Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Lusteni z fotek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 17:10

Ahoj, měl bych prosbičku.. Spousta souřadnic se lusti z fotek v listingu.. Jediné co umím je exif.., s čím dalším se tam člověk může obvykle potkat.. Předpokládám že nějaké ztmavovani, ale dal si nedokážu nic moc představit.. A když už jsem to tady otevřel spojil bych příjemné s užitečným a zeptám se zdá mi nemůžete doporučit nějaky volně stahnutelny program ve kterém bych si mohl s těma fotkama hrát.. Úplně ideálně v češtině.. Díky
  • 0

#2 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 17:19

Editory jsou i online a nemusis ani nic instalovat

https://pixlr.com/editor/


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#3 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 17:24

Jinak nejlepší je asi free GIMP https://www.gimp.org/
  • 0

#4 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 19:52

Perfektní.. Moc děkuju za tipy
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 20:07

Většinou se luští z toho, co je na fotce vidět. Počet oken, lístků, květů, atd. Občas je to NaCoAsiOwnerZrovnaMyslel.

Exif - tam jsem taky už párkrát souřadnice našel (nebo IPTC).

Občas je dobré podívat se na fotky i zipem, nebo textovým editorem, třeba z Commanderu. Text přilepený k fotce se na fotce nijak neprojeví, ale takhle ho najdeš. Nebo zkusit ztmavit, kontrast, jas, kýbl s barvou - nepatrné rozdíly v odstínech, atd.

A dost často je fotka jen lákadlo a souřadnice jsou schované jinde, třeba v textu.

Jednou jsem hledal jeden strom podle fotky, v okruhu několika kilometrů. Našel jsem ho. A spousta dalších hledačů. A až pak jsem zjistil, že v exifu byly souřadnice.


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 6:13

Jeste jsem se setkal

  • rozmery obrazku (byly tisiciny do souradnic)
  • steganografie - to je samostatne tema na disertacni praci :-) a co program, to jina metoda.

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 6:48

Další možnost je obrázek s pevnou barevnou paletou, například GIF. V něm je něco na způsob bílého nápisu na bílém podkladu - v paletě je víc barev se stejnou RGB hodnotou, jednu z nich je potřeba upravit, aby se písmo zjevilo.

 

No dobrá, s tím jsem se potkal jenom jednou ...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 6:49

Další možnosti ukrytí (nejen u fotek)

  • kódy barev určitých částí obrázků
  • Stereogram (obrázek "šumu", nutno šilhat, případně možno použít speciální programy)
  • Rozložení barev dle RGB, (CMYK) pak dává obrázek teprve smysl

 

Jinak v EXIF datech může být "nápověda" na několika místech. Buď přímo souřadnice v místě určeném pro souřadnice, nebo různě schovaná nápověda (v popisu, v ITPC, atd.), viděl jsem i cestu luštění přes exif ještě jinak, ale teď už si to přesně nevybavím.


  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 6:52

Další možnost je obrázek s pevnou barevnou paletou, například GIF. V něm je něco na způsob bílého nápisu na bílém podkladu - v paletě je víc barev se stejnou RGB hodnotou, jednu z nich je potřeba upravit, aby se písmo zjevilo.

 

No dobrá, s tím jsem se potkal jenom jednou ...

 

To nemusí být jen v GIF, může to být i v JPEG, kdy je jen méně kontrastní. Pro prvotní hledání podobných uložení jsem používal přehnanou Gama korekci, většinou se podobné věci ukázaly.


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 7:02

Pokud to není D5, kde se předpokládá použití ne zcela běžného SW a ne zcela běžných znalostí, nehledej v tom složitosti, bude to něco zcela jednoduchého.

A k těm nepatrným odstínům - pokud to takhle někdo udělá, je nebezpečí, že na některých monitorech to bude vidět hned i bez úprav a na některých vůbec, každý to má nastaveno jinak.

V každém případě používám SW na úpravu fotek, např. Zoner nebo GIMP a první co zkouším, je Kontrast, Jas, Gama, nebo úprava pomocí křivek - maxmálně zkontrastnit, přijasit nebo přitmavit. Občas se něco ukáže. Ale většinou je to schované jinde. Jinak - na nepatrné odstíny v Gimpu a podobných SW pomáhá kouzelná hůlka s nastavenou minimální tolerancí (vybírá podle odstínu), nebo kýbl s barvou - většinou vyplňuje místa se stejnou barvou pozadí.

Ovšem - viděl jsem i mysterku se spoustou obrázků a souřadnice byly nakonec v odstínu RGB barev, u slov v listingu. U jednoduchých obrázků zkus i to, odstíny RGB dokáže ukázat třeba i PSpad (ikona kapátka).


  • 0

#11 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 8:53

K tomu SW - vím o mysterce postavené na fotkách, kde se při zobrazení složky s těmito fotkami v Zoner Photo Exploreru objevila čísla přes celý náhled :)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 13:15

Teda to jsou mi věci. Když je v listingu jen obrázek, tak se zkusím podívat na exif, pak zamodřím celou obrazovku, protože to někdy je bíle napsané někde kolem fotky. A když takhle nic nenajdu, listing zase zavřu. Tady z těch návodů taky polovinu věcí nechápu: jaké křivky? Jaká gama? Jaká čísla barev? To aby člověk dostal manulál. :-)


  • 0

#13 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 13:36

Teda to jsou mi věci. Když je v listingu jen obrázek, tak se zkusím podívat na exif, pak zamodřím celou obrazovku, protože to někdy je bíle napsané někde kolem fotky. A když takhle nic nenajdu, listing zase zavřu. Tady z těch návodů taky polovinu věcí nechápu: jaké křivky? Jaká gama? Jaká čísla barev? To aby člověk dostal manulál. :-)

Kvůli geocachingu jsem se učil například nordické runy, co je proti tomu nějaký obrázek ... :)


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#14 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 13:54

Kvůli geocachingu jsem se učil například nordické runy, co je proti tomu nějaký obrázek ... :)

Nebo taky písmo z Voynichova rukopisu  :P


  • 1

#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 16:05

Teda to jsou mi věci. Když je v listingu jen obrázek, tak se zkusím podívat na exif, pak zamodřím celou obrazovku, protože to někdy je bíle napsané někde kolem fotky. A když takhle nic nenajdu, listing zase zavřu. Tady z těch návodů taky polovinu věcí nechápu: jaké křivky? Jaká gama? Jaká čísla barev? To aby člověk dostal manulál. :-)

 

A sluchátko řeklo: Manuál? Ale jistě, prosím, jak si račte přát.

https://www.root.cz/...ska-prirucka-1/


  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 16:14

Pokud používáš PSPad na psaní HTML listingů, zkus v nástrojích zakliknout kapátko a uvidíš.

Přiložené miniatury

  • cislaBarevPSPad.jpg

  • 0

#17 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 16:19

Pěkné luštění z fotek je zde https://www.geocachi...hlavou-pod-zemi
  • 0

#18 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 16:41

Já mám sice všechny možné nástroje k luštění z fotek, ale těmto mysterkám se vyhýbám, protože mi to připadá, jak bylo zmíněno, "co tím autor chtěl asi říct"?  :) A obdivuji všechny, kteří s tím mají trpělivost. Maximálně vyčtu souřadnice z exifu a tím končím. Zrovna včera jsem narazila na http://GC5JC9D, kde mi exif ukázal souřadnice, ale checker je zamítnul. 


  • 0

#19 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 6:00

Pakliže čísla jsou ukryta přímo v obrázku různými jinými odstíny téže podkladové barvy, vyplatilo se mi už několikrát prohlížet je prostě jen v telefonu. Tam jsou asi jiné kontrasty barev a čísla lépe "vylezou" z pozadí.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#20 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 22:48

S tou paletou se do dělá nějak takto:

http://img24.cz/imag...12181046002.png (obrázek je bílý)

Jde to i líp, v ukázce je "dvoubarevný" obrázek, paleta 256 barev a použité jsou první dvě barvy z palety, takže kdo umí s paletami, má to hned na začátku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama