Přejít na obsah


Fotka

Biltema - teleskopické tyče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#61 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 22:00

Koupím. Potřebuju i na jiné věci.

poslal jsem ti SZ .


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#62 Vlajuta

Vlajuta

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 10:50

Moje udělátko a pár fotek najdete tady: https://www.geotools.cz/novinky/

Zatím naprostá spokojenost. Není to z mé hlavy, okopíroval jsem to od německých kačerů. 12 metrů při opření o zem a nebolí od toho ruce. :-)

Na aliexpres za 860kč včetně poštovného délka 9.80. Pokud natáhneš ruce tak těch 12m v pohodě uděláš. Je to lehký a skladný. A jinak misto háčku je lepší vidlice,to aby se nezachycovalo při zpětném pohybu. 100éček za to dá akorát  blázen.


  • 0

#63 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 11:14

Na aliexpres za 860kč včetně poštovného délka 9.80. Pokud natáhneš ruce tak těch 12m v pohodě uděláš. Je to lehký a skladný. A jinak misto háčku je lepší vidlice,to aby se nezachycovalo při zpětném pohybu. 100éček za to dá akorát  blázen.

 

Hoď sem prosím odkaz na ten Aliexpress. Rád bych to vyzkoušel, ale těch 100e mi taky přijde moc.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#64 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 13:19

Hoď sem prosím odkaz na ten Aliexpress. Rád bych to vyzkoušel, ale těch 100e mi taky přijde moc.

Už to tady někdo tuším odkazoval, tak třeba zde: https://www.aliexpre....11844c4dz6oqi3


  • 2

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#65 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 14:44

Už to tady někdo tuším odkazoval, tak třeba zde: https://www.aliexpre....11844c4dz6oqi3

Podle popisu to je "carp fishing rod", tedy prut na ryby (kapry). Pevný bude, ale krom toho se od něj očekává pružnost (jak je ostatně na přiložených fotografiích vidět). To, co None zmiňoval, je držák na antény, tam je cílem naopak pružnost co nejmenší.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 04 únor 2020 - 14:47

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#66 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 14:53

Neviem uz link ale niekde asi na aliexprese som ja kupil tusim 7 metrovu za 10 eur. Ved staci trosku pohladat a je to, 10 metrova podla mna bude stat tak 20euro


  • 0

#67 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 15:06

Na aliexpres za 860kč včetně poštovného délka 9.80. Pokud natáhneš ruce tak těch 12m v pohodě uděláš. Je to lehký a skladný. A jinak misto háčku je lepší vidlice,to aby se nezachycovalo při zpětném pohybu. 100éček za to dá akorát  blázen.

Už jsi něco takového zkoušel? Mám takové dva kousky hozené v regálu, krom toho, že se trochu ohýbají tak +- skoro metr :-) jsou na hov....no. Strefování se z natažených rukou je taky pohoda. Prostě jsem si jenom dovolil ukázat moje řešení, o kterém vím, že je naprosto bez kompromisů. A 100 éček je tak jedna nádrž nafty + hambáč nebo kafe na pumpě. Tedy dost hluboko pod mojí rozlišovací hranicí. A když na to nemáš, tak nedělej geocaching a neurážej ostatní.


Tento příspěvek byl upraven od None: 04 únor 2020 - 15:08

  • -3

#68 Vlajuta

Vlajuta

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 15:54

Už jsi něco takového zkoušel? Mám takové dva kousky hozené v regálu, krom toho, že se trochu ohýbají tak +- skoro metr :-) jsou na hov....no. Strefování se z natažených rukou je taky pohoda. Prostě jsem si jenom dovolil ukázat moje řešení, o kterém vím, že je naprosto bez kompromisů. A 100 éček je tak jedna nádrž nafty + hambáč nebo kafe na pumpě. Tedy dost hluboko pod mojí rozlišovací hranicí. A když na to nemáš, tak nedělej geocaching a neurážej ostatní.

Nikoho neurážím, pokud se tě to dotklo potom sorry. Biltema keše mám odlovené tak asi okolo 40kousků a to v různých výškách i  s různými tyčemi. Je na každém co si vybere. Musí se s tím aji naučit zacházet. To znamená, že 12metrovej teleskop při manipulaci zasouvám a vysouvám do příslušné výšky tak aby bylo co nejmenší kmitání. Ale i tak musi být trpělivost a napoprvé se to nemusí povést. Ještě se mě nestalo že bych nějakou nesundal. Pokud tedy zůstanem na 12metrech. 


Tento příspěvek byl upraven od Vlajuta: 04 únor 2020 - 16:47

  • 0

#69 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 16:50

Tak aby nedošlo k nedorozumění, já sem hodil odkaz spešl pro quellen, nijak nerozporuji kvalitu None tyčky! Jen bych chtěl dodat, mám zakoupenou tu nejdelší (z mýho odkazu), složím ji do tak 90 cm, takže třeba na kolo v poho a v akci jsem si nevšiml, že by mi nějak zásadně kmitala. Na max jsem ji rozložil asi tak 5x, biltem mám nalezenejch kolem stovky. Musím tedy potvrdit příspěvek Vlajuta, nic víc, nic míň. Opakuji, i z příspěvku je zřejmý, že odpovídám quellen, díky za pozornost :)


  • 2

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#70 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:19

Bohužel Ubuster nereaguje tak znova nabízím, po domluvě můžu i přivést

 

Prodám teleskopickou tyč 4 x 2,5 m Lewi za 800 kč i s příslušenstvím. Původní cena byla 1348 kč. Odkaz viz niže.

 

https://vybaveniprou...-25-m-lewi/1524


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#71 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:36

Tak aby nedošlo k nedorozumění, já sem hodil odkaz spešl pro quellen, nijak nerozporuji kvalitu None tyčky! Jen bych chtěl dodat, mám zakoupenou tu nejdelší (z mýho odkazu), složím ji do tak 90 cm, takže třeba na kolo v poho a v akci jsem si nevšiml, že by mi nějak zásadně kmitala. Na max jsem ji rozložil asi tak 5x, biltem mám nalezenejch kolem stovky. Musím tedy potvrdit příspěvek Vlajuta, nic víc, nic míň. Opakuji, i z příspěvku je zřejmý, že odpovídám quellen, díky za pozornost :)


Super, díky! Asi do něčeho takového půjdu. Ještě přemýšlím o max. délce, ty cenové rozdíly jsou tam enormní.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#72 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:43

Super, díky! Asi do něčeho takového půjdu. Ještě přemýšlím o max. délce, ty cenové rozdíly jsou tam enormní.

 

Čím je ta tyč dražší, tím snese vetší zatížení a tolik nekmitá.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#73 Vlajuta

Vlajuta

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:48

Hoď sem prosím odkaz na ten Aliexpress. Rád bych to vyzkoušel, ale těch 100e mi taky přijde moc.

https://www.aliexpre....a7554c4di946US

 

Poslední díl t,j asi 50cm se už nepoužívá ohledně velké ohebnosti. V tabulce jsou údaje o délce i váze. Je potřeba pohledat,možná se dá koupit i levněji. Já mám 13m užitečná déka včetně vidličky necelých 10m . váha 650g složený 75cm. A dojde to i ve futrálu.


  • 0

#74 Vlajuta

Vlajuta

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:52

Čím je ta tyč dražší, tím snese vetší zatížení a tolik nekmitá.

To bych netvrdil, cena je spíše za délku materiálu. Čím kratší tím menší kmitání. Teda pokud se bavíme o karbonovým materiálu coby prutu na ryby.


  • 0

#75 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 18:00

To bych netvrdil, cena je spíše za délku materiálu. Čím kratší tím menší kmitání. Teda pokud se bavíme o karbonovým materiálu coby prutu na ryby.

Máme u kolegů dvě ty tyče, tu nejdražší a tu nejlevnější, obě o stejné délce 9,5 m a je mezi nima podstatný rozdíl. Jinak i když koupíš tu nejdelší 13 m, poslední tři díly jsou k nepoužití.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#76 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 18:32

Tak tahle diskuze se mi začíná líbit, nikdo nic nehrotí a nabízí svý zkušenosti, tak to má bejt ;) . Nebudu semka dávat znovu svůj odkaz, ale primárně pro quellen... ten nejdelší 13m jsem musel zbavit o dva nejtenší pruty. Statistiky mám rád,ale fakt jsem neměřil dýlku zařízení, to jsem provedl naposledy někdy na vojně a mejch 18 cm bylo dost bídnejch :D, odhaduji 10,5 m. No nic. Na nyní nejužší bodku nasadím během vteřiny směšovací adaptér k chemický kotvě s přikurtovaným autogenním drátem naohejbaným  v libovolným zákrutu a je to ;). Tak snad tady bude pohoda i nadále, třeba i dr.vota to zaujme :D


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#77 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 18:43

Sorry, ještě bych dodal... V ohybu, pružnosti asi bude podstatnej rozdíl mezi None a "mejma tyčkama" při úhlu použítí nějakejch 20° - 60°, to je snad jasný. Tady se bavíme ale o úhlech blížících se 90°. Zkuste a ukamenujte mě  ;). Musím končit, ale rád se juknu později...


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#78 Vlajuta

Vlajuta

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 18:56

Máme u kolegů dvě ty tyče, tu nejdražší a tu nejlevnější, obě o stejné délce 9,5 m a je mezi nima podstatný rozdíl. Jinak i když koupíš tu nejdelší 13 m, poslední tři díly jsou k nepoužití.

Pouze poslední díl odstraním. Samozřejmě, že tyč musí být v co nejvíce kolmé pozici a keš nesmí být těžká. Ale zkoušel jsem to i s keší položit a jde to. Akorát potřebuješ manipulační prostor. V hustším porostu to jde velmi ztuha.Tak opravuji 2díly jsou odstraněny.

Tento příspěvek byl upraven od Vlajuta: 04 únor 2020 - 19:53

  • 0

#79 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 21:40

Naší "tyči" se kus ulomil, tak má asi jen 7m, ale vždycky se v lese najde klacek, kterým se dá nastavit.

Zatím se tu moc nediskutoval zásadní problém těchto keší, a to že je spousta lidí nevrací na místo, odkud je sundali. V podstatě při každé kontrole svých keší je převěšuji z úplně tenkých nižších větviček. Nebyla totiž možnost výběru stromů, které mají jen jednu možnou větev. Nechápu, proč tito kačeři kazí zábavu následujícím lovcům - spěchají nebo se jim nechce namáhat??


  • 0

#80 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 23:35

Ještě pár postřehů. Když jsem byl na Alkeho sérii, tak prakticky všechny keše byly ve výšce pouze okolo 5 metrů. Ono kešku sundat je výrazně snažší, než ji vrátit zpět a tak se holt dává kam to jde. Pruty o kterých se zde píše jsou ke koupi i u nás v čechách, za podobné peníze a mnohdy kvalitnější. Sice jsou taky z číny, ale sračky by dovozci rybáři hodili na hlavu. Dva takové mám už několik let, ale používám je na něco jiného - délka po úpravě 6m. Před rokem jsem koupil delší 9,5m na kešky. První dva díly jsem vyhodil hned a dospodu přidal jeden díl ze starého duralového pádla. Vcelku se s tím dalo lovit, pokud ale těch keší je víc, děsně mě z toho bolí ramena a krk a i ten zkrácený prut pruží. Další problémek je strašně slabá stěna a při častém rozkládání začínají praskat kraje těch trubek. Na dvě kešky jsem si půjčil duralové šáhlo na mytí oken - 10m. Váha dobrá, tuhost výborná, ale přeprava na hov...no. Prostě 260 cm dlouhé bago se i blbě cpe do osobáku. Největší nevýhoda obou těchto systémů je to, že musí být většinou celou dobu rozložený na délku (ten duralovej vždy) a tak se docela blbě chytá výška ke kešce. A teď budu děsně chválit ten můj stožár. Postavím se pod kešku, stožár opřu o zem a začínám vytahovat jednotlivé díly až dosáhnu na kešku, vyháknu jí z větve a pouze pootočením ruším aretaci jednotlivých dílů a keš spouším dolů. Tím, že je stožár opřený o zem a já ho držím ve výšce cca 2m rukama, je celý systém neuvěřitelně stabilní. Návrat kešky je úplně stejný, zavěsím ji do háku, a vysunuju stožár, navlíknu na větev a opět po dílech spouštím. U běžné 9m vysoké biltemy mi trvá sundat - zalogovat - vrátit na místo minutu až dvě. Cena 100E sice není úplně lidová, na druhou stranu je to pár korun. Mám trackovací auto a když jedu na kešky, tak ho občas protáhnu keší a získávám tím velmi obecný přehled o geocachingových kilometrech. Od roku 2013 jsem najezdil za keškama víc jak 40000 km, což je nákladově okolo 120000,- korun. V tomhle pohledu jsou ty eura opravdu bezvýznamné. :-) 


Tento příspěvek byl upraven od None: 04 únor 2020 - 23:35

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama