Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.20 - Martin


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
207 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 13:17

Připravuje se vydání 5.20, zatím jsem nahrál betaverzi pro přihlášené testery. Přihlásit se dá zde:

https://play.google....sting/cz.adrake

 

Kdo nemůže/nechce postupovat standardně, může si stáhnout APK balíček na svoje riziko.

 

Hlavní změny jsou uvnitř. Jde o navýšení cílového API a přechod na Android Studio, který si vynutil náhradu některých knihoven a mírnou změnu vzhledu. Dál je tam taky nový model oprávnění, při čerstvé instalaci si to bude každé oprávnění žádat samostatně, až bude potřeba.

 

Vše je jen ve free verzi, verze plus přijde na řadu později.

 

Problémy hlaste zde.

Díky

 


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 14:55

Ahoj,

aktualizoval jsem aplikaci. Jenže při pokusu změnit databázi mi to nenabízí žádné soubory pouze složky (mám dojem, že podobný problém jsem měl ze začátku). Proto jsem ji odinstaloval a znovu nainstaloval (předpokládal jsem problém s neudělením oprávnění). Po spuštění si aplikace správně vyžádala přístup k GPS (to pouze po aktualizaci neudělala). Otevřel jsem nastavení, změnil umístění datové složky na Jiné (data mám ve vnitřní paměti, ale jinde, než kam je defaultně ukládá Android). Problém s neviditelnou databází se opakoval a proto jsem chtěl zkusit změnit adresu datové složky. Výsledkem byla chyba 

 [sdcard] folder can't be read!

předpokládám, že zde by se aplikace měla správně přihlásit o přístup do úložiště. Po ručním povolení v nastavení to začalo fungovat. Jenže ihned poté nastal jiný problém. Po Odsouhlasení datové složky se její adresa uložila bez lomítek

mnt/sdcard/adrake -> mntsdcardadrake

což samozřejmě nefungovalo. Po ručním dopsání lomítek jsem opakoval pokud o výběr databáze ale opět neúspěšně. Ovšem nutno dodat, že pokud jsem jméno databáze napsal ručně, tak vše funguje.

 

Zařízení Honor 8 s EMUI 5.0.1 (Android 7.0)


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#3 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 16:50

V rámci prolézání nastavení jsem dále narazil na následující problém (viz příloha). Když uživatel klikne vícekrát za sebou na možnost jiné dojde ke znásobení položky s výběrem adresy Datového adresáře. Zajímavé je, že výběr jiné možnosti tyto znásobené položky zase postupně maže.

 

Na screenshotu je zároveň vidět nešťastně zvolený odstín modré, který v tmavém schématu splývá s pozadím. Zkusil jsem barvu #328eed a ta vypadá vcelku dobře.

 

Další designová chyba je vidět na druhém screenu. No a na třetím screenu je pro změnu špatně barva typu logu, kde je bílá místo černé, ale to jsou spíše drobnosti.

Přiložený soubor (y)


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 20:32

Nainstalovano, zatim jsem nic extra nezkousel a tak nepozoruji zadny problem. Jen po aktualizaci na novou verzi mi zmizela z menu posledni prohlizena keska. Tedy polozka (ikona) v menu nezmizela, ale byla tam sediva ikonka a nebylo u ni zadne jmeno kese. Po prohlidnuti jedne kesky uz v menu je polozka podle ocekavani.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 19:01

Asi nenapisu nic prekvapiveho, kdyz budu konstatovat, ze

  • aplikace stale pada, pokud "vypadnu" z mapy pred "dotocenim" kolecka s nacitanim dat
  • stale mizi listing a waypointy, pokud ze zamcene obrazovky skocim treba na fotak, udelam fotku a pak odemknu obrazovku a vratim se do AD se zobrazenou keskou. Vyskoceni z kesky a navrat pomuze

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 11:06

Po týdnu pouštím beta verzi na ostro ve free i plus variantě.

 

Vzhledem k navýšení API ji na zařízeních s Androidem nižším než 4,2 nedostanete. Bohužel, nelze držet podporu pro stará zařízení do nekonečna.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 19:32

Tak tady par poznatku z dneska, z terenu, po provedene aktualizaci:

 

Tak pravdepodobne kombinace  HUAWEI P20pro a Android 8.1 neni pro a:Drake ta spravna. A pro me vicemene nepouzitelna.

Ikdyz jsem se snazil dle navodu od autora omezit relativne agresivni power saving telefonu na pozadi, tak stale se GPS na pozadi nerefreshuje a po zapnuti obrazovky dojde k poposkoceni kurzoru na aktualni pozici. V okamziku, kdy chci pouzivat v aplikaci funkci priblizeni a upozorneni na kes, tak mam smulu a musim vicemene pravidelne kontrolovat, kde jsem! Nekomu nevadi, pro me hodne vyuzivana funkce.

 

Dalsi problem je, ze se mi nyni aplikace zobrazi sama na celou obrazovku. V predchozi verzi jsem musel roztahnout rucne. Pokud ale mam roztahnuto a pouzivam novy engine map, tak po nacteni mapy zacnou nahodne vypadavat a objevovat se kusy mapy (ve tvaru ctverce). Se staryma mapama ok. Pravdepodobne problem Huawei P20pro, ale taky moc nepotesi....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#8 mlatxx

mlatxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 21:50

Po dnesni aktualizaci + varianty jsem nevidel potrebne soubory .db3 abych prepinal databaze. Tak odinstalace a nova instalace a prd. nevidim nic stale a pri pokusech nastavit umisteni souboru ve slozkach mne to nepusti dal .. folder can't be read!   no parada, moc se to nepovedlo a za dva dny odjizdim do zahranici a ted se budu muset ucit locusa... grrr..

 

S7; Andr. 8.0


  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 22:03

Máš databáze na standardním místě, tj. něco ve smyslu Interní úložiště\Android\data\cz.adrake\files nebo někde jinde? Pokud jinde, doporučuji nebojovat proti politice systému a dát to tam, kde se to očekává.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 22:37

Dneska první zkušenosti s novou verzí, téměř vše funguje jako dřív -  nejnepřijemnější trvalý problém je momentálně zhasínání ikonek keší na mapách, bez ohledu na typ mapy,  funguje ale to obnovení stiskem tlač. keše (bohužel někdy je potřeba i dvakrát, poprvé se neobnoví všechny).

Nová závada - nefunguje (nedělá nic) tlačítko rychlého hledání (vpravo nahoře, čtvereček s lupou). Zvykl jsem si ho používat hodně často, teď místo toho hledám v mapě. 

Ještě bych prosil nezapomenout na GeoGet Sync pro tablety, v mobilu dneska chodí po WiFi naprosto spolehlivě, rychle a dobře.

Ale jinak dobrá práce, zase jsme o kousek dál, díky.

 

OnePlusOne Android 6.0.1, CyanogenOS 13.1.2

Huawei M2 801L Android 6.0, EMUI 4.0 


  • 0
Všechno je možný.

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 22:52

Na tabletu si teď nově můžeš ggsync povolit v nastaveni adrake.
  • 0

#12 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2018 - 23:01

Skvělý, už to jede, díky.
  • 0
Všechno je možný.

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 8:21

Máš databáze na standardním místě, tj. něco ve smyslu Interní úložiště\Android\data\cz.adrake\files nebo někde jinde? Pokud jinde, doporučuji nebojovat proti politice systému a dát to tam, kde se to očekává.

 

Takže už nejde dát na externí úložiště?

 

Bohužel mi totiž stále hlásí mobil, že mám málo místa, přitom na SD kartě toho mám dost. Dávat tam ještě víc jak 1GB databázi, to bych tam už neměl vůbec místo :-(


  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 8:34

Na SD kartu dat jde, ale do "standardniho adresare", tedy neco jako SD Karta/Android/data/cz.adrake/files Toto je adresar, ktery AD patri a tam zapisovat muze. Adresare mimo Android/data/cz.adrake/files (at uz na karte nebo v telefonu) bude problem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 8:35

Proc by to nemelo jit dat na externi uloziste? Ale i tam existuji ty spravne adresare v /Android/data/cz.adrake...


  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:21

Díky.

Četl jsem adresu "Interní úložiště" tak jsem se bál, že to nejde dát na SD kartu, jen na interní úložiště.


  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:21

Tlačítko s lupou na vyhledávání funguje normálně, jako dřív.

... ale to mi to kdysi trvalo dlouho, než jsem přišel na to, že tam je. Vyhledával jsem přes filtr, nebo rovnou v mapě. A přímé hledání mi velice chybělo. Až pak jsem zjistil, na co je ta "zbytečná" ikonka.


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:25

Tlačítko s lupou na vyhledávání funguje normálně, jako dřív.

... ale to mi to kdysi trvalo dlouho, než jsem přišel na to, že tam je. Vyhledával jsem přes filtr, nebo rovnou v mapě. A přímé hledání mi velice chybělo. Až pak jsem zjistil, na co je ta "zbytečná" ikonka.

jéééé to budu muset taky vyzkoušet !  :)


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:26

Talčítko s lupou funguje, ale jen ve free verzi, v plus jsem zapomněl při převodu do Android Studia poupravit kousek konfigurace, takže to tam nejde. Opravím ASAP.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#20 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:29

Proc by to nemelo jit dat na externi uloziste? Ale i tam existuji ty spravne adresare v /Android/data/cz.adrake...

 

Přesně tak, standardně se nabízí možnost interní úložiště, pokud a:Drake najde externí úložiště, nabídne ho taky. Varianta jiné je tam spíš kvůli zpětné kompatibilitě na starších zařízeních a doporučuji ji na nových zařízeních nepoužívat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama