Přejít na obsah


Fotka

Biltema - teleskopické tyče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#101 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 12:07

A teď ještě poslední fíčurka. Do toho spodního gumového krytu dej kovové kolečko maximální velikosti na to kousek ploché gumy aby trubky hlesitě neklepaly na kov a celé to vrať ma stožár. Já to ještě přilepil chemoprénem a stánul svorkou. A když to máš vyladěný, tak stačí vystrčeným stožárem ťuknout o zem a on se krásně složí, ale nezničí ti tu spodní gumovou patku. Já tam mám plech z okapové trubky a 3mm tlustou mechovku. Fakt to funguje překvapivě dobře.


  • 2

#102 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 14:50

Zahlídl jsem tam šedý o šířce 2 cm.  https://photos.app.g...bFbU7BPdozWkRW6

 

Jednoduché.

 

Použil jsem starou smycu.

 

Asi to budu realizovat, ty dva popruhy se mne zdají lepší
 


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#103 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 14:52

A teď ještě poslední fíčurka. Do toho spodního gumového krytu dej kovové kolečko maximální velikosti na to kousek ploché gumy aby trubky hlesitě neklepaly na kov a celé to vrať ma stožár. Já to ještě přilepil chemoprénem a stánul svorkou. A když to máš vyladěný, tak stačí vystrčeným stožárem ťuknout o zem a on se krásně složí, ale nezničí ti tu spodní gumovou patku. Já tam mám plech z okapové trubky a 3mm tlustou mechovku. Fakt to funguje překvapivě dobře.

Dobrý nápad, to zrealizuji.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#104 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 8:46

Zahlídl jsem tam šedý o šířce 2 cm.  https://photos.app.g...bFbU7BPdozWkRW6

 

Černý mourek je hezký.  :)


  • 1

#105 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 18:59

Černý mourek je hezký.  :)

Jj, měl jsem tam přísného kritika a hlídače. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#106 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:56

Chci se zeptat zkušenějších: Zvažuju pořízení tyče, ale ani tak né proto abych na ni napichovat keše, nýbrž keškodetektor, tedy navigaci. Jak moc to pomůže k získání lepšího signálu?

Znáte to - stojíte v zarostlé zmole a signál "lítá" kvůli zastíněné obloze a odrazům. Obzvlášť když se stojí na na svahu zmoly a ten přilehlý svah.gpsce zastiňuje velký zorný úhel. Zvednutím gpsky na tyči bych ji od svahu oddálil. Uvědomuju si však, že délka běžné protikeškové tyče délky 5-10m je prd proti výškám běžných kopců. Experimentovali jste s tím? A dovedli byste říct, kde to pomůže a kde ne? V závislost na vegetaci třeba.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#107 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2022 - 9:25

Chci se zeptat zkušenějších:.. A dovedli byste říct, kde to pomůže a kde ne? V závislost na vegetaci třeba.

 

Uvědomuješ si, že tam, kde ti lítá signál, musel lítat i ownerovi při zakládání? Takže i kdybys ty měl signál jak víno, tak ti to moc nepomůže ;)


  • 13
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#108 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 11:39

Zajímalo by mě, jak bys odečítal souradnice na navigaci na vysunuté tyči?
Za mě , jen pro tenhle účel teleskop štěstí nepřinese.
  • 11

#109 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 11:40

Dneska jsem na svých stránkách poblikoval kompletní přestavbu vč. fotek. :-)


  • 4

#110 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 17:16

Ad Smogeo: Ta tyč je v tomto případě k ničemu. Já to dělám tak, že si připravím navigaci někde na louce u kraje lesa (aby ukazovala chybu max, 3 metry) a pak rychle vběhnu na místo, kam ukrývám keš. A pak totéž z jiného místa. Ale chápu, že hluboko v lese mi to moc nepomůže. Když je to blízko cesty, tak pomůže satelitní mapa.

Pokud to nestačí, tak vyfotím místo uložení a do fotky (v GeoChecku!) přikreslím šipku (ale za to jsem od mnohých ortodoxních kačerů kritizovaný). Taky jsem na strom u keše přitloukl kousek reflexní pásky a zmínil se o tom v listingu...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#111 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 17:18

Dneska jsem na svých stránkách poblikoval kompletní přestavbu vč. fotek. :-)

Díky za návod.

Ale protože fotky nejdou zvětšit. Pochopil jsem to tak, že jsi do toho prutu zalepil kovovou tyč a na tu pouze nasazuješ ten koncový segment s háčkem?

Já mám prut, myslíš si, že to půjde udělat velmi podobně?


  • 0

#112 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 8:31

Díky za návod.

Ale protože fotky nejdou zvětšit. Pochopil jsem to tak, že jsi do toho prutu zalepil kovovou tyč a na tu pouze nasazuješ ten koncový segment s háčkem?

Já mám prut, myslíš si, že to půjde udělat velmi podobně?

S přihlédnutím k rozměrům určitě ano. Já jsem měl různé pruty čtyři, poslední 17 metrů dlouhý kterému jsem ubral horní díly na délku cca 12 metrů. Ten byl nejlepší, ale koncovka byla pocitově těžká, protože ten segment měl 14 mm o průměru. Nakonec se mi povedlo s ním upadnout a jeden z prostředních segmentů prasknul, no a šel do plastu. Bylo to ještě před covidem a clem z číny a stál asi 1500 korun.


  • 0

#113 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 9:02

S přihlédnutím k rozměrům určitě ano. Já jsem měl různé pruty čtyři, poslední 17 metrů dlouhý kterému jsem ubral horní díly na délku cca 12 metrů. Ten byl nejlepší, ale koncovka byla pocitově těžká, protože ten segment měl 14 mm o průměru. Nakonec se mi povedlo s ním upadnout a jeden z prostředních segmentů prasknul, no a šel do plastu. Bylo to ještě před covidem a clem z číny a stál asi 1500 korun.

Já mám obyčejný plavačkový prut z Decathlonu. https://www.decathlo...6947?mc=8235106

Pouze 7 m.


  • 2

#114 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 11:18

Tady to bude asi zbytečná práce. Podobný jsem měl taky a teď jsou z něj podpěry na rajčata. Na sražení krabičky ze stromu to může stačit, ale už jí nevrátíš zpět.


  • 0

#115 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 11:46

Tady to bude asi zbytečná práce. Podobný jsem měl taky a teď jsou z něj podpěry na rajčata. Na sražení krabičky ze stromu to může stačit, ale už jí nevrátíš zpět.

Teď nechápu. Kdy nevrátím zpět? Když tam přidělám ten tvůj nástavec?
Protože teď s ním normálně lovím - ale zničil se mi drát, který jsem tam měl přilepen jako háček a tak řeším co udělat.


  • 0

#116 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2022 - 23:01

Už se někdo ptal na fb (bez odpovědi), jestli někdo neví, jaká biltema to byla na Giga eventu u jedné stage lab keše. Tak se chci také zeptat. Nikde jsem na takovou solidní tyčku nenarazil. 


  • 0

#117 Petrs11

Petrs11

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2022 - 8:13

Už se někdo ptal na fb (bez odpovědi), jestli někdo neví, jaká biltema to byla na Giga eventu u jedné stage lab keše. Tak se chci také zeptat. Nikde jsem na takovou solidní tyčku nenarazil. 

Většinou to byly tyto biče - BIČE NEXT FISSA (mojerybarina.cz) - 10 m je za 1550,- Kč, musí se vyndat ten nejtenčí kousek, pak to má cca 9m. 


  • 0

#118 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2022 - 23:16

Většinou to byly tyto biče - BIČE NEXT FISSA (mojerybarina.cz) - 10 m je za 1550,- Kč, musí se vyndat ten nejtenčí kousek, pak to má cca 9m. 

Já ti nevím. Nebyl na nich žádný potisk a obsluha říkala, že mají 12m.


  • 0

#119 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2022 - 21:13

12 m má ten anténní stožár Spiderbeam, co tu ukázal None...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#120 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2022 - 21:46

Překvapivě uživatelů tohohle SPIDERBEAMU dost přibývá. Jen já jsem od ledna předělával 27 kousků, poslední teď v úterý. :P


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama