybným datem dávno před založením.

Jo, dik, to je ono. Uz jsem byl o pulnoci ponekud mimo a kliknul jsem o radek vedle. TAkze - https://project-gc.c...e&submit=Filter

 

To uz funguje. Ze tam jsou Alkeho stroje casu je OK, ty maji zfalsovane datum zalozeni, to je chyba ownera a ne projectu.


  • 1

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 9:37

Taky jsem viděl keš, které jsem si jako BM musel všimnout až na mapě, protože ve výpisu nejnovějších se mi ukazovala asi na 20. stránce. Owner se spletl o rok. Nebo ji měl rok rozdělanou. Date Placed je opravdu nevěrohodný údaj. Pro své statistiky jsem si zavedl Date Published a vyplňuji si ho podle publikačního logu (ručně, nebo dřív pluginem do GG). MOŽNÁ se někdy dočkáme toho, že i GS začne tento údaj publikovat, na stránkách, výpisech, nebo alespoň v API, takže by to mohl využívat Geoget, Project-GC, apod. Vlastně - možná to už teď v API mají, alespoň pro nové. Ale nevím. S API nepracuju a do pluginů to zatím nikdo neudělal, takže ani nevím, jestli to jde.


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 10:00

Mne docela dava smysl to filtrovani podle data logu. Prave ze publikacni log na starych kesi neni v Date Publish jsou nesmysly. Jina vec je, proc jsou logy, ktere maji nesmyslne datum.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 10:32

...a nebylo by jednodušší , nebo aspoň jedna z možností si sednout k PC společně s někým, kdo má premiový účet  a na stránkách : www.geocaching.com si prostě zadat: Česká republika, do filtru si dát Mystery. Vyleze Ti jich cca 440 000, ty dáš vpravo seřadit podle data založení a je to ??? Zkoušel jsem to a je to hned - sice pravda prvních 19 má divný datumy založení (1900 - 1998) ale pak už se to tváří docela dobře. 


  • 0

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 10:47

...a nebylo by jednodušší , nebo aspoň jedna z možností si sednout k PC společně s někým, kdo má premiový účet  a na stránkách : www.geocaching.com si prostě zadat: Česká republika, do filtru si dát Mystery. Vyleze Ti jich cca 440 000, ty dáš vpravo seřadit podle data založení a je to ??? Zkoušel jsem to a je to hned - sice pravda prvních 19 má divný datumy založení (1900 - 1998) ale pak už se to tváří docela dobře. 

To je ale presne to co udela ten project. Ty divny data zalozeni jsou ty kese ze Stroje casu.


  • 0

#15 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 12:15

Cca do toho roku 2005 nemají keše publikační log. A Date placed může být špatně, vím o jedné prastaré, kterou někdo adoptoval a přepsal datum. Ale že je ve výsledku Error, je mi divné.

Datum je jenom spatnej vtip - viz Zebracky stroj casu :-)


  • 1

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 12:58

Dost by pomohlo, kdyby se dal datum při publikaci nastavit do budoucnosti, to asi jde jen u eventů. Když předpokládám, že na keši budu 2 týdny dělat a týden bude čekat ve frontě, nastavením data o 3 týdny dopředu by se dosáhlo pravděpodobnější shody. Pokud dělám něco složitějšího a listing zakládám jen na přidělení čísla a zablokování místa na finálku, tak klidně i několik měsíců. Jenomže to nejde. Do minulosti ano. Nebo je možno před odeslání do fronty nebo po publikování datum upravit, to asi málokdo dělá.

Ale nejjednodušší by bylo stejně datum publikování.


  • 0

#17 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 21:08

Stačilo by datum po publikaci změnit na aktuální. To by snad neměl být pro ownera takový problém, když to systém neumí. 


  • 0

#18 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2018 - 21:29

Alkeho Stroj času je kapitola sama o sobe.

Ale třeba  mě bylo divné, že na Slovensku je nejstarší kes právě mystery. Vysvetlení -- založena jako Tradička a  behem casu změněna na Unknoiwn. To myslím žádný filtr neodchytne


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#19 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 7:55

Alkeho Stroj času je kapitola sama o sobe.

Ale třeba  mě bylo divné, že na Slovensku je nejstarší kes právě mystery. Vysvetlení -- založena jako Tradička a  behem casu změněna na Unknoiwn. To myslím žádný filtr neodchytne

 

Jak to okomentoval autor, cestovali v čase, umístili keš. Pohoda, ne? Ale že mu vydržely v tak dobrém stavu, to mu docela závidím :)

Osobně zastávám názor, že by datum založení keše mohlo být stejné, jako datum publikace. Pouze u eventů má smysl, aby to bylo jinak. Nebo případně datum založení listingu, protože fakticky keš keší může být až když má přidělený kód. Když se uloží někam krabička s logbookem, tak ještě není keš.


  • 1

#20 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:35

Datum založení keše (zablokování si GC kódu) mi přijde úplně jako zbytečný údaj. Proto na našich keších máme datum založení upraveno na datum publikace. Jen u jedné adoptované jsem do toho nerýpal. Ono je to spíš kvůli tomu API, které dokáže tahat jen podle data založení, a když má člověk nastavené poslední měsíc založené, tak né všechny keše odchytne, a zase mít tam třeba rok, tak by se musel výrazně zúžit okruh hledání, a už by nešla celá ČR. Byl tu někde na fóru návod, jakým způsobem podchytit co nejvíce keší, generovat týdně nějakých plus mínus 10 PQ pro každý kraj a nějakou část,aby se vlezl do limitu 1000 a nastavení s datem založení až rok dozadu. Což je zbytečně dat a dat, ale lepší způsob zatím není. No uvidíme, co nám přinese nové API, krom už zmíněné vyšší velikosti dat a nějaké změny v limitech.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama