Přejít na obsah


Fotka

Biltema - teleskopické tyče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#41 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 11:19

Moje udělátko a pár fotek najdete tady: https://www.geotools.cz/novinky/

Zatím naprostá spokojenost. Není to z mé hlavy, okopíroval jsem to od německých kačerů. 12 metrů při opření o zem a nebolí od toho ruce. :-)


  • 3

#42 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 12:04

Ahoj udělátko, neboli šáhlo vypadá super. O antenním stožáru jsem již také slyšel, ale zatím nevím kde objednat. Nebyl by nějaký odkaz?


  • 2

#43 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 14:59

https://www.spiderbe...cb0e8544bf4f37d

 

a pak už jenom v OBI hliníková trubička a je vše hotovo.


  • 1

#44 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 21:11

Když se dívám, jaké má ubuster na fotkách zvláštní zakončení drátu, nemáte někdo fotku typického provedení krabičky visící na stromě a čekající na sundání tyčí?....

Našel jsem tuto fotku a udělal z ní detail.

To zvláštní zohýbání háku je kvůli jednak sundání "neznámé" krabičky např. za oko nebo, je-li již ze země patrno, za tělo PETky a druhak za pevné uchycení téže PETky při nasazování zpět.

Přiložené miniatury

  • IMG_20190401_092656.jpg
  • IMG_20190401_092656a.jpg

  • 1

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#45 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:24

Moje udělátko a pár fotek najdete tady: https://www.geotools.cz/novinky/

Zatím naprostá spokojenost. Není to z mé hlavy, okopíroval jsem to od německých kačerů. 12 metrů při opření o zem a nebolí od toho ruce. :-)

 

https://www.spiderbe...cb0e8544bf4f37d

 

a pak už jenom v OBI hliníková trubička a je vše hotovo.

 

K tomu produktu doporučují sadu objímek (clamp set) za 20 €. To jsi kupoval také? Podle popisu je to určeno k zajištění vysunutých částí. Předpokládal jsem, že ten anténní teleskopický držák bude mít nějakou zabudovanou aretaci už v sobě.
 


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 30 leden 2020 - 16:25

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#46 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:59

Tady je odkaz na český obchod:

https://eshop.ddamte...minatovy-stozar

 

Je to 12ks laminátových konických trubek postupně zmenšujících-se. Je to v sobe složeno jako bábuška. Při vysouvání se to chytá na sebe v těch konusech na tření. Tu koncovnu na geocaching si musi každy vyrobit sám. Ten horní konec má průměr cca 8,7/5,5mm. Tak buď do toho horního dílu vlepit háček z trubky průmeru 5,5 mm, ale to pak tu bábušku už nikdo nerozebere, neb jednotlivé trubky se vysouvájí spodem (když to chcete rozebrat na prvočinitele) a tomu by ten vlepený háček bránil a ne vždy je třeba celých 12 m. Druhá možnost je vyrobit konusový konec s háčkem a ten si na konec vždy před odlovem nasadit. Třetí možnost je na konec vlepit závit M8 a tu koncovku s háčkem si před odlovem našroubovat. Čtvtá možnost: jakákoliv blbina co Vás napadne, ale ne větší než 8,7mm.

V každém případě není dobré tam mít ten háčet trvale neb celá sestava je ve složeném stavu zašpuntovaná gumovými pokličkami a tomu by ten háček bránil a ty trubky jsou se složeném stavu v sobě volné a tak by mohly z té vnější trubky vyjet.

 

Ty objímky jsou na přichycení vysunutého stožáru k něčemu, radiomatéři mají ten stožár vztyčený několik dní, my jen jednotky minut, tak my ho udržíme v ruce.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 30 leden 2020 - 17:09

  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#47 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:11

O udržení v ruce se nebojím, spíš o to, jestli je tření na rozhraní segmetů dostatečné, zvlášť když se zatíží vyzvednutou těžší krabičkou. Kdyby jeden segment povolil, může se to seskládat celé. :)

 

U objímek se píše: For portable installations, most people simply use sticky tape for locking the individual tube segments, and this works very well!

 

Tedy že místo nich většina lidí k uzamykání jednotlivých segmentů používá lepicí pásku - z čehož vyplývá, že objímky jsou také určeny (mimo jiné) k uzamčení vytažených segmentů.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#48 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:37

Ano tu lepící pásku radioamatéři používají, protože když se ten stožár celý den kynklá, tak ty segmenty do sebe doopravdy zajedou. Ale u nás jde jen o pár minut kynklání a víc jak kilo nahoru stejně nevytáhneš. Délka na které ty kužely v sobě drží je cca 10 cm a jak to v sobě drží je spíš dáno jakou silou do sebe ty kužely zarveš. Spíš bych se bál, aby to človek zas složil.

U obráběcích strojů se kuželové upínání nástrojů používá běžně a ten nástroj buď vypadne sám ještě před prací, nebo ho musíš vytlouc pomocí vytloukacího klínu.

Máš tam 11 spojů a to bys musel našroubovat 11 objímek a pak zas rozšroubovat, no fuj. To radši budu věřit kuželovému spoji a budu riskovat zasunutí s tím, že si celou operaci ještě jednou zopakuji.

 

Zatím to nemám oveřené v terénu, tak teoretizuji. Ale vycházim z toho prvního příspěvku kdy nemci vysunuli, odlovili, zasunuli a šli dál. Kdyby měli problém, tak to jistě budou zajišťování dílů nějak řešit. A ty 3,3 kg a cca 1,2m je fantastické na přenášení. Ještě k tomu musím vymyslet popruh a budu spokojený.

 

Ja sám jsem vracel cca 1kg těžkou cache do cca 8-mi metru a to myslim, že maximum co cache opakovaně přežije. Standart je spíš cache tak 100-200g těžká, tam se člověk pere spíš jen se stožárem.

 

Jinak mne to připomíná lovení s vysunovacím žebříkem, tam človek vysouvá žebřík 10s, pak vyleze, loguje, sleze a 10s zasouvá a jde pryč. Už jsem to pár lidem předváděl a koukali na tu rychlost a o to jde.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#49 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:42

Ty objímky vypadají, že jsou v podstatě klasické hadicové sponky - jen s jakousi šprckou, aby se neodřela ta tyč. To by šlo vyřešit tady - je to korunová záležitost... Jen je pak k tomu rozebírání už potřeba šroubovák... 

 

https://www.pumpa.cz...code_ZB00009081


  • 0

#50 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 18:45

O udržení v ruce se nebojím, spíš o to, jestli je tření na rozhraní segmetů dostatečné, zvlášť když se zatíží vyzvednutou těžší krabičkou. Kdyby jeden segment povolil, může se to seskládat celé.

Je, a když se to občas seskládá při špatném rozložení, tak o nic nejde, pokud zrovna nesundáváš něco těžšího a nespadne ti to na hlavu. Nějaký objímky a kdoví co navíc je zbytečnost.

A v nouzi jsme místo nasunovacího kovového háčku používali vidličku z větvičky, a bylo to snad i funkčnější.


  • 0

#51 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 18:58

Občas se mi taky podařilo při skládání tyče ťuknout o zem trochu víc a to je pak 1 vteřina, než to sjede dolů. Rukou jsem to ještě nikdy nestihl přitom chytit. Ale stačí tu celou tyč trochu naklonit a tření s gravitací zapůsobí.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#52 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 19:15

Prodám teleskopickou tyč 4 x 2,5 m Lewi za 800kč. Původní cena byla 1348 kč. Odkaz viz niže.

 

https://vybaveniprou...-25-m-lewi/1524


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#53 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 19:29

Prodám teleskopickou tyč 4 x 2,5 m Lewi za 800kč. Původní cena byla 1348 kč. Odkaz viz niže.

https://vybaveniprou...-25-m-lewi/1524


Prodám teleskopickou tyč 4 x 2,5 m Lewi za 800kč. Původní cena byla 1348 kč. Odkaz viz niže.

https://vybaveniprou...-25-m-lewi/1524


Koupím. Potřebuju i na jiné věci.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#54 Raigo

Raigo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 21:40

Je tu i někdo z Prahy kdo by mohl takovou tyč propůjčit na vyzkoušení? Nebo bych se k někomu mohl přidat na odlov? Láká mě myšlenka si tyč pořídit  ale rád bych před nákupem vyzkoušel jestli mne takový styl odlovu bude vůbec bavit.  :)


  • 0

#55 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 8:13

Ja se zeptam trochu jinak. Potreboval bych nejak sikovne upevni biltematyc na pricniky na strese auta. Nejaky napad, zkusenost?


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#56 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 8:32

Na teleskopickou tyč Lewi jsem koupil izolaci na trubky  Mirelon, kterou jsem navlekl na celou délku a k příčníkům to stačilo připevnit dvěma gumicuky. Během převozu se tyč nehnula.


  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#57 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 8:53

Na teleskopickou tyč Lewi jsem koupil izolaci na trubky  Mirelon, kterou jsem navlekl na celou délku a k příčníkům to stačilo připevnit dvěma gumicuky. Během převozu se tyč nehnula.

No, ty gumicuky me trochu desi....

Kamarad rikal, ze se daji poridit nejaky drzaky na bezky...

Budu muset zkusit zajit do nejakeho SKI shopu


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#58 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 9:17

Neměl jsem s tím problém. Musí se to nekolikrát omotat. Lepší je gumicuk tak 1 m dlouhý.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#59 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 9:29


Zatím to nemám oveřené v terénu, tak teoretizuji. Ale vycházim z toho prvního příspěvku kdy nemci vysunuli, odlovili, zasunuli a šli dál. Kdyby měli problém, tak to jistě budou zajišťování dílů nějak řešit. A ty 3,3 kg a cca 1,2m je fantastické na přenášení. Ještě k tomu musím vymyslet popruh a budu spokojený.

 

 

No mně se taky líbí a budu objednávat. Jenom jsem si chtěl u prvního propagátora :) (None) ověřit, jak segmenty drží, ale to asi nebude problém. Přenášecí systém to chtít bude, tady se asi dvě objímky na nejtlustší segment budou dát s úspěchem využít a s jejich pomocí připevnit nějaký popruh.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#60 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 9:52

No mně se taky líbí a budu objednávat. Jenom jsem si chtěl u prvního propagátora :) (None) ověřit, jak segmenty drží, ale to asi nebude problém. Přenášecí systém to chtít bude, tady se asi dvě objímky na nejtlustší segment budou dát s úspěchem využít a s jejich pomocí připevnit nějaký popruh.

<OT pro zpestření>

Velikostně i váhou to bidlo odpovídá samopalu vz. 58 s pažbou a bodákem (pro rejpaly: ten sapík je o něco kratší). A kdo byl na vojně, tak ví, jak se to na popruhu nosilo. No, nic moc. Takže my to zatím nosíme v ruce, a dá se to. Je ale pravda, že na delší série nás chodí víc a střídáme se. Pokud ale někdo vymyslí na přenášení něco šikovného, tak ať to tady zveřejní.

PS: A do Fabie se to vleze do kufru naštorc

</OT pro zpestření>


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 31 leden 2020 - 9:55

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama