Přejít na obsah


Zrušení účtu na geocaching.cz


Nejlepší odpověď tomy.22 , 23 říjen 2018 - 14:49

Zkus kontaktovat někoho z administrátorů, možná budou mít nějakou možnost jak účet zrušit.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 23 říjen 2018 - 13:51

Jak zruším svůj účet na tomto serveru?


  • 0

#2 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2018 - 14:49   Nejlepší odpověď

Zkus kontaktovat někoho z administrátorů, možná budou mít nějakou možnost jak účet zrušit.


  • 0

#3 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 23 říjen 2018 - 15:01

GDPR zavádza od mája 2018 právo na výmaz osobných údajov. To v zrozumiteľnej reči znamená právo byť zabudnutý v digitálnom svete. Čiže, musí to ísť, či?


  • 0

#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2018 - 15:20

právo na výmaz osobných údajov

Pravo ano, ale druha strana nesmi mit pravni zajem na drzeni takovychto udaju. Dokazu si predstavit, ze admin z gc.cz muzou po nejakou karencni dobu drzet urcite udaje o tvem pusobeni zde na serveru, napr. z duvodu pripadneho dokazovani OCTR. Sice jim to zakon primo neuklada, ale z pohledu radneho hospodare by to mohlo byt soudem akceptovatelne.... GDPR je svinarna nejvyssiho kalibru. Nikdo poradne nevi co je spravne, obecne je to stara 101/2000, ale s novymi vysokymi penalizacemi. Navic buh vi kde ma gc.cz vubec servery a zda se tohoto serveru GDPR vubec dotyka.... :)

 

EDIT: vsak to admini v kapitole sest zde primo deklaruji http://www.geocachin...PR-smernice.pdf


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 23 říjen 2018 - 15:22

  • 3

#5 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 23 říjen 2018 - 16:42

 

EDIT: vsak to admini v kapitole sest zde primo deklaruji http://www.geocachin...PR-smernice.pdf

 

 

 

Lenže pôvodná otázka bola: "Jak zruším svůj účet na tomto serveru?". A to v uvedenom dokumente nie je uvedené. Je tam len "Právo na výmaz neboli právo být zapomenut máte možnost uplatnit v případě, že: ...odvoláte souhlas, na jehož základě údaje zpracováváme, a neexistuje další právní důvod pro zpracování...". Ale nie je tam ako to si právo na výmaz môžem uplatniť.

A naozaj som nikde túto možnosť nenašiel ani ja. Odvolanie súhlasu so spracovaním osobných údajov by malo byť riešené z technického hľadiska obdobne ako jeho udelenie, aby tieto úkony boli z pohľadu užívateľa rovnocenné.


  • 0

#6 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2018 - 13:38

 

Odvolanie súhlasu so spracovaním osobných údajov by malo byť riešené z technického hľadiska obdobne ako jeho udelenie, aby tieto úkony boli z pohľadu užívateľa rovnocenné.
 

Technické řešení odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů GDPR vůbec neřeší (a z toho právě plyne spousta problémů).

Podle mě se dá účet zrušit jedině tak, že se kontaktuje admin serveru. Samotné zrušení účtu ale nemusí nutně znamenat uplatnění práva na výmaz podle GDPR. Jinak řečeno, účet může být smazán, ale třeba údaje o přihlášení může provozovatel dál uchovávat. Vše by mělo být popsáno v té GDPR směrnici (v bodě 5.1 je i kontaktní adresa a mail).

Navrhuju napsat na kontaktní adresu a požádat o zrušení účtu a o výmaz osobních údajů. Provozovatel by měl na to zareagovat.


  • 0

#7 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 25 říjen 2018 - 7:49

Navrhuju napsat na kontaktní adresu a požádat o zrušení účtu a o výmaz osobních údajů. Provozovatel by měl na to zareagovat.

Kde najdu nějakou kontaktní adresu na odpovědnou osobu? Kontaktoval jsem přes SZ člověka, který má pod avatarem funkci administrátor - bez reakce.


  • 0

#8 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 25 říjen 2018 - 10:19

Kde najdu nějakou kontaktní adresu na odpovědnou osobu? Kontaktoval jsem přes SZ člověka, který má pod avatarem funkci administrátor - bez reakce.

 

V GDPR smernici (link je dole na stránke) je v bode "5.1. Uplatnění práv klienta a obchodního partnera" napísané:

"Pro uplatnění práv subjektů osobních údajů přijímáme žádosti na naší adrese: Radějov 344E, 696 67 Radějov nebo na elektronické adrese: info@geocaching.cz"

 

Je smutné, že sa k tejto téme (a hlavne na tvoju jednoznačnú otázku) nevyjadrila žiadna zodpovedná osoba. Jediná odpoveď je od tomy.22: "Zkus kontaktovat někoho z administrátorů, možná budou mít nějakou možnost jak účet zrušit.", ktorý má status Moderators. Ostatné odpovede sú od Members. Lenže slová "Zkus" a "možná budou" v jeho odpovedi neznejú dostatočne presvedčivo.


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 10:42

Co brbláte?

 

Na každé zdejší stránce je dole link na informace ohledně GDPR. V nich je jasně napsané co udělat, jak to udělat i kde to udělat. Všchno potřebné.

Co by dle vás měli administrátoři ještě udělat? Zatelefonovat vám a přečíst vám to? :rolleyes:


  • 6

#10 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 25 říjen 2018 - 13:33

Do háje s GDPR a 18-ti stránkovými směrnicemi. Jedno tlačítko "Zrušit účet", víc nepotřebuju a nechci.


  • 2

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 15:11

Do háje s GDPR a 18-ti stránkovými směrnicemi. Jedno tlačítko "Zrušit účet", víc nepotřebuju a nechci.

To je sice hezký, ale ona to není tak triviální záležitost.

Co přesně se má stát s tvými příspěvky?

Co odpovědi na ně?

Co tebou vložené přílohy?

Co editace ve wiki?

Blogy?

...

V čem všem to ještě nadělá b...chaos?

Nebylo by jednodušší, kdyby sis v účtu změnil jméno na anonym123, smazal email adresu a další osobní údaje a nastavil náhodné heslo...aby ses už ani náhodou do něj nedostal?


  • 10

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 15:32

To je sice hezký, ale ona to není tak triviální záležitost.
Co přesně se má stát s tvými příspěvky?
Co odpovědi na ně?
Co tebou vložené přílohy?
Co editace ve wiki?
Blogy?
...
V čem všem to ještě nadělá b...chaos?
Nebylo by jednodušší, kdyby sis v účtu změnil jméno na anonym123, smazal email adresu a další osobní údaje a nastavil náhodné heslo...aby ses už ani náhodou do něj nedostal?



A já ještě dodám jednu věc. Na spoustě míst není tlačítko "zrušit účet" také kvůli tomu, kdyby se ti na účet někdo dostal. To by pak jen klikl a měl by jsi účet v ...... Asi by se to mnohým lidem nelíbilo, mě tedy ne.
  • 3

#13 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 15:44

Do háje s GDPR a 18-ti stránkovými směrnicemi. Jedno tlačítko "Zrušit účet", víc nepotřebuju a nechci.

To je fakt takovej problém poslat jeden mail a chvíli počkat? Jasně, jedno tlačítko by bylo možná fajn, ale holt není, budeš se s tím muset smířit. Jen kvůli Tobě ho asi těžko někdo bude dodělàvat....
  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#14 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 25 říjen 2018 - 20:48

To je fakt takovej problém poslat jeden mail a chvíli počkat? Jasně, jedno tlačítko by bylo možná fajn, ale holt není, budeš se s tím muset smířit. Jen kvůli Tobě ho asi těžko někdo bude dodělàvat....

Neni to problem. Vzdyt to prave delam.
  • 0

#15 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 26 říjen 2018 - 7:31

To je sice hezký, ale ona to není tak triviální záležitost.

Co přesně se má stát s tvými příspěvky?

Co odpovědi na ně?

Co tebou vložené přílohy?

Co editace ve wiki?

Blogy?

...

V čem všem to ještě nadělá b...chaos?

Nebylo by jednodušší, kdyby sis v účtu změnil jméno na anonym123, smazal email adresu a další osobní údaje a nastavil náhodné heslo...aby ses už ani náhodou do něj nedostal?

Delete.

Je mi to jedno.

Delete.

Delete.

Je mi to jedno, stejně jsem nic needitoval.

Delete.

.....

Nevím, nejsem admin.

Bylo.

 

Smazání účtu bych viděl jako několik SQL dotazů začínajících DELETE FROM...

Když zvládnou zrušení účtu řádově složitější systémy, tak by tento mohl taky. Viz třeba FB. Žádné tlačítko zrušit si nenárokuji, normálně jsem se zeptal, jak zruším účet. Nevím, kdo web provozuje, ale předpokládám, že to je nějaký nadšenec/skupina nadšenců, kteří to dělají někde na koleně. Tudíž neočekávám profesionální reakci jakou by měly mít placené služby. GDPR mě nezajímá. 


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 26 říjen 2018 - 7:41

  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 7:56

Pamatuj si, ze lord Snackbar se nám před smrtí, stejně jako vy, taky pěkně rozkecal. :D


  • 3

#17 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 26 říjen 2018 - 9:11

Chápu. Když není co říct, tak je každý cizí vtip dobrý.  :D


  • 0

#18 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 9:25


Smazání účtu bych viděl jako několik SQL dotazů začínajících DELETE FROM...

Když zvládnou zrušení účtu řádově složitější systémy, tak by tento mohl taky. Viz třeba FB. Žádné tlačítko zrušit si nenárokuji, normálně jsem se zeptal, jak zruším účet. Nevím, kdo web provozuje, ale předpokládám, že to je nějaký nadšenec/skupina nadšenců, kteří to dělají někde na koleně. Tudíž neočekávám profesionální reakci jakou by měly mít placené služby. GDPR mě nezajímá. 

Ty si opravdu myslíš že ty řádově složitější systémy něco mažou???
Tak ti doporučím udělat co jsem u některých udělal já. Před zrušením založ nový e-mail a nastav ho do systému a verifikuj, aby ho systém viděl jako platný.
Pak přejmenuj nick, klidně změň přihlašovací údaje a pak teprve zruš účet.
Účet opravdu nebude veřejně existovat. Ale budeš se divit, co ti z neexistujícího účtu bude chodit na ten mail za různé notifikace a nabídky...
 

Takže moje zkušenost když se chci někde "zrušit" je ... místo rušení změním nick a mail na sice platný ale nesmyslný na který nechodím a "spadla klec"... :-)


  • 4

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 11:42

...

Smazání účtu bych viděl jako několik SQL dotazů začínajících DELETE FROM...

...

Ano, to vypadá velmi jednoduše a samo se to nabízí.

Ale každý databázista, který si chce zachovat duševní a tělesné zdraví, si to stokrát rozmyslí, a nejspíš vynechá DELETE ze svého slovníku úplně...pokud si nechce totálně a nevratně rozbít integritu databáze, rozbít relace...a sledovat, jak mu pak webová aplikace nad těmi daty kolabuje a havaruje nad každým druhým krokem....třeba u výpisu odpovědí na příspěvky po vláknech...a všude, kde použil v dababázi userID...

Místo toho rozumně použije spíš UPDATE .... SET visibleuser=0, activeuser=0, lockeduser=1 nebo tak něco - a ta data si v databázi ponechá.

 

A zkus si třeba představit, jak bude vypadat tohle vlákno, když z něj budou smazány (úplně) tvoje příspěvky...paráda...diskuse s duchy  :D


  • 4

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 11:50

Tak v systému nějaké tlačítko na smazání účtu bylo...


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama