Přejít na obsah

Fotka

Biltema - teleskopické tyče

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#101 None

None

lubbez

• Members
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 15 květen 2020 - 12:07

A teď ještě poslední fíčurka. Do toho spodního gumového krytu dej kovové kolečko maximální velikosti na to kousek ploché gumy aby trubky hlesitě neklepaly na kov a celé to vrať ma stožár. Já to ještě přilepil chemoprénem a stánul svorkou. A když to máš vyladěný, tak stačí vystrčeným stožárem ťuknout o zem a on se krásně složí, ale nezničí ti tu spodní gumovou patku. Já tam mám plech z okapové trubky a 3mm tlustou mechovku. Fakt to funguje překvapivě dobře.

• 2

#102 Solim

Solim

Introvert

• Members
  • PipPipPip
  • 1 831 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 14:50

Zahlídl jsem tam šedý o šířce 2 cm.  https://photos.app.g...bFbU7BPdozWkRW6

Jednoduché.

Použil jsem starou smycu.

Asi to budu realizovat, ty dva popruhy se mne zdají lepší

• 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0

S úsměvem jde vše líp

#103 Solim

Solim

Introvert

• Members
  • PipPipPip
  • 1 831 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 14:52

A teď ještě poslední fíčurka. Do toho spodního gumového krytu dej kovové kolečko maximální velikosti na to kousek ploché gumy aby trubky hlesitě neklepaly na kov a celé to vrať ma stožár. Já to ještě přilepil chemoprénem a stánul svorkou. A když to máš vyladěný, tak stačí vystrčeným stožárem ťuknout o zem a on se krásně složí, ale nezničí ti tu spodní gumovou patku. Já tam mám plech z okapové trubky a 3mm tlustou mechovku. Fakt to funguje překvapivě dobře.

Dobrý nápad, to zrealizuji.

• 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0

S úsměvem jde vše líp

#104 jidis

jidis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 8:46

Zahlídl jsem tam šedý o šířce 2 cm.  https://photos.app.g...bFbU7BPdozWkRW6

Černý mourek je hezký.  :)

• 1

#105 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2 086 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 18:59

Černý mourek je hezký.  :)

Jj, měl jsem tam přísného kritika a hlídače. :)

• 0

SW: a:Drake 6
HW: Cat S61 (Android 9), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

#106 Smogeo

Smogeo

Pozorr, troll!

• Members
  • PipPipPip
  • 488 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:56

Chci se zeptat zkušenějších: Zvažuju pořízení tyče, ale ani tak né proto abych na ni napichovat keše, nýbrž keškodetektor, tedy navigaci. Jak moc to pomůže k získání lepšího signálu?

Znáte to - stojíte v zarostlé zmole a signál "lítá" kvůli zastíněné obloze a odrazům. Obzvlášť když se stojí na na svahu zmoly a ten přilehlý svah.gpsce zastiňuje velký zorný úhel. Zvednutím gpsky na tyči bych ji od svahu oddálil. Uvědomuju si však, že délka běžné protikeškové tyče délky 5-10m je prd proti výškám běžných kopců. Experimentovali jste s tím? A dovedli byste říct, kde to pomůže a kde ne? V závislost na vegetaci třeba.

• 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#107 burg

burg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2022 - 9:25

Chci se zeptat zkušenějších:.. A dovedli byste říct, kde to pomůže a kde ne? V závislost na vegetaci třeba.

Uvědomuješ si, že tam, kde ti lítá signál, musel lítat i ownerovi při zakládání? Takže i kdybys ty měl signál jak víno, tak ti to moc nepomůže ;)

• 11
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#108 vitacar

vitacar

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 11:39

Zajímalo by mě, jak bys odečítal souradnice na navigaci na vysunuté tyči?
Za mě , jen pro tenhle účel teleskop štěstí nepřinese.
  • 10

#109 None

None

lubbez

• Members
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno Včera, 11:40

Dneska jsem na svých stránkách poblikoval kompletní přestavbu vč. fotek. :-)

• 2

#110 ladislavappl

ladislavappl

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 882 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 17:16

Ad Smogeo: Ta tyč je v tomto případě k ničemu. Já to dělám tak, že si připravím navigaci někde na louce u kraje lesa (aby ukazovala chybu max, 3 metry) a pak rychle vběhnu na místo, kam ukrývám keš. A pak totéž z jiného místa. Ale chápu, že hluboko v lese mi to moc nepomůže. Když je to blízko cesty, tak pomůže satelitní mapa.

Pokud to nestačí, tak vyfotím místo uložení a do fotky (v GeoChecku!) přikreslím šipku (ale za to jsem od mnohých ortodoxních kačerů kritizovaný). Taky jsem na strom u keše přitloukl kousek reflexní pásky a zmínil se o tom v listingu...

• 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#111 davidb11

davidb11

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 17:18

Dneska jsem na svých stránkách poblikoval kompletní přestavbu vč. fotek. :-)

Díky za návod.

Ale protože fotky nejdou zvětšit. Pochopil jsem to tak, že jsi do toho prutu zalepil kovovou tyč a na tu pouze nasazuješ ten koncový segment s háčkem?

Já mám prut, myslíš si, že to půjde udělat velmi podobně?

• 0

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama