Přejít na obsah


Fotka

Biltema - teleskopické tyče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#21 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 9:47

Ano, přesně to mě už v začátcích napadlo, že k tomu musí dojít. :-)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#22 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 9:49

miroslavRouta - k tomu na napadla jedna paralela porovnavania niecoho u chlapov ale nebudem to ´´skrabat´´ :-)


  • 1

#23 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 11:00

Kdo chce hleda zpusob, kdo ne tak vymluvu.

 

 

Takovych prikladu je spousta.  Podvodni kese, stromovky, letecka wheriga atd.

 

 

Proste nekomu staci 7 metru, nekomu 5. Nekdo 10 a pak uz jde o to bud to prijmout nebo ignorovat.   :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 26 únor 2019 - 11:26

  • 2

#24 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 11:25

Přidávám zkušenost ze včerejšího lovu čerstvé série z Rakouska. Prakticky všechny keše byly 9m+, takže bych se s mým 7,2m prutem nechytal. Naštěstí slimin měl 13m, se třemi posledními vyndanými díly a spousta těch keší byla na natažené ruce, občas se muselo ještě do svahu nebo na kámen. Vzhledem k vzdálenostem si nedokážu představit tam pobíhat s tou tyčí na čištění. Ta je samozřejmě robustnější, ale ten prut se dá strčit do batohu, nebo pohodlně vzít do ruky a na větší vzdálenost není problém s ním běžet. Při tom rozkládání a skládání jeden díl trochu prasknul, ale to bylo asi tím, že to slimin skládal efektním grifem, který šetřil čas, ale ne moc prut. Na konci prutu byl el.drát, který jsme tvarovali podle potřeby.
 
Líbila se mi samotná konstrukce keší, která byla ve formě háčku. Doposud jsem viděl jen kruhy a tohle mi přijde mnohem šikovnější a lepší na sundávání. Je to nějaký opravdu pevný drát, možná nějaká pružinová ocel, nevím. Nejblbější co jsem zatím viděl byly oka z ocelového lanka.
 
bd4fdacf-4f84-4488-a1a1-0b065528a12b_l.j

14bfc646-9a65-40c4-abdc-8086fe9ef323_l.j


  • 1

#25 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 11:38

Pouzivam taky haky,  tedy spis dvojhaky vytvarovane z dratu do kola. Pekne to drzi na jednom a za druhy to muzes pohodlne sundat a zase nandat  :)

Přiložené miniatury

  • 20190106_131434.jpg
  • 20190106_131334.jpg

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 26 únor 2019 - 11:47

  • 0

#26 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2019 - 21:25

Oživuji téma

Jaká celková délka tedy postačuje? Jak na Teleskopickou tyč Lewi přidělám hák nebo jiné sundavadlo.


  • 0

#27 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2019 - 22:26

To jsem si taky objednal. V základním tvaru je asi dlouhá, do autobusu a vlaku nic moc.
  • 0

#28 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2019 - 8:25

Já na konec té tyče použil upraveny rozmývák . Tu hliníkovou trubku jsem zkratil na minimum (cca 8cm) okolo úchytu. Z nerezové 6mm trubky jsem si udělal hák (cca 7cm dlouhý) na konci kose seříznutý. Původní záslepky jsem uprostřed provrtal 6mm dirkou. Na druhy konec háku(cca 15 cm dlouhý)  jsem nasadil záslepku a šroubení a to jsem dotáhl (zamezuje pootočení a vysunutí háku) to celé jsem to vlozil do hliníkové trubky a záslepku domáčkl. Zhora to zalil epoxidem a nasadil druhou záslepku. Vyhoda tohoto řešení je v tom, že zůstává kloub na konci a tak se dá háček naklopit.

Když to nasadím na koncový kužel tyče, tak to vypadá tak profesionalně a nebezpečně, že se nikdo nesnaži zastavit a ani se zeptat na co to je a radši mne všichni mlčky uhnou z cesty.

IMG_20190910_092655 (5).jpg


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 10 září 2019 - 8:53

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#29 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2019 - 11:57

Nám dlouhodobě vyhovuje ohnutý drát přilepený k prutu lepící páskou. Tu nosíme vždy sebou, protože občas nastavujeme prut v dolní části přilepením dlouhého klacku.

Co se týká uchycení petky, tak v Německu rozšířený způsob pomocí masivní železné objímky s velkým kruhem mi přijde nešťastný, může to při neopatrné manipulaci ošklivě rozbít hlavu. Železný hák se mi zdá také nebezpečný. Líbí se mi oko z obyčejného drátu. Při možnosti pádu do vody se mi kvůli váze osvědčilo oko z delší plastové drcpásky.


  • 0

#30 smuki

smuki

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2019 - 12:34

Včera mi přišla tato tyč z wishe:

www.wish.com/share/0247gdcmgx

Délka 10m, cca 500Kč+poštovné. Hned jsem jí odskoušel - poslední dva články už jsou dost slabé, tak jsem je odebral (cca -1m) a do posledního dal drát ve tvaru háčku. Vše v pohodě,za mě spokojenost. Navíc se pěkně teleskopicky vysouvá a složený má délku asi 80 cm.

http://img.djpw.cz/all.jpeg
  • 0

#31 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2019 - 9:23

Používám 7metrovou tyč z Decathlonu - viz https://www.decathlo...id_8235106.html. Poslední tenký díl byl odstraněn a místo něj vložen díl z laminátu se stejným průměrem a do něj speciálně zohýbaný hák na PETky z tvrdého svářecího drátu - viz obr. Hák je v laminátu zajištěn závlačkou dírou skrznaskrz.

Přiložené miniatury

  • IMG_20190915_073545.jpg
  • IMG_20190915_073639.jpg
  • IMG_20190915_073730.jpg

  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#32 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2019 - 9:58

Vlastní výroba. Plastové elektrikářské trubky vyztužené násadou od smetáku a odpadními trubkami. Jednotlivé díly mají cca 2 metry, celková délka 8 metrů.

Přiložené miniatury

  • biltema.jpg

Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 15 září 2019 - 9:59

  • 0

#33 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2019 - 10:05

7m tyč je ve skutečnosti plavačkovým prutem, mám jí též. Je výborně skladný, na délku má složený asi 1 m se špunty na obou koncích. Ten poslední díl je fakt měkký a ohýbá se, ale PETku udrží (ačkoliv odlov pak připomíná spíše zdolávání ryby a při umisťování keše nazpátek se ohnutím prutu celková dosažitelná délka trochu zkracuje). Já háček vyřešil naohýbáním drátu do výpletu kol a připevněním jej k poslednímu dílu třemi gumičkami. Drželo to výborně a dalo se to rychle zase sundat. Kvůli ohýbání prutu je ale na háčku dobré nechat "protihrot" (placatý konec výpletového drátu). Vším to hodně připomíná rybolov (zde petkolov) a tím větší je to zábava.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 15 září 2019 - 10:39

  • 1

#34 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 17:53

Dnes jsem koupil v Kauflandu koště na pavučiny, je teleskopické třídílné, při vytažení má cca 3,8m a končí plastovým závitem na různé druhy smetáků. Vypadá docela bytelně. Na krabičky by to stačilo tak do 5-ti metru.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#35 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 17:37

Když se dívám, jaké má ubuster na fotkách zvláštní zakončení drátu, nemáte někdo fotku typického provedení krabičky visící na stromě a čekající na sundání tyčí? :) Z toho by se dalo líp pochopit, proč si zakončení připravit právě tak. U biltemových keší, které si procházím, jsou obrázky odlovu, ale detail krabičky na stromě jsem tam zatím nenašel.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#36 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 17:51

O něco výš na stránce je obrázek - petka přidělaná k drátu ve tvaru háku na zavěšení. Nejběžnější způsob je místo háku drát vytvarovaný do kruhu různého průměru. Také by mě zajímalo zmíněné speciální vytvarování sundavacího háčku na tyči.


  • 0

#37 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 17:57

Podívej se sem na obrázky https://coord.info/GC7KH29 tam máš na několika obrázích krabicku na tyči i s háčkem.

A tady jsou obrázky finalky: https://coord.info/GC7MT7G tam ta krabička je trochu větší, slabé pruty na ní nestačí.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 16 leden 2020 - 18:04

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#38 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 18:08

To tvarování má svůj smysl. Na sundání potřebuješ hák víc otevřený, aby ses lépe trefil do oka keše. A a vrácení naopak víc uzavřený, aby ti oko lépe drželo v háku a keška nepadala při zvedání tyče z vodorovné polohy do svislé. Obzvlášť ti, kdo loví sami jako třeba já maji trošku problém oko zavesit na háček tyče, opatrně přejít na druhý konec, tyč přitom držet tak, aby keška nespadla a následně ji zvednout a zavěsit.

Edit: Já to mám vyřešené tak, že na každém konci zaříznutého rozmýváku mám jiný háček.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 16 leden 2020 - 18:10

  • 0

#39 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 18:20

Solim: aha, díky, z toho vyplývá, že zavěšení pomocí takových kruhů je na pahýly větví. Super, konečně mám představu, co čekat. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#40 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 19:39

... nemáte někdo fotku typického provedení krabičky visící na stromě a čekající na sundání tyčí?

Biltema1.jpg Biltema2.jpg Biltema3.jpg Biltema4.jpg Biltema5.jpg Biltema6.jpg

Pár typických uložení a jedno atypické.

Nejčastěji bývá na kešce háček různé velikosti a různého materiálu, který může být umístěn jakkoli. Pevné kruhy umístěné na pahýlu jsou na lovení obvykle nejsnadnější. Na posledním snímku je těžký nosič se třemi dózami, z nichž v jedné je logbook. Buď se sundá celý nosič nebo jednotlivé dózy.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 16 leden 2020 - 19:42

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka